Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
simgeserbetci

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen simgeserbetci » Cum Eki 04, 2019 3:02 pm

Ben de 26 Ağustos’ta görüşmeye gittiğimde imzaladım. Bloke hesap ücretinin artacağına dair bilgilendirildim ve kabul ediyorum temalı bir belge.

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Cum Eki 04, 2019 3:21 pm

simgeserbetci yazdı: Cum Eki 04, 2019 3:02 pm Ben de 26 Ağustos’ta görüşmeye gittiğimde imzaladım. Bloke hesap ücretinin artacağına dair bilgilendirildim ve kabul ediyorum temalı bir belge.
Yani henüz vizeden haber yokken herhangi bir şekilde arttırmamızı beklemiyorlar değil mi?

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cum Eki 04, 2019 4:45 pm

Kitapkurdu yazdı: Cum Eki 04, 2019 3:21 pm Yani henüz vizeden haber yokken herhangi bir şekilde arttırmamızı beklemiyorlar değil mi?
Eğer arttırman gerekirse ya ararlar ya da büyük ihtimalle mail atarlar zaten. Şu an hala vizen işlem durumundaysa maile hazır ol derim bloke hesapla ilgili.

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Cum Eki 04, 2019 8:07 pm

suat1503 yazdı: Cum Eki 04, 2019 4:45 pm Eğer arttırman gerekirse ya ararlar ya da büyük ihtimalle mail atarlar zaten. Şu an hala vizen işlem durumundaysa maile hazır ol derim bloke hesapla ilgili.
Hala cevap bekliyorum 5. haftam. Cevabınız için teşekkür ederim 😊

Adüll

Mesaj gönderen Adüll » Cum Eki 04, 2019 9:09 pm

yusufjosef yazdı: Pzt Eyl 30, 2019 5:02 pm Arkadaslar merhaba.Az önce konsolosluktan bloke hesabi 853 Euro üstünden yapmam gerektigine dair bir mail geldi ama ben bankayla konustugumda ekleme yapilamayacagi söylendi.Simdi ne yapmam lazim?Bunu belirten bir mail attim konsolosluga ve oturma izni icin zaten bunu yapmam gerekecegi ve almanyaya gidince de yapacagimi söyledim.Kabul edilir mi?Ben basvurdugumda bu miktar istenmiyordu.
Merhaba vizen de bir gelişme var mı ? Şuan en uzun süre senin ve benim gibi gözüküyor :(

ulas361

Mesaj gönderen ulas361 » Cum Eki 04, 2019 10:39 pm

simgeserbetci yazdı: Çrş Eki 02, 2019 2:42 pm Merhabalar ben de BVA’yı arayıp konuştum. Evraklarımın Bochum’da olduğunu ve orasıyla iletişime geçmem gerektiğini söylediler. Ama zaten geçen hafta mail attığım için yeniden sıkboğaz etmek istemedim. Okula da geç kalacağımla ilgili bilgilendirme maili atmayı düşünüyorum. Bu arada 37 gün oldu hala bi yanıt yok :(
Kardeşim Bu BVA ya mail atsak almanca dönüyolarmı. İlla aramamızmı lazım yoksa?

simgeserbetci

Mesaj gönderen simgeserbetci » Cmt Eki 05, 2019 12:24 am

ulas361 yazdı: Cum Eki 04, 2019 10:39 pm Kardeşim Bu BVA ya mail atsak almanca dönüyolarmı. İlla aramamızmı lazım yoksa?
Mail de atabilirsin ama geç dönebiliyorlar ya da tam bilgi vermeyebiliyorlar, arayarak o an daha hızlı bilgi alabilirsin.

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Cmt Eki 05, 2019 10:37 am

Bugün vize görüşmemin ardından tam 1 ay geçti. Beklemeye devam..

eminho47

Mesaj gönderen eminho47 » Pzr Eki 06, 2019 1:20 am

Sabır nedir nasıl yaşanır onu öğrendim. Liseye başladığımdan beri Almanya da okumak istiyorum. Şuan üniversite 3. sınıfa geçtim. Yıllardır gitmek için gereken tüm şartlara sahip olmak için maddi manevi her şeyi hallettim ve sonucunda başvurdum genel olarak 1 ayda gelen cevap, oldu 80 gün ve ben gerçekten sabretmeyi öğrendim. Alına damla damla düşen çin işkencesine bile artık dayanabileceğimi düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
_cylon_

Mesaj gönderen _cylon_ » Pzr Eki 06, 2019 1:42 pm

Arkadaşlar merhaba,

20 Eylül'deki başvurum sonrasında aşağıdaki soruyu sormuştum. 2 Ekim günü konsolosluktan eksik belge maili aldım. Bu mailde benden "Aufnahmevereinbarung Forscher" (Hosting Agreement) doldurmamı istemişler. Tatil sonrasında Perşembe günü kendilerini ulaşıp bu belgeyi neden istediklerini sordum. Aldığım cevap müdürün benim başvurumu Öğrenci değil, Araştırmacı olarak uygun görmesi sonucunda gideceğim üniversite ile bu sözleşmeyi yapmam olduğu oldu. Tüm süreci yine anlatan ve öğrenci vizesine başvurduğumu (Doktora Eğitimi) için bir maili yine kendilerine iletmemi istediler (üçüncü mail atışım). Cuma günü talebimin ilgili birime ulaştırıldığı bilgisini alabildim sadece.

