Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Presidente

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2018

Mesaj gönderen Presidente » Cum Ağu 17, 2018 7:55 pm

Meltem0 yazdı: Cum Ağu 17, 2018 7:41 pm Randevunuz 3 eylülse belge yetişebilir. Ama hemen harekete gecilmesi lazım. Çünkü bildiğim kadarıyla yabancılar dairesinden çıkıyo bu belge ve garantör olacak kişiden bir takım belgeler isteniyo ardından size belgenin çıkartılması için ileri tarihli bi randevu veriliyor
Anladım cok teşekkür ediyorum peki bu belge için benim konsolosluktan bı işlem yapmam gerekiyor mu çünkü bana garantör olacak amcama İstanbul konsolosluğuna Almanya'da eğitim görmek için başvurup başvurmadığımi sormuşlar

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Cum Ağu 17, 2018 8:48 pm

Presidente yazdı: Cum Ağu 17, 2018 7:55 pm Anladım cok teşekkür ediyorum peki bu belge için benim konsolosluktan bı işlem yapmam gerekiyor mu çünkü bana garantör olacak amcama İstanbul konsolosluğuna Almanya'da eğitim görmek için başvurup başvurmadığımi sormuşlar
Sizin zaten şuan eliniz bir kabul belgesi var sanırım? Onun dışında da sizlik bişey yok amcanız ordan halletmesi gerekiyor

hanaprio

Mesaj gönderen hanaprio » Çrş Eyl 05, 2018 5:25 pm

Merhaba dostlar. Garantör belgesi 20 ağustosta Almanya'dan Eskişehir'e kargolandı, ancak hâlâ elime ulaşmadı ve 24 eylülde vize randevum var.
Belgenin elime ulaşmadığı durumlarda uygulanabilecek bir B planı önerisi olan var mıdır acaba?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Eyl 27, 2018 10:36 pm

Garantör Fransadan olabilir mi?

Englishbachelor

Mesaj gönderen Englishbachelor » Sal Ara 18, 2018 12:30 am

Meltem0 yazdı: Sal Ağu 14, 2018 11:13 pm Merhabalar benim son anda farkettiğim bileyi size dsnışmak istyrm. Salı günü vize başvurusuna gidiyprum. Ve garantörlük belgem var. Ama belgem 07.06.2017 de çıkartıldı. Ybu başvurumda bu belgeyi kullanabilir miyim sizce?
Merhaba, ayni durumu suan yasiyorum. 1 sene once aldigim garantor belgem ile vize basvurusunda bulunmayi dusunuyorum. Herhangi bir sorun yasadiniz mi?

deutschinformation

Mesaj gönderen deutschinformation » Cum Ara 21, 2018 6:50 pm

Physiker yazdı: Pzt Oca 01, 2018 6:55 pm Avrupa Birligi ne dahil olmayan ulkelerden herhangi bir Schengen Ulkesine ( Britanya adasi disindaki butun AB ulkeleri ) turistik veya egitim amacli giderken sizin Almanya da kalacaginiz sure icerisindeki giderlerinizi karsilayabilecek , Almanya icerisinde birisinin size davetiye veya ogrenciler icin Garantor Belgesi dedigimiz resmi belgeyi yollamasi gerekir..

Garantör belgesi sadece Almanya dan alinmaktadir. Türkiye den garantör belgesi konsolosluk tarafindan kabul edilmiyor.

Garantor Belgesini alabilmek icin, garantor olacak kisi oturdugu sehirdeki yabancilar polisine ( Auslaenderbehorde ) giderek, sizin Almanyadaki egitiminiz suresince giderlerinizi odeyebilecek durumda oldugunu kanitlamasi gerekiyor.. Kanit icin kendi gider ve gelirlerini gosterip, ayri olarak size su anda aktuel olan 730 euro civarinda bir parayi giderleriniz icin ayirabilecegini kanitlamak zorunda..

