Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 09, 2019 12:03 am

HopeComesFirst yazdı: Prş Ağu 08, 2019 11:36 pm Neden Almanca istediler? Benim de ingilizce master hatta okulun belgesinde Almanca bilgisi gerekmemektedir diye ek bilgi de yazıyor. Almanca belgem yok Ağustos sonunda vize görüşmesine gideceğim, endişelenmediğim değil yorumunuzu görünce :? :?
Bazen entegrasyon problemi yaşayabileceğiniz ihtimalini göz önünde bulundurarak en azından günlük ihtiyaçlarınızı (Fırına gidip ekmek alacak kadar) giderecek kadar Almanca bilip bilmediğinizi önemsiyorlar. Bir bakıma haklı bir endişe, çünkü bazı küçük eyaletler ve onların küçük şehirlerindeki üniversitelerde yerel halkla İngilizce iletişim kurmak işkenceye dönüşebiliyor. Sosyal hayata adapte olmakta güçlük çekmeniz de, bir nebze okul performansınız etkileyecektir.
yükseköğretim için Almanya'ya gelerek üniversiteye başlayan Türk öğrencilerin sayısı 2017-2018 öğretim döneminde 7 bin 633'e ulaştı
Yukarıda söylediklerim farazi şeyler, birtakım gözlemlere dayanıyor fakat size kanıt sunamam. Konsolosluk çalışanı ise hiç değilim. Bir Meksika'lı ve bir Türk arasında ne fark var mesela? Aynı süreçten diğer yabancı öğrencilerden geçiyor mu? Bunu da sorgulamak gerek.

Endişeye yer yok, kendinizden emin bir şekilde ne yapmak istediğinizden, hedeflerinizden bahsedin gerisi kolay.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

meov

Mesaj gönderen meov » Cum Ağu 09, 2019 12:56 am

HopeComesFirst yazdı: Prş Ağu 08, 2019 11:36 pm Neden Almanca istediler? Benim de ingilizce master hatta okulun belgesinde Almanca bilgisi gerekmemektedir diye ek bilgi de yazıyor. Almanca belgem yok Ağustos sonunda vize görüşmesine gideceğim, endişelenmediğim değil yorumunuzu görünce :? :?

endişelenmenize gerek yok. bana almanca biliyor musunuz diye sordu, sadece birkaç kelime konuşabildiğimi söyledim, ardından herhangi bir sertifikanız var mı diye sordu. hatta ben belgeyi dosyamın içinde ararken gerek yok bulamadıysanız da dedi.

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Cum Ağu 09, 2019 1:53 pm

Arkadaşlar bu ups’in sitesinde pasaport nomu girdiğimde “böyle bir pasaport bulunamadı” diyor, takip no yazıyor bana verdikleri fişte, onun girince yine aynı şey, fikri olan var mı?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Ağu 09, 2019 10:42 pm

cinecin yazdı: Cum Ağu 09, 2019 1:53 pm Arkadaşlar bu ups’in sitesinde pasaport nomu girdiğimde “böyle bir pasaport bulunamadı” diyor, takip no yazıyor bana verdikleri fişte, onun girince yine aynı şey, fikri olan var mı?
Benim de kargoya verilene kadar öyleydi hocam. Takip noda orta kısımlara dikkat et, bir harf D olmasına rağmen 0 gibi gözüküyor, ama orada da aynı sonucu alacaksın zaten. Verilene kadar böyle.

Kad85

Mesaj gönderen Kad85 » Cmt Ağu 10, 2019 12:17 pm

Merhaba arkadaşlar,

Eşim FU Berlin’den kabul aldı. FU Berlin’in bir enrollment (kayıt) süreci var, belgeleri toplayıp yolladık. Dün okuldan kayıt işlemlerinin tamamlandığına dair bir e-posta aldık.

Aynı gün iData’yı arayıp ulusal vize randevusu alalım dedik. Telefondaki hanım sistemde Ekim ayına kadar tüm randevuların dolu gözüktüğünü söyledi üzgünüm dedi. Konsolosluğa e-mail atın dedi.

Böyle bir saçmalık olabilir mi arkadaşlar? Dersler 1 Ekim’de başlıyor fakat vize randevusunu Ekim ayına veriyorlar (iData İzmir).

