Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mesut11

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen mesut11 » Cum Eyl 20, 2019 9:12 pm

wonderwallmt yazdı: Cum Eyl 20, 2019 8:01 pm Arkadaslar iyi aksamlar herkese, bugun aradim konsoloslugu ve bugun veya pazartesi vize verilir dediler. baktim simdi ups kargodan yola cikmis cok sukur. Normalde 23 unde kurs basliyor gorunuyor, 22 sinden itibaren vermisler diye soylendi bana. Tam bir ay once basvurmustum ve kurs baslangic tarihinin hemen oncesinde geldi. Yani en azindan benim durumumda vize baslangicindan jemen once gonderilmis oldu. Eksik belge istenmisti ayrica Incoming krankenversicherung ile ilgili onu mail ile yolladim. Insallah basta yusuf hocamin olmak uzere, bekleyen herkesin vizesi olumlu sekilde kisa surede gelir. Forumdan bu surecte gercekten her asamada faydalandim,herkese cok tesekkurler.
Hocam merhaba , hangi şehir için aşvurmuştunuz? Bugün bende denedim aramayı ama ulaşamadım sadece 8-12 saatleri arasımı ulaşılıyor?
Teşekkürler şimdiden

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Cum Eyl 20, 2019 11:59 pm

yusufjosef yazdı: Cum Eyl 20, 2019 8:42 pm Hocam cok sevindim.Burda birlikte bekledik kac kisiyle.Hayatinizda basarilar ve mutluluklar dilerim ve iyi dilekleriniz icin de tesekkür ederim.
Ben de tesekkur ederim hocam. Insallah sizin sorununuz da cozulur bir an once ve alip egitim hayatiniza baslarsiniz kisa surede

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Cmt Eyl 21, 2019 12:00 am

mesut11 yazdı: Cum Eyl 20, 2019 9:12 pm Hocam merhaba , hangi şehir için aşvurmuştunuz? Bugün bende denedim aramayı ama ulaşamadım sadece 8-12 saatleri arasımı ulaşılıyor?
Teşekkürler şimdiden
Ankarayi aradim ben hocam, 9 gibi arayinca ancak ulasabildim. Ankara icin ptesi persembe arasi 8 16, cuma 8 14 diye biliyorum ben

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Cmt Eyl 21, 2019 12:03 am

Lemonate yazdı: Cum Eyl 20, 2019 8:38 pm merhaba, acaba krankenversicherung'unuzu mail ilemi gonderdiniz yoksa kendiniz mi teslim ettiniz? kendiniz teslim ettiyseniz sonra teslim ettim mesaji attiniz mi? onlar da bir sekilde geri donus yaptilar mi?
Mail ile yolladim konsolosluk adresine. Yani mail sonrasinda aramamistim eksiklik giderildi mi belgeyle diye aslinda hocam, cunku telefonla bana eksik belgeyi bildirdiklerinde mail sonrasi arayayim mi dedigimde hayir gerek yok,mail atin yeterli dediler ve geri donus almadim hic devaminds eksik belge ile ilgili

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Cmt Eyl 21, 2019 9:57 am

cakir95 yazdı: Cum Eyl 20, 2019 4:21 pm Herkese Selamlar
Visa sı gelenlere hayırlı olsun bekleyenelere ise sabır diliyorum ve umarım en kısa amanda visa surecleri olumlu sekilde sonuclanır

Bir suredir takip ediyorum burayı visa bekeleyenler genelde yanıt 1 2 gun oncesinde geldi ve suana kadar gordugum kadarıyla ucusunu kacıran olmadı. Bir istisna olarak Josef adlı arkadasın vize surecinde problem olmus . Simdi ben de sizlerin tecrubelerinden yola cıkarak vize islemlerinın gidilecek tarihe gore degerlendirildiğini dusundum cunku gitmelerine 4 hafta 5 hafta kalan kişilerin vizeleri basvuralarını gidis tarihlerinden 2-3 ay once yapanlardan daha erken geldi.

