Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
merves

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen merves » Cmt Tem 18, 2020 11:04 pm

Merhaba, geçen yıl garantör belgesi ile başvurup vize almıştım fakat gidemedim. Bu yıl tekrar vizeye başvuracağım. Ayni garantör belgesi ile başvurmam mümkün mü? Konu ile ilgili bir web sitesinde belgenin 5 yıl geçerli olduğu yazıyor. Ama emin olamadım, aranızda bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Tem 19, 2020 10:13 am

merves yazdı: Cmt Tem 18, 2020 11:04 pm Merhaba, geçen yıl garantör belgesi ile başvurup vize almıştım fakat gidemedim. Bu yıl tekrar vizeye başvuracağım. Ayni garantör belgesi ile başvurmam mümkün mü? Konu ile ilgili bir web sitesinde belgenin 5 yıl geçerli olduğu yazıyor. Ama emin olamadım, aranızda bu konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Garantor belgesi ciktigi tarihten itibaren 6 ay gecerli 8. Sayfaya giderseniz de gorebilirsiniz 🤗
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

merves

Mesaj gönderen merves » Pzt Tem 20, 2020 10:22 pm

Bugün geçen yıl bana garantör belgesini veren ofise mail attım ve belgenin kullanılabilirliğini sordum (6 ayı geçmiş olduğu için). Bunun tamamen konsoloslukla ilgili olduğunu, konsolosluk çalışanlarının insiyatifinde bir durum olduğunu anlatan bir cevap aldım.

Benzer durumda olan var ise bilgilendirmek istedim.

turist12

Mesaj gönderen turist12 » Cmt Tem 25, 2020 7:47 pm

Merhaba herkese,
Almanya'daki tanıdığımız garantör belgesi çıkarmış benim için fakat bu nachgewiesen / glaubhaft gemacht kutucuklarınınn tam ortasına işaret konulmuş fakat büyük olasılıkla g. gemacht kısmı belirtilmek istenmiş çünkü 2-3 yıl önce başka birisi için çıkardıkları belgede orası işaretli ve bu çıkardıkları kişi vizeden onay aldı (yine öğrenci vizesi için) benim için sorun oluşturur mu bu durum? yoksa personelin tutumuna mı bağlı olur? teşekkürler.

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Pzt Tem 27, 2020 9:10 pm

Merhaba,
Ulusal vize için garantör belgesi aldım fakat üzerinde herhangi bir aylık miktar yazmıyor. Daha önce bir YouTube videosunda bloke hesabın doğrudan öğrencinin eline geçen aylık miktarı gösterdiğinden garantörden daha garanti bir yöntem olduğunu söylüyorlardı. Sadece garantör belgesi ile başvurup basvurmamaktan emin olamadım. Bu yüzden ek olarak bir de bloke hesap göstersem bir sorun olur mu? Konsoloslukta herhangi birinin kabul edilerek vize verilmesi gibi bir durum var mı? Yani garantörü kabul ettiler mesela Almanya'ya varınca bir hesap açmak gerekiyor bunun için sonra bloke hesaptaki paramı almamak gibi bir durum olur mu? Yoksa konsolosluk sadece vize verip gerisini nasıl yaptığına karışmıyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 28, 2020 9:57 am

iremc. yazdı: Pzt Tem 27, 2020 9:10 pm Merhaba,
Ulusal vize için garantör belgesi aldım fakat üzerinde herhangi bir aylık miktar yazmıyor. Daha önce bir YouTube videosunda bloke hesabın doğrudan öğrencinin eline geçen aylık miktarı gösterdiğinden garantörden daha garanti bir yöntem olduğunu söylüyorlardı. Sadece garantör belgesi ile başvurup basvurmamaktan emin olamadım. Bu yüzden ek olarak bir de bloke hesap göstersem bir sorun olur mu? Konsoloslukta herhangi birinin kabul edilerek vize verilmesi gibi bir durum var mı? Yani garantörü kabul ettiler mesela Almanya'ya varınca bir hesap açmak gerekiyor bunun için sonra bloke hesaptaki paramı almamak gibi bir durum olur mu? Yoksa konsolosluk sadece vize verip gerisini nasıl yaptığına karışmıyor mu?

