Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Falyakon

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen Falyakon » Cmt Ağu 31, 2019 2:43 pm

Falyakon yazdı: Prş Ağu 29, 2019 7:54 pm Merhaba arkadaşlar,

Vizem UPS tarafından bugün 14.04'te teslim alınmış görünüyor. Sizce yarın UPS pasaportu ulaştırabilir mi? 30 Ağustos'un resmi tatil olması pazartesine sarkıtabilir gibi geldi açıkçası.
UPS'den kargonuzun pazartesi teslim edileceği öngörülmektedir diye SMS almama rağmen bugün 13.27'de kargoyu teslim aldım. Vizem yarın başlayacak şekilde çıkmış. Büyük ihtimalle bu yüzden bugün ulaştı bana. Herkese bol şans dilerim.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Cmt Ağu 31, 2019 7:45 pm

Falyakon yazdı: Cmt Ağu 31, 2019 2:43 pm UPS'den kargonuzun pazartesi teslim edileceği öngörülmektedir diye SMS almama rağmen bugün 13.27'de kargoyu teslim aldım. Vizem yarın başlayacak şekilde çıkmış. Büyük ihtimalle bu yüzden bugün ulaştı bana. Herkese bol şans dilerim.
Bende 14 te konsolosluktan teslim alınmıştır yazıyor fakat sms falan gelmedi bana ?

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Cmt Ağu 31, 2019 10:20 pm

bladeavis yazdı: Cmt Ağu 31, 2019 7:45 pm Bende 14 te konsolosluktan teslim alınmıştır yazıyor fakat sms falan gelmedi bana ?
Mesaj çok geç gelebiliyor. Ben kargoyu teslim aldım, ondan sonra şu gönde gelmesi öngörülüyor diye mesaj geldi.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Cmt Ağu 31, 2019 10:28 pm

rodosto yazdı: Cmt Ağu 31, 2019 10:20 pm Mesaj çok geç gelebiliyor. Ben kargoyu teslim aldım, ondan sonra şu gönde gelmesi öngörülüyor diye mesaj geldi.
Haydaa sacmalik

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cmt Ağu 31, 2019 11:33 pm

Aynen. 6 Agustos'da getirdikleri pakete 25 agustos'da sms attılar ulaştırılmıştır diye :D Sistemdeki takip imkanı güzel ama. Map üzerinden arabanın nerde dolaştığını görebiliyorsunuz. Namussuzlar bana en son getirdiler ta akşam 16.00 da. Bütün çevre ilçeleri dolaştılar sabah 11 de yola çıkıp, ömrüm bir 3 yıl kısalmıştır herhalde beklerken.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Cmt Ağu 31, 2019 11:37 pm

Rigwald yazdı: Cmt Ağu 31, 2019 11:33 pm Aynen. 6 Agustos'da getirdikleri pakete 25 agustos'da sms attılar ulaştırılmıştır diye :D Sistemdeki takip imkanı güzel ama. Map üzerinden arabanın nerde dolaştığını görebiliyorsunuz. Namussuzlar bana en son getirdiler ta akşam 16.00 da. Bütün çevre ilçeleri dolaştılar sabah 11 de yola çıkıp, ömrüm bir 3 yıl kısalmıştır herhalde beklerken.
Nasıl ya nerden bakilıyor ona :D
Yola cikinca mı haberin oluyor o map olayindan?

Benimkinde bir tek konsolosluktan almislar yaziyor o kadar :D

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Eyl 01, 2019 12:01 am

bladeavis yazdı: Cmt Ağu 31, 2019 11:37 pm Nasıl ya nerden bakilıyor ona :D
Yola cikinca mı haberin oluyor o map olayindan?

Benimkinde bir tek konsolosluktan almislar yaziyor o kadar :D
Aynen hocam dağıtıma gittiği zaman aracı takip etme butonu çıkıyor, gezdiği yerleri görebiliyorsun. Takip ettiğin aynı sayfadan, pasaport veya numara sorgu. Ömrümden ömür gitti. İlk başta 5-6 sokak yukarıma uğradı, taaaaaaaaaaaaaa gitti 5 kilometre ötedeki ilçelere, sonra geldi bana en son. :D

Lemonate

Mesaj gönderen Lemonate » Pzr Eyl 01, 2019 12:46 am

merhabalar, benim at11 belgem 4 aylik vizede bir sikinti cikarir mi cunku 6 aylik gerekir diyor?

