Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
peppybird

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Ağu 05, 2019 3:49 pm

berkaybilir yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 3:37 pm Bizim gelirimiz aylık gereken tutarı karşılıyor yani maddelerdede belirtildiği gibi konsoloslukta bu şekilde babamı göstererek başvuru yaparsam dedikleri gibi kesinlikle reddedilme durumu yok herhalde.
Konsolosluğun belgelerinde Türkiye'den garantör kabul edildiği yazıyor fakat bu şekilde başvurup red alan birçok kişi oldu. Uzun bir süredir sadece Almanya'dan garantör gösterilebiliyor diye biliyorum. Idata'yı dikkate almayın, bu tarz bilgileri ancak konsolosluğun kendisiyle iletişime geçerek edinin.

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Pzt Ağu 05, 2019 5:04 pm

peppybird yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 3:49 pm Konsolosluğun belgelerinde Türkiye'den garantör kabul edildiği yazıyor fakat bu şekilde başvurup red alan birçok kişi oldu. Uzun bir süredir sadece Almanya'dan garantör gösterilebiliyor diye biliyorum. Idata'yı dikkate almayın, bu tarz bilgileri ancak konsolosluğun kendisiyle iletişime geçerek edinin.
Aynen öyle yapacağım,peki ben bu şekilde Türkiye'den garantör göstererek konsolosluğa gittim ve bu sebepten dolayı red aldım.Tekrar gidip bloke hesapla başvuru yaptığımda önceki aldığım red işimi zorlaştırır mı?

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Ağu 05, 2019 5:11 pm

Bloke hesapla başvurma şansınız varsa Türkiye'den garantör göstererek işinizi zorlaştırmayın derim, red alma ihtimaliniz çok yüksek. Önceki red sonraki başvuruyu zorlaştırabilir ama böyle bir durumda hiçbir etkisi de olmayabilir, dilekçe yazarak önceki reddinizi gerekçelendirebilirsiniz. Yani konsolosluk adına bir şey söylemem yanlış olur. Bunlar tamamen benim şahsi kanaatim, bugüne kadar forumda yazılıp çizilen her şeyi dikkatlice okumaya çalışarak ve etrafımdaki insanlardan da geri bildirim alarak düşündüğüm şeyler, yani yine de siz bilirsiniz. :)

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Pzt Ağu 05, 2019 5:12 pm

berkaybilir yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 5:04 pm Aynen öyle yapacağım,peki ben bu şekilde Türkiye'den garantör göstererek konsolosluğa gittim ve bu sebepten dolayı red aldım.Tekrar gidip bloke hesapla başvuru yaptığımda önceki aldığım red işimi zorlaştırır mı?
Mesajınızı alıntılamadan yazmışım, cevabım yukarıda.

berkaybilir

Mesaj gönderen berkaybilir » Pzt Ağu 05, 2019 5:58 pm

peppybird yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 5:12 pm Mesajınızı alıntılamadan yazmışım, cevabım yukarıda.
Okudum,anladığım kadarıyla biraz karşımızdaki kişiylede alakalı yani şansta lazım :) Vize başvurusu yapacağım zaman bloke hesap parasının tamamını toplamış olursam direkt bloke hesapla başvuracağım riske atmaya gerek yok.
Teşekkürler :D

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Pzt Ağu 05, 2019 11:06 pm

Merhaba , benim bir tanıdığım garantör olucak fakat şöyle bir soru işareti var. tanıdığım münihte türkiye konsolosluğunda çalışıyor. burdan önce ispanyadaydı. 4 yılda bir ülke değiştiriyor. euro üzerinden maaş alıyor ve maaş durumu iyi fakat gittikleri ülkelerde geçici oldukları için ikametkahları olmuyormuş belediyeye kayıtlı değilmiş ama önümüzdeki 3 yıl kesin olarak münihte kalıcak. ikametkahının olmaması garantör belgesini çıkarmasına engel olur mu acaba bu konuda bilgisi olan birisi var mı ?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Ağu 05, 2019 11:08 pm