2018 den itibaren gecerli olan yasaya göre garantör olacak kisinin medeni durumuna göre net maasi en az asagidaki sekilde olmalidir:

- Bekar: 2170 Euro
- Evli ve cocugu yoksa: 3010 Euro
- Evli ve 1 cocuklu: 3527 Euro
- Evli ve 2 cocuklu: 3767 Euro
- Evli ve 3 cocuklu: 3957 Euro
- Evli ve 4 cocuklu: 4100 Euro

Garantor olacak kisi Yabancilar Polisine asagidaki belgelerle basvuru yapar :

- Pasaport
- Aylik gelirini gosteren belge ( Einkommensnachweis ).. Sayet garantor olacak kisi emekliyse maas dokumani ( Gehaltsnachweis ) , sayet serbest meslek sahibi ise Steuerbescheid ( ne kadar vergi odedigini gosteren belge ) veya Finansal danismanindan aldigi Gelir ve Gider Belgesi ( aktueller Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberaters )..

Bunun yaninda garantor veya davet edecegi kisinin asagidaki bilgilerine ihtiyaci vardir :

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri
- Gelecek olacak kisinin Turkiyedeki adresi
- Davetiye yollanan kisinin Pasaport Numarasi..

Garantor olacak kisi bu islemler icin yabancilar polisine 25 euro odemektedirler.. Garantor belgesi ise ciktiktan sonra 6 ay gecerlidir.. Sebebi ise garantor olan kisinin 6 ay icinde maddi durumunda bir degisiklik olabileceginden kaynaklanmaktadir..

Daha önceki garantörlük belgesi ile ilgili konu basligimiza asagidaki linkten ulasabilirsiniz:
https://community.deutschstudent.com/v ... f=7&t=2212
Merhaba, garantörümün (amcamın) gönderdiği kağıt ile vizeye başvurdum. Vize görüşmesindeki görevli kişi, garantör kağıdımın sağ üst kısmında çevirisi "bafög bursu 780€" olan bir ibare ile ilk defa karşılaştığını söyledi. "Bafög bursu 780€" yazması ne anlama geliyor garantör kağıdında birkaç gündür araştırıyorum. Bu Bafög dediğimiz Almanya'da devlet tarafından verilen bir bursmuş. Türkçe pek bir kaynak bulamadım bütün internet sayfaları aynı şeyi paylaşıp durmuşlar, yabancı kaynaklara da baktım fakat aşağı yukarı türkçe kaynaklarla aynı. Garantör kağıdımda böyle bir şeyin yazması bu parayı alacağım anlamına gelmiyor diye düşünüyorum fakat bir de foruma yazmak istedim. Bir bilginiz varsa, paylaşırsanız memnun olurum.

cengiscaliskan

Mesaj gönderen cengiscaliskan » Pzr Ara 23, 2018 9:52 pm

Physiker yazdı: Pzt Oca 01, 2018 6:55 pm Avrupa Birligi ne dahil olmayan ulkelerden herhangi bir Schengen Ulkesine ( Britanya adasi disindaki butun AB ulkeleri ) turistik veya egitim amacli giderken sizin Almanya da kalacaginiz sure icerisindeki giderlerinizi karsilayabilecek , Almanya icerisinde birisinin size davetiye veya ogrenciler icin Garantor Belgesi dedigimiz resmi belgeyi yollamasi gerekir..

Garantör belgesi sadece Almanya dan alinmaktadir. Türkiye den garantör belgesi konsolosluk tarafindan kabul edilmiyor.

Garantor Belgesini alabilmek icin, garantor olacak kisi oturdugu sehirdeki yabancilar polisine ( Auslaenderbehorde ) giderek, sizin Almanyadaki egitiminiz suresince giderlerinizi odeyebilecek durumda oldugunu kanitlamasi gerekiyor.. Kanit icin kendi gider ve gelirlerini gosterip, ayri olarak size su anda aktuel olan 730 euro civarinda bir parayi giderleriniz icin ayirabilecegini kanitlamak zorunda..

