Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bladeavis

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen bladeavis » Prş Ağu 29, 2019 8:02 pm

rabul yazdı: Prş Ağu 29, 2019 1:24 pm Merhabalar, durumumu azıcık uzun anlatayım, bekleyen arkadaşlara faydalı olur umarım.

28 Haziranda Istanbuldan başvurdum(ingilizce master ve tam belgelerle). Görüşme burada bahsedilenler gibi geçti, rahat, sakin, tatlı tatlı konuştuk, belgeleriniz tam dediler, bir şey istersek mail atarız siz de maille gönderirsiniz dediler.

9 Temmuzda bana mail attılar "sgk dökümünüzü gönderin" diye, on yıldır çalışan olduğum için sanırım.
Onbeş dakika içinde internetten indirdim ve maille gönderdim, bir de eğer gerekli ise konsolosluğa gelip elden teslim edebilirim yada dil çevirisi isterlerse hemen yaptırabilirim yazdım, şimdilik bu mail yeterli dediler.

Sonrası malum uzun bir bekleme süreci, Ağustos ayında aradım belgeleriniz işlemde dediler, eksiklik varsa hemen gidereyim dedim, yok şimdilik sorun görünmüyor dediler, zaman ilerledikçe mail attım iki kere, onbeş gün sonra fln maile cevap attılar işleminiz sürüyor dediler. Üniversitenin bağlı olduğu yabancılar şubeye de mail attım cevap yazmadılar. Son kayıt tarihim 1 Eylül idi, özellikle son hafta baya zor geçti, baktım sonuçlanmadı, okula mail attım durumumu, dersler 23 Eylülde başlıyor, bana tahmin edebiliyoruz vize sıkıntılarını o sebepten eylül sonuna kadar kayıt için müsade ediyoruz dediler, tabi biraz rahatladım o zaman(ptesi oluyor bu dediğim).

Nihayet dün akşam dokuzbuçuk gibi kargoda göründü, bugün de onbir gibi aldım pasaportu vize de çıkmış. Tabi şu an rahatım ama okuldan kayıt için uzatma alamamış olsaydım yarın kayıt olmam gerekiyordu yani bu gece gitmem gerekecekti, uçak parasını siz düşünün.

Epey bekledim, (28 haziran 29 ağustos) tabi arada belge istemeleri de buna sebep olmuş olabilir, ama olmayadabilir, maalesef pasaportun hangi aşamada olduğunu gösteren bir ekran olmadığı için muallak ve acılı geçiyor.
Bekleyenlere sabır diliyorum, umarım istediğiniz şekilde sonuçlanır.
Cok tesekkurler yaziniz icin gercekten benimki ile benzer bir ilerlemede gozukuyor. Konsoloslugu aradiginizda telefona cevap vermiyorlar maillere donmuyorlar dediler. Siz hangi saatte aradiniz da döndüler. Ben simdi tekrar email atmayi dusunuyorum ya da aramayi sizce hangisini yapmak daha elverisli?

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Prş Ağu 29, 2019 8:40 pm

Oxeon yazdı: Prş Ağu 29, 2019 6:54 pm vize başvurusnda her belgenin orjinali +2 fotokopisi isteniyor zaten
Doğru. Belki ÖSYM yerleşti belgesinin e-devlet çıktısını da kabul ederler.

rabul

Mesaj gönderen rabul » Prş Ağu 29, 2019 9:57 pm

bladeavis yazdı: Prş Ağu 29, 2019 8:02 pm Cok tesekkurler yaziniz icin gercekten benimki ile benzer bir ilerlemede gozukuyor. Konsoloslugu aradiginizda telefona cevap vermiyorlar maillere donmuyorlar dediler. Siz hangi saatte aradiniz da döndüler. Ben simdi tekrar email atmayi dusunuyorum ya da aramayi sizce hangisini yapmak daha elverisli?
Öğleden sonra iki üç gibi aramıştım ya meşgul idi yada cevap vermediler.
Başka bir gün sabah erken aradım dokuz gibi bi meşgul çaldı ısrarla aradım sonra cevap verdiler konuştum durumu anlattım bilgilerimi aldı ve "şuanda ekranda görüyorum başvurunuzu işleminiz devam ediyor" dedi başka da hiç bir bilgi vermedi, eksik belge fln varsa getireyim dedim şu an böyle birşey görünmüyor gerekirse size mail atarlar dedi.
Daha sonra on gün sonra fln tekrar aradım sabah onbuçuk ile onbir buçuk arasında ya meşgul çaldı yada cevap vermediler.
Bu şekilde üç kere aradım birinde ulaşabildim, tavsiyem sabah erkenden aramak mesela sekiz dokuz gibi ısrarla denemek.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Prş Ağu 29, 2019 10:00 pm

Gençler, abilerim, ablalarım;

55 günün sonunda UPS'e baktım bugün saat 20:00'da ve konsolosluktan alınmış görünüyor. Haftaya elime geçer pasaportum diye tahmin ediyorum. Umarım içinde VİZESİYLE beraber gelir. :D Sizlere de tez vakitte gelir umarım. :)

ALLAHIM NOLUR VİZE DE GELMİŞ OLSUN !