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Pzr Eyl 01, 2019 1:11 am

Rigwald yazdı: Pzr Eyl 01, 2019 12:01 am Aynen hocam dağıtıma gittiği zaman aracı takip etme butonu çıkıyor, gezdiği yerleri görebiliyorsun. Takip ettiğin aynı sayfadan, pasaport veya numara sorgu. Ömrümden ömür gitti. İlk başta 5-6 sokak yukarıma uğradı, taaaaaaaaaaaaaa gitti 5 kilometre ötedeki ilçelere, sonra geldi bana en son. :D
Jajdjajdkakd ben olsam evden cikar önlerinde durdururdum akskamsm abi beni yormayin allah askina verin sunu diye :D

elipsisi

Mesaj gönderen elipsisi » Pzr Eyl 01, 2019 10:05 pm

Merhaba 21 Ağustos tarihinde İstanbulda vize görüşmesine girdim.
DSH-2 dil belgesi
SGK'dan AT11 belgesi
Mercedes staj belgesi
Lise diploma
Lise transkript
Üni transkript
bloke hesap
vs vs belgelerle beraber görüşmeye gittim. 15 dakika öncesinde giriş yaptım UPSten zarf aldım adres vs vererek. ardından beni belgeleri düzenleyen kadına yönlendirdiler. yanımda bozuk 75 € ve 3 biyometrik fotoğrafım ve belgelerim vardı. Buradaki çalışan biraz agresif ama cidden haklı bir sürü belge vs herhalde en zor iş ondaydı diyebilirim. ne derse direkt yaptım pek gereksiz muhabbete girmeden düzenledi ve kucağımda belgelerle beklemeye başladım görüşme için. bu arada 4 okuldan kabul almıştım her birinin ikişer çıktısını almıştım. sadece gideceğim okulun kabul belgesini koydu. diğerlerini eklemedi.
sıra bana geldiğinde gayet tatlı bir hanımefendi ile görüşmeye başladık. mikrofon vardı istanbuldaki konsoloslukta bu beni rahatlattı. telefon daha gerici geliyor. neden bilmiyorum izmirde elime aldığım anda ALO diyesim gelmişti neyse :d belgeleri inceledi. eksik belgem yoktu. normalde almanca konuşur diye düşünüyordum bir kısmında ama hiç almanca konuşulmadı. neden mekatronik dedi. mühendis olmak istiyordum işletme boyutundan öte informatik ve elektronik ağırlıklı olmasını istiyordum ama bunlar mekanik bilgisiz olduğunda biraz yarım kalacak ve bu üç alanın buluştuğu bölüm olarak mekatroniği görüyorum ve otomasyona ilgi duyuyorum dedim. kısa ve net cevaplar verdim hep uzatmadan. nerede kalacaksınız dedi yurtta dedim. üç ders adı saymamı istedi. ilk dönemden iki ders adı geldi onları söyledim ama üçüncü aklıma gelmedi kusura bakmayın bilmediğimden değil. diğer dönemlerden sayabilirim isterseniz dedim halbleiterbauelemente dedim. bahsetmeyi unutmuşum bir de parmak izi aşaması var. neyse bu konuya döneceğim. almanyada akraban var mı -hayır dedim. erlangen nerede bilgi verebilir misin- bayern eyaletinde vs vs kısa bir bilgi verdim ve tamamladık. açıkçası çok rahat geçti. DSH-2'den dolayı almanca olur demiştim hiç almanca konuşulmadı. hatırlayamadığım ders konusunda anlayışlı bir tavırları oldu.son olarak en zaman başlatalım tarihi gibi bir şey sordu. 20 eylül uygun olacaktır dedim. yurda yerleşmem ve kayıt süreci için bir hafta erken gitmeyi düşünüyorum dedim. 3-4 hafta içerisinde dönüş yapacaklarını söylediler. gülümseyerek kibar bir şekilde hoşçakallaşıp ayrıldım.

Parmak izi konusunda da parmak izi alındı iki elde eliniz terlerse peçete vs var. bir de izmir de eşya- çanta vs almıyorlardı. istanbulda sorun olmuyor. öncesinde kontrol ediyorlar elektronik eşyaları vs alıyorlar.

