Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Burs

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
akff

Almanya da Burs

Mesaj gönderen akff » Pzr Ara 30, 2018 1:42 am

Arkadaşlar, Almanya da lisans ve yüksek lisans için burslar nelerdir? Bazı özel kurumlar, hatta devlet destekli kurumlar yabancı öğrencilere burs vermekteymiş. Bu kurumların isimlerini bilen var mı? Başvuru şartları, tarihleri? Bilen arkadaşlar yazabilir mi?

kiss25

Re: Almanya da Burs

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Ara 30, 2018 4:03 pm

valla 2 senedir arastiriyorum henüz bir sey bulamadim burs bilen varsa cidden yazsin hayra gecmis olur :D
Arkadaslar ben erkegim =)

akff

Mesaj gönderen akff » Pzt Ara 31, 2018 12:18 am

kiss25 yazdı: Pzr Ara 30, 2018 4:03 pm valla 2 senedir arastiriyorum henüz bir sey bulamadim burs bilen varsa cidden yazsin hayra gecmis olur :D
DAAD nin bursları varmış diye duydum. Bi araştır istersen

perdesizbass

Mesaj gönderen perdesizbass » Sal Oca 01, 2019 3:56 am

Öyle çok kapsamlı pek burs yok malesef, Daad'nin sitesinden yinede bir bakın. Genelde burslar gördüğüm kadarıyla doktora programlarına yönelik.

Nur19

Mesaj gönderen Nur19 » Sal Oca 01, 2019 3:07 pm

Tıp okuyorum ve burun b'sini bulamıyorsun eğer mülteci değilsen. Lisansta burs olayı almanyada pek yaygın değil maalesef. Zaten burs olayı genel olarak yaygın değil, yaşam standardı yüksek Aushilfe imkanı falan da var ihtiyacı olan adam Bafög falan alıyor. Bursa pek bel bağlama ihtiyacın varsa Aushilfe falan bak

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 02, 2019 2:40 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Prş Oca 03, 2019 11:59 pm

Nur19 yazdı: Sal Oca 01, 2019 3:07 pm Tıp okuyorum ve burun b'sini bulamıyorsun eğer mülteci değilsen. Lisansta burs olayı almanyada pek yaygın değil maalesef. Zaten burs olayı genel olarak yaygın değil, yaşam standardı yüksek Aushilfe imkanı falan da var ihtiyacı olan adam Bafög falan alıyor. Bursa pek bel bağlama ihtiyacın varsa Aushilfe falan bak
Aslında bir çok burs imkanı da var ama alman olman ya da bilmem kaç sene Almanya'da yaşamış olup da liseyi Almanya'da tamamlamış olma şartı koşuyorlar. Bide mülteciler için de bir çok şey var. Avrupa birliği dışından gelen öğrenciler için burs imkani bayağı kısıtlı. Aslında biraz da haklılar yani çünkü adam sana o kadar yatırım yapacak bedava eğitim verecek. Dil öğretecek (aslında dil kursları genelde paralı ama ücretsiz olan almanya uyum kursları da var) bide üstüne burs olarak para verecek ama eğitimin bittikten sonra kendi ülkene dönme riskin var. Yani adam sana yaptığı yatırımın karşılığını alamayacak.

akff

Mesaj gönderen akff » Cum Oca 04, 2019 2:16 am

Wolf123 yazdı: Prş Oca 03, 2019 11:59 pm Aslında bir çok burs imkanı da var ama alman olman ya da bilmem kaç sene Almanya'da yaşamış olup da liseyi Almanya'da tamamlamış olma şartı koşuyorlar. Bide mülteciler için de bir çok şey var. Avrupa birliği dışından gelen öğrenciler için burs imkani bayağı kısıtlı. Aslında biraz da haklılar yani çünkü adam sana o kadar yatırım yapacak bedava eğitim verecek. Dil öğretecek (aslında dil kursları genelde paralı ama ücretsiz olan almanya uyum kursları da var) bide üstüne burs olarak para verecek ama eğitimin bittikten sonra kendi ülkene dönme riskin var. Yani adam sana yaptığı yatırımın karşılığını alamayacak.
Aslında bilmiyolar ki çoğu kişi geri dönmemek üzere gidiyor. :D