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Prş Ağu 29, 2019 10:02 pm

rabul yazdı: Prş Ağu 29, 2019 9:57 pm Öğleden sonra iki üç gibi aramıştım ya meşgul idi yada cevap vermediler.
Başka bir gün sabah erken aradım dokuz gibi bi meşgul çaldı ısrarla aradım sonra cevap verdiler konuştum durumu anlattım bilgilerimi aldı ve "şuanda ekranda görüyorum başvurunuzu işleminiz devam ediyor" dedi başka da hiç bir bilgi vermedi, eksik belge fln varsa getireyim dedim şu an böyle birşey görünmüyor gerekirse size mail atarlar dedi.
Daha sonra on gün sonra fln tekrar aradım sabah onbuçuk ile onbir buçuk arasında ya meşgul çaldı yada cevap vermediler.
Bu şekilde üç kere aradım birinde ulaşabildim, tavsiyem sabah erkenden aramak mesela sekiz dokuz gibi ısrarla denemek.
Bana şu an gerek kalmadı çıkmış yola ama açıklamanız beni gerçekten umutlandırmıştı. Benden istenilen ek evrak zamanlarımız bile denk geliyordu. Tam sizin yazınızı okudum size cevap verdim hemen ups'e baktım şansa bala konsolosluktan alındı yazısını gördüm! :)

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 29, 2019 10:18 pm

bladeavis yazdı: Prş Ağu 29, 2019 10:00 pm Gençler, abilerim, ablalarım;

55 günün sonunda UPS'e baktım bugün saat 20:00'da ve konsolosluktan alınmış görünüyor. Haftaya elime geçer pasaportum diye tahmin ediyorum. Umarım içinde VİZESİYLE beraber gelir. :D Sizlere de tez vakitte gelir umarım. :)

ALLAHIM NOLUR VİZE DE GELMİŞ OLSUN !
Hayirli ve de ugurlu olsun hocam. Umarim ben de en kisa sürede alirim vizemi. Forumda beraber bekledigim arkadaslarin hepsi aldi,bi ben kaldim.

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Prş Ağu 29, 2019 10:52 pm

yusufjosef yazdı: Prş Ağu 29, 2019 10:18 pm Hayirli ve de ugurlu olsun hocam. Umarim ben de en kisa sürede alirim vizemi. Forumda beraber bekledigim arkadaslarin hepsi aldi,bi ben kaldim.
Dostum umarım tez zamanda alırsın sen de. Beklemekten harap oldun sen de. Haftaya müjdeli haberi alırsın inşallah. Başarılar diliyorum eğitim hayatında

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Prş Ağu 29, 2019 10:55 pm

Oxeon yazdı: Prş Ağu 29, 2019 5:54 pm hocam son durum nedir? İnşallah alabilmişsinizdir.
Teşekkürler vizeyi yapıştırmışlar ilk sayfaya 6 aylık studium diye. El kadar yapışkanlı kağıt için çekmediğimiz kalmadı.

Ayrı olarak vize kağıdı veriyorlar sanmıştım ama sadece pasaport geldi.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 29, 2019 11:19 pm

Brkclkglu yazdı: Prş Ağu 29, 2019 10:52 pm Dostum umarım tez zamanda alırsın sen de. Beklemekten harap oldun sen de. Haftaya müjdeli haberi alırsın inşallah. Başarılar diliyorum eğitim hayatında
Cok tesekkürler. Ben de size basarilar dilerim.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Prş Ağu 29, 2019 11:57 pm

yusufjosef yazdı: Prş Ağu 29, 2019 10:18 pm Hayirli ve de ugurlu olsun hocam. Umarim ben de en kisa sürede alirim vizemi. Forumda beraber bekledigim arkadaslarin hepsi aldi,bi ben kaldim.
Tesekkurler bakalim, vize belli degil malum :/ umarim size de gelir artık

55 gün gecip red alan var mi aramizda ya?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Ağu 30, 2019 12:01 am

bladeavis yazdı: Prş Ağu 29, 2019 11:57 pm Tesekkurler bakalim, vize belli degil malum :/ umarim size de gelir artık

55 gün gecip red alan var mi aramizda ya?
Iciniz rahat olsun. Bence aldiniz siz vizeyi.

bladeavis

Mesaj gönderen bladeavis » Cum Ağu 30, 2019 12:36 pm

yusufjosef yazdı: Cum Ağu 30, 2019 12:01 am Iciniz rahat olsun. Bence aldiniz siz vizeyi.
Ay hadi bakalim 💃🤗

oguzhand

Mesaj gönderen oguzhand » Cum Ağu 30, 2019 12:46 pm

Herkese merhaba,

Öncelikle forumdaki herkese çok teşekkür ediyorum, yaklaşık 3 hafta önce vize başvurusunda bulundum ve buradaki bilgiler sayesinde sorunsuz bir başvuru yapmış oldum.