2018 den itibaren gecerli olan yasaya göre garantör olacak kisinin medeni durumuna göre net maasi en az asagidaki sekilde olmalidir:

- Pasaport
- Aylik gelirini gosteren belge ( Einkommensnachweis ).. Sayet garantor olacak kisi emekliyse maas dokumani ( Gehaltsnachweis ) , sayet serbest meslek sahibi ise Steuerbescheid ( ne kadar vergi odedigini gosteren belge ) veya Finansal danismanindan aldigi Gelir ve Gider Belgesi ( aktueller Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberaters )..

Bunun yaninda garantor veya davet edecegi kisinin asagidaki bilgilerine ihtiyaci vardir :

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri

Garantor olacak kisi bu islemler icin yabancilar polisine 25 euro odemektedirler.. Garantor belgesi ise ciktiktan sonra 6 ay gecerlidir.. Sebebi ise garantor olan kisinin 6 ay icinde maddi durumunda bir degisiklik olabileceginden kaynaklanmaktadir..

Daha önceki garantörlük belgesi ile ilgili konu basligimiza asagidaki linkten ulasabilirsiniz:

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 24, 2018 4:22 pm

deutschinformation yazdı: Cum Ara 21, 2018 6:50 pm Merhaba, garantörümün (amcamın) gönderdiği kağıt ile vizeye başvurdum. Vize görüşmesindeki görevli kişi, garantör kağıdımın sağ üst kısmında çevirisi "bafög bursu 780€" olan bir ibare ile ilk defa karşılaştığını söyledi. "Bafög bursu 780€" yazması ne anlama geliyor garantör kağıdında birkaç gündür araştırıyorum. Bu Bafög dediğimiz Almanya'da devlet tarafından verilen bir bursmuş. Türkçe pek bir kaynak bulamadım bütün internet sayfaları aynı şeyi paylaşıp durmuşlar, yabancı kaynaklara da baktım fakat aşağı yukarı türkçe kaynaklarla aynı. Garantör kağıdımda böyle bir şeyin yazması bu parayı alacağım anlamına gelmiyor diye düşünüyorum fakat bir de foruma yazmak istedim. Bir bilginiz varsa, paylaşırsanız memnun olurum.
Almanya daki yabancilar dairesi tarafindan yanlis hazirlanmis.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ygtgnl

Mesaj gönderen ygtgnl » Pzt Oca 07, 2019 7:25 pm

Arkadaşlar Youtube Kanalımda GARANTÖR ve BLOKE HESAP ile ilgili hatta Almanya'da Eğitim ile ilgili ücretsiz videolar yayınlıyorum. İşinize yarayacağınızı umuyorum.

Takip eder ve destek olursanız sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=sQIohSD69QA&t=3s

kayitol13

Mesaj gönderen kayitol13 » Sal Oca 08, 2019 12:43 pm

Merhabalar, garantör belgesi yerine ailemizin bize sponsor olacağını nasıl ispatlıyoruz? Alt limit var mı kazanç ve birikimler konusunda?

turker99

Mesaj gönderen turker99 » Çrş Oca 09, 2019 1:12 am

Benim bu uygulamada anlamadığım bir durum var. Hangi ausländerbehörde ile konuştuysam, Türkiye'de yaşayan ailemin garantör olabileceğini söylüyor. Hatta bu imkânı beyan eden bir belge bile aldim behördeden ama hâlâ nedense İstanbul Almanya Konsolosluğu nuh diyor peygamber demiyor, ailemin garantör olmasına izin vermiyor. İlginç...

killbill

Mesaj gönderen killbill » Prş Oca 17, 2019 1:05 pm

- Pasaport

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri

ACİL!!!!!!!

Merhaba arkadaşlar çok acilinden bir soru sormak istiyorum. benim paderbor uniden şartlı kabulüm var ve bugün garantörüm belgeyi çıkardı ama adrese ikametgah adresim değil de diğer adresimi yazmış. benim ikametgah adresim köy adresim ama kaldığım yer şehir merkezinde işte bunlarda ikametgah adresimi değilde o şehirdeki adresimi yazmışlar bu bir sorun çıkarır mı konsoloslukta.
Ayrıca normalde ''Gilt für die Dauer des gesamten Studiums'' yazmalarını söyledim ama yabancılar daiersindeki görevli bunu biz yazamayız demiş ve bunu benim konsoloslukta söylemem gerekiyormuş.
Ayrıca ''zweck des Aufenhalts'' yazan yere Studium değil de Besuch yazmışlar bu bir sorun çıkarır mı
arkadaşlar bu konuda bilgisi olanların acil yardımına ihtiyacım var çok teşekkürler