Sanırım benim durumum bu meseleyi acıklıga kavusturacak zira 25 agustosta vize gorusmesine girdim ve 24 Eylulde Almanyada olmam gerektigini soyledim Sigortamı (AT 11) bu sebeple 20 Eylulden itibaren baslattım. Konsolosluk gorevlisi 20 sinde baslattıgımı sorunca 24 unde Almanyada olmam lasım bu nedenle 1 2 gun erken gidbilirim dedim. Belgelerimi aldı eksik belgem bardı mail et dedi gorusme bitti ve konsolosluktan ayrıldım. Eksik belgeyi hazırladım fakat ok tan 30 agustos gelmiş a ve araya hafta sonu girmişti u nedenle mailim konsolosluga 2 Eylulde ulasmıs olamalı 3 Eylulde ise konsolosluk tarafında arandım ve belgelerimin tam oldugu taradıma bildirildi.

Bugun 20 Eylul ve mesai bitimine sadece dakikalae kaldı ve hala vizemden haber yok ve bugun icinde kargoya verilmes ise normail sartlarda 23 eylul sabah 6 da olan ucagıma binemeyecegim. Yani tarihlere dikkat ediyolar tarzında yaptıgımız cıkarımların hepsi sadece iyimser birer yorum yada bir tesaduften ibaret olmus olacak.
Tabiki henuz hersey bitmiş degil ve sanırım nihai sonuc UPS nin bilgileri ge girmesinden kaynaklı bu aksam saat 7-10 arasında belli olacak. Bana sorarsanız vizenin zamanında geleceğini hiç düşünmüyorum. Tek tesellim elimde bulunan ve içinde gecerli schengen vizesi olan bir onceki ve iptal edilmemiş pasaportumla Almanyaya turist olarak girebilecek olmam. Eger vizem ben gittikten sonra gelir ise de pasaportu almak için tekrardan Turkiyeye donecem veya pasaportu posta ile Almanyaya gonderip ucuz bir ucak bileti ile Schengeni terk edip girişimi bu sefer egitim vizesi ile yapacagım.

Sanırım daha once benim yaptıgımı yapan kimse olmamıstır. Eger yapılmıs ise bana haber verirseniz sevinrim

Sorular
1- Sice bir onceki iptal edilmemiş ve içerisinde gecerli bir schengen vizesi olan pasaportumla Almanyaya girişte sorun yasar mıyım? Sistemde 2 tane pasaporta sahip oldugum gorunur mu? Yada baska sorunlar cıkar mı ?
2-Sizce schengenden cıkıs yapmadan yabancılar ofisi ile konusarak içerisinde giriş damgası olmayan pasaportumla anmeldung yapıp oturuma basvuru yapailir miyim?
3- Schengen uyesi olmayan bir ulkeye ucak bileti alır ve almayadan cıkıs yaparsam ve ucusa yapmayı reddedip tekrar almanyaya yeni pasaportumla girmek istersem ne olur?Buradaki amacım turist vizesi ile cıkıs yapıp egitim vizesi ile giriş yapmak.
İki pasaport kullanan kabin memuru arkadaşım var. Biri vize sürecindeyken ötekini kullanıyor hep. Sistemde gorulur 2 pasaport gibi bi sorun yaşamadı hiç.
Birde geçen yıl sizin gibi gecikeceğim sorununu yaşayn arkadaşım da almanyaya schengen ile gidip derslere gidip geri gelmiş ulusal vize ile gitmişti. Çıkıs için bastıkları damganın anmeldung ile alakalı olduğunu sanmıyorum hiç. Ha oldu ki sorarlarsa diğer pasaportu gösterirsiniz. Hatta nerde okudum bilmiyorum ama, biri konsolosluktan psaportu alabileceğimiz işlem bitince gelip vizeyi bastırabileceğimizi yazmıştı (şehir efsanesi mi bilmiyorum böyle bi durumda sizin merak ettğiniz sey başkaları tarafından deneyimlenmiş). Ben şahsen Hangi vize ile girip hangisi ile çıktığınızın bir önem farz edeceğini düşünmüyorum. Bu vizeler zaten girebilmek için değil mi, tipleri de almanydaki amaç için olduğundan kapıda sorgulamazlar. Hadi oldu uyuz bi polis geldi sorguladı desek bile schengenle çıkıp sonra ulusal vizeyle girmek bence gayet doğal geliyor kulağa :D Sadece anmeldungu almak için ulusal vizeyi beklemeniz gerekir. Umarm Süreciniz biran önce pozitif sonuçlanır
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

