Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 2019

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugur1coban

Re: Vize Ani Defteri - 2019

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Tem 31, 2019 1:38 pm

Çok kötü olur evlatlık gibi gidersem oraya. Konsolosluk sitesinde 8 10 hafta diyor ama sanmıyorum arkadaşım nisan ortasında başvurdu dil okulu için o zamanlar boştu vize departmanı 2 gün sonrasına randevu verdiler ama 3 ayda aldı vizeyi temmuzda gitti. Çok uzar mı almam? Bunun herhangi bir yolu da yok anlaşılan.

totalrandomperson

Mesaj gönderen totalrandomperson » Çrş Tem 31, 2019 1:39 pm

İzmir'e böyle bir bekleme süresi varken İstanbul ve Ankara'ya başvurmamızın mümkün olmaması delirtiyor beni. Hem böyle absürt bi bekleme süresi sorunu var, hem de çözmek için bir şeyler yapmıyorlar

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Tem 31, 2019 2:20 pm

yusufjosef yazdı: Sal Tem 30, 2019 10:04 pm Merhabalar. Bana da ayni sekilde oldu. Ne sordular,ne ben bahsettim. Daha vizem gelmedi,basvurali 19 gün oldu ama konustugum arkadaslarimdan da duyduguma göre onlara da sorulmamis.
bence uçak biletini almakta çok gecikmeyin derim birden iki katına zıplayabilir fiyatlar.

HopeComesFirst

Mesaj gönderen HopeComesFirst » Çrş Tem 31, 2019 2:21 pm

totalrandomperson yazdı: Çrş Tem 31, 2019 11:01 am Çok berbat bir durumdayım, kabul aldığım üniversiteler Ekim'e başlıyor, İzmir konsolosluğunun bana verdiği randevu tarihi 1 Ekim. Bunun üstüne 1 ay işlem süresi var. Geçen sene 29 ağustosta başvurup 9 Eylüle randevu almıştım.

Üniversiteden gelen kabul zaten 18 temmuz, bir sonraki haftada direkt başvurdum. İzmir konsolosluğunun durumu çok absürt.

Vize randevusu nasıl öne alabilirim?
iDATA'dan aldıysanız bugün bir daha arayın hemen, erken tarihte olabilir şu an. Onun haricinde durumu açıklayan tercihen Almanca bir dilekçe yazıp Konsolosluğa gidip elden verin.

totalrandomperson

Mesaj gönderen totalrandomperson » Çrş Tem 31, 2019 2:31 pm

HopeComesFirst yazdı: Çrş Tem 31, 2019 2:21 pm iDATA'dan aldıysanız bugün bir daha arayın hemen, erken tarihte olabilir şu an. Onun haricinde durumu açıklayan tercihen Almanca bir dilekçe yazıp Konsolosluğa gidip elden verin.
Dün tarihimiz yok dedikten sonra sabah direkt 8'de aradım ilk randevu alan olabilmek için. Özellikle erken tarih sordum, yok dediler. Randevuyu verirken de, bir değişiklik yapılabilmesi için iptal edilmesi gerektiğini ve yeni randevu verilmesi gerektiğini söylediler.

