Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA'DA PSİKOLOJİ OKUMAK

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tugce98

ALMANYA'DA PSİKOLOJİ OKUMAK

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Mar 07, 2018 11:33 pm

Arkadaşlar merhaba,

ben ege üniversitesinde felsefe okuyorum ve ikinci sınıfım. Almanya'da psikoloji okuma gibi bir ihtimalim var mı? Nc puanı önemli mi yani çünkü lys puanım çok iyi değil. Nc olmadan da psikolojiye kabul edebilecek üniversiteler var mıdır? Ya da nc puanıma göre sosyolojiye girip daha sonra bir dönem okuyup notlarımı yüksek tutup psikolojiye geçiş yapabilir miyim?

John Steinbeck

Re: ALMANYA'DA PSİKOLOJİ OKUMAK

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Mar 07, 2018 11:58 pm

Şimdi makaleler -> üniversiteler kısmından her üniversiteyi okuyup, not alıyorsun. Aklına yatanların internet sitesine girip eğer yayınladılarsa NC puanlarına bakıyorsun, kendin görüyorsun oluru var mı yok mu.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 08, 2018 12:30 am

John Steinbeck yazdı: Çrş Mar 07, 2018 11:58 pm Şimdi makaleler -> üniversiteler kısmından her üniversiteyi okuyup, not alıyorsun. Aklına yatanların internet sitesine girip eğer yayınladılarsa NC puanlarına bakıyorsun, kendin görüyorsun oluru var mı yok mu.
Teşekkürler

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 08, 2018 1:02 am

Nc puanım sanırım 2,7 oluyor ama piskolojiler üniversite genelinde 1,4 filan istiyor. Şimdi ben iki yıldır aklımda olan istediğim bu bölümden vazgeçmek mi zorundayım? Felsefeye girmemin nedeni puanımın psikolojiyi tutmamasıydı. Bende araştırdığımda almanyada bölümeme yakın bir bölüm okuyabildiğimi gördüm ama hiçbir yerde nc ile ilgili bir bilgi görmemiştim. Şimdi bir buçuk yıl oldu ben almanca kursuna gittim b1 oldum. Dil kursu vizesine başvurdum bir sürü emek ve zaman harcadım her şey için. Tek istediğim psikoloji okuyabilmekti. Bu nc puanı olayını çok yeni öğrendim ve tüm hayallerim suya düştü. Yapacak hiçbir şeyim yok mu yani? Nc puanım kötü diye çok istediğim ve ilgilendiğim bölümü okuyamayacak mıyım? Lütfen biri yardımcı olsun bunun başka yolu yok mu?

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Prş Mar 08, 2018 1:15 am

tugce98 yazdı: Prş Mar 08, 2018 1:02 am Nc puanım sanırım 2,7 oluyor ama piskolojiler üniversite genelinde 1,4 filan istiyor. Şimdi ben iki yıldır aklımda olan istediğim bu bölümden vazgeçmek mi zorundayım? Felsefeye girmemin nedeni puanımın psikolojiyi tutmamasıydı. Bende araştırdığımda almanyada bölümeme yakın bir bölüm okuyabildiğimi gördüm ama hiçbir yerde nc ile ilgili bir bilgi görmemiştim. Şimdi bir buçuk yıl oldu ben almanca kursuna gittim b1 oldum. Dil kursu vizesine başvurdum bir sürü emek ve zaman harcadım her şey için. Tek istediğim psikoloji okuyabilmekti. Bu nc puanı olayını çok yeni öğrendim ve tüm hayallerim suya düştü. Yapacak hiçbir şeyim yok mu yani? Nc puanım kötü diye çok istediğim ve ilgilendiğim bölümü okuyamayacak mıyım? Lütfen biri yardımcı olsun bunun başka yolu yok mu?

TestAS sınavi ile NC yi yukseltebilirsin, gerekli detayi tekrar makaleler kismindan bulabilirsin TestAS sinavi hakkinda. O genele bakma, aklina yatan universitelerin nc puanlarina ulasip bak. Kimsede senin icin arastirmaz, kac tane universite var zaten.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 08, 2018 2:09 am

John Steinbeck yazdı: Prş Mar 08, 2018 1:15 am TestAS sınavi ile NC yi yukseltebilirsin, gerekli detayi tekrar makaleler kismindan bulabilirsin TestAS sinavi hakkinda. O genele bakma, aklina yatan universitelerin nc puanlarina ulasip bak. Kimsede senin icin arastirmaz, kac tane universite var zaten.
Ben araştırdım zaten üniversiteleri puanları filan. TestAs ı da biliyorum ama benim dediğim nc siz başka bir yolla girebilmek mümkün mü. Sosyolojiye girip notları yüksek tutup geçiş yapmak gibi bir şey mümkün mü onu merak ediyorum.

