Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Ağu 27, 2019 1:56 pm

enisimsar yazdı: Sal Ağu 27, 2019 1:05 pm Vizeniz cikti mi peki? Taranmis belge noter onayli degildi degil mi?

Gorusmeye ne zaman gitmistiniz?
Bekliyorum hala, bir ay oldu.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Ağu 27, 2019 1:57 pm

midimmm yazdı: Sal Ağu 27, 2019 1:33 pm Merhaba,

Garantör olacak kişinin aylık belirtilen miktarı garantörü olduğu kişiye yatırma zorunluluğu var mı?
Merhaba,

Ausländerbehörde'ye gittiğinizde oturum talebiniz sırasında bloke hesap açılması istenebilir.
Maalesef kesin bir şey söyleyemiyorum.
Kölle Alaaf!

Kullanıcı avatarı
midimmm

Mesaj gönderen midimmm » Sal Ağu 27, 2019 2:23 pm

Peki, bloke hesap istemediği takdirde ve garantörluk kabul edildiği takdirde aylık benim hesabıma para göndermek zorunda mı, bunun bir takibi var mı?

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Sal Ağu 27, 2019 2:35 pm

midimmm yazdı: Sal Ağu 27, 2019 2:23 pm Peki, bloke hesap istemediği takdirde ve garantörluk kabul edildiği takdirde aylık benim hesabıma para göndermek zorunda mı, bunun bir takibi var mı?
Bildiğim kadarıyla öyle bir zorunluluk yok.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Ağu 27, 2019 2:37 pm

midimmm yazdı: Sal Ağu 27, 2019 2:23 pm Peki, bloke hesap istemediği takdirde ve garantörluk kabul edildiği takdirde aylık benim hesabıma para göndermek zorunda mı, bunun bir takibi var mı?
Direkt Ausländerbehörde'ye sormak gerek ama banka hesabına para yatırılması ile ilgili ne bu linkte https://service.berlin.de/dienstleistung/326540/ ne de Auswärtiges Amt - Verpflichtungserklärung bölümünde yok buna dair bir bilgi.
Kölle Alaaf!

enisimsar

Mesaj gönderen enisimsar » Sal Ağu 27, 2019 5:30 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Sal Ağu 27, 2019 1:56 pm Bekliyorum hala, bir ay oldu.
Tesekkurler umarim olumlu sonuclanir :)

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Prş Eyl 05, 2019 11:45 pm

Merhaba arkadaslar,
Bana garantor olacak yakinim yabancilar dairesine gittiginde gelirinin net 2400 euro olmasi getektigi soylenmis ve gelirinin yetersiz oldugu soylenmis. Bu kisi evli degil ve ailesiyle yasiyor. Bu normal mi. Bu durumu duzeltme sansimiz varmi.

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Prş Eyl 05, 2019 11:59 pm

hamit56 yazdı: Prş Eyl 05, 2019 11:45 pm Merhaba arkadaslar,
Bana garantor olacak yakinim yabancilar dairesine gittiginde gelirinin net 2400 euro olmasi getektigi soylenmis ve gelirinin yetersiz oldugu soylenmis. Bu kisi evli degil ve ailesiyle yasiyor. Bu normal mi. Bu durumu duzeltme sansimiz varmi.
Benim garantörümün de yetersiz çıkmıştı, 200 Euro eksik gibi net bir rakam da söylemişlerdi. Ek gelir göstermemizi istediler. Mesela başvurduğum kişinin eşi de gelir kaynağını gösterebilir demişlerdi. Sonuç olarak garantörle yapmadım ama eğer başka bir ek gelir bulabilirseniz sunabilirsiniz.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Cum Eyl 06, 2019 12:21 am

ulkuton yazdı: Prş Eyl 05, 2019 11:59 pm Benim garantörümün de yetersiz çıkmıştı, 200 Euro eksik gibi net bir rakam da söylemişlerdi. Ek gelir göstermemizi istediler. Mesela başvurduğum kişinin eşi de gelir kaynağını gösterebilir demişlerdi. Sonuç olarak garantörle yapmadım ama eğer başka bir ek gelir bulabilirseniz sunabilirsiniz.
Teşekkürler cevabın içın. Aynı evde yaşadığı ailesinin gelirinide gösterebiliyor gibi bir anladım doğrumu bu. Bu arada babası emekli.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzt Eyl 09, 2019 12:32 pm

Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı. Dil kursu vizesi için garantörlüğe başvurdum. Garantörüm gerekli evrakları Auslanderbehörde'ye iletti onlar da biz size haber vereceğiz dedi. Ama üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen hala hiçbir haber yok. Bu süreç sizce normal mi yoksa hemen harekete geçmemiz lazım mı? (Not: Başvuruyu Nürnberg'den yapıyoruz.)