cracker

Mesaj gönderen cracker » Cmt Eyl 21, 2019 10:37 am

23 Ağustos İzmir Başvurusu
Münih Teknik-Eşimin başvurusu ( Sonra yapabilirsek aile birleşimi )
Sonuç olumlu
Az önce elimize ulaştı.
Bekleme sürecinde herkese bol şans!

Partale

Mesaj gönderen Partale » Cmt Eyl 21, 2019 3:15 pm

Yazmıştım tekrar yazıyorum pasaportum işlem sürecinde pasaportumu geri isteyip yeşil pasaportun hakkı olan 3 aylık vizem ile okula başlayabilir miyim ? Bir bilgisi olan yok mu ?

cakir95

Mesaj gönderen cakir95 » Cmt Eyl 21, 2019 3:36 pm

eylulugvn yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 9:57 am İki pasaport kullanan kabin memuru arkadaşım var. Biri vize sürecindeyken ötekini kullanıyor hep. Sistemde gorulur 2 pasaport gibi bi sorun yaşamadı hiç.
Birde geçen yıl sizin gibi gecikeceğim sorununu yaşayn arkadaşım da almanyaya schengen ile gidip derslere gidip geri gelmiş ulusal vize ile gitmişti. Çıkıs için bastıkları damganın anmeldung ile alakalı olduğunu sanmıyorum hiç. Ha oldu ki sorarlarsa diğer pasaportu gösterirsiniz. Hatta nerde okudum bilmiyorum ama, biri konsolosluktan psaportu alabileceğimiz işlem bitince gelip vizeyi bastırabileceğimizi yazmıştı (şehir efsanesi mi bilmiyorum böyle bi durumda sizin merak ettğiniz sey başkaları tarafından deneyimlenmiş). Ben şahsen Hangi vize ile girip hangisi ile çıktığınızın bir önem farz edeceğini düşünmüyorum. Bu vizeler zaten girebilmek için değil mi, tipleri de almanydaki amaç için olduğundan kapıda sorgulamazlar. Hadi oldu uyuz bi polis geldi sorguladı desek bile schengenle çıkıp sonra ulusal vizeyle girmek bence gayet doğal geliyor kulağa :D Sadece anmeldungu almak için ulusal vizeyi beklemeniz gerekir. Umarm Süreciniz biran önce pozitif sonuçlanır
Oncelikle evabınız ve iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.

Turist vizesi ile giriş yapacagım ulusal vizem gelince ise onu kargolatmayı dusunuyorum . Ulusal vizeli pasaport elime gecince schengenden cıkıs yapmam gerekecek bence cunku havalanından ulkeye girişim turist vizesi olarak sisteme işelenecek onun statüsünün değişmesi gerekiyor . En kısa surede gelir umarım ve bende okul kayıt ve anmeldung yaptırırım.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Cmt Eyl 21, 2019 3:37 pm

Partale yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 3:15 pm Yazmıştım tekrar yazıyorum pasaportum işlem sürecinde pasaportumu geri isteyip yeşil pasaportun hakkı olan 3 aylık vizem ile okula başlayabilir miyim ? Bir bilgisi olan yok mu ?
başlayabilirsiniz ama vizeniz çıkınca konsolosluk pasaportunuzu götürdüğünüz an vizenizi basmıyor diye biliyorum ortalam 1 hafta sürüyor geri vermeleri derslerden geri kalırsınız

cakir95

Mesaj gönderen cakir95 » Cmt Eyl 21, 2019 3:38 pm

cracker yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 10:37 am 23 Ağustos İzmir Başvurusu
Münih Teknik-Eşimin başvurusu ( Sonra yapabilirsek aile birleşimi )
Sonuç olumlu
Az önce elimize ulaştı.
Bekleme sürecinde herkese bol şans!
Gozunuz aydın hayırlı olsun
Bugun elinize nasıl ulastı hocam UPS den falan sorgulayınca pasaportunuza dair bir bilgi gordunuz mu veya SMS geldi mi size?

