Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeşil Pasaportu Aktif Öğrenci olmadan kullanmak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kutaycahan

Yeşil Pasaportu Aktif Öğrenci olmadan kullanmak

Mesaj gönderen kutaycahan » Cum Tem 06, 2018 6:26 pm

Merhaba
23 Yaşındayım ancak aktif olarak öğrenci değilim. Eğitimim ocak ayında bitti. Gießen'dan master için kabul aldım. Wuppertal beklemede.
Bir memur 25 yaşıma kadar bir işe girmediğim takdirde Yeşil pasaportumu kullanabileceğimi, bir diğer memur ise aktif öğrenci olmadığım için kullanamayacağımı söylüyor.
Garantör belgesi için göndereceğim pasaport fotokopisi ve
Vize görüşmesi için yeşil pasaportumu kullanmaya çalışsam bir sorun çıkarırlar mı? Sonuçta yine eğitim amaçlı kullanmaya çalışacağım?
Yoksa tek çare bordo pasaporta dönmek mi?
-
Yeşil pasaport ile vize görüşmesini atlatıp öğrenci vizesi alabilirsem 90 gün orada 90 gün burada sınırı kalkıyor mu?
Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Yeşil Pasaportu Aktif Öğrenci olmadan kullanmak

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 06, 2018 7:56 pm

almanyaya üniversite icin gitmek istediginde yesil pasaportun bi getirisi yok. her türlü vize ögrenci vizesini almak zorundasin.

tek bi avantaji var, ögrenci vizesine basvurudan sonraki degerlendirme süreci uzun sürdü diyelim gidip kayit yaptirman lazim, vizesiz almanyaya gitmeni ve kayit yaptirmani saglar.

kutaycahan

Mesaj gönderen kutaycahan » Cum Tem 06, 2018 8:51 pm

welly275 yazdı: Cum Tem 06, 2018 7:56 pm almanyaya üniversite icin gitmek istediginde yesil pasaportun bi getirisi yok. her türlü vize ögrenci vizesini almak zorundasin.

tek bi avantaji var, ögrenci vizesine basvurudan sonraki degerlendirme süreci uzun sürdü diyelim gidip kayit yaptirman lazim, vizesiz almanyaya gitmeni ve kayit yaptirmani saglar.
Yanıt için teşekkür ederim ancak sorum o değil. Elbette öğrenci vizesi alacağım.
Sorunum vize görüşmesine giderken Yeşil pasaportumu kullanmak istesem "pasaport yeşil ama sen şu an öğrenci değilsin" diyerek sorun çıkarırlar mı?
Yeşil pasaporta sahip olmam için 2 koşul var: 25 yaşını geçmemem ve öğrenci olmam.
25 yaşını geçmedim ancak öğrenci değilim.
Bana pasaport ne için lazım: Vize görüşmesine giderken ve garantör kişiye fotokopisini göndermek için. Bu noktada bordo pasaport almak yerine yeşil pasaportumu kullanabilir miyim. Yani öğrenci vizesi almak için kullanacağım yine yeşil pasaportu.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Tem 07, 2018 8:22 am

kutaycahan yazdı: Cum Tem 06, 2018 8:51 pm Sorunum vize görüşmesine giderken Yeşil pasaportumu kullanmak istesem "pasaport yeşil ama sen şu an öğrenci değilsin" diyerek sorun çıkarırlar mı?

Bana pasaport ne için lazım: Vize görüşmesine giderken ve garantör kişiye fotokopisini göndermek için. Bu noktada bordo pasaport almak yerine yeşil pasaportumu kullanabilir miyim. Yani öğrenci vizesi almak için kullanacağım yine yeşil pasaportu.
alman devletini ilgilendirmez yesil pasaporta hakkin olup olmamasi. belgenin sahteligi disinda baska bisey onlarin isi degil. soracaklarini da sanmam.

garantör belgesine pasaport numarasi yazilir. islemleri tek pasaportla yap.

kutaycahan

Mesaj gönderen kutaycahan » Cmt Tem 07, 2018 11:27 am

welly275 yazdı: Cmt Tem 07, 2018 8:22 am alman devletini ilgilendirmez yesil pasaporta hakkin olup olmamasi. belgenin sahteligi disinda baska bisey onlarin isi degil. soracaklarini da sanmam.

garantör belgesine pasaport numarasi yazilir. islemleri tek pasaportla yap.
Yani tüm işlemlerimi yeşil pasaportumla yapmaya devam etsem bir sıkıntı çıkarmazlar değil mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 08, 2018 1:31 am

hayir alman tarafi karismaz ona

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Pzr Tem 08, 2018 12:52 pm

hiç bir sorun olmaz ben yeşil pasaportla 1 sene içerisinde 6 ay kaldım b1 e kadar kurs yaptım vizedeki belgeleri hallettim biride sen hayırdır demedi. rathausla falanda ugrasmıosun.

kutaycahan

Mesaj gönderen kutaycahan » Sal Tem 10, 2018 1:46 am

Tüm yanıtlar için teşekkür ederim. Riske atmamak adına Bordo pasaporta geçiş yaptım.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Tem 10, 2018 5:43 pm

kenkogs yazdı: Pzr Tem 08, 2018 12:52 pm hiç bir sorun olmaz ben yeşil pasaportla 1 sene içerisinde 6 ay kaldım b1 e kadar kurs yaptım vizedeki belgeleri hallettim biride sen hayırdır demedi. rathausla falanda ugrasmıosun.
arkadaşımında yeşil pasaportu var 2 ay için geldi Almanyaya ve a2 kursunu yaptı geri döndü.Şuan sadece bir ayı var ve onu da okul kabulü zamanı erkenden gelebilmek için kullanıcak.Siz nasıl 6 aylık vize aldınız? konsolosluktan görüşme yapıp mı?

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Prş Tem 12, 2018 11:13 am

tugce98 yazdı: Sal Tem 10, 2018 5:43 pm arkadaşımında yeşil pasaportu var 2 ay için geldi Almanyaya ve a2 kursunu yaptı geri döndü.Şuan sadece bir ayı var ve onu da okul kabulü zamanı erkenden gelebilmek için kullanıcak.Siz nasıl 6 aylık vize aldınız? konsolosluktan görüşme yapıp mı?
yok 1 sene içerinde 6 ay kaldım dedim yani 3 ay kursa gittim trye dondum 3 ay sonra bidaha geldim 1 kur daha yaptım.