Tek basina garantör yetiyor vize basvurusu icin. Ekstra bir bloke hesaba gerek kalmiyor. Konsolosluk vize veriyor gerisine karismiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Tem 30, 2020 3:19 am

merhaba arkadaşlar, glaubhaft gemacht'in işaretli olması demek 100% vizede red almak demek mi ? illa nachgeweisen mi olması lazım

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Tem 30, 2020 8:36 am

holdenscofiedl yazdı: Prş Tem 30, 2020 3:19 am merhaba arkadaşlar, glaubhaft gemacht'in işaretli olması demek 100% vizede red almak demek mi ? illa nachgeweisen mi olması lazım
Youtube da bir videoda gordum nachgeweisen olmasa kagit parcasindan ibaret diyodu adam

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Prş Tem 30, 2020 10:53 am

holdenscofiedl yazdı: Prş Tem 30, 2020 3:19 am merhaba arkadaşlar, glaubhaft gemacht'in işaretli olması demek 100% vizede red almak demek mi ? illa nachgeweisen mi olması lazım
Birinin manası inandırıcı, ikna edici demek. Böyle olunca bu demek oluyor ki garantör olan kişi elle tutulur net bir şey gösterememiş sadece mesleğini maaşını söylemiş (?). Diğeri "nachgewiesen" ise yazılı bir belge ile kanıtlanmış demek oluyor, yani maaş bordrosuyla gitmiş kişi bu. Haliyle ikisi arasında seçim yapıyorlar sanırım. Yukardaki arkadaşın dediği videoyu ben de gördüm, eğer öyle diyorlarsa vardır bir bildikleri. Yıllar önceki postlara baktığımda glaubhaft gemacht işaretli olanların red aldığını okumuştum ama 1-2 arkadaş da ilginç şekilde almıştı. Şu aralar hiç riske atma tekrar bir iletişime geç, genelde hep nachgewiesen olarak işaretli gelir, tanıdığın kişi maaş bordrosuyla gitti mi? Tek gereken belge bu çünkü. Eğer hiç bir belge olmadan gittiyse ondan öyle vermişlerdir.

holdenscofiedl

Mesaj gönderen holdenscofiedl » Prş Tem 30, 2020 2:50 pm

Rigwald yazdı: Prş Tem 30, 2020 10:53 am Birinin manası inandırıcı, ikna edici demek. Böyle olunca bu demek oluyor ki garantör olan kişi elle tutulur net bir şey gösterememiş sadece mesleğini maaşını söylemiş (?). Diğeri "nachgewiesen" ise yazılı bir belge ile kanıtlanmış demek oluyor, yani maaş bordrosuyla gitmiş kişi bu. Haliyle ikisi arasında seçim yapıyorlar sanırım. Yukardaki arkadaşın dediği videoyu ben de gördüm, eğer öyle diyorlarsa vardır bir bildikleri. Yıllar önceki postlara baktığımda glaubhaft gemacht işaretli olanların red aldığını okumuştum ama 1-2 arkadaş da ilginç şekilde almıştı. Şu aralar hiç riske atma tekrar bir iletişime geç, genelde hep nachgewiesen olarak işaretli gelir, tanıdığın kişi maaş bordrosuyla gitti mi? Tek gereken belge bu çünkü. Eğer hiç bir belge olmadan gittiyse ondan öyle vermişlerdir.

çok iyi açıklamışsınız çok teşekkür ederim. kısa zamanda konuşup buraya da edindiğim bilgiyi yazarım.

videoyu ben de izledim. açıkcası ondan başka bir kaynak da göremedim. akraba bu yeterli oluyo sorun çıkmaz falan dedi ama ben de emin olamadım tabiki.

peki şu anda gemacht'lı bir belge varken başka garantör arasam bulabilirsem nachgewiesen ı isaretletecek bulsam herhalde bir sıkıntı olmaz değil mi ? sonuçta birden fazla kişiyi dahil etmiş oluyoruz ya evrakta işlerinde bu karışıklık yaratır mı?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Cum Tem 31, 2020 12:26 am

holdenscofiedl yazdı: Prş Tem 30, 2020 2:50 pm çok iyi açıklamışsınız çok teşekkür ederim. kısa zamanda konuşup buraya da edindiğim bilgiyi yazarım.

videoyu ben de izledim. açıkcası ondan başka bir kaynak da göremedim. akraba bu yeterli oluyo sorun çıkmaz falan dedi ama ben de emin olamadım tabiki.

peki şu anda gemacht'lı bir belge varken başka garantör arasam bulabilirsem nachgewiesen ı isaretletecek bulsam herhalde bir sıkıntı olmaz değil mi ? sonuçta birden fazla kişiyi dahil etmiş oluyoruz ya evrakta işlerinde bu karışıklık yaratır mı?
Sıkıntı olmaz hocam o aldığın belge seni enterese eden bir şey, başka bir belge aldığın zaman geçerli olan o olur. Online sisteme koyup kaydını alma tarzı şeyler Almanya'da yok özel hakların korunumundan dolayı.

iremc.