Doktora eğitimi için öğrenci vizesi başvurularınızda bu durumu tecrübe etmiş ve kendisinden Aufnahmevereinbarung Forscher istenen var mı aranızda? Eğer olduysa bu problemi nasıl aştınız acaba?

Şimdiden teşekkürler.
_cylon_ yazdı: Cum Eyl 20, 2019 11:06 am Merhaba herkese ve başvurlarınızda başarılar. Bugün sabahtan başvurumu teslim ettim. Süreçle ilgili bir konuyu sizlere danışmak istedim. Doktora eğitimi için Almanya'ya gideceğim. Gelecek yıl Ağutos sonuna kadar şu an Türkiye'de çalıştığım üniversite ise bana maaşımı burs olarak vermeye devam edecek. Mülakat sırasında bununla ilgili yazıyı gören görevli "Size araştırmacı vizesi verelim, daha kısa sürede çıkar avantajı olur" dedi. Bu vize ile öğrenci olabileceğimi, okula kayıt yaptırabileceğimi de belirtti. Bu vize türünü hiç bilmediğim için öğrenci vizesi düzenlenmesini talep ettim ve çalıştığım kurumla ilişkimin Ağustos 2020 itibariyle sonlanacağını belirtmem sonrasında başvurumu öğrenci vizesi olarak aldılar. Konsolosluk sitesinde Araştırmacı Vizesi olarak bir kategori bulamadım. Alman makamlarının sitelerinde ise ilgili vize türü ile ilgili muğlak bilgilere rastladım. Başvurumu verdim artık bir değişiklik söz konusu değil ama önerilmiş olan bu araştırmacı vizesi nedir ve öğrenci vizesinden çalışma koşulları ve oturum uzatmada avantajı/dezavantajı var mıdır? Cevaplarınız için çok teşekkürler.

Masterstudy

Mesaj gönderen Masterstudy » Pzt Eki 07, 2019 12:10 am

eminho47 yazdı: Pzr Eki 06, 2019 1:20 am Sabır nedir nasıl yaşanır onu öğrendim. Liseye başladığımdan beri Almanya da okumak istiyorum. Şuan üniversite 3. sınıfa geçtim. Yıllardır gitmek için gereken tüm şartlara sahip olmak için maddi manevi her şeyi hallettim ve sonucunda başvurdum genel olarak 1 ayda gelen cevap, oldu 80 gün ve ben gerçekten sabretmeyi öğrendim. Alına damla damla düşen çin işkencesine bile artık dayanabileceğimi düşünüyorum.

Haha süper ya o kadar içten yazmışsın ki :)) kendimi gördüm okurken :)))

ulas361

Mesaj gönderen ulas361 » Pzt Eki 07, 2019 12:22 am

simgeserbetci yazdı: Cmt Eki 05, 2019 12:24 am Mail de atabilirsin ama geç dönebiliyorlar ya da tam bilgi vermeyebiliyorlar, arayarak o an daha hızlı bilgi alabilirsin.
Teşekkürler çarşamba gününe kadar vizem gelmezse aramayı düşünüyorum.Gündüz işde olduğum pek vaktim yok arayınca hemen açıyolarmı yoksa konsolosluk gibi 100 defa aramak mı lazım düşürenen kadar.??

En azından evraklarımın hangi şehre gittiğini öğrenmek istiyorum çünkü ben ausbildung için gidicem ve okulumla çalışacağım yer başka şehirlerde.arkadaşıma 2 hafta içinde çıkmışdı vize. https://www.bva.bund.de/DE/Das-BVA/Aufg ... _node.html bu linkdeki yerimi aramak lazım?
.

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Pzt Eki 07, 2019 2:44 am

Arkadaşlar ben yeşil pasaport ile almanyaya sınavıma geldim vize sürecim devam ediyor ben bu süreçte ev kiralayabiliyor muyum ikametgah alabiliyor muyum bilgisi olan var mı

Kad85

Mesaj gönderen Kad85 » Pzt Eki 07, 2019 8:58 am

zeynepdzk yazdı: Pzt Eki 07, 2019 2:44 am Arkadaşlar ben yeşil pasaport ile almanyaya sınavıma geldim vize sürecim devam ediyor ben bu süreçte ev kiralayabiliyor muyum ikametgah alabiliyor muyum bilgisi olan var mı
Merhaba,

Normal yollarla ev gezip, emlakçılarla veya ev sahipleriyle görüşüp kiralamakla uğraşırsanız muhtemelen kimse size ev kiralamayı kabul etmez. Oturum belgesi isterler, maaş bordrosu bile isterler.