mertttt

Mesaj gönderen mertttt » Sal Şub 05, 2019 4:11 am

Herkese merhaba,

Almanyada olan bir kaç arkadaşıma garantör belgesi verip veremeyeceklerini sordum ve genel olarak bu konuda tedirgin davranıyorlar, benim herhangi bir kaza durumunda ya da sağlık sorunları ile ilgili bir şeyde onlara finansal olarak yük olabilme ihtimalimden ötürü. Benim sormak istediğim; almanyada Immatrikulation aşamasında zaten yasal öğrenci sağlık sigortası yaptıracak olmama rağmen, herhangi bir kaza gibi bir durumunda, sağlık sigortam olmasına rağmen garantörüme herhangi bir finansal ödeme yükümlülüğü düşüyor mu ? Bugün Auslandebehörde ye de bu durumla ilgili bir mail yolladım fakat tam olarak istediğim cevabı alamadım. Öğrenci vizesinin beraberinde getirdiği part time çalışma hakkı ile almanyada öğrencilik dönemimdeki masrafların üstesinden gelebileceğimi biliyorum, fakat çalışıp para kazandığım halde, garantörümü ne gibi durumlar herhangi bir ödeme yükümlülüğü altında bırakabilir ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, öğrenim hayatınızda başarılar dilerim !

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Şub 05, 2019 4:36 am

Arkadaşlar süreyi 3-4 yıl yazabiliyor muyuz yoksa almanyadaki eğitim hayatı boyunca yazsak hep geçerli olur mu?

killbill

Mesaj gönderen killbill » Prş Şub 14, 2019 5:01 pm

Merhaba arkadaslar ustteki mesajima cevap alamadim ve mesajda belirttigim sebepten yani Studium yerine besuch yazilmasindan dolayi red aldim. Itiraz dilekcesi hazirlayacagim ancak garantorum bugun belgeyi duzeltmek icin yabancilar polisine gitmis ama oradaki polis israrla Studium yazmiyor. Ankarayi ariyor red kagidi daki diger gerekceleri bahane ediyor ve Studium yazip yazmama konusunda kararsizim detip garantorume git yarin sabah tekrar gel demis. Simdi oradaki polisin boyle bir yetkisi var mi? Benim kabul mektubum var garantorumun gelir durumu yeterli ve bana garantor olmak istiyor ama adam yazmiyor boyle bir sey olabilir mi ya? Ne yapmam lazim yardimci olabilir misiniz?

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Cum Şub 15, 2019 1:53 pm

mertttt yazdı: Sal Şub 05, 2019 4:11 am Herkese merhaba,

Almanyada olan bir kaç arkadaşıma garantör belgesi verip veremeyeceklerini sordum ve genel olarak bu konuda tedirgin davranıyorlar, benim herhangi bir kaza durumunda ya da sağlık sorunları ile ilgili bir şeyde onlara finansal olarak yük olabilme ihtimalimden ötürü. Benim sormak istediğim; almanyada Immatrikulation aşamasında zaten yasal öğrenci sağlık sigortası yaptıracak olmama rağmen, herhangi bir kaza gibi bir durumunda, sağlık sigortam olmasına rağmen garantörüme herhangi bir finansal ödeme yükümlülüğü düşüyor mu ? Bugün Auslandebehörde ye de bu durumla ilgili bir mail yolladım fakat tam olarak istediğim cevabı alamadım. Öğrenci vizesinin beraberinde getirdiği part time çalışma hakkı ile almanyada öğrencilik dönemimdeki masrafların üstesinden gelebileceğimi biliyorum, fakat çalışıp para kazandığım halde, garantörümü ne gibi durumlar herhangi bir ödeme yükümlülüğü altında bırakabilir ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, öğrenim hayatınızda başarılar dilerim !
Sağlık vs durumlarında değil onları zaten sağlık sigortan karşılar ama mesela şöyle bir durum oldu. Sen yanlışlıkla birinin bir eşyasına zarar verdin (atıyorum telefon, bilgisayar ya da daha pahalı bir şey, mesela bisikletle giderken bir arabaya çarpıp ona zarar verdin) veya oturduğun evde bir şeyi kırdın, bozdun ve tamir ettirmek için gereken miktar yüksek. Ya da herhangi bir eşyayı taksitle satın aldın. Sonra sen bunların parasını veya taksitlerini ödeyemedin ve dava sürecine gidildi, davayı da kaybettin. Sonra devlet bakti senin banka hesabında da yeterince para yok o durumda ilk önce çalıştığın bir iş varsa ondan maaşına el koyarlar ama o da yetmezse orda garantörün devreye girer ve ondan ödeme talep ederler.