erk008

Mesaj gönderen erk008 » Çrş Tem 31, 2019 2:33 pm

Herkese Merhaba
Bugün birkaç saat önce İkinci defa vize başvurusuna girdim, yaşadıklarım fikir oluşturması açısından;
İçeri girdim, ups den kargo zarfı aldım öncelikle.
Sonra evrakları düzenleyen kadın hiçbir orjinal evrağa bakmadan(sadece nüfus kayıt örneği orjinal istedi) birer nüsha fotokopi istedi düzeltti ve kargo poşetinin fotokopisini çekti.
Sıram geldi ve biraz sert olduğunu düşündüğüm görevliyle yaklaşık 20 dk sürdü görüşme .
Pek soru cevap olmadı, az konuşuldu.
Bana almanca cümlelerle doldurma mı istediği bir form verdi, ben onu doldururken biraz çekti gitti. Liseden ne zaman mezun olduğum sonrasında ne yaptığım, neden bu bölümü okumak istediğim, kişisel hedeflerim, almanyadaki geçimimi nasıl sağlayacağım, almanyadaki tanıdıklarım, dil seviyemin ne olduğu gibi sorular vardı, kısa kısa cümlelerle hepsine birşeyler yazdım.
Kabullerle ilgili paderborn evrağı önündeyken orda okumak istemiyorum aslında dedim clausthal da okuyacağım mannheimde dil eğitimi hazırlığı yapacağım öncelikle dedim. O zaman sadece istediğin üniversitenin kabul belgesini getireydin dedi ve paderborn kabül evraklarını geri verdi bana.
Sonra net bir şekilde mannheimde nisan 2020 ye kadar dil hazırlığı sonrasında clausthal de yüksek lisans yapacağımı tekrarladım, yanlış birşeyler not almasın diye.
Bunun dışında pek konuşma geçmedi.
Kapanışta dönüp bana belgeler tam güzel dedi ama yaştan dolayı red olabilir, (yaşım 33) 1 defa red almışsın bir daha olabilir dedi. Biliyorum ilk başvurumdaki hatalarımı düzelttip daha iyi hazırlandım dedim, evet dedi iyi. Amirler karar verecek dedi. Ama 2 gün sonra gelirse red, gelmezse evraklarını göndermiş oluruz dedi. Sizin de etkiniz yokmu dedim, benim açımdan sorun yok dedi evrakların sorunsuz. Sanki red gelecek hemen, ne olacağından emin değilim.
Herkese kolay gelsin zor bir süreç.

HopeComesFirst

Mesaj gönderen HopeComesFirst » Çrş Tem 31, 2019 4:10 pm

totalrandomperson yazdı: Çrş Tem 31, 2019 2:31 pm Dün tarihimiz yok dedikten sonra sabah direkt 8'de aradım ilk randevu alan olabilmek için. Özellikle erken tarih sordum, yok dediler. Randevuyu verirken de, bir değişiklik yapılabilmesi için iptal edilmesi gerektiğini ve yeni randevu verilmesi gerektiğini söylediler.
Siz Konsolosluğa gidene kadar sürekli arayın. Vakit kaybetmeden de dilekçeyi yazıp, okuldan gelen kabul mektubunu da ekleyip gidin.

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Çrş Tem 31, 2019 5:19 pm

Ben de liseden sonra üniversite hazırlığı okudum sonra 1 , 1.5 sene boşluk bıraktım şimdi tekrar bu yıl sınava girdim. Yine benden de neler yaptığımı belgelememi isteyeceklerdir öyleyse. Bu sürede bir firmada staj yaptığımı, üniversite sınavına çalıştığımı, A2 Goethe belgemi ve dans kursumdan, katıldığım workshoplardan aldığım belgelerimi falan götürmem mi gerekiyor? Vizeden ret alma konusunda anksiyete yaşıyorum da yardımcı olabilir misiniz? Vizeden geçme şansım nedir? Yardımcı olacak biriler var mı?

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Prş Ağu 01, 2019 3:52 pm

Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkese vize sürecinde bol şans ve kolaylıklar dilerim. Erasmusum için Ulusal vize görüşmesine 9 Temmuz'da İstanbul Konsolosluğu'nda görüşmeye gittim. Önceki hafta benden istedikleri eksik evrakı da ilettim. Okulum 2 Eylül'de başlıyor ve 31 Ağustos'ta uçak biletim var. Araya da bayram gireceği için biraz tedirginlik yaşıyorum. Yakın tarihlerde vize görüşmesine gidip sonuç alan var mıdır?
Not: Hibesiz öğrenciyim, bu durum herhangi bir yavaşlık yaratıyor olabilir mi süreçte?
Teşekkürler

