Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gerekli belgeler hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Cronchigon

Gerekli belgeler hakkinda

Mesaj gönderen Cronchigon » Prş Haz 21, 2018 11:14 pm

Merhabalar

Önümüzdeki günlerde lisans basvurumu yapmayi planliyorum.
Elimde olanlar:
- Lise Diplomasi
- Transkript
- YÖS sonuc belgesi
- YÖS yerlesti belgesi

Simdi ben tüm belgelerin fotokopilerini cektirip, alman konsoloslugunda onaylatacaktim. Ardindan yeminli tercümanda cevirilerini yaptiracaktim. Unuttugum veya gereksiz bir sey varsa lütfen yazin.

Bir sorum daha olacakti. YÖS belgeleri üniversite maalesef posta yoluyla göndermedi. Sadece online PDF halinde var, ciktilarini aldim. Konsoloslukta sorun cikabilir mi?

YÖS yerlesti belgesini hem imzali hemde imzasiz indirebilirim, ama ikisinde de mühür var. Hangisini kullanmaliyim?

Buraya kadar okudugunuz icin tesekkür ederim. Yardim edebilirseniz cok sevinirim.

Cronchigon

Re: Gerekli belgeler hakkinda

Mesaj gönderen Cronchigon » Cum Haz 22, 2018 1:52 pm

Yukarı

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cum Haz 22, 2018 4:49 pm

Merhaba. ne yaptınız son durum nedir? Belgeler için illaki Alman konsolosluğuna mı gitmeliyiz

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Pzt Haz 25, 2018 2:18 pm

heqel yazdı: Cum Haz 22, 2018 4:49 pm Merhaba. ne yaptınız son durum nedir? Belgeler için illaki Alman konsolosluğuna mı gitmeliyiz
Evet benim de merak ettiğim bir konu illa Alman konsolosluğuna gidilmesi gerekiyor mu? ve lise diplomasını okulumu Türkiye'de dondurduğum için okulumdan alamayacağım büyük bir ihtimal bunu yerine e-devlet hizmetiyle internet üzerinden alınabiliyor diploma böyle yapsam acaba bir sorun çıkar mı başvuruda

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Pzt Haz 25, 2018 3:53 pm

Yazdiginiz belgelerin ilk once yeminli tercumesini yapacaksiniz.Sonra kac tane universiteye basvuru yapacaksaniz o kadar fotokopisini cekeceksiniz.Daha sonra konsolosluktan bunlari tasdikliyeceksiniz.Belgeleri zimbalayip arkasina aslidir ibarinda bir muhur vuruyorlar.Isterseniz notere de gidip onaylatip apostilleyebilirsiniz ancak bos yere 300 400 tl odersiniz.Tasdikte ucret alinmiyor.En azindan Ankara'da.Daha sonrada universiteye yollayabilirsiniz. ;)

atakan61

Mesaj gönderen atakan61 » Pzt Haz 25, 2018 4:37 pm

emncftci06 yazdı: Pzt Haz 25, 2018 3:53 pm Yazdiginiz belgelerin ilk once yeminli tercumesini yapacaksiniz.Sonra kac tane universiteye basvuru yapacaksaniz o kadar fotokopisini cekeceksiniz.Daha sonra konsolosluktan bunlari tasdikliyeceksiniz.Belgeleri zimbalayip arkasina aslidir ibarinda bir muhur vuruyorlar.Isterseniz notere de gidip onaylatip apostilleyebilirsiniz ancak bos yere 300 400 tl odersiniz.Tasdikte ucret alinmiyor.En azindan Ankara'da.Daha sonrada universiteye yollayabilirsiniz. ;)
Ankara'ya gidip onaylatmak zor gibi notere gidicem mecbur o zaman 2 yıllık ders içeriğim var bunun her sayfasını mı onaylayacak noter acaba çünkü o zaman masraf bir hayli artar sizce ne kadara halledebilirim noterde

mavisim

Mesaj gönderen mavisim » Sal Haz 26, 2018 3:25 pm

İzmir konsolosluğunda bahsi geçen belgelerin onay ücreti durumu nedir bilen var mıdır acaba?tşk.ler.
Degismeyen tek sey degisimdir!

Cronchigon

Mesaj gönderen Cronchigon » Sal Haz 26, 2018 8:07 pm

Yös belgeler internet ciktisi oldugu icin notere gittim ve onaylattirdim. Yarin da konsolosluk onayini alacagim. Ama aklimda bir soru olustu. Farkli nedenlerden dolayi, ayni noterde onaylattiramadim belgeleri. Birinde "Surettir", digerinde ise "Örnektir" yaziyor. Bunlar arasinda bir fark varmi ve varsa sorun cikartabilir mi?

emncftci06

Mesaj gönderen emncftci06 » Çrş Haz 27, 2018 1:38 pm

atakan61 yazdı: Pzt Haz 25, 2018 4:37 pm Ankara'ya gidip onaylatmak zor gibi notere gidicem mecbur o zaman 2 yıllık ders içeriğim var bunun her sayfasını mı onaylayacak noter acaba çünkü o zaman masraf bir hayli artar sizce ne kadara halledebilirim noterde
Sadece Ankara değil konsolosluk olan her şehirde tasdik yaptırabilirsin.Ben anlattığım şekilde kabul aldım.2 dakikada belgeleri onaylıyorlar.Noterdede örnektir yazıyorlar,konsolosluktada :D

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Cum Haz 29, 2018 4:00 pm

Cronchigon yazdı: Prş Haz 21, 2018 11:14 pm Merhabalar

Önümüzdeki günlerde lisans basvurumu yapmayi planliyorum.
Elimde olanlar:
- Lise Diplomasi
- Transkript
- YÖS sonuc belgesi
- YÖS yerlesti belgesi

Simdi ben tüm belgelerin fotokopilerini cektirip, alman konsoloslugunda onaylatacaktim. Ardindan yeminli tercümanda cevirilerini yaptiracaktim. Unuttugum veya gereksiz bir sey varsa lütfen yazin.

Bir sorum daha olacakti. YÖS belgeleri üniversite maalesef posta yoluyla göndermedi. Sadece online PDF halinde var, ciktilarini aldim. Konsoloslukta sorun cikabilir mi?

YÖS yerlesti belgesini hem imzali hemde imzasiz indirebilirim, ama ikisinde de mühür var. Hangisini kullanmaliyim?

Buraya kadar okudugunuz icin tesekkür ederim. Yardim edebilirseniz cok sevinirim.
Yukarıda bahsedilen belgeleri sadece yeminli tercüma çevirtmek yeterli olmuyor mu? Konsolosluk'ta da onaylatmak mecburi mi?