cracker

Mesaj gönderen cracker » Cmt Eyl 21, 2019 3:54 pm

cakir95 yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 3:38 pm Gozunuz aydın hayırlı olsun
Bugun elinize nasıl ulastı hocam UPS den falan sorgulayınca pasaportunuza dair bir bilgi gordunuz mu veya SMS geldi mi size?
İzmir başvuruları Yurtiçi Kargo ile teslim ediliyor.
Dün aksam 19.40 gibi mesaj gelmişti pasaport bildirimi için bu sabah da teslim aldık.
Herkesin sürecinin en kısa zamanda olumlu olarak sonlanması dileğiyle!

Masterstudy

Mesaj gönderen Masterstudy » Cmt Eyl 21, 2019 4:58 pm

Arkadaşlar merhaba. Tekrar yazıyorum ama, İngilizce yüksek lisans kazanıp dil belgesi vermeden (lisans eğitimi İngilizce olduğu için) vizesini alan ya da Red alanvar mı? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Okuldan kabul aldım sonucta ama okul almanca A1 istedi mart ayına kadar, yani dersler başladıktan sonra. Belgem yok henüz, konsolosluk bunu sorun eder mi? Yapmam gereken birşey var mı mail atmak, almanca dersi alacağımı açıklamak VS gibi? Konsolosluk randevum 16sındaydı ve bununla ilgili birşey sorulmadı ama Almanya belki evrak isteyebilir dedi. Dersler 1 Ekim de başlıyor :(

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Eyl 21, 2019 5:07 pm

Masterstudy yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 4:58 pm Arkadaşlar merhaba. Tekrar yazıyorum ama, İngilizce yüksek lisans kazanıp dil belgesi vermeden (lisans eğitimi İngilizce olduğu için) vizesini alan ya da Red alanvar mı? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Okuldan kabul aldım sonucta ama okul almanca A1 istedi mart ayına kadar, yani dersler başladıktan sonra. Belgem yok henüz, konsolosluk bunu sorun eder mi? Yapmam gereken birşey var mı mail atmak, almanca dersi alacağımı açıklamak VS gibi? Konsolosluk randevum 16sındaydı ve bununla ilgili birşey sorulmadı ama Almanya belki evrak isteyebilir dedi. Dersler 1 Ekim de başlıyor :(
Sıkıntı olmaz hocam, İngilizce belgeni verdin değil mi?

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Cmt Eyl 21, 2019 5:15 pm

Masterstudy yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 4:58 pm Arkadaşlar merhaba. Tekrar yazıyorum ama, İngilizce yüksek lisans kazanıp dil belgesi vermeden (lisans eğitimi İngilizce olduğu için) vizesini alan ya da Red alanvar mı? Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Okuldan kabul aldım sonucta ama okul almanca A1 istedi mart ayına kadar, yani dersler başladıktan sonra. Belgem yok henüz, konsolosluk bunu sorun eder mi? Yapmam gereken birşey var mı mail atmak, almanca dersi alacağımı açıklamak VS gibi? Konsolosluk randevum 16sındaydı ve bununla ilgili birşey sorulmadı ama Almanya belki evrak isteyebilir dedi. Dersler 1 Ekim de başlıyor :(
viewtopic.php?f=7&t=13754

Masterstudy

Mesaj gönderen Masterstudy » Cmt Eyl 21, 2019 5:26 pm

Rigwald yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 5:07 pm Sıkıntı olmaz hocam, İngilizce belgeni verdin değil mi?
Mezun olduğum Okuldan aldığım "eğitim dili ingilizcedir" belgesini verdim ama bu şekilde Red alanlar olmuş diyorlar mail at açıkla durumunu, almanca ders göreceğini dil sınavına gireceğini falan dediler. Bir yandan da kabul mektubumda almanca A1 istendiği belirtilmediği için sorun edilmez belki, hiç karıştırmasam mı diyorum :/