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Pzt Eyl 02, 2019 10:48 am

Arkadaşlar merhaba, bugün pasaportumu vizemle birlikte aldım. Konsolosluktan bir kağıt geldi, vize başvurumu 720€ luk bloke hesapla yaptığım için oturma izni alırken aradaki farkın da kapatılmış olduğu bir bloke hesap beyan etmemi söylüyor. Aksi takdirde oturma izni alamazmışım. Benzer bir durum yaşayan var mı? Bu yeni tutar Ocak ayından itibaren geçerli olacağı için, sadece Ocak ve Şubat ayına mı extra para yatırmam gerekir yoksa tüm 6 ay için de yapmam gerekir mi? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim.

denizoykuyildiz

Mesaj gönderen denizoykuyildiz » Pzt Eyl 02, 2019 11:05 am

Merhaba,
Cuma günü yüksek lisans için vize görüşmem var. Sigortayla ilgili çok fazla farklı bilgi var, kafam çok karıştı.
Şu an çalışıyorum AT-11 belgesini istifa ettikten sonra alacağım ve üniversite kaydını bu belgeyi Almanya'da TK'dan onaylatıp yaptıracağım. Şu an vize görüşmesi için ekim ayını kapsayan bir seyahat sigortası yeterli olmaz mı? Dil kursu vs olmayacak yine de Incoming sigorta mı yaptırmak gerekir?

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Pzt Eyl 02, 2019 11:33 am

Brkclkglu yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 10:48 am Arkadaşlar merhaba, bugün pasaportumu vizemle birlikte aldım. Konsolosluktan bir kağıt geldi, vize başvurumu 720€ luk bloke hesapla yaptığım için oturma izni alırken aradaki farkın da kapatılmış olduğu bir bloke hesap beyan etmemi söylüyor. Aksi takdirde oturma izni alamazmışım. Benzer bir durum yaşayan var mı? Bu yeni tutar Ocak ayından itibaren geçerli olacağı için, sadece Ocak ve Şubat ayına mı extra para yatırmam gerekir yoksa tüm 6 ay için de yapmam gerekir mi? Bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim.
hocam bu tutar Eylül ayından itibaren geçerli, bildiğim kadarıyla bunu size beyan ettiklerine ve sizin de onayladığınıza dair bir kağıdı vize görüşmesi sırasında imzalatıyorlar zaten

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Pzt Eyl 02, 2019 11:52 am

Ben vize görüşmemi temmuz başında yapmıştım ancak böyle bi şey imzalamadım. Ama sonuç olarak 6 ay için yatırmam gerekiyor anladığım kadarıyla?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Eyl 02, 2019 11:58 am

Brkclkglu yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 11:52 am Ben vize görüşmemi temmuz başında yapmıştım ancak böyle bi şey imzalamadım. Ama sonuç olarak 6 ay için yatırmam gerekiyor anladığım kadarıyla?
Hocam sizden oturum uzatmak icin mi istiyorlar bu parayi yoksa simdiden mi istiyorlar? Yani suan o parayi göstermeden Almanya ya giris yapamaz misiniz ?

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Pzt Eyl 02, 2019 12:27 pm

Yok vizem basılmış ülkeye girebilirim. Sadece yabancılar şubesine gidip kayıt yaptıracağım zaman beyan etmemi istemişler

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Eyl 02, 2019 12:32 pm

Brkclkglu yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 12:27 pm Yok vizem basılmış ülkeye girebilirim. Sadece yabancılar şubesine gidip kayıt yaptıracağım zaman beyan etmemi istemişler
Kac aylik peki vizeniz ?

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Pzt Eyl 02, 2019 12:39 pm

6 aylık, şubat sonuna kadar.
“1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçim güvence bedeli olarak aylık 853€ Beyan etmemiz gerektiği hakkında bilgilendiriliyorsunuz. Ülkeye girişten sonra yukarıda belirtilen güvence bedelini , bloke hesap belgesiyle beraber ilgili yabancılar polisine kanıtladığınız takdirde size oturma izni verilecektir.”
Böyle yazmışlar

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Eyl 02, 2019 12:42 pm

Brkclkglu yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 12:39 pm 6 aylık, şubat sonuna kadar.
“1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçim güvence bedeli olarak aylık 853€ Beyan etmemiz gerektiği hakkında bilgilendiriliyorsunuz. Ülkeye girişten sonra yukarıda belirtilen güvence bedelini , bloke hesap belgesiyle beraber ilgili yabancılar polisine kanıtladığınız takdirde size oturma izni verilecektir.”
Böyle yazmışlar
Yanlisim varsa düzeltin lütfen. Bildigim kadariyla ilk basta zaten sadece ikametgah kaydi yaptirmak gerekiyor Rathaus da daha sonra vizenin bitmesine 1 ay kala randevu alarak oturum uzatmaya gidiyoruz ve bu islemi de Ausländerbehörde de yapiyoruz. Sanirsam bu islem sirasinda isteniyor bloke hesap kagidi.

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Pzt Eyl 02, 2019 12:48 pm

Ben oturum uzatmayacağım ki, şubat sonunda dönüp okuluma devam edeceğim.

Kilitli