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 01, 2019 4:46 pm

Brkclkglu yazdı: Prş Ağu 01, 2019 3:52 pm Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkese vize sürecinde bol şans ve kolaylıklar dilerim. Erasmusum için Ulusal vize görüşmesine 9 Temmuz'da İstanbul Konsolosluğu'nda görüşmeye gittim. Önceki hafta benden istedikleri eksik evrakı da ilettim. Okulum 2 Eylül'de başlıyor ve 31 Ağustos'ta uçak biletim var. Araya da bayram gireceği için biraz tedirginlik yaşıyorum. Yakın tarihlerde vize görüşmesine gidip sonuç alan var mıdır?
Not: Hibesiz öğrenciyim, bu durum herhangi bir yavaşlık yaratıyor olabilir mi süreçte?
Teşekkürler
Merhaba. Ben de 11 Temmuz da Istanbul dan basvurdum beklemekteyim. Lisans icin basvurdum ve herhangi bir eksik evrak yoktu,b1 sertifikasiyla basvurdum. Hala beklemekteyim ben de UPS de bir sey görünmüyor. Bugün 3. haftam bitiyor

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Ağu 01, 2019 6:35 pm

Merhabalar, ben de beklemedeyim sizin gibi. İngilizce Master için 5 Temmuz da gitmiştim.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Prş Ağu 01, 2019 7:28 pm

Rigwald yazdı: Prş Ağu 01, 2019 6:35 pm Merhabalar, ben de beklemedeyim sizin gibi. İngilizce Master için 5 Temmuz da gitmiştim.
Merhaba. Beni cok garip bir sekilde 16 Temmuz da arayip vize icin kac para ödedigimi sormuslardi :D 75 Euro dedim tamam deyip tesekkür ettiler. Zaten verdikleri fatura elimde ama garip gelmisti acikcasi.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Ağu 02, 2019 8:59 am

yusufjosef yazdı: Prş Ağu 01, 2019 7:28 pm Merhaba. Beni cok garip bir sekilde 16 Temmuz da arayip vize icin kac para ödedigimi sormuslardi :D 75 Euro dedim tamam deyip tesekkür ettiler. Zaten verdikleri fatura elimde ama garip gelmisti acikcasi.
Hakkatten garip olmuş, tavuk dönerci de hesap ödeme mevzusu gibi :roll: :D
Bugun 28. Günüm, çok zormuş beklemek hakkatten. Önceki yılların postlara felan bakıyorum.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Ağu 02, 2019 9:58 am

Rigwald yazdı: Cum Ağu 02, 2019 8:59 am Hakkatten garip olmuş, tavuk dönerci de hesap ödeme mevzusu gibi :roll: :D
Bugun 28. Günüm, çok zormuş beklemek hakkatten. Önceki yılların postlara felan bakıyorum.
Sormayin ya,gercekten cok sasirtmisti :D ben de öyle yapiyorum. Eski postlarda vize alanlari görünce,bir tebessüm olusuyor :D

rabul

Mesaj gönderen rabul » Cum Ağu 02, 2019 1:50 pm

Merhabalar, 28 Haziranda İstanbul'dan (master kabulümle eksiksiz belgelerle) D tipi vize için başvuruda bulundum, 35 gün (5 hafta bitti) geçmesine rağmen henüz sonuçlanmadı, mail attım cevap vermediler, arıyorum konsolosluğu açan yok, biraz stress yaptım, sizce normal bir süre mi? Benim gibi durumda olan başka arkadaşlar var mı meraktayım, cevaplarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

devrimbcetin

Mesaj gönderen devrimbcetin » Cum Ağu 02, 2019 3:44 pm

a.ser yazdı: Pzt Tem 29, 2019 11:13 pm teşekkürler cevabın için. ben çalıştığım için at11 alamıyorum, daha sonra almayı düşünüyorum da. bu seyahat sigortasının türkiyedeki sigorta şirketlerinden yapılmasını kabul ediyorlarmıymış peki ulusal vize ya hani :/ , görüşme sırasında sorun olabileceğini söylediler mi acaba?
bir de sen almanyaya gidince aok'tan sigorta yaptırmayı mı düşünüyorsun çünkü okullara enrollment sağlık sigortasız olmuyor diye biliyorum
Merhaba çok geç oldu kusura bakma ama ben de çalıştığım için at11 alamadım oraya gidince aok veya tkdan sigorta yaptırıp 99 gün geçince sgkdan at11 alacağım (annem alacak). Doğru enrollment için sigortan olması şart.