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cmt Ağu 10, 2019 1:04 pm

Kad85 yazdı: Cmt Ağu 10, 2019 12:17 pm Merhaba arkadaşlar,

Eşim FU Berlin’den kabul aldı. FU Berlin’in bir enrollment (kayıt) süreci var, belgeleri toplayıp yolladık. Dün okuldan kayıt işlemlerinin tamamlandığına dair bir e-posta aldık.

Aynı gün iData’yı arayıp ulusal vize randevusu alalım dedik. Telefondaki hanım sistemde Ekim ayına kadar tüm randevuların dolu gözüktüğünü söyledi üzgünüm dedi. Konsolosluğa e-mail atın dedi.

Böyle bir saçmalık olabilir mi arkadaşlar? Dersler 1 Ekim’de başlıyor fakat vize randevusunu Ekim ayına veriyorlar (iData İzmir).
Merhaba,

Konsolosluğa ulaşmaya çalışın, son zamanlarda başına benzer olaylar gelen insanlar var forumda ve de gittikçe yaygınlaşıyor.
Durumu açıklayan detaylı bir mail atın. Telefonla ulaşmak işe yaramıyor çoğu zaman ama şansınızı deneyin.

Umarım çözülür yakın zamanda.
Kölle Alaaf!

ynsemreozzturk

Mesaj gönderen ynsemreozzturk » Pzr Ağu 11, 2019 6:23 pm

Arkadaşlar herkese merhaba ben liseyi bitireli 5 sene oldu arada bir üni. kayıt yaptırıp 1 dönem gittim ve geçen sene öğrenciliğim düştü. Bu sene sınava girip kıbrıs'ı kazandım ve gidemeyeceğim. Almanya'daki amcam buraya gel burada oku dedi mümkünse ama benim her hangi bir almanca'm yok sıfırım buradan hangi şartlarla oraya gidip okula başlayabilirim acaba bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Ben dil kursuna gitmek istiyorum öncelikle ve oradan bir okuldan kabulüm yoktur. Bunları göz önünde bulundurarak öğrenci vizesi falan almam mümkün müdür veya başka bir yolu var mı bunun bir bilgisi olan var mi varsa yazabilirse sevinirim.
Vizesi çıkan herkesi tebrik ediyorum inşallah iyi günler görürler orada :)

ynsemreozzturk

Mesaj gönderen ynsemreozzturk » Pzr Ağu 11, 2019 6:55 pm

ynsemreozzturk yazdı: Pzr Ağu 11, 2019 6:23 pm Arkadaşlar herkese merhaba ben liseyi bitireli 5 sene oldu arada bir üni. kayıt yaptırıp 1 dönem gittim ve geçen sene öğrenciliğim düştü. Bu sene sınava girip kıbrıs'ı kazandım ve gidemeyeceğim. Almanya'daki amcam buraya gel burada oku dedi mümkünse ama benim her hangi bir almanca'm yok sıfırım buradan hangi şartlarla oraya gidip okula başlayabilirim acaba bilgisi olan varsa yazabilir mi ? Ben dil kursuna gitmek istiyorum öncelikle ve oradan bir okuldan kabulüm yoktur. Bunları göz önünde bulundurarak öğrenci vizesi falan almam mümkün müdür veya başka bir yolu var mı bunun bir bilgisi olan var mi varsa yazabilirse sevinirim.
Vizesi çıkan herkesi tebrik ediyorum inşallah iyi günler görürler orada :)
ve aynı zamanda sigortalı çalışanım bir şirkette asgari ücret onuda belirteyim. 6 aylık sigortam var