gzmm yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 11:06 pm Merhaba , benim bir tanıdığım garantör olucak fakat şöyle bir soru işareti var. tanıdığım münihte türkiye konsolosluğunda çalışıyor. burdan önce ispanyadaydı. 4 yılda bir ülke değiştiriyor. euro üzerinden maaş alıyor ve maaş durumu iyi fakat gittikleri ülkelerde geçici oldukları için ikametkahları olmuyormuş belediyeye kayıtlı değilmiş ama önümüzdeki 3 yıl kesin olarak münihte kalıcak. ikametkahının olmaması garantör belgesini çıkarmasına engel olur mu acaba bu konuda bilgisi olan birisi var mı ?
Merhabalar, benim garantörüm sadece maaş bordrosu ile gitmişti, glaubhaft nachgewiesen olarak işaretleyip verdiler. Bazı durumlarda kira sözleşmesi istediklerini duydum ama yerden yere göre değişiyor sanırım. Ama benim tecrübem bu şekildeydi.

Cihat

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2018

Mesaj gönderen Cihat » Sal Ağu 06, 2019 7:17 pm

Physiker yazdı: Pzt Oca 08, 2018 6:41 pm Türkiye den garantör kabul edilmiyor.
Merhaba. Acaba avrupa birliği üye ülkelerden birinde olan biri garantör olabiliyor mu acaba? Mesala Norveçte oturuyor akrabam

gzmm

Mesaj gönderen gzmm » Prş Ağu 08, 2019 2:09 pm

Rigwald yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 11:08 pm Merhabalar, benim garantörüm sadece maaş bordrosu ile gitmişti, glaubhaft nachgewiesen olarak işaretleyip verdiler. Bazı durumlarda kira sözleşmesi istediklerini duydum ama yerden yere göre değişiyor sanırım. Ama benim tecrübem bu şekildeydi.
Anladım , teşekkür ederim cevabınız için. peki ben dortmundttan kabul aldım fakat dresden hala cevap vermedi ,garantör belgesine başvururken hangi üniye gideceğimiz belirtiliyor mu? vize için zaman sıkıntım var diğerini beklerken geç kalmak istemiyorum.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Prş Ağu 08, 2019 2:23 pm

gzmm yazdı: Prş Ağu 08, 2019 2:09 pm Anladım , teşekkür ederim cevabınız için. peki ben dortmundttan kabul aldım fakat dresden hala cevap vermedi ,garantör belgesine başvururken hangi üniye gideceğimiz belirtiliyor mu? vize için zaman sıkıntım var diğerini beklerken geç kalmak istemiyorum.
Oturumun amacı soruluyor ve de bazı belgeler (kurs ise kurs kayıt belges, eğitim ise kabul belgesi) isteniyor.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Ağu 08, 2019 5:29 pm

Sıkıntı olmaz, garantör belgesinde hangi üniversiteye gideceğine dair bir bilgi yok, sadece eğitim amacıyla oraya gideceğin yazıyor, bir an önce hallet yani.

benjamin34

Mesaj gönderen benjamin34 » Çrş Ağu 21, 2019 6:47 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 2:45 pm Uzun bir süreç dedikleri olay da büyüttükleri ve abarttıkları gibi bir durum değil. "Ämtlich geändert, Siegel/Stempel/Unterschrift" bunları yapacaklar ya. Yaptıkları şey işgüzarlık ve de konsolosluk çalışanları da bunun farkında.
Aynı durum bende de var, sinir bozucu. Bu hafta içinde hallolmazsa eğer, Eylül'deki Verpflichtungserk. randevusunu bekleyeceğim.
Gelişmelerle ilgili yazarsan sevinirim.
Yabancılar dairesinden tekrar randevu alıp belgeyi yeniden düzenlettirdim. Belgeyi teslim edebilmek için de konsolosluktan ek süre istedim. Sonuç olarak vizem dün itibariyle elime geldi.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 21, 2019 7:07 pm

benjamin34 yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 6:47 pm Yabancılar dairesinden tekrar randevu alıp belgeyi yeniden düzenlettirdim. Belgeyi teslim edebilmek için de konsolosluktan ek süre istedim. Sonuç olarak vizem dün itibariyle elime geldi.
Harika! 2 haftayı geride bıraktım kaldı 1.
Toplam kaç günde ulaştı vizen?
Kölle Alaaf!

benjamin34

Mesaj gönderen benjamin34 » Çrş Ağu 21, 2019 7:15 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 7:07 pm Harika! 2 haftayı geride bıraktım kaldı 1.
Toplam kaç günde ulaştı vizen?
Ben dil eğitimi için vize başvurusunda bulundum. 2 ayda geldi. Eğitimin başlama zamanına göre verdiler.

