Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kitapkurdu

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Pzr Eki 20, 2019 3:35 pm

rulman yazdı: Pzr Eki 20, 2019 3:17 pm Teşekkür ederim çok sevindim adınıza. Eğitiminizde başarılar dilerim.
Teşekkür ederim umarım en kısa zamanda hayırlı haberleri alırsınız☺

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Pzr Eki 20, 2019 8:32 pm

Kitapkurdu yazdı: Pzr Eki 20, 2019 2:37 pm Ben bunu üzülün diye söylemedim sadece hazırlıklı olun diye söyledim. Bu şans işi kimine 2 haftada vizesi gelirken kimisi de benim gibi red için bile 8 hafta bekleyebiliyor. Geçen sene bütün evraklarım tam olduğu halde red aldım ama bu sene görüşmem olumsuz bir havada geçmesine rağmen vize aldım yani bir garanti ya da kesin bir kural yok. Bu sene vize görüşmesinde görevli herhangi bir üniversiteden ön kabulüm olmadığı için başvurumu almak bile istemedi, bana bu şekilde vize alman çok zor diğer tüm evrakların çok iyi git bir üniversiteden kabul al öyle gel dedi. Ben israrla başvurmak isteyince kabul alamazsın ama ben seni yine de arar haberdar ederim ama aramadı. Ve tüm görüşme boyunca cık cık yapıp durdu. Ağlaya ağlaya çıktım görüşmeden. Bekleme sürecinde bir üniversiteye başvurdum ama ordan daha sonuç almadan vizem hem Sprachkurs hem de studıumvisium u aldım .
geçen ret alma nedeniniz olarak ne gösterilmişti hocam ?

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Pzr Eki 20, 2019 11:34 pm

dmnn yazdı: Pzr Eki 20, 2019 8:32 pm geçen ret alma nedeniniz olarak ne gösterilmişti hocam ?
Almanca ile ilgili onlar açısından geçerli bir dil sertifikamın olmaması. Goethe vb. B1 alın yazıyordu.

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Pzr Eki 20, 2019 11:43 pm

Kitapkurdu yazdı: Pzr Eki 20, 2019 11:34 pm Almanca ile ilgili onlar açısından geçerli bir dil sertifikamın olmaması. Goethe vb. B1 alın yazıyordu.
Anladım , teşekkürler

tbk94

Mesaj gönderen tbk94 » Pzt Eki 21, 2019 9:34 am

Merhaba arkadaşlar, vize hazırlık sürecinde bu forumdan çok faydalandım simdi kendi tecrübemi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle 21 ekim saat 8 de vize görüşmesine İzmir başkonsolosluğunda girdim. Çanta ile konsolosluğa girilmiyor şehir dışından geldiğim için eşyalarım vardı yanımda, çevrede emanet edilecek biryerler aradım ama erken saat olduğu icin heryer kapalıydı. En son polisten rica ettim yardımcı oldular, eşyalarımı güvenlik kulübesine bıraktım. Telefon, saat ve cüzdan ile içeri girilebiliyor, idata görevlileri telefonu kapattırıp oradaki bölmelerden birine koyup bölme numarasını veriyor.
6 numaralı gişede görüşmemi gerçekleştirdim , garantör aracılığı ile başvurdum bloke hesap olmadan. Görevli güleryüzlü ve cana yakındı fakat ilk görüşmesi ben olduğum icin uykuluydu sanırım 😂 birkac yerde olan belgeleri ve notları görmedi. Garantörümün mesleğini sordu. 4 aylık dil kursu kaydı yaptırmıştım 6 aylık yazdı vize süresi icin, gerekirse orda uzatırsın şeklinde bir ifade kullandı. Motivasyon mektubu ve CV ye hic bakmadı bile 😅. Uzmanlık icin gidiyorum master veya lisans degil o yuzden şartlı kabul vb konular geçmedi, hangi sınavlara girmem gerektiğini ve içeriklerini sorguladı. A2 Goethe sertifikam vardı, b1 kursunu tamamlamıştım katılım belgesi vardı. Sadece A2 yi istedi. Şu anda aklıma ilk gelenler bunlar. Forumda ilk yazım umarım faydalı olur .
Not: HDI den 190 günlük ogrenci seyehat sigortası yaptırmıştım hic konusu geçmedi en cok tedirgin olduğum konu sigortaydı .

