Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Helen

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen Helen » Cmt Eyl 14, 2019 1:18 pm

wonderwallmt yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 10:12 am Merhaba arkadaslar, vizesi gelenlere hayirli uguelu olsun. son mesajlari okudum da eksik sigorta belgem cikmisti, arayip mail ile info ile baslayan konsolosluk adresine yollayin demislerdi. sonrasinda belgeyi attim diye arayayim mi dedim, gerek yok belge gelir dediler. Su an okudugumda ise bazi arkadaslar devaminda aranmis ve tam oldugu soylenmis belgeleri. Acaba benim maili gormemis ve vize sürecini isleme hala koymamis olabilirler mi ? 23 unu seyahat tarihim olarak gosterdim, haftaya aramaliyim sizce onerisi olan var mi bu konuda ?
Evet ben de eksik belgeyi elden teslim ettikten sonra tam bir hafta bekleyip sabah erkenden telefonla aradım. "Eksik belge teslim etmiştim vize başvurum işleme alınmış mıdır acaba merak ediyorum." tarzı bir şey söylemiştim. Telefondaki kadının sesi nazikti, sistemden baktı. Teslim ettiğim gün kayıda almışlar belgeyi. Bence böyle önemli işlerde belgelerin arkasını kollamak lazım, başına bir iş gelmiş midir diye. Çok rahatsız etmeden arayıp endişenizi söylerseniz sorun olmaz bence
En son Helen tarafından Cmt Eyl 14, 2019 1:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Helen

Mesaj gönderen Helen » Cmt Eyl 14, 2019 1:24 pm

yusufjosef yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 10:01 am Hayirli ve ugurlu olsun,egitim hayatinizda basarilar dilerim.Iyi dileginiz icin de ayrica tesekkür ederim.Ben de alsam da vizeyi,suraya bir yazsam artik 😄
Çok teşekkür ederim. Aynen, biz de heyecanla bekliyoruz burada güzel haberlerinizi 😊

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Cmt Eyl 14, 2019 1:42 pm

arkadaşlar 15 ağustos tarihinde bochum için vize başvurusu yapıp kabul alan var mı bochum çok yoğun olduğu için geri dönüş yavaş olabilir mi acaba ?

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cmt Eyl 14, 2019 3:01 pm

zeynepdzk yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 1:42 pm arkadaşlar 15 ağustos tarihinde bochum için vize başvurusu yapıp kabul alan var mı bochum çok yoğun olduğu için geri dönüş yavaş olabilir mi acaba ?
Siz dil kursu için mi gidecektiniz yoksa lisans için mi ve okulunuzun başlama tarihi ne zaman?

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Cmt Eyl 14, 2019 3:15 pm

suat1503 yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 3:01 pm Siz dil kursu için mi gidecektiniz yoksa lisans için mi ve okulunuzun başlama tarihi ne zaman?
dil kursu başlama tarihi 4 ekim aynı tarihte wuppertal için vize alan arkadaşımın vizesi bugün eline ulaştı ben de bnu durumun sebebini merak ediyorum hiç eksik evrakla ilgili geri dönüş almamıştım

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Cmt Eyl 14, 2019 3:17 pm

Helen yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 1:18 pm Evet ben de eksik belgeyi elden teslim ettikten sonra tam bir hafta bekleyip sabah erkenden telefonla aradım. "Eksik belge teslim etmiştim vize başvurum işleme alınmış mıdır acaba merak ediyorum." tarzı bir şey söylemiştim. Telefondaki kadının sesi nazikti, sistemden baktı. Teslim ettiğim gün kayıda almışlar belgeyi. Bence böyle önemli işlerde belgelerin arkasını kollamak lazım, başına bir iş gelmiş midir diye. Çok rahatsız etmeden arayıp endişenizi söylerseniz sorun olmaz bence
tesekkurler cevabiniz icin. haklisiniz aslinda da memura sordum sonradan arayayim mi diye, yok deyince cok zorlamayayim dedim. Bana vizenin 3 haftaya kadar zaten ancak gelebilecegini, kendisinin islem uzamasin diye almanyaya yolladigini belirtti. Acele etme bir hafta icinde gonder sorun olmaz,almanya onaylarsa bize gelince belge olursa elimizde yeter dedi. Ben de aramadim acikcasi yardimci olduktan insanlari sonra *** bogaz etmeyeyim diye 😅 Hangi numarayi aramistiniz siz sorabilir miyim peki ? Ya da hangi hatti aramam lazim bu durumda ? Simdiden tesekkurler