Biz Berlin’de bir ev tuttuk. AirBNB benzeri bir site bulduk, adı Wunderflats. Burada kiralar piyasaya göre elbette daha yüksek (zaten normalde kiralar uçmuş vaziyette). Ama, eşyalı, hazır evler var. Pasaport kopyası (vize olmaksızın), okul kabul belgesi, banka hesap dökümü vs yolladık e-mail ile. Ev sahibi kabul etti. Almanya’ya gitmeden kontrat yaptık, hatta ev sahibi bize “Wohnungsgeberbestatigung” mu nedir oturum ve ikamet almaya yarayan belgeyi e-mail ile imzalı şekilde gönderdi.

Aklınızda bulunsun, acil olarak oturum almak istiyorsanız, bu süreci hızlandırmak istiyorsanız siz de deneyebilirsiniz.

simgeserbetci

Mesaj gönderen simgeserbetci » Pzt Eki 07, 2019 10:47 am

ulas361 yazdı: Pzt Eki 07, 2019 12:22 am Teşekkürler çarşamba gününe kadar vizem gelmezse aramayı düşünüyorum.Gündüz işde olduğum pek vaktim yok arayınca hemen açıyolarmı yoksa konsolosluk gibi 100 defa aramak mı lazım düşürenen kadar.??

En azından evraklarımın hangi şehre gittiğini öğrenmek istiyorum çünkü ben ausbildung için gidicem ve okulumla çalışacağım yer başka şehirlerde.arkadaşıma 2 hafta içinde çıkmışdı vize. https://www.bva.bund.de/DE/Das-BVA/Aufg ... _node.html bu linkdeki yerimi aramak lazım?
.
Merhaba, evet bu linkteki numarayı arıyoruz ben 2. arayışta ulaşmıştım o kadar bekletmiyorlar.

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Pzt Eki 07, 2019 1:36 pm

Merhaba arkadaşlar bu hafta 3. haftam dolacak vizeye başvurduğumdan beri. Pek tezcanli olduğumdan aradim alman konsolosluğunu. Bana işlemde olduğunu söylediler belgelerimin ee peki Almanya'ya gönderildi mi dedim o kadarını göremiyoruz dediler. Sonra da Bundesverwaltungsamti aradik Köln'deki. Onlar belgelerimin çoktan Osnabrück'te olduğunu söylediler. Ama kalacağım yer farkli bir sehirde aslinda ama belgelerim Osnabrück'e yani okuyacağım yere gitmiş. Şimdilik gelişmeler bu kadar. Ve dün BVA'ya Mail de atmıştım ama arayınca direkt hızlı bilgi veriyorlar. Sizce vizemin gelmesi yakın mi ne diyorsunuz? Ben haftaya bekliyorum bakalım ne olacak.

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Pzt Eki 07, 2019 1:58 pm

cerenzung yazdı: Pzt Eki 07, 2019 1:36 pm Merhaba arkadaşlar bu hafta 3. haftam dolacak vizeye başvurduğumdan beri. Pek tezcanli olduğumdan aradim alman konsolosluğunu. Bana işlemde olduğunu söylediler belgelerimin ee peki Almanya'ya gönderildi mi dedim o kadarını göremiyoruz dediler. Sonra da Bundesverwaltungsamti aradik Köln'deki. Onlar belgelerimin çoktan Osnabrück'te olduğunu söylediler. Ama kalacağım yer farkli bir sehirde aslinda ama belgelerim Osnabrück'e yani okuyacağım yere gitmiş. Şimdilik gelişmeler bu kadar. Ve dün BVA'ya Mail de atmıştım ama arayınca direkt hızlı bilgi veriyorlar. Sizce vizemin gelmesi yakın mi ne diyorsunuz? Ben haftaya bekliyorum bakalım ne olacak.
Merhaba, konsolosluğun numarasını verebilir misin rica etsem? Benim bugün 32 gün oldu. Ve şu ana kadar hiçbir yeri aramadım.

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Pzt Eki 07, 2019 2:03 pm

furkanbayrakli yazdı: Pzt Eki 07, 2019 1:58 pm Merhaba, konsolosluğun numarasını verebilir misin rica etsem? Benim bugün 32 gün oldu. Ve şu ana kadar hiçbir yeri aramadım.
tabii ki ama Ankara konsolosluğu benimki 03124555330

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Pzt Eki 07, 2019 2:05 pm

cerenzung yazdı: Pzt Eki 07, 2019 2:03 pm tabii ki ama Ankara konsolosluğu benimki 03124555330
He tamam o zaman ben İstanbulda girdim görüşmeye. Teşekkürler yine de buldum istanbulun numarasını:)

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Pzt Eki 07, 2019 2:06 pm

furkanbayrakli yazdı: Pzt Eki 07, 2019 2:05 pm He tamam o zaman ben İstanbulda girdim görüşmeye. Teşekkürler yine de buldum istanbulun numarasını:)
rica ederim. bol şanslar

Kilitli