eduroam

Mesaj gönderen eduroam » Çrş Ağu 21, 2019 9:34 pm

Arkadaşlar merhaba,
01.04.2019 - 30.09.2019 tarihleri arasında Erasmus kapsamında Münih'te bulunmaktayım. Vize süremin bitmesine az kaldı ve son dönemde Almanya'da kalma kararı aldım ancak erasmus sürecimi uzatarak kalmak istemiyorum. Öncesinde dil eğitimine başlamak istiyorum. Almanya'dayken vize uzatma işlemlerine başlayacağım. Türkiye'den vizeye başvurduğumda maddi durumumu bloke hesap ile kanıtlamıştım ama artık bursum olmayacağından dolayı o kadar para bulmam imkansız ve garantör ile halledeceğim. Öncelikle vize uzatma işlemlerinde de ilk defa vizeye başvurduğumuz gibi maddi durum kanıtlama zorunluluğu var mı? Türkiye'ye dönmeden vize uzatma işlemi halledilebiliyor mu? Dil okulundan kabul ve garantör belgesi vize uzatma işlemi için yeterli mi?

enisimsar

Mesaj gönderen enisimsar » Sal Ağu 27, 2019 11:59 am

Merhabalar,

Perşembe günü vize başvurum var. Akrabam Verpflichtungserklärung belgesini alıp yollamıştı ancak posta servisi henüz bana ulaştıramadı. Elimde belgenin taratılmış hali var, vize görüşmesine sadece taratılmış halini götüren oldu mu? Sorun yaratıyorlar mı?

hakanmetn

Mesaj gönderen hakanmetn » Sal Ağu 27, 2019 12:35 pm

eduroam yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 9:34 pm Arkadaşlar merhaba,
01.04.2019 - 30.09.2019 tarihleri arasında Erasmus kapsamında Münih'te bulunmaktayım. Vize süremin bitmesine az kaldı ve son dönemde Almanya'da kalma kararı aldım ancak erasmus sürecimi uzatarak kalmak istemiyorum. Öncesinde dil eğitimine başlamak istiyorum. Almanya'dayken vize uzatma işlemlerine başlayacağım. Türkiye'den vizeye başvurduğumda maddi durumumu bloke hesap ile kanıtlamıştım ama artık bursum olmayacağından dolayı o kadar para bulmam imkansız ve garantör ile halledeceğim. Öncelikle vize uzatma işlemlerinde de ilk defa vizeye başvurduğumuz gibi maddi durum kanıtlama zorunluluğu var mı? Türkiye'ye dönmeden vize uzatma işlemi halledilebiliyor mu? Dil okulundan kabul ve garantör belgesi vize uzatma işlemi için yeterli mi?
Dostum bende böyle bir şeye kalkışmıştım. Münihte sponsorumla yabancılar dairesine gittik. İşlemlerini yapacaktı lakin yeşil pasaportla almanya ya geldiğim için kabul etmediler. Vize ile gelmiş olsam halledeceklerdi. Diyeceğim o ki yabancılar dairesine sponsorunla gidip bilgi alman en güzeli.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Ağu 27, 2019 12:52 pm

enisimsar yazdı: Sal Ağu 27, 2019 11:59 am Merhabalar,

Perşembe günü vize başvurum var. Akrabam Verpflichtungserklärung belgesini alıp yollamıştı ancak posta servisi henüz bana ulaştıramadı. Elimde belgenin taratılmış hali var, vize görüşmesine sadece taratılmış halini götüren oldu mu? Sorun yaratıyorlar mı?
Taratıp verdim posta işlemi uzun süreceği için.
Anlayışla karşıladılar.
Kölle Alaaf!

enisimsar

Mesaj gönderen enisimsar » Sal Ağu 27, 2019 1:05 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Sal Ağu 27, 2019 12:52 pm Taratıp verdim posta işlemi uzun süreceği için.
Anlayışla karşıladılar.
Vizeniz cikti mi peki? Taranmis belge noter onayli degildi degil mi?

Gorusmeye ne zaman gitmistiniz?

Kullanıcı avatarı
midimmm

Mesaj gönderen midimmm » Sal Ağu 27, 2019 1:33 pm

Merhaba,

Garantör olacak kişinin aylık belirtilen miktarı garantörü olduğu kişiye yatırma zorunluluğu var mı?

Kilitli