Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul dil kursu ve vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
uzay

Şartlı kabul dil kursu ve vize

Mesaj gönderen uzay » Cmt Ara 08, 2018 9:20 pm

Clausthal Teknik Üniversitesi'nden şartlı kabul aldım ve dil sertifikam dahil bütün evraklar hazır. Sadece dil kursuna kayıt olamadım henüz fakat okulun yollamış olduğu şartlı kabul belgesinde okulun kendi bünyesinde dil kursuna başlayacağıma dair bilgi verilmiş ve yine ayrıyeten hangi tarihte dil kursuna başlayacağıma dairde bir bilgi verilmiş. Yaklaşık 1 aydır okulun dil kursu bölümüne e-posta atıyorum fakat hiçbir geri dönüş olmadı. Haliyle kurs tarihi de yaklaşıyor. Şubatta okulun dil kursu başlıyor. Biliyorum elbet bir geri dönüş olacak dil kursundan kayıta dair fakat vize konusunda endişelerim var.
Ben dil kursuna resmi olarak kayıt olmadan sadece şartlı kabuldeki yazan tarihle vize görüşmesine gitmeyi düşünüyorum. Vize için 2 hafta sonrasına randevu alabildiğimizi düşünürsek aralık ayının sonlarına doğru başvuru yapmış oluyorum ve 1, 1,5 ay gibi bir süre kalıyor başvuru sonucunu beklemeye. Bu bir red yeme sebebi olabilir mi?

ferze

Re: Şartlı kabul dil kursu ve vize

Mesaj gönderen ferze » Cum Oca 04, 2019 1:34 am

Kardeşim bahane verme ellerine belgelerini tamamlyıp git görüşmeye senin düşündüğün kadar iyi niyetli ve çözümcü yaklaşmayabilirler. Bende clausthale başvuru yapmıştım ve ilk başvuru yaparken dil kurslarına da yapmıştım keşke sende öyle yapsaydın. En azından vize de işine yarardı. Bu arada almanca bilgin nedir ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 05, 2019 2:04 am

Rahat olun, bahane olmaz red icin ama absürd bir bahane olabilir hersey...
O belgeleri göstermen yeterli dil kursuna kabul edildigine dair...
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ygtgnl

Mesaj gönderen ygtgnl » Sal Oca 15, 2019 1:24 pm

şartlı kabul ile ilgili bilgiler içeren kanalımda videolar bulabilirsiniz ; https://bit.ly/2RqeUmG