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Sal Eki 22, 2019 10:07 am

Merhabalar herkese,
bugün bekleyişimin 58. günüydü dün kargoya verilen pasaportum bugün elime ulaştı öğrenci adayı vizesine başvurmuştum 6 aylık multi sprachk./studium olarak geldi.
Burada bilgi paylaşan vize anılarını anlatan herkese teşekkür ederim. Umarım bekleyenler vizelerine ulaşır

rulman

Mesaj gönderen rulman » Sal Eki 22, 2019 10:43 am

Euphrates yazdı: Sal Eki 22, 2019 10:07 am Merhabalar herkese,
bugün bekleyişimin 58. günüydü dün kargoya verilen pasaportum bugün elime ulaştı öğrenci adayı vizesine başvurmuştum 6 aylık multi sprachk./studium olarak geldi.
Burada bilgi paylaşan vize anılarını anlatan herkese teşekkür ederim. Umarım bekleyenler vizelerine ulaşır
Gözünüz aydın hocam. 58 gün bayağı uzunmuş yalnız gördüğüm kadarıyla sizin yaklaşık 20 gün sonra belge yenilemenizi istemişler ondan dolayı olsa gerek. Dil kursuna toplam kaç aylık kaydoldunuz acaba?

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Sal Eki 22, 2019 11:14 am

rulman yazdı: Sal Eki 22, 2019 10:43 am Gözünüz aydın hocam. 58 gün bayağı uzunmuş yalnız gördüğüm kadarıyla sizin yaklaşık 20 gün sonra belge yenilemenizi istemişler ondan dolayı olsa gerek. Dil kursuna toplam kaç aylık kaydoldunuz acaba?
Hocam toplamda sınav hazırlık kursuyla 6 ay sürüyor

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Sal Eki 22, 2019 4:18 pm

Euphrates yazdı: Sal Eki 22, 2019 10:07 am Merhabalar herkese,
hocam vizeyi ne zamandan başalttılar acaba ?
bir de benden geçen hafta yeni kurs kaydımı istediler eskisinin tarihi geçtiği için , sende böyle bir durum oldu mu acaba ?
bir de eksik evrak istediler mi ?
cevaplarsan sevinirim.

cmgns

Mesaj gönderen cmgns » Sal Eki 22, 2019 6:03 pm

Bu aralar burası çok sessiz :) Yok mu vize alan, red yiyen, hala bekleyen, konsoloslukları arayıp bilgilenen ?

rulman

Mesaj gönderen rulman » Sal Eki 22, 2019 6:53 pm

cmgns yazdı: Sal Eki 22, 2019 6:03 pm Bu aralar burası çok sessiz :) Yok mu vize alan, red yiyen, hala bekleyen, konsoloslukları arayıp bilgilenen ?
Kasıma girmek üzereyiz eğitime giden gitti neredeyse o yüzden :D Ben hala bekliyorum hocam eksik belgeyi verdiğimden bu yana 20 gün oldu bu hafta gelecek inşallah ümitliyim :)

cmgns

Mesaj gönderen cmgns » Sal Eki 22, 2019 7:05 pm

rulman yazdı: Sal Eki 22, 2019 6:53 pm Kasıma girmek üzereyiz eğitime giden gitti neredeyse o yüzden :D Ben hala bekliyorum hocam eksik belgeyi verdiğimden bu yana 20 gün oldu bu hafta gelecek inşallah ümitliyim :)
Valla ben de Master için başvurdum 15 ekimde, bekliyorum tabii ki.. Diplomamı geç aldığım için gecikti başvurum, dersler de başladı baya kaçırmış olucam ama yapacak bir şey yok.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Sal Eki 22, 2019 7:59 pm

cmgns yazdı: Sal Eki 22, 2019 7:05 pm Valla ben de Master için başvurdum 15 ekimde, bekliyorum tabii ki.. Diplomamı geç aldığım için gecikti başvurum, dersler de başladı baya kaçırmış olucam ama yapacak bir şey yok.
Ben de öğrenci adayı şeklinde gideceğim 3-4 hafta arası geliyormuş genelde heyecanla bekliyoruz :)