ozanarik

Mesaj gönderen ozanarik » Cum Ağu 02, 2019 5:51 pm

efe76 yazdı: Prş Nis 11, 2019 11:54 am Arkadaşlar iyi günler

Ben Almanya Freiburg üniversitesiyle görüşüyorum. Ön kabul aldım, dosyalarımı yollayacağım. Benim çekincem para. Garantör olursa bloke hesap olmasa da olur mu? Kanadada yaşayan evli abimin bana garantörlüğü geçerli olur mu? Bloke hesap olacaksa bu paranın öncesinde hesabımda hareketsiz durması gereken bir standart süre var mı?
Selamlar, sevgiler.
Merhaba, ben de freiburg üniversitesinde okumak istiyorum fakat önce almanca için dil kursuna gideceğim Türkiye'deki okula kaydolup dondurduktan sonra. Freiburg üniversitesi ön kabul vermiyor diye biliyordum. Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

a.ser

Mesaj gönderen a.ser » Cmt Ağu 03, 2019 10:15 am

devrimbcetin yazdı: Cum Ağu 02, 2019 3:44 pm Merhaba çok geç oldu kusura bakma ama ben de çalıştığım için at11 alamadım oraya gidince aok veya tkdan sigorta yaptırıp 99 gün geçince sgkdan at11 alacağım (annem alacak). Doğru enrollment için sigortan olması şart.
peki seyahat sigortanı 15günlük mü yaptırmıştın 6 aylık mı

Emre_

Mesaj gönderen Emre_ » Cmt Ağu 03, 2019 2:58 pm

rabul yazdı: Cum Ağu 02, 2019 1:50 pm Merhabalar, 28 Haziranda İstanbul'dan (master kabulümle eksiksiz belgelerle) D tipi vize için başvuruda bulundum, 35 gün (5 hafta bitti) geçmesine rağmen henüz sonuçlanmadı, mail attım cevap vermediler, arıyorum konsolosluğu açan yok, biraz stress yaptım, sizce normal bir süre mi? Benim gibi durumda olan başka arkadaşlar var mı meraktayım, cevaplarsanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler
merhaba

https://www.bva.bund.de/DE/Das-BVA/Aufg ... _node.html

yardımı olur mu bilmiyorum ama en azından evraklarınızın ne zaman ilgili yabancılar şubesine gönderildiğini söylüyorlar. Arayıp sorabilirsiniz, mail de olur.

ozanarik

Mesaj gönderen ozanarik » Pzr Ağu 04, 2019 2:28 am

Arkadaşlar merhaba. Türkiye'de üniversiteye kaydımı yaptırdıktan sonra dondurup dil kursu ve ardından testdaf dsh vs. girip üniversite okumak için Almanya'ya gitmek istiyorum. Konsolosluk sitesinde kafamı karıştıran bir durum var. Benim 90 gün ve üzeri yoğunlaştırılmış dil kursu vizesi mi almam gerekiyor yoksa öğrenci vizesi mi. Bu arada şunu da belirteyim gitmek istediğm okul Uni Freiburg ve okulla mail yolundan konuştuğumda bana şartlı kabul olmadığını söylediler. Konsolosluğun sitesinde bilgi notu 26 da yani kurs için olan vizede şundan bahsediyor: Eğer dil eğitiminden hemen sonra Almanya'da üniversite okuyacaksanız öğrenci vizesi almalısınız.Fakat anlamadığım şu ; öğrenci vizesi almam için bir okuldan şartlı kabul almam gerekmiyor mu?
Eğer dil kursu vizesi almam gerekiyorsa dil kursu vizesini tekrar Türkiye'ye dönmeden öğrenci vizesine çevirebiliyor muyum? Son olarak da farklı şehirde bir üniversiteden şartlı kabul alıp istediğim herhangi bir şehirde dil kursuna gidebilir miyim?

Kilitli