Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

basvuru hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
technonur

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen technonur » Cmt Şub 13, 2010 7:48 pm

merhaba arkadaslar ben yaklasik 1.5 ay once duisburg essen universitesine basvurdum hala bi cevap gelmedi ki muhtemelende gelmeyecek cunku evraklarda hata yaptim. basvuru formunu doldurup belge olarak lise diplomamin fotokopisini , oss , osys sonuc belgesinin ciktisini , 2 onur belgesinin fotokopisini , 1 y.onur belgesinin fotokopisini ve diploma supplementin fotokopisini , ingilizce cv mi yolladim ama galiba butun belgeler ingilizce yada almanyaca tercume edilip noterden onaylatilacakmis simdi sormak istedigim sadece lise ve myo diplomasini tercume ettirip notere onaylattirsam digerlerinin fotokopisini yollasam olur mu diploma supplement da zaten aldigim dersler not ortalamam vs hepsi ingilizce bu yeterli olur diye dusunmustum ama yeterli olmayacak sanirim. bide ben simdi bu durumda ne yapmaliyim uniye durumu bildirip yanlizca eksik belgelerimi yollayim yoksa sil bastan basvurumu yapayim yardimlariniz icin tesekkurler.

aliyuksel86

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Sal Şub 16, 2010 12:55 am

yollamak istedigin butun belgeler ya almanca yada ingilizceye noter yeminli bir tercuman tarafindan tercume edilmis olmali....noter yeminli bir tercumana cevirttikten sonra ayrica bide notere onaylatmana gerek yok...belgelerin zaten ingilizce demissin o halde okulunada onaylatabilirsin ucretsiz olarak, yada notere onaylatacaksin ama bir sekilde onayli olmali butun belgelerin

technonur

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen technonur » Sal Şub 16, 2010 10:41 am

oo bu cevap super oldu arkadasim yoksa noter feci geciriyor tercuman hepsine en fazla 100lira tutar ama ben yinede diplomalari onaylatayim digerlerini sadece yeminli tercumana onaylattiririm birde sunu sorayim diplomamin vs nin aslinin fotokopisinide gondermem gerekiyor dimi ? onaysizda olsa belgelemek amaciyla ilginiz icin cok tesekkur ederim

EmRe67

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen EmRe67 » Çrş Ağu 25, 2010 12:28 am

Duis. Essen bolumleri icin Daad ve universite sitesine baktim isletme, turkish gibi bolumlerin hepsi wintersommestir yaziyo yani son basvuru tarihi 15 temmuz.

Ben simdi bu bolumlerden herhangi birine basvurumu yaz somestiri icin yapamam mi???? yani son basvuru tarihi 15 ocak olan icin.[Lisans egitimi icin]

ybrk

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen ybrk » Çrş Ağu 25, 2010 7:01 pm

Basvurdugun universite nasil istiyorsa oyle yapman gerekiyor.

Ben Master icin mesela 2 okula basvurdum, biri uni-assist uzerindendi, digerine sahsen basvurdum.

Ikisinde de belgelerin tercumesini + noter onayini istiyorlardi.
Sahsen basvurdugumda mesela diplomamin bir ornegini notere aslinin aynisidir diye onaylatip yolladim okula, bu sekilde istediler. Hatta Almanya\'dan alinan TestDAF belgemin bile onayli ornegini istediler ki, yabanci dilde belgeye noter onay vermiyor. Konsolosluga gidip onaylatmistim.

Ben bunlara ek olarak ayrica apostil de yaptirdim. Apostil ile noter onayi uluslararasi bir gecerlilik kazaniyor ve disarida her makama daha rahat kabul ettiriliyor. Ve tamamen ucretsiz bir sey.

EmRe67

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen EmRe67 » Çrş Ağu 25, 2010 7:34 pm

Duis. Essen bolumleri icin Daad ve universite sitesine baktim isletme, turkish gibi bolumlerin hepsi wintersommestir yaziyo yani son basvuru tarihi 15 temmuz.

Ben simdi bu bolumlerden herhangi birine basvurumu yaz somestiri icin yapamam mi???? yani son basvuru tarihi 15 ocak olan icin.[Lisans egitimi icin]

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 26, 2010 12:19 am

Basvuru sayfalari belirtilen tarihlerden 1.5 2 ay once aciliyor,suan kapali olmasi lazim.

berrak tutkum

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen berrak tutkum » Prş Ağu 26, 2010 1:52 am

Merhaba arkadaslar.Herkes buraya vize anilarini yazmis,bu paylasimlar gercekten cok ise yarar paylasimalr olmus.Bugun oturdum cogunuzun vize alma gunlerini okudum.Bende vize gunumu ve bekleme surecimi paylasmak istedim.essen duisburg universitesinden kabul edildim almanyada 1 yillik almanca kursuna kaydim yapildi,garantorum masraflarimi karsilayacak almanyadan.6 agustos 2010 da istanbuldaki konsoloslupa vize gorusmesine gittim.Insanlar sicak ve samimi idiler.giristen itibaren yardimci oldular cok.gorusmemi sarisin,hafif kilolu bir bayanla yaptim,bildigimiz sorulardan sondu,neden almanyada okumak istiyorsun diye.bende uzun ve aciklayici bir anlatimla nedenini belirttim.almanca kursuna neden turkiyede katilmadigima cok takildi,bende benim icin pratik onemli dilde dedim.Bilgisayardan sorular sordu ve oraya cevaplarimi yazdi.sakindim,belgelerim eksiksiz ve tamamdi.fakat iyi niyet mektubu yazmaya usenmistim,benden orada soylediklerimi kagida dokmemi istedi vede cv doldurmami istedi.bende 2 gun sonra onlari teslim ettim.Suan 19 gun oldu,beklemekteyim,yanliz aklima takilan bir nokta var.garantorum almanya da kagitlari hazilarken baska bir ikamet adresinde oturuyordum,o adres evraklara gecti,sonra diger evime gectim 30 gun icerisinde muhtarliga ikametimi bildirmeseydim 660 tl ceza alacaktim,o yuzden butun kagitlarimda eski ev adresim yazili,suan o adrestete teyzem oturuyor acaba bu adres konusunda sorun cikarmi?

