Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tarihler hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirfaelltnichtsein

Tarihler hakkında

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzr Tem 22, 2018 3:23 pm

Merhaba, başvurduğum üniversitelerin kabul verip vermediklerini bildirme tarihlerine baktım ve %90'ı "Ağustos sonu" demiş. Hatta bazıları "Ağustosun sonundan itibaren" diyor. Aynı ünilerin semester başlangıç tarihleri de 1 Ekim.

Bu durumda ağustos sonunda kabul gelecek, eylülde vizeye gidilecek, ve vize 1 ekime yetişecek öyle mi? Forumda okuduğuma göre vize en erken 1 ayda çıkıyor, çoğu zaman 1 ayı da geçiyor. E bu nasıl yetişecek böyle?

mirfaelltnichtsein

Re: Tarihler hakkında

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Tem 23, 2018 5:34 pm

Daha önce başvuran arkadaşların bu konuda bilgisi var mı nasıl yaptınız?

omrll

Mesaj gönderen omrll » Sal Tem 24, 2018 6:19 pm

Merhaba Çok şükür benim kabulüm bugün geldi ve neredeyse 6,5 - 7 hafta sürdü başvurduğum günden sonra.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Çrş Tem 25, 2018 9:56 am

omrll yazdı: Sal Tem 24, 2018 6:19 pm Merhaba Çok şükür benim kabulüm bugün geldi ve neredeyse 6,5 - 7 hafta sürdü başvurduğum günden sonra.
Benim başvurduğum ünilerin çoğu ağustos sonrası diyor. Sadece 1 tanesinden cevap geldi. Acaba geç kalmamayı garantiye almak için onunla vize görüşmesine gitsem sonra başka bir kabul gelirse üniversiteyi değiştirebilir miyim kayıt olmadan? Şehirler farklı olacak ya sıkıntı çıkıyor mu?

omrll

Mesaj gönderen omrll » Çrş Tem 25, 2018 11:58 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Çrş Tem 25, 2018 9:56 am Benim başvurduğum ünilerin çoğu ağustos sonrası diyor. Sadece 1 tanesinden cevap geldi. Acaba geç kalmamayı garantiye almak için onunla vize görüşmesine gitsem sonra başka bir kabul gelirse üniversiteyi değiştirebilir miyim kayıt olmadan? Şehirler farklı olacak ya sıkıntı çıkıyor mu?
Vize almaya gerek duymadığım için bunu hiç bilmiyorum