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Çrş Ağu 14, 2019 4:29 pm

erk008 yazdı: Çrş Tem 31, 2019 2:33 pm Herkese Merhaba
Bugün birkaç saat önce İkinci defa vize başvurusuna girdim, yaşadıklarım fikir oluşturması açısından;
İçeri girdim, ups den kargo zarfı aldım öncelikle.
Sonra evrakları düzenleyen kadın hiçbir orjinal evrağa bakmadan(sadece nüfus kayıt örneği orjinal istedi) birer nüsha fotokopi istedi düzeltti ve kargo poşetinin fotokopisini çekti.
Sıram geldi ve biraz sert olduğunu düşündüğüm görevliyle yaklaşık 20 dk sürdü görüşme .
Pek soru cevap olmadı, az konuşuldu.
Bana almanca cümlelerle doldurma mı istediği bir form verdi, ben onu doldururken biraz çekti gitti. Liseden ne zaman mezun olduğum sonrasında ne yaptığım, neden bu bölümü okumak istediğim, kişisel hedeflerim, almanyadaki geçimimi nasıl sağlayacağım, almanyadaki tanıdıklarım, dil seviyemin ne olduğu gibi sorular vardı, kısa kısa cümlelerle hepsine birşeyler yazdım.
Kabullerle ilgili paderborn evrağı önündeyken orda okumak istemiyorum aslında dedim clausthal da okuyacağım mannheimde dil eğitimi hazırlığı yapacağım öncelikle dedim. O zaman sadece istediğin üniversitenin kabul belgesini getireydin dedi ve paderborn kabül evraklarını geri verdi bana.
Sonra net bir şekilde mannheimde nisan 2020 ye kadar dil hazırlığı sonrasında clausthal de yüksek lisans yapacağımı tekrarladım, yanlış birşeyler not almasın diye.
Bunun dışında pek konuşma geçmedi.
Kapanışta dönüp bana belgeler tam güzel dedi ama yaştan dolayı red olabilir, (yaşım 33) 1 defa red almışsın bir daha olabilir dedi. Biliyorum ilk başvurumdaki hatalarımı düzelttip daha iyi hazırlandım dedim, evet dedi iyi. Amirler karar verecek dedi. Ama 2 gün sonra gelirse red, gelmezse evraklarını göndermiş oluruz dedi. Sizin de etkiniz yokmu dedim, benim açımdan sorun yok dedi evrakların sorunsuz. Sanki red gelecek hemen, ne olacağından emin değilim.
Herkese kolay gelsin zor bir süreç.
Gelişmeler nedir merak ettim.

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Çrş Ağu 14, 2019 4:44 pm

Merhabalar,
her ne kadar buraya bu soruyu yöneltmemem gerekse de yeni konuya da başlık bulamadım o sebepten buraya yazayım dedim. Bu siteyi uzun zamandır takip ediyorum yaklaşık bir yıl önce de Deutschstudent ailesine katıldım. Ve artık benim de gitme zamanım geldi. Sizlere vize alma ihtimalimi sormak istiyorum . 18 yaşındayım Fen Lisesinden 89,83 ortalama ile mezunum burada Gazi Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım Goethe B1 sertifikam mevcut İngilizcem daha yüksek bir seviye ama okuldan dolayı belgelemeye fırsatım olmadı Cambridge Üniversitesinin yapmış olduğu sınavdan b1 sertifikam var. Öğrenci Adayı vizesi ile gitmek istiyorum. Sizce vize şansım nedir? Şimdiden teşekkür ederim

erk008

Mesaj gönderen erk008 » Çrş Ağu 14, 2019 5:12 pm

Mnrl89 yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 4:29 pm Gelişmeler nedir merak ettim.
Sonrasında iki gün sonra ve bir hafta sonra sorular sormak üzere telefonla iletişime geçti vize bölümü, beklemedeyim hala bende.

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Çrş Ağu 14, 2019 5:34 pm

erk008 yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 5:12 pm Sonrasında iki gün sonra ve bir hafta sonra sorular sormak üzere telefonla iletişime geçti vize bölümü, beklemedeyim hala bende.
Çok kolay gelsin. Ben de 30 yaşındayım lisansa başvurucam, TestDAF'ım var okuldan kabul bu aralar gelir heralde. Umarım konsoloslukta yaştan dolay problem çıkarmazlar.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 14, 2019 5:45 pm

Temmuz sonu ve Ağustos'un ilk haftası başvuru yapan arkadaşlara;

bir gelişme var mı? Bu soruyu sormak için erken biliyorum, fakat şanslı olup erken bir şekilde vize alabilenler vardır diye yöneltmek istedim soruyu.
Kölle Alaaf!