Masterstudy

Mesaj gönderen Masterstudy » Cmt Eyl 21, 2019 5:36 pm

Masterstudy yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 5:26 pm Mezun olduğum Okuldan aldığım "eğitim dili ingilizcedir" belgesini verdim ama bu şekilde Red alanlar olmuş diyorlar mail at açıkla durumunu, almanca ders göreceğini dil sınavına gireceğini falan dediler. Bir yandan da kabul mektubumda almanca A1 istendiği belirtilmediği için sorun edilmez belki, hiç karıştırmasam mı diyorum :/
Dikkat etmemişim yazıyormuş :(

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cmt Eyl 21, 2019 7:38 pm

1. Arkadaşlar yurt başvuru formunu doldurduktan sonra bize mail gönderiyorlar mı? Başvurunuzu aldık işleme koyduk tarzı ve yaklaşık kaç günde gelir. 2. Ayrıca konsoloslik benim nerede kalacağımı göstermemi istedi. Belge olarak mail ile cevap vermem lazım önerisi olan var mı?

Masterstudy

Mesaj gönderen Masterstudy » Cmt Eyl 21, 2019 7:41 pm

suat1503 yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 7:38 pm 1. Arkadaşlar yurt başvuru formunu doldurduktan sonra bize mail gönderiyorlar mı? Başvurunuzu aldık işleme koyduk tarzı ve yaklaşık kaç günde gelir. 2. Ayrıca konsoloslik benim nerede kalacağımı göstermemi istedi. Belge olarak mail ile cevap vermem lazım önerisi olan var mı?
Ben üniversitenin yurdunu yazmıştım sadece başvuru yaptım dönüş almadığım halde onu yazdım sorduğunda da orası dedim sorun olmaz demişlerdi gitmeden görüşmeye. Ama yine de diğer arkadaşların da cevabına bakarsın

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cmt Eyl 21, 2019 7:56 pm

[/quote]

Ben üniversitenin yurdunu yazmıştım sadece başvuru yaptım dönüş almadığım halde onu yazdım sorduğunda da orası dedim sorun olmaz demişlerdi gitmeden görüşmeye. Ama yine de diğer arkadaşların da cevabına bakarsın
[/quote]

Teşekkürler cevabınız için. Ben görüşmeye gittim konsolosluk cuma günü bana mail attı. Sadece başvuru formunu screenshot alsam maile cevap olarak göndersem kabul edilir sanırım.

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Pzr Eyl 22, 2019 2:08 am

suat1503 yazdı: Cmt Eyl 21, 2019 7:38 pm 1. Arkadaşlar yurt başvuru formunu doldurduktan sonra bize mail gönderiyorlar mı? Başvurunuzu aldık işleme koyduk tarzı ve yaklaşık kaç günde gelir. 2. Ayrıca konsoloslik benim nerede kalacağımı göstermemi istedi. Belge olarak mail ile cevap vermem lazım önerisi olan var mı?
Hangi eyalete hangi Studentenwerk gidiyorsunuz bilmiyorum sistemleri büyük ihtimalle farklıdır. ama benmki Rostock-Wismar Studentenwerk yurt için başvuru doldurunca otomatik cevap olarak talebiniz alınmıştır diye otomatik mesaj geldi. Benim durumum da acildi mail attım ne zaman geri dönüş yapılır diye. 1 hafta arama süresi var demişti fakat 3 gün içinde de başvurunuzdaki talepleriniz doğrultusunda şu yurt var kontrat bu okeyse 1 hafta içinde imzalayın dediler. Yani demek istediğim başvurunuz alındı belgesini sunsan dahi yurt bulamama ihtimali var. O yüzden kalacağınız yer yurtsa ve bunu ibraz etmenizi istiyorlarsa sizden imzalı ve ya eşdeğer(kontrat kabul mektubu vs) bir evrak bekleyeceklerdir. Kontrat olmasa da mailleşseniz yetkili biriyle belki “ yurt için başvuruda bulundu değerlendirme sonucunda tarafımızdan bi daireye yerleştirilecektir ” şeklinde evrak verebilirler.
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

Kilitli