Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ege123

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen ege123 » Prş Ara 17, 2020 5:55 am

Rigwald yazdı: Çrş Ara 16, 2020 7:05 pmEvet o belge
Sanırım garantörüm belgeyi aldıktan sonra posta ile bana gönderecek degil mi ? Tarama seklinde pdf olmaz ?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Ara 17, 2020 7:22 am

ege123 yazdı: Prş Ara 17, 2020 5:55 am Sanırım garantörüm belgeyi aldıktan sonra posta ile bana gönderecek degil mi ? Tarama seklinde pdf olmaz ?
Evet garantör belgesi fiziksel olarak elinde olmak zorunda. Deutsche Post ile yollarsa 10-14 gün, DHL ile yollarsa biraz daha kısa sürer 1 hafta gibi.

okara

Mesaj gönderen okara » Prş Ara 31, 2020 4:22 am

Merhaba,

Garantör olacak kişi bana belgeyi gönderdi fakat ikinci ismimin bir harfi yanlış yazılmış. Bunun için belgeye tekrar mı başvurmamız gerekir? Diğer bilgilerimin hepsi doğru.
Şimdiden teşekkür ederim.

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Prş Ara 31, 2020 1:53 pm

okara yazdı: Prş Ara 31, 2020 4:22 am Merhaba,

Garantör olacak kişi bana belgeyi gönderdi fakat ikinci ismimin bir harfi yanlış yazılmış. Bunun için belgeye tekrar mı başvurmamız gerekir? Diğer bilgilerimin hepsi doğru.
Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba, benim belgemde şöyle bir hata olmuştu:

Studium yerine Schule tarzı bir yazı yazılmıştı. Bunun için benden yeni bir belge istediler. Vize randevunuza zaman varsa imkanınız da varsa belgeyi yenilemenizi tavsiye ederim. Yanlışlık isminizde olduğundan büyük ihtimalle sizden de yeni bir belge talep edeceklerdir. Vize randevunuz yakındaysa başvuruya gidip başvurunuzu yapabilir ve belgeniz geldiğinde eksik belge olarak teslim edebilirsiniz. Bu durumda belgeleriniz konsoloslukta bekletiliyor ve eksikler tamamlanınca Almanya'ya gönderiliyor. Zaman olarak pasaportunuzun size geri gelmesi biraz daha gecikir.

Umarım kısa sürede halledebilirsiniz. Kolay gelsinn

okara

Mesaj gönderen okara » Prş Ara 31, 2020 2:22 pm

Çok çok teşekkür ederim.

iyanas

Mesaj gönderen iyanas » Çrş Oca 13, 2021 9:40 pm

Arkadaşlar merhaba, benim akrabam yaklaşık 3 ay önce sponsorluk için başvurdu (Dortmund) fakat 3 ay geçmesine rağmen hala bir cevap yok. Aynı sorunu yaşayan var mı ? Yaşayıp da çözen varsa ne yapmamı önerirsiniz ?

teşekkürler.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Prş Oca 14, 2021 3:07 pm

Rigwald yazdı: Çrş Ara 16, 2020 7:05 pmEvet o belge
Hocam bir arkadaş pasaport fotokopisi gerek demiş. Pasaport numarası mı fotokopisi mi gerekli ?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Oca 14, 2021 9:13 pm

ege123 yazdı: Prş Oca 14, 2021 3:07 pm Hocam bir arkadaş pasaport fotokopisi gerek demiş. Pasaport numarası mı fotokopisi mi gerekli ?
Pasaportunun fotoğrafını yollasan da olur, bilgilerinin olduğu kısmı arkalı önlü. 1-2 sayfalar yani..

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Cum Oca 15, 2021 5:53 pm

Herkese selamlar arkadaşlar.Garantör belgemi haziran ayında almıstım ve vizeye ekim ayında başvurdum.Buraya kadar sorun yok.Daha sonrasında tam 110 gün sonra mail geldi.Garantör belgesinin ortasında nachgewiesen yazmasına ragmen sağ alttaki kutucukta glaubhaft gemachtın işaretlendiğini yazmıslar.Düzeltmemi istiyorlardı.Ben de bunun üzerine Garantörümle iletişime geçtim ve bir mail attık garantör belgesini aldıgımız kuruma.Hamburg Nord.Daha sonrasında cevaplanan mailde tekrardan garantör belgesi için başvurmam gerektiği ve ekstra olarak 2020nin son çeyreği hakkında da Steuerbescheid sunulması gerektiğini yazmıslar.Yani 4 ay sonra cevap yazmaları ne kadar mantıklı bilemedim ve bunun dışında evragın ortasında nachgewiesen yazması yeterli değil mi?Diğer bir kaç arkadaşımın daha garantör belgesine baktım ve onların belgesinde ortada nachgewiesen yazmıyor sadece sağ alttaki kutucuk işaretli.Bende ise ortada nachgewiesen yazıyor arka sayfada sağ alttaki glaubhaft gemacht olan kısım işaretli.Nasıl bir yol izlemeliyim?Yeni bir garantör belgesi çıkartmak uzun sürer ve benim sınavlarım şubatta baslıyor.Yol gösterebilecek birisi var mı acaba?Şimdiden teşekkür ederim :)