Bloke hesabımı Fintiba'dan 720€ aylık şeklinde açtım. Ancak konsoloslukta oturum izni alabilmem için tutarın 853€ olarak güncellenmesi gerekeceği şeklinde bilgilendirildim ve taahhüt için imzam alındı. Ben de gitmeden bu işlemi halletmek amacıyla Fintiba'ya mail attım, kendileri yeni tutarı 853€ olarak onaylamamı ve sonrasında aradaki fark tutarını hesaplayıp bilgilendireceklerini söylediler. Onaylamam sonrasında hali hazırda açmış olduğum hesabımı dondurup yeni fark tutarının gönderilmesi sonucunda yeni bir bloke hesap dökümanı göndereceklerini söylediler, konsolosluğa vermiş olduğum kağıttaki müşteri numarası ve şifre kullanılmaz hale geldi. En sonunda call centerlarını aradığımda güncellemeyi Almanya'ya varınca yapabileceğimi, aylık bloke tutarı 720€ olarak yeniden konfirme etmemi istediler. Bununla birlikte yeni bir bloke hesap dökümanı hazırlayacaklarmış.

Benim konsolosluğa vermiş olduğum döküman işlevsiz hale geldi an itibariyle. Nasıl bir yol izlemeliyim şu anda? Konsolosluğa yeniden gönderecekleri bloke hesap dökümünü iletmeli miyim, yoksa kendilerinden bir bilgilendirme gelene kadar beklemeli mi?

Yardımcı olup fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

zeynepdzk

Mesaj gönderen zeynepdzk » Cum Ağu 30, 2019 2:55 pm

berkayc yazdı: Prş Ağu 22, 2019 12:11 pm Merhaba arkadaşlar,

19 Ağustos'ta başvurduğum vizem, çok çok büyük bir ihtimalle "Sichtvermerksverfahren" belgesi sayesinde bugün 6 aylık olarak elime geçti. Konsolosluğun bu kadar kısa bir sürede halledebilmesi sebebiyle halen bekleyen arkadaşların bekleme sebebinin ilgili Auslanderbehörde'ler olduğunu düşünüyorum; umarım herkesin vizeleri bir an önce çıkar ve rahatlığa kavuşur.
3 günde bu kadar hızlı dönüşün sebebi nedir acaba dil belgeleriniz neydi ?

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Cum Ağu 30, 2019 3:47 pm

zeynepdzk yazdı: Cum Ağu 30, 2019 2:55 pm 3 günde bu kadar hızlı dönüşün sebebi nedir acaba dil belgeleriniz neydi ?
arkadas zaten `Sichtvermerksverfahren` belgesi yazmis ya hocam

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 30, 2019 4:24 pm

Brkclkglu yazdı: Prş Ağu 29, 2019 8:02 pm Ben bu konuyu araştırdım. Pazartesiye kadar dağıtım yokmuş sanırım. Bu durumda salı gidebiliyorum en erken uçak biletim yanıcak vs. Şunu bi gün önce verseler kargoya bu kadar paradan olmayacaktım. Ama neyse en azından basmışlar
Gönderilmişse eğer sistemde görebiliyor muyuz, yoksa Pazartesi mi öğreneceğiz?
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Cum Ağu 30, 2019 4:31 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Cum Ağu 30, 2019 4:24 pm Gönderilmişse eğer sistemde görebiliyor muyuz, yoksa Pazartesi mi öğreneceğiz?
Sistemde kargoya verilmiş gözüküyor hocam

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 30, 2019 4:35 pm

Brkclkglu yazdı: Cum Ağu 30, 2019 4:31 pm Sistemde kargoya verilmiş gözüküyor hocam
Hayırlı olsun.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Cum Ağu 30, 2019 5:01 pm

Sağolun, siz de iyi haberler alırsınız umarım yakında

berkayc

Mesaj gönderen berkayc » Cmt Ağu 31, 2019 12:29 am

zeynepdzk yazdı: Cum Ağu 30, 2019 2:55 pm 3 günde bu kadar hızlı dönüşün sebebi nedir acaba dil belgeleriniz neydi ?
Oxeon’un da dediği gibi bu kadar hızlı çıkmış olmasının sebebi (bence) Sichtvermerksverfahren; gideceğim program İngilizce olduğu için de verdiğim dil belgem TOEFL iBT idi (bunun puanı vs ekstra bir hızlandırma sağlıyor mu bilgim yok ama 113 almıştım).

Kilitli