Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hamburg TIP

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Euphrates

Hamburg TIP

Mesaj gönderen Euphrates » Çrş Şub 07, 2018 10:04 pm

Öncelikle merhaba ben Almanya’da Hamburg Üniversitesi’nde Tıp okumak istiyorum. NC puanım 1,7 ile 1,4 arasında değişkenlik gösterebilir daha sınava girmediğim için tahmini konuşuyorum. Biraz araştırma yaptım Hamburg Üniversitesi Almanya’da en karışık başvuru işlemlerine sahip okulmuş e haliyle internet sitesinden almaya çalıştığım bilgi de beynimi yaktı. Rica etsem bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz bir de bu notlar ile okula girme şansına sahip miyim(bu arada şu an sınavıma daha bir sene var erkenden bilgi sahibi olmak istedim dil sorununu bu bir sene içerisinde halledebilğim kadar halledebilmek bitiremessem orada yaz sömestrine başvurmayı o sırada da dil kursu ve studienkolleg yapmayı düşünüyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Euphrates

Re: !Yardıma İhtiyacım Var !

Mesaj gönderen Euphrates » Çrş Şub 07, 2018 10:06 pm

bu arada konuyu yanlış başlıkta açmışım kusuruma bakmayın siteyi daha tam olarak çözemedim de

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Şub 09, 2018 11:07 am

Merhaba, 1.4 büyük ihtimal TIP icin yetersiz olacaktir. TestAS sinaviyla notunu yükseltebilirsin:

http://www.deutschstudent.com/portfolio ... lioCats=16
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Euphrates

Re: Hamburg TIP

Mesaj gönderen Euphrates » Cum Şub 09, 2018 2:13 pm

Bu zaten aklımda olan bir fikirdi çünkü üniversitenin kendi puanlama sisteminde de TestAS alan öğrencilere ek puan veriyor.Ama bu sınava nasıl çalışacağım onu pek bilmiyorum bu konuda nereden nasıl yardım alabilirim?

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Cmt Şub 10, 2018 2:01 pm

lütfen biri yardımcı olursa çok sevinirim en kısa zamanda girmeyi düşünüyorum TestAS’a.Bir de sayfasında olan sorular çok kolaydı sınava giren birileri varsa orada da sorular öyle mi ?

Mr.imanow

Mesaj gönderen Mr.imanow » Pzr Şub 11, 2018 9:41 pm

Physiker yazdı: Cum Şub 09, 2018 11:07 am Merhaba, 1.4 büyük ihtimal TIP icin yetersiz olacaktir. TestAS sinaviyla notunu yükseltebilirsin:

Merhaba Physiker.. benim lise ortalama 1.0 bu notla heidelbergde tip kabul ala bilirmiyim? Tesekkuler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Şub 11, 2018 11:48 pm

Mr.imanow yazdı: Pzr Şub 11, 2018 9:41 pm Merhaba Physiker.. benim lise ortalama 1.0 bu notla heidelbergde tip kabul ala bilirmiyim? Tesekkuler
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/

LYS puanina bakiyorlar. Bir de ayni soruyu iki farkli basliga sorunca cevap degismiyor.
www.deutschstudent.com

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Pzt Şub 12, 2018 12:26 am

Physiker bu konuda bilgili birini biliyor musunuz bu kaynaktı sınava hazırlıktı bu tarz işlerde sanırım nisan ayında olacak sınava gireceğimde

Mr.imanow

Mesaj gönderen Mr.imanow » Pzt Şub 12, 2018 12:58 am

Physiker yazdı: Pzr Şub 11, 2018 11:48 pm https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/

LYS puanina bakiyorlar. Bir de ayni soruyu iki farkli basliga sorunca cevap degismiyor.
Bizim ulkede uni sinav notum 700 uzerinden 667.. bu NC nasil hesaplanir anlamadim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 12, 2018 4:13 pm

Sizin ülke nere?
www.deutschstudent.com

ilyerstn17

Mesaj gönderen ilyerstn17 » Çrş Haz 27, 2018 7:24 pm

Physiker yazdı: Cum Şub 09, 2018 11:07 am Merhaba, 1.4 büyük ihtimal TIP icin yetersiz olacaktir. TestAS sinaviyla notunu yükseltebilirsin:

Merhaba ,

Benim Cerrhapaşa 'da tıp okuyan arkadaşımın bile puanı Bayerischer Formel ile hesaplayınca 1.4 geliyor. O zaman Türkiye'den YGS-LYS ile gelip tıp okumak imkansız gibi görünüyor.Benim puanım da 1.7(Bayerischer Formel ile hesapladığım notun aynısı geldi Uni-Assist'ten) ,tıp okumak istiyorum ama her forumda bu şekilde cevap verilmiş 1.0-1.3 arasından daha fazlasıyla tıp olmaz diye ama mantığını çözemedim .Studienkolleg yapanların notuyla kendi ülkesindeki notlarının çevrilmesiyle gelen öğrencilerin notlarını aynı kefede tartmaması gerekmez mi üniversitelerin,STK öğrencileri de testAS yaptığı için notumuz yine geride kalıyor testas alsak da.Belki farklı protokoller uygulanıyodur diye düşünmek istiyorum :D :D Bu konuda bir bilginiz varsa yeşillendirirseniz sevinirim.

Teşekkürler.