AliEren33

Mesaj gönderen AliEren33 » Cum Oca 15, 2021 7:12 pm

cyclops1 yazdı: Cum Oca 15, 2021 5:53 pm Herkese selamlar arkadaşlar.Garantör belgemi haziran ayında almıstım ve vizeye ekim ayında başvurdum.Buraya kadar sorun yok.Daha sonrasında tam 110 gün sonra mail geldi.Garantör belgesinin ortasında nachgewiesen yazmasına ragmen sağ alttaki kutucukta glaubhaft gemachtın işaretlendiğini yazmıslar.Düzeltmemi istiyorlardı.Ben de bunun üzerine Garantörümle iletişime geçtim ve bir mail attık garantör belgesini aldıgımız kuruma.Hamburg Nord.Daha sonrasında cevaplanan mailde tekrardan garantör belgesi için başvurmam gerektiği ve ekstra olarak 2020nin son çeyreği hakkında da Steuerbescheid sunulması gerektiğini yazmıslar.Yani 4 ay sonra cevap yazmaları ne kadar mantıklı bilemedim ve bunun dışında evragın ortasında nachgewiesen yazması yeterli değil mi?Diğer bir kaç arkadaşımın daha garantör belgesine baktım ve onların belgesinde ortada nachgewiesen yazmıyor sadece sağ alttaki kutucuk işaretli.Bende ise ortada nachgewiesen yazıyor arka sayfada sağ alttaki glaubhaft gemacht olan kısım işaretli.Nasıl bir yol izlemeliyim?Yeni bir garantör belgesi çıkartmak uzun sürer ve benim sınavlarım şubatta baslıyor.Yol gösterebilecek birisi var mı acaba?Şimdiden teşekkür ederim :)
Hocam benimde buna benzer bir durum var. Benimkinde ortada nachgeweisen yazıyor. Sağ altta hem glaubhaft gemacht işaretli hemde nachgeweisen işaretlendi şimdilik konsolosluk bir şey demedi hala vize bekliyorum. Bir kaç kişiye sordum sıkıntı olmaz dedi ama bilmiyorum

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Cum Oca 15, 2021 10:08 pm

Sende bir sorun olacagını zannetmiyorum çünkü nachgewiesen işaretli.Önemli olan o.Benimkinde işaretlememişler tüm şartları sağlamasına ragmen garantörün.Şimdi napmam gerekiyor bilmiyorum

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Cum Oca 15, 2021 10:59 pm

Rigwald yazdı: Prş Oca 14, 2021 9:13 pm Pasaportunun fotoğrafını yollasan da olur, bilgilerinin olduğu kısmı arkalı önlü. 1-2 sayfalar yani..
hocam garantörüm adresini istiyorlar dedi ama yanlış mı anladı acaba ? benim almanya'daki adresimi istiyormuş. adresim yok ki orada. türkiye'deki adresim olmasın ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Oca 15, 2021 11:33 pm

ege123 yazdı: Cum Oca 15, 2021 10:59 pm hocam garantörüm adresini istiyorlar dedi ama yanlış mı anladı acaba ? benim almanya'daki adresimi istiyormuş. adresim yok ki orada. türkiye'deki adresim olmasın ?
Trdeki o adres istiyorlar trde ikamet ettigin adresin bilgilerini garantore vermelisin.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kcr.61

Mesaj gönderen Kcr.61 » Sal Şub 02, 2021 9:06 pm

hanzas yazdı: Pzr Eki 18, 2020 5:14 pm Herkese merhaba, Garantör belgeme Sprachkurs und Studium yerine sadece Studium yazılmış. Şartlı kabulüm var. Sizce bu sorun yaratır mı? Şartlı kabul için vize verilmediğini biliyorum ama sorum bu değil.
Bendede ayni durum var acaba sorun yasadiniz mi?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Şub 08, 2021 10:39 pm

Kcr.61 yazdı: Sal Şub 02, 2021 9:06 pm Bendede ayni durum var acaba sorun yasadiniz mi?
Yaşamadım, Almanyadayım şu an ama oturum görüşmesinde bir şey olmaz umarım.

Kcr.61

Mesaj gönderen Kcr.61 » Sal Şub 09, 2021 4:06 pm

hanzas yazdı: Pzt Şub 08, 2021 10:39 pm Yaşamadım, Almanyadayım şu an ama oturum görüşmesinde bir şey olmaz umarım.
Hangi konsolosluktan başvurdunuz hocam?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 18, 2021 1:48 pm

Ilk paylasimdaki bilgiler güncellendi bu arada.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Mar 24, 2021 2:30 am

Kcr.61 yazdı: Sal Şub 09, 2021 4:06 pm Hangi konsolosluktan başvurdunuz hocam?
İstanbul.

ertuu04

Mesaj gönderen ertuu04 » Prş Nis 01, 2021 4:05 pm

ARKADAŞLAR ÇOK ACİL

Garantörümden egliş ve gidiş tarihimi istemişler. vize randevum nisan 21 de ve oraya vizem onaylanırsa haziran gibi gidebilirim en erken. Acaba tarih olarak vize gününe mi gidiş tarihi yazmalıyım yoksa hazirana mı? Ve 6 ay sonrasına mı dönüş yazmam gerekiyor yoksa eğitim 4 sene sürdüğü için 4 mü?

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzr May 16, 2021 7:11 pm

1 haziran diye vereceksin.

Kilitli