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cmt Eyl 14, 2019 3:19 pm

Büyük ihtimalle dediğiniz gibi yoğunluktan dolayı bir geri dönüş alamadınız şehirden şehire değişiyor. Ben de başvurdum bekliyorum bakalım inşallah ikimizinki de en kısa zamanda olumlu olarak sonuçlanır.

ogzhnsnmn

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Cmt Eyl 14, 2019 4:23 pm

zeynepdzk yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 3:15 pm dil kursu başlama tarihi 4 ekim aynı tarihte wuppertal için vize alan arkadaşımın vizesi bugün eline ulaştı ben de bnu durumun sebebini merak ediyorum hiç eksik evrakla ilgili geri dönüş almamıştım
Zeynep hanım merhabalar ben de Bochum’dan ön kabul aldım önce dil kursuna gideceğim.Belgelerimi hallettim hemen hemen 23 Eylül’de İstanbul’da konsolosluk randevum var.İletişim halinde kalalım

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Cmt Eyl 14, 2019 4:35 pm

idilge yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 11:39 am Merhabalar herkese,
Başvuru sürecinde bu forumdan çok yararlandım. Cevap veren ve emeği geçen herkese çok teşekkürler. Ben de kendi hikayemi yazmak istedim. Belki birilerine benim de faydam dokunur.

29 Ağustos'ta İstanbul Konsolosluğu'ndan ulusal vize başvurumu yaptım ve vizem dün sabah elime ulaştı. Bu kadar hızlı olmasına çok şaşırdım.
Başvurumda 1 Ekim'de gideceğimi belirtmiştim. Ekimde Cottbus'ta ingilizce yüksek lisans eğitimine başlayacağım. 25 yaşındayım ve lisans diplomamı haziranda aldım.

Görüşmeye götürdüğüm belgeler (orjinalleri ve 2 adet fotokopileri):
- 2 adet doldurulmuş başvuru formu
- Pasaport
- 2 adet vesikalık (bazı arkadaşlar 3 tane istendiğini yazmış, siz yanınıza yedek alırsanız iyi olur)
- CV (ingilizce)
- Motivasyon mektubu (neden almanya'da ve bu bölümde okumak istediğime dair 1 sayfa ve ingilizce)
- Sağlık sigortası (at11 belgem (30 Eylül başlangıç) ve ne olur ne olmaz diye yaptırdığım 1 aylık seyahat sağlık sigortası belgesi (buna kadın gerek yoktu dedi ama aldı yine de)
- Üniversite diplomam, diploma supplement ve transkriptim
- Lise diplomam ve öss sonuç belgem (bunu belgeleri düzenleyen kadın eledi, dosyama koymadılar)
- IELTS Sonucum (bölümüm ingilizce olduğu için)
- Kabul Belgem
- Tam tekmilli Nüfus Kayıt Örneği
- Bloke hesap (fintiba bank)