ferda

Mesaj gönderen ferda » Cum Şub 15, 2019 11:20 pm

killbill yazdı: Prş Şub 14, 2019 5:01 pm Merhaba arkadaslar ustteki mesajima cevap alamadim ve mesajda belirttigim sebepten yani Studium yerine besuch yazilmasindan dolayi red aldim. Itiraz dilekcesi hazirlayacagim ancak garantorum bugun belgeyi duzeltmek icin yabancilar polisine gitmis ama oradaki polis israrla Studium yazmiyor. Ankarayi ariyor red kagidi daki diger gerekceleri bahane ediyor ve Studium yazip yazmama konusunda kararsizim detip garantorume git yarin sabah tekrar gel demis. Simdi oradaki polisin boyle bir yetkisi var mi? Benim kabul mektubum var garantorumun gelir durumu yeterli ve bana garantor olmak istiyor ama adam yazmiyor boyle bir sey olabilir mi ya? Ne yapmam lazim yardimci olabilir misiniz?
Benımde garantöe başvurumda garantörum olcak kişi yalnıs acıklamıs gelirini turist vizesine göre yazdırmıs sonra garantörluk belgesıne baktık Studium yazmıyo ertesi gun abh ye gidiyoe ve değiştirilmiyormus zaten bende bloke hesapla vize görüşmwsine gittim

killbill

Mesaj gönderen killbill » Pzt Şub 18, 2019 1:57 pm

ferda yazdı: Cum Şub 15, 2019 11:20 pm Benımde garantöe başvurumda garantörum olcak kişi yalnıs acıklamıs gelirini turist vizesine göre yazdırmıs sonra garantörluk belgesıne baktık Studium yazmıyo ertesi gun abh ye gidiyoe ve değiştirilmiyormus zaten bende bloke hesapla vize görüşmwsine gittim
Evet değiştirilmiyormuş. Benim garantör 2 haftadır uğraştı en son şefleriyle görüştü yoğun ısrarlarla besuch yazan yeri karalayıp el yazısıyla studium yazdırdı ve yabancılar dairesinin kaşesi basıldı. Bugün oldu bu. Düzelttiler yani.

ferda

Mesaj gönderen ferda » Pzt Şub 18, 2019 4:02 pm

killbill yazdı: Pzt Şub 18, 2019 1:57 pm Evet değiştirilmiyormuş. Benim garantör 2 haftadır uğraştı en son şefleriyle görüştü yoğun ısrarlarla besuch yazan yeri karalayıp el yazısıyla studium yazdırdı ve yabancılar dairesinin kaşesi basıldı. Bugün oldu bu. Düzelttiler yani.
Bide benim garantörumun oldugu yer nasıl bi yerse belgenin ne oldugunj bile bilmiyo dedimişki ankara konsoloslugundan halledin ordan onay gelsin falan filan yalnıs yapmıs üstüne değiştirilmezide kesinlikle demiş

lullalulla

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen lullalulla » Sal Mar 19, 2019 3:21 pm

arkadaşlar merhaba, bu garantör belgesini almak ortalama ne kadar sürüyor acaba? randevu tarihiyle birlikte en az bir ay sürüyor diye duydum, doğru mudur?

Kilitli