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 14, 2019 5:53 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 5:45 pm Temmuz sonu ve Ağustos'un ilk haftası başvuru yapan arkadaşlara;

bir gelişme var mı? Bu soruyu sormak için erken biliyorum, fakat şanslı olup erken bir şekilde vize alabilenler vardır diye yöneltmek istedim soruyu.
Merhaba. Sanmiyorum su siralar alanin olacagini. UPS veya herhangi bir posta firmasi yarin aciliyor. Ben de 11 Temmuz tarihinde basvurdum,UPS kapali oldugu icin daha bilgi alamadim.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 14, 2019 5:56 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 5:53 pm Merhaba. Sanmiyorum su siralar alanin olacagini. UPS veya herhangi bir posta firmasi yarin aciliyor. Ben de 11 Temmuz tarihinde basvurdum,UPS kapali oldugu icin daha bilgi alamadim.
Merhaba,

cevabın için teşekkür ederim.
Olumlu veya olumsuz umarım dönüş yaparlar diğer arkadaşlar da gelişmelerle ilgili.

Sorunsuz bir şekilde atlatırız süreci umarım.
Kölle Alaaf!

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 14, 2019 6:07 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 5:56 pm Merhaba,

cevabın için teşekkür ederim.
Olumlu veya olumsuz umarım dönüş yaparlar diğer arkadaşlar da gelişmelerle ilgili.

Sorunsuz bir şekilde atlatırız süreci umarım.
Umarim. Bayram araya girdigi icin sürec otomatik uzadi zaten. Benim bugün 34.gün,umarim yarin UPS sitesinde pasaportumu görürüm :D gercekten cok heyecan yaptim.

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Çrş Ağu 14, 2019 6:20 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 6:07 pm Umarim. Bayram araya girdigi icin sürec otomatik uzadi zaten. Benim bugün 34.gün,umarim yarin UPS sitesinde pasaportumu görürüm :D gercekten cok heyecan yaptim.
Ben de 22 Temmuz 🙋🏻‍♀️ Hala bekliyorum, gerçekten inanılmaz - insanlık dışı bir şey ya, 2 ay pasaportunu alamayanlar var, bu nasıl bir çalışma şekli ki sen bir insanın pasaportunu 2 ay gasp ediyorsun resmen.. rezalet, güya avrupanın en gelişmiş ülkesi insert küfür here yani 🤬

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 14, 2019 6:26 pm

cinecin yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 6:20 pm Ben de 22 Temmuz 🙋🏻‍♀️ Hala bekliyorum, gerçekten inanılmaz - insanlık dışı bir şey ya, 2 ay pasaportunu alamayanlar var, bu nasıl bir çalışma şekli ki sen bir insanın pasaportunu 2 ay gasp ediyorsun resmen.. rezalet, güya avrupanın en gelişmiş ülkesi insert küfür here yani 🤬
D Tipi Ulusal Vize (Eğitim) 3 hafta içinde haber alabilirsiniz gibi bir bilgi almıştım. Fakat, internet üzerinde farklı ülkelerden öğrencilerin deneyimleri şaşırttı beni. 1 hafta harikalık süre harika olurdu 😄
Bunun haricinde Türkiye'den başvuruların özellikle kalabalık olduğu ihtimali etkili mi acaba, Çin'le kıyaslanamaz yine de.
Kölle Alaaf!

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 14, 2019 6:32 pm

cinecin yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 6:20 pm Ben de 22 Temmuz 🙋🏻‍♀️ Hala bekliyorum, gerçekten inanılmaz - insanlık dışı bir şey ya, 2 ay pasaportunu alamayanlar var, bu nasıl bir çalışma şekli ki sen bir insanın pasaportunu 2 ay gasp ediyorsun resmen.. rezalet, güya avrupanın en gelişmiş ülkesi insert küfür here yani 🤬
Umarim hepimiz kisa sürede olumlu bir geri dönüs aliriz :) ben eger UPS üstünde pasaportumu görürsem direk buraya bilgilendirme düsecegim. Heyecan dolu bir bekleyis :D

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 14, 2019 6:37 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 14, 2019 6:26 pm D Tipi Ulusal Vize (Eğitim) 3 hafta içinde haber alabilirsiniz gibi bir bilgi almıştım. Fakat, internet üzerinde farklı ülkelerden öğrencilerin deneyimleri şaşırttı beni. 1 hafta harikalık süre harika olurdu 😄
Bunun haricinde Türkiye'den başvuruların özellikle kalabalık olduğu ihtimali etkili mi acaba, Çin'le kıyaslanamaz yine de.
Ben de öyle bir sürec görmüstüm. Farkli ülkeden gelen ögrencilerin deneyimlerini görünce gercekten ben de sasiriyorum. Bence Almanya da gideceginiz sehirin de yogunlugu büyük bir etken :D

Kilitli