Öncelikle ups'ye kayıt yaptırıp, pasaportunuz için kargo poşetinizi alıyorsunuz. Daha sonra belgeleriniz arka arkaya sıralanıyor ve gereksizler atılıyor. Sonra da gişeye çağırılıyorsunuz. Bana çok tatlı ve genç bir kadın denk geldi. Daha çok sohbet gibi geçti. Gideceğim şehrin nerede olduğunu, Almanya'da akrabam olup olmadığını ve bölümde ilk dönem alacağım dersleri sordu. Bir de nerede kalmayı planlıyorsun dedi. Ben de yurtlara başvurduğumu ve cevap beklediğimi söyledim. Belgelerime baktı tek tek. Görüşme bittiğinde sorun var mı dedi. Ben de ne zaman vize elime ulaşır dedim. O da "Ben dosyanda bir eksik göremiyorum. Tabi buna bizim müdürlerimiz ve göçmenlik bürosu da bakacak. Yoğunluk sebebiyle bir zaman söylemem yanlış olur ama 3 4 hafta içinde eline ulaşabilir diye tahmin ediyorum" dedi.

Dün sabah ups'den aradılar. İnanılmaz şaşırdım çünkü 2 hafta sonra falan bekliyordum. Hatta ilk red mi acaba diye bile düşündüm. Ama vizem elime ulaştı. Şimdi gidiş hazırlıklarına başlayacağım. Forumda gerçekten çok uzun süre bekleyen insanları görüyorum. Umarım herkes vizesine bir aksilik olmadan, geç kalmadan ve pes etmeden ulaşır. Çok stresli bir süreç gerçekten, herkese bol bol sabır ve sonunda hayallerine kavuşmasını diliyorum. Buradaki yardımlaşma ortamı için de emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.
Ben de pazartesi kabul belgemi götürücem sizce okula çok geç başlar mıyım? Sizin ki gibi vize süreci hızlı işler mi? 2 haftada almışsın malum. Diğer arkadaşlar da kendi fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Helen

Mesaj gönderen Helen » Cmt Eyl 14, 2019 4:39 pm

wonderwallmt yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 3:17 pm tesekkurler cevabiniz icin. haklisiniz aslinda da memura sordum sonradan arayayim mi diye, yok deyince cok zorlamayayim dedim. Bana vizenin 3 haftaya kadar zaten ancak gelebilecegini, kendisinin islem uzamasin diye almanyaya yolladigini belirtti. Acele etme bir hafta icinde gonder sorun olmaz,almanya onaylarsa bize gelince belge olursa elimizde yeter dedi. Ben de aramadim acikcasi yardimci olduktan insanlari sonra *** bogaz etmeyeyim diye 😅 Hangi numarayi aramistiniz siz sorabilir miyim peki ? Ya da hangi hatti aramam lazim bu durumda ? Simdiden tesekkurler
02123346167 görüşme bitince verdikleri Kassenzettel yazan kağıdın altında yazıyordu bu numara

ismailbaz

Mesaj gönderen ismailbaz » Cmt Eyl 14, 2019 4:42 pm

zeynepdzk yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 1:42 pm arkadaşlar 15 ağustos tarihinde bochum için vize başvurusu yapıp kabul alan var mı bochum çok yoğun olduğu için geri dönüş yavaş olabilir mi acaba ?
Merhaba ; Ben de 9 eylülde bochum için vize görüşmesine girdim . 1 hafta oldu ve herhangi bir geri dönüş olmadı.Okul başlangıç tarihimiz hepimizin aynı . Acaba gecikecek mi ? Erteletmelimiyiz ben de şuan muallaktayım .

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cmt Eyl 14, 2019 5:17 pm

ismailbaz yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 4:42 pm Merhaba ; Ben de 9 eylülde bochum için vize görüşmesine girdim . 1 hafta oldu ve herhangi bir geri dönüş olmadı.Okul başlangıç tarihimiz hepimizin aynı . Acaba gecikecek mi ? Erteletmelimiyiz ben de şuan muallaktayım .
Katiliyorum umarim hepimizin vizesi o süreden önce çıkar da stres yapmayız.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Cmt Eyl 14, 2019 5:18 pm

ismailbaz yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 4:42 pm Merhaba ; Ben de 9 eylülde bochum için vize görüşmesine girdim . 1 hafta oldu ve herhangi bir geri dönüş olmadı.Okul başlangıç tarihimiz hepimizin aynı . Acaba gecikecek mi ? Erteletmelimiyiz ben de şuan muallaktayım .
Bunların bize öncelik verme durumu oluyor mu acaba? Üniversite kabulü olanlar için yani