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Sal Eki 22, 2019 8:35 pm

dmnn yazdı: Sal Eki 22, 2019 4:18 pm hocam vizeyi ne zamandan başalttılar acaba ?
bir de benden geçen hafta yeni kurs kaydımı istediler eskisinin tarihi geçtiği için , sende böyle bir durum oldu mu acaba ?
bir de eksik evrak istediler mi ?
cevaplarsan sevinirim.
Hocam vizem bugün başladı. Kurs ile ilgili bir evrak istenmedi ekstra. Kurs vize belgesinde gecikmeyle ilgili bir bölüm vardı ben rica etmiştim kurstan. Eksik evrak değil de öğrenci adayı vizesi yerine eğitim vizesi verecekleri için ek para istediler. Onu da fintibaya e posta yazıp hallettik. sanırım o geciktirdi süreci. Bu arada meraklandım bilgi almak için aradığımda e posta atın o şekilde bilgi veriyoruz dedi bremen abh e posta attığımda(bir hafta önce)vize durumunuz hakkında sorularınız cevaplanmaz diye bir e posta geldi bugün.

cmgns

Mesaj gönderen cmgns » Sal Eki 22, 2019 10:00 pm

rulman yazdı: Sal Eki 22, 2019 7:59 pm Ben de öğrenci adayı şeklinde gideceğim 3-4 hafta arası geliyormuş genelde heyecanla bekliyoruz :)
Hepimizin gönlündeki hayırlı kılınsın :)

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Sal Eki 22, 2019 10:23 pm

Euphrates yazdı: Sal Eki 22, 2019 8:35 pm Hocam vizem bugün başladı. Kurs ile ilgili bir evrak istenmedi ekstra. Kurs vize belgesinde gecikmeyle ilgili bir bölüm vardı ben rica etmiştim kurstan. Eksik evrak değil de öğrenci adayı vizesi yerine eğitim vizesi verecekleri için ek para istediler. Onu da fintibaya e posta yazıp hallettik. sanırım o geciktirdi süreci. Bu arada meraklandım bilgi almak için aradığımda e posta atın o şekilde bilgi veriyoruz dedi bremen abh e posta attığımda(bir hafta önce)vize durumunuz hakkında sorularınız cevaplanmaz diye bir e posta geldi bugün.
anladım hocam teşekkürler cevap için.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Eki 22, 2019 11:00 pm

34. günde d tipi ulusal vizemi aldım ancak anmerkungen kısmında kafam karıştı studienvor. sprachkurs. erwerbs. s16 abs3 bu tam olarak ne vizesi ? (Ön kabul alarak başvurdum bölüme başlamadan önce yarım dönem hazırlık okuyacağım )

ulas361

Mesaj gönderen ulas361 » Çrş Eki 23, 2019 10:11 pm

Arkadaşlar merhaba. Ausbildung için vizeye başvurdum herşey tam şekilde . Şuanda 5 hafta oldu BVA bana evraklarım 9 gün önce gelsenkirchene gönderildiğini söyledi aslında başvuralı 37 gün oldu. Konsoloskukda aynı şekilde Gelsenkirchendeki yabancılar şubesinden onay bekliyoruz dedi. BVA bana kendilerinin sadece aracı olduğu sürece müdahale edemiyeceklerini ve yabancılar şubesiyle iletişime geçmem gerektiğini söylediler.Fakat gelsenkirchen yabancılar şubesi ne telefonlara bakıyo ne maile ne faxa cevap veriyo. Çaresizim . Ausbildungum haftaya başlıyo.orda olup benim vize durumumu sorabilecek biri varsa burdan ücretini yollasam sadece sorması için bana bu iyiliği yapacak birini bulabilirmiyim acaba?BVA daki kadın hayal kırıklığınızı anlıyorum ama biley yapamayız diyo sadece .

dmnn

Mesaj gönderen dmnn » Prş Eki 24, 2019 3:42 pm

merhaba arkadaşlar 56. günün sonunda vizemi aldım . biraz uzun bir süreç oldu ama değdi.

cmgns

Mesaj gönderen cmgns » Prş Eki 24, 2019 4:22 pm

dmnn yazdı: Prş Eki 24, 2019 3:42 pm merhaba arkadaşlar 56. günün sonunda vizemi aldım . biraz uzun bir süreç oldu ama değdi.
Hayırlı uğurlu olsun :)

Kilitli