Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist Belgesi İle Vize İşlemleri

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ismail73

Uni-Assist Belgesi İle Vize İşlemleri

Mesaj gönderen ismail73 » Pzt May 21, 2018 8:22 am

Merhabalar

Yaklaşık 1 ay önce Uni-Assist üzerinden okulların ingilizce yüksek lisans bölümlerine başvuruda bulundum. Daha sonra Uni-Assisten Evaluation Report dökümanı mail atıldı. Onunla birlikte bilgiler içeren de bir döküman var. Dökümanda ise ' Almanya'da henüz yaşamıyorsanız: Bu mektupla, ülkenizdeki Alman Büyükelçiliği / Alman Konsolosluğu'nda öğrenim vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak, mektubun verilmesi için mektuba hukuki bir talep verilmemektedir. ' tarzında bir ibare var.

Okullardan henüz bir geri dönüş olmadı. Bu belge ile vize işlemlerime başlamalı mıyım ? Nasıl bir proses izlemeliyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler..

filmlovepenguin

Re: Uni-Assist Belgesi İle Vize İşlemleri

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Haz 05, 2018 8:31 pm

Bildiğim kadarıyla okulun kabul mektubu olmadan vize alınsa bile ilerde zorluk çıkıyor.

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Sal Haz 05, 2018 8:41 pm

ismail73 yazdı: Pzt May 21, 2018 8:22 am Merhabalar

Yaklaşık 1 ay önce Uni-Assist üzerinden okulların ingilizce yüksek lisans bölümlerine başvuruda bulundum. Daha sonra Uni-Assisten Evaluation Report dökümanı mail atıldı. Onunla birlikte bilgiler içeren de bir döküman var. Dökümanda ise ' Almanya'da henüz yaşamıyorsanız: Bu mektupla, ülkenizdeki Alman Büyükelçiliği / Alman Konsolosluğu'nda öğrenim vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak, mektubun verilmesi için mektuba hukuki bir talep verilmemektedir. ' tarzında bir ibare var.

Okullardan henüz bir geri dönüş olmadı. Bu belge ile vize işlemlerime başlamalı mıyım ? Nasıl bir proses izlemeliyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler..
Aldiginiz okul kabulu degil, belgede de yazmislar zaten. O belge sadece belgelerinizin dogrulugunu ve notunuzun alman sistemine göre karsiligini hesapladiklarini kanitliyor. Baska bir esprisi yok.
Ekstra olarak okuldan gelecek cevabi da beklemeniz iyi olur, bu durumda sartli kabulünüz vardir denmez.
NC olmayan bir bölümse eger 15 temmuzdan önce sonucunuzu alirsiniz.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Haz 05, 2018 11:52 pm

15 temmuzdan önce cevap almaniz garanti degil 4-6 haftada dönerler asagi yukari 15 temmuze genel olara basvuru bitis tarihi büyük ihtimalle alirsiniz 1 ay önce basvurduysanizda yinede 15 temmuz öyle genel olarak bir tarih olamaz geri dönütle ilgili
Arkadaslar ben erkegim =)

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Çrş Haz 06, 2018 1:25 am

kiss25 yazdı: Sal Haz 05, 2018 11:52 pm 15 temmuzdan önce cevap almaniz garanti degil 4-6 haftada dönerler asagi yukari 15 temmuze genel olara basvuru bitis tarihi büyük ihtimalle alirsiniz 1 ay önce basvurduysanizda yinede 15 temmuz öyle genel olarak bir tarih olamaz geri dönütle ilgili
NC olmayan bölümlerde 15 temmuz son basvuru tarihidir.
15 Temmuzdan evvel de kabul veya red alinabilir, o tarih bütün basvurularin alinip NC hesaplanmasi icin son tarih.

ismail73

Mesaj gönderen ismail73 » Çrş Haz 06, 2018 9:34 am

Merhabalar,

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler. Bana da mantıklı gelmediği için sormak istedim kabul belgesi olmadığının elbette farkındayım ve kabul bildirisini bekliyorum vize işlemi için.
Başvurduğum okuldan 3 hafta önce mail geldi. Uni-assist tarafından belgeleriniz bize ulaştı ve sonuç bildirimi 8 hafta kadar sürer diye. Kaba taslak 15 temmuza denk geliyor. Ama o kadar uzun süreceğini düşünmüyorum açıkçası. Daha erken açıklanabilir. NC kriteri yok başvurduğum bölümde.

oork_4424

Mesaj gönderen oork_4424 » Pzt May 13, 2019 12:22 am

Merhabalar şu anda bende aynı durumdayım henüz okuldan bana mail gelmedi sadece dil kursuna kayıt yapmam için linkler gönderdiler kabul veya sartlı kabul belgesi gelmedi ne yapmalıyım böyle vizeye basvurabilir miyim