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Cmt Eyl 14, 2019 6:16 pm

Helen yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 4:39 pm 02123346167 görüşme bitince verdikleri Kassenzettel yazan kağıdın altında yazıyordu bu numara
Tamamdir hocam cok cok sagolun,oradan bakip arayayim haftaici ilk is olarak

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Cmt Eyl 14, 2019 8:04 pm

yusufjosef yazdı: Cum Eyl 13, 2019 12:39 pm Hocam hayirli ve de ugurlu olsun. Ailenizle birlikte umarim mutlu ve basarili olursunuz.Insallah ben de vizemi alip buraya güzel haberlerimi yazabilirim.
Size acaba eksik evrak geri dönüşü olmul muydu bekleme sürecinizde

idilge

Mesaj gönderen idilge » Pzr Eyl 15, 2019 2:30 pm

ugur1coban yazdı: Cmt Eyl 14, 2019 4:35 pm Ben de pazartesi kabul belgemi götürücem sizce okula çok geç başlar mıyım? Sizin ki gibi vize süreci hızlı işler mi? 2 haftada almışsın malum. Diğer arkadaşlar da kendi fikirlerini paylaşırsa sevinirim.
Merhaba,
Zannediyorum birimlerdeki yoğunluklara bağlı olmak ile birlikte hızlı olabilir. En azından ben de böyle oldu fakat başvurduğunuz şehre de bağlı bir durum. Eksik bir belgeniz yoksa süreç sorunsuz ilerleyecektir bana kalırsa.

Gduztas

Mesaj gönderen Gduztas » Pzr Eyl 15, 2019 8:46 pm

Merhabalar

31 Temmuz’da vize başvurusu yaptım önce dil kursu vizesiyle başvurmaya gitmiştim bu yüzden istenilen evraklarda olmadığı için lise diploması götürmedim sonra motivasyon mektubumda da belirttiğim için oradaki memur öğrenci aday vizesine başvurmamı söyledi ve başvurdum. 2 kere eksik belge istediler sonra lise diplomamın almanca tercümesini maille istediler aynı gün mail attım şimdi tekrar mail atmışlar diplomanın türkçesini istiyorlar. Dil kursum 2 Eylül’de başladı bu yüzden kaydımı kasımdaki kura aldırdım. Bu durumda sigortamı da uzattırıp diğer kura kayıt yaptırdığıma dair belge ve sigortamı uzattığıma dair belge götürmeli miyim diplomayla birlikte?

omerust61

vize ile ilgili

Mesaj gönderen omerust61 » Pzt Eyl 16, 2019 9:23 am

merhaba. Ben bu vizenin gelme zamanıyla ilgili çok endişeliyim. goethe A2 sertifikası ile basvuru yapmayı planlıyorum. okuduğum kadarıyla vizenin gelma zamnı tam olarak belli olmuyor ama 60+ günleri görüyürum ve endişeleniyorum. bilgi verir misiniz ?

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Pzt Eyl 16, 2019 12:44 pm

20 agustosta vizeye basvurdum 4 hafta doldu. Wismar Hochschulede ingilizce master için. Okul ayın 16sında açıldı, dersler 23ünde başlıyor. Hala vizeyi bekliyorum. Okulun açılış tarihine kadar verirler diyenlere belirtmek istedim eksik evraksız başvurdum. Hatta okulum başlayacak diye de dilekçe verdim tarih yaklaşıyor diye. Hala bekliyorum
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Pzt Eyl 16, 2019 8:23 pm

Bugün vizeye başvurdum (gidiş tarihi önemli değil ama) 15 Ekim'de orada olmak istiyorum demiştim. En az 3 hafta sürer dedi gişedeki bayan, başvurduğum yer Berlin.

Kilitli