EmRe67

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen EmRe67 » Prş Ağu 26, 2010 4:36 am

Daad sitesinde son basvuru tarihi isletme 15 temmuz yaziyor.

Ve universitenin sitesinde bir yer buldum galiba uluslar arasi basvuru tarihi ile ilgili:

http://www.uni-due.de/studierendensekre ... ebot.shtml

Simdi ben dui.essene isletmeye yaz somestri icin basvuru yapabilir miyim?Lisans egitimi icin.

FuNdeRSchatteN su siteye bi bakiversen...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 27, 2010 2:56 pm

[quote]berrak tutkum tarafindan yazilan metin:
Merhaba arkadaslar.Herkes buraya vize anilarini yazmis,bu paylasimlar gercekten cok ise yarar paylasimalr olmus.Bugun oturdum cogunuzun vize alma gunlerini okudum.Bende vize gunumu ve bekleme surecimi paylasmak istedim.essen duisburg universitesinden kabul edildim almanyada 1 yillik almanca kursuna kaydim yapildi,garantorum masraflarimi karsilayacak almanyadan.6 agustos 2010 da istanbuldaki konsoloslupa vize gorusmesine gittim.Insanlar sicak ve samimi idiler.giristen itibaren yardimci oldular cok.gorusmemi sarisin,hafif kilolu bir bayanla yaptim,bildigimiz sorulardan sondu,neden almanyada okumak istiyorsun diye.bende uzun ve aciklayici bir anlatimla nedenini belirttim.almanca kursuna neden turkiyede katilmadigima cok takildi,bende benim icin pratik onemli dilde dedim.Bilgisayardan sorular sordu ve oraya cevaplarimi yazdi.sakindim,belgelerim eksiksiz ve tamamdi.fakat iyi niyet mektubu yazmaya usenmistim,benden orada soylediklerimi kagida dokmemi istedi vede cv doldurmami istedi.bende 2 gun sonra onlari teslim ettim.Suan 19 gun oldu,beklemekteyim,yanliz aklima takilan bir nokta var.garantorum almanya da kagitlari hazilarken baska bir ikamet adresinde oturuyordum,o adres evraklara gecti,sonra diger evime gectim 30 gun icerisinde muhtarliga ikametimi bildirmeseydim 660 tl ceza alacaktim,o yuzden butun kagitlarimda eski ev adresim yazili,suan o adrestete teyzem oturuyor acaba bu adres konusunda sorun cikarmi?[/quote]

Yanlis basliga sorunu sormussun,eger uygun baslikta tekrar sorarsan cevaplayabilirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 27, 2010 2:57 pm

[quote]Emre55 tarafindan yazilan metin:
Daad sitesinde son basvuru tarihi isletme 15 temmuz yaziyor.

Ve universitenin sitesinde bir yer buldum galiba uluslar arasi basvuru tarihi ile ilgili:

Simdi ben dui.essene isletmeye yaz somestri icin basvuru yapabilir miyim?Lisans egitimi icin.

FuNdeRSchatteN su siteye bi bakiversen...

[/quote]

Duisburg-Essen\'in sitemizde bulunan tanitimina baktin mi?

EmRe67

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen EmRe67 » Cum Ağu 27, 2010 5:12 pm

Girmez olurmuyumm son basvuru tarihleri somestirler icin 15 ocak 15 temmuz.Ama bazi lisans ve master bolumler icin sadece kis som.basvuru oluyormus.Ben Daad nin sitesine girdim isletmede son basvuru olarak 15 temmuz yaziyo sadece kis som.

Essenin universite sitesinde gezindim basvurular hakkinda bi site buldum bolumler icin :

Ben bu isletmeye yaz som. icin basvuru yapabilirmiyim lisans egitimi icin.Eger basvuru yapilabiliniyorsa 9. ayin ortalari falan basvuru yapmak icin iyi mi?

EmRe67

basvuru hakkinda

Mesaj gönderen EmRe67 » Cmt Ağu 28, 2010 12:43 am

Girmez olurmuyumm son basvuru tarihleri somestirler icin 15 ocak 15 temmuz.Ama bazi lisans ve master bolumler icin sadece kis som.basvuru oluyormus.Ben Daad nin sitesine girdim isletmede son basvuru olarak 15 temmuz yaziyo sadece kis som.

Essenin universite sitesinde gezindim basvurular hakkinda bi site buldum bolumler icin :

Ben bu isletmeye yaz som. icin basvuru yapabilirmiyim yani son basvuru tarihi 15 Ocak olan icin basvuru yapabilirmiyim? lisans egitimi icin.Eger basvuru yapilabiliniyorsa 9. ayin ortalari falan basvuru yapmak icin iyi mi?

Ayrica FuNdeRSchatteN Rp de dil kursu ne kadar suruyor?Toplam A1 ten C1