Mesaj gönderen iremc. » Sal Ağu 11, 2020 1:28 pm

https://idata.com.tr/de/tr/f/evraklar

Bu linke göre 9. Soruya şu cevap verilmiş.

9. 2. derece akraba garantör olarak kabul edilir mi ?
Hayır. Başvuru için sadece 1. derece garantör sunulmalıdır. Bekar başvuru sahipleri için anne veya baba, evli olan başvuru sahipleri için sadece eş kabul edilmektedir.

Ben garantör belgemi kuzenimden aldim Almanya'da yaşıyor. Bu durumda geçersiz mi sayılacak yani?

gokturktunahan

Mesaj gönderen gokturktunahan » Sal Ağu 11, 2020 2:10 pm

iremc. yazdı: Sal Ağu 11, 2020 1:28 pm https://idata.com.tr/de/tr/f/evraklar

Hayır. Başvuru için sadece 1. derece garantör sunulmalıdır. Bekar başvuru sahipleri için anne veya baba, evli olan başvuru sahipleri için sadece eş kabul edilmektedir.

Ben garantör belgemi kuzenimden aldim Almanya'da yaşıyor. Bu durumda geçersiz mi sayılacak yani?

Benim hic tanimadigim birisi oldu.Bir sorun olmadi ama yaba cilar subesine gitmedim daha bakalim ne olacak

canakkus

Mesaj gönderen canakkus » Sal Ağu 11, 2020 9:46 pm

hocam belki Türkiye'den yapılan garantör işleminden bahsediyordur.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Ağu 11, 2020 9:53 pm

Hayır geçerli, bu durum Türkiye ile alakalı. Almanya'da istersen hiç tanımadğın Alman kökenli biri bile sana garantör olabilir. Benim çok çok uzaktan kuzenim bana garantör mesela. Ne soyadlarımız aynı ne memleketimiz.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Ağu 19, 2020 2:59 am

Bu sayılar için bir güncelleme var mı? İnternette farklı sayılar çıkıyor. Öğrenciden aylık garantilenmesi istenen para artmış çünkü. Bir de ben bu belgeyi görüşmeden daha sonra gönderebilir miyim? 13 gün var görüşmeme.

spcmky74

Mesaj gönderen spcmky74 » Çrş Ağu 19, 2020 8:44 am

Merhaba arkadaşlar. Önümüzdeki hafta Ulusal vize için randevu aldım fakat Garantör Mektubum o tarihe yetişmeyecek. Geçen dönem almış olduğum Mektubu (6 aydan daha eski) görüşmede sunup, güncel mektubumun yolda olduğunu ve gelir gelmez mail yada fax ile ileteceğimi belirtsem vize işlemlerinde aksaklık yaşar mıyım? Tecrübeli arkadaşlar var mı bu konuyla ilgili? Teşekkürler

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Ağu 19, 2020 9:23 am

Arkadaşlar garantörlük için genel olarak (Gürkan Bey böyle cevaplamıştı bana)
(Aylık Gelir) - (Aylık Gider) > 830 euro olması gerek

stst315581

Mesaj gönderen stst315581 » Cum Ağu 21, 2020 3:58 pm

Merhabalar
Ben yüksek lisans sartlı kabul için başvuru yapmıştım. Şuanda online olarak okulun dil kursuna gidiyorum.
Garantör mektubumda 5 yıl geçerli yazıyor ama Sprachkurs+Studium değil sadece Studium yazıyor.
6 aydır vizemi beklıyorum. Sizce garantör belgesi sorun yaratır mı? Geçerliliği biter mi ? Yada Sprachkurs yazmadığı için red alma durumum var mı? Bu konuda deneyimi ya da fikri olan var mı?

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzt Ağu 24, 2020 12:33 am

hanzas yazdı: Çrş Ağu 19, 2020 2:59 am Bu sayılar için bir güncelleme var mı? İnternette farklı sayılar çıkıyor. Öğrenciden aylık garantilenmesi istenen para artmış çünkü. Bir de ben bu belgeyi görüşmeden daha sonra gönderebilir miyim? 13 gün var görüşmeme.
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

Kilitli