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Prş Mar 08, 2018 8:20 pm

tugce98 yazdı: Prş Mar 08, 2018 1:02 am Nc puanım sanırım 2,7 oluyor ama piskolojiler üniversite genelinde 1,4 filan istiyor. Şimdi ben iki yıldır aklımda olan istediğim bu bölümden vazgeçmek mi zorundayım? Felsefeye girmemin nedeni puanımın psikolojiyi tutmamasıydı. Bende araştırdığımda almanyada bölümeme yakın bir bölüm okuyabildiğimi gördüm ama hiçbir yerde nc ile ilgili bir bilgi görmemiştim. Şimdi bir buçuk yıl oldu ben almanca kursuna gittim b1 oldum. Dil kursu vizesine başvurdum bir sürü emek ve zaman harcadım her şey için. Tek istediğim psikoloji okuyabilmekti. Bu nc puanı olayını çok yeni öğrendim ve tüm hayallerim suya düştü. Yapacak hiçbir şeyim yok mu yani? Nc puanım kötü diye çok istediğim ve ilgilendiğim bölümü okuyamayacak mıyım? Lütfen biri yardımcı olsun bunun başka yolu yok mu?

Merhaba,

Öncelikle felsefe ya da sosyolojinin psikoloji ile çok da alakası olmadığını, bu saydıklarınızın esasında bambaşka disiplinler olduğunu, psikolojinin 21. yüzyılda beyin görüntüleme cihazları ve yazılım alanındaki gelişmelerle temel bilimsel olarak çalışılabildiğini, felsefe ve sosyolojiden farklı olarak müdahale alanına sahip olduğunu ve deneysel çalışmalarla nedensel ilişkileri açıklayabildiğini, 'sosyal bilim değil mi hepsi aynı' düşüncesinin modasını yitirdiğini, psikolojinin artık sosyal bilimden ziyade biyolojinin verilerini kullanarak temel bilim niteliği kazanmaya başladığını öğrenmelisiniz. Ne istediğinizi doğru şekilde bilirseniz daha kolay tercihte bulunabilir, sosyolojiden ya da felsefeden psikolojiye geçiş yapmanın çok da mümkün olmayacağını kestirebilirsiniz.

İyi çalışmalar

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Mar 08, 2018 10:51 pm

convivencia yazdı: Prş Mar 08, 2018 8:20 pm Merhaba,

Öncelikle felsefe ya da sosyolojinin psikoloji ile çok da alakası olmadığını, bu saydıklarınızın esasında bambaşka disiplinler olduğunu, psikolojinin 21. yüzyılda beyin görüntüleme cihazları ve yazılım alanındaki gelişmelerle temel bilimsel olarak çalışılabildiğini, felsefe ve sosyolojiden farklı olarak müdahale alanına sahip olduğunu ve deneysel çalışmalarla nedensel ilişkileri açıklayabildiğini, 'sosyal bilim değil mi hepsi aynı' düşüncesinin modasını yitirdiğini, psikolojinin artık sosyal bilimden ziyade biyolojinin verilerini kullanarak temel bilim niteliği kazanmaya başladığını öğrenmelisiniz. Ne istediğinizi doğru şekilde bilirseniz daha kolay tercihte bulunabilir, sosyolojiden ya da felsefeden psikolojiye geçiş yapmanın çok da mümkün olmayacağını kestirebilirsiniz.

İyi çalışmalar
bilimsel olarak aciklama cok dogru olabilir bilemiyorum buna yorum yapamam ama Almanya da üniversite okumak icin bölümlerin benzerligi genelde hangi puan türünden girdigine bakar :D
Arkadaslar ben erkegim =)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Mar 08, 2018 11:20 pm

convivencia yazdı: Prş Mar 08, 2018 8:20 pm Merhaba,

İyi çalışmalar

Merhaba,

Üniversitede felsefe okurken psikoloji dersleri de aldım. Hala almaktayım. Neyin ne olduğunun, farklılıkların farkındayım. Benim burada söylemek istediğim puanımın düşük olması ve psikoloji okumak istemem. Psikolojiyi çok seviyorum ve özel olarak ilgileniyorum. Lisansımı psikoloji olarak tamamlamak hedefim.Bildiğiniz üzere Türkiye'de felsefe, sosyoloji ve psikoloji eşit ağırlık bölümü olarak geçiyor ve aynı puan türünden alıyor. Tabiki de bölümler birbirinden farklı ama ortak yanları da mevcut. Felsefe zaten bütün disiplinlerin temel taşını oluşturmakta. Ben ne istediğimin oldukça farkında ve bilincindeyim. Kendimi adamak istediğim bir bölümü okumak istiyorum ve bu hedefime ulaşmanın bir yolu var mı bunu öğrenmek istiyorum. Yorumunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 09, 2018 1:38 pm

Basvuru yapilacak üniversiteye göre durum degisir. Psikoloji egitimi bazi üniversitelerde daha cok TIP agirlikli okutulurken, bazi üniversitelerde ise beseri bilimler(bu kelimenin dogru olduguna emin degilim, türkcesini unuttum) agirlikli okutuluyor. TIP agirlikli okutulan üniversitelere basvuru yapamiyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com