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Eyl 09, 2019 1:21 pm

rulman yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 12:32 pm Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı. Dil kursu vizesi için garantörlüğe başvurdum. Garantörüm gerekli evrakları Auslanderbehörde'ye iletti onlar da biz size haber vereceğiz dedi. Ama üzerinden 3 hafta geçmesine rağmen hala hiçbir haber yok. Bu süreç sizce normal mi yoksa hemen harekete geçmemiz lazım mı? (Not: Başvuruyu Nürnberg'den yapıyoruz.)
"İlettik" ile ne kastettiğini tam anlamadım ama eğer anladığım gibiyse garantör belgesi posta yoluyla alınan bir şey değil. Direkt olarak yüzyüze gidip aldığın bir belge, eskiden nasıl muhtarlığa gidip ikametgah alırdık o üsul. Garantör olacak kişi maaş bordrosu ve senin pasaport bilgilerin-üni kabul belgen ile gider, belgeyi alır çıkar. Bazı iller yoğun olduğu için randevulu çalışır ama 3 hafta normal bir süre değil. Ya prosedürü yanlış anlamışsınız (ya da garantörünüz), ya da bir sıkıntı var.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzt Eyl 09, 2019 1:59 pm

Rigwald yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 1:21 pm "İlettik" ile ne kastettiğini tam anlamadım ama eğer anladığım gibiyse garantör belgesi posta yoluyla alınan bir şey değil. Direkt olarak yüzyüze gidip aldığın bir belge, eskiden nasıl muhtarlığa gidip ikametgah alırdık o üsul. Garantör olacak kişi maaş bordrosu ve senin pasaport bilgilerin-üni kabul belgen ile gider, belgeyi alır çıkar. Bazı iller yoğun olduğu için randevulu çalışır ama 3 hafta normal bir süre değil. Ya prosedürü yanlış anlamışsınız (ya da garantörünüz), ya da bir sıkıntı var.
İlettik derken gidip yüz yüze verdik yani evrakları aynı dediğiniz gibi. Onlar da bize hazır olunca haber vereceklerini söyledi. İşte maaş bordrosu, gelir-gider hesaplarını toplayıp verdi yani istedikleri her şeyi 3 hafta oldu ses yok.

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Eyl 09, 2019 2:26 pm

Peşine düşün hocam, normal değil bu kadar uzun sürmesi. Şahsen benim garantörüm gittiği anda aldı belgeyi, 5 dakika bile sürmemiş. Tabi gittiği yer büyük bir şehir değildi, kasaba kısmında yaşıyordu ondan dolayı da olabilir. Konuları bir gezin isterseniz, farklı arkadaşların farklı bekleme süreleri olmuş olabilir.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzt Eyl 09, 2019 3:25 pm

Rigwald yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 2:26 pm Peşine düşün hocam, normal değil bu kadar uzun sürmesi. Şahsen benim garantörüm gittiği anda aldı belgeyi, 5 dakika bile sürmemiş. Tabi gittiği yer büyük bir şehir değildi, kasaba kısmında yaşıyordu ondan dolayı da olabilir. Konuları bir gezin isterseniz, farklı arkadaşların farklı bekleme süreleri olmuş olabilir.
Tamamdır öyle yapacağız baktım biraz gerçekten normal değil teşekkürler.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzt Eyl 09, 2019 7:06 pm

Arkadaşlar merhaba. Şimdi bu garantör belgesi için istedikleri evrakları (gelir-gider, ev tapusu vs.) verdikten sonra süreç kaç aşamada ilerliyor. Yani evraklara bakıp garantör olabilirsin diyorlar ve randevu verip belgeni veriyorlar mı yoksa tekrardan birkaç işlem yapıyorlar mı? (mülakat ya da başka evrak istemek gibi)

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eyl 09, 2019 7:28 pm

rulman yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 7:06 pm Arkadaşlar merhaba. Şimdi bu garantör belgesi için istedikleri evrakları (gelir-gider, ev tapusu vs.) verdikten sonra süreç kaç aşamada ilerliyor. Yani evraklara bakıp garantör olabilirsin diyorlar ve randevu verip belgeni veriyorlar mı yoksa tekrardan birkaç işlem yapıyorlar mı? (mülakat ya da başka evrak istemek gibi)
ben birkac kisiye garantör oldum her seferinde gelirimi belgelemek yeterli oldu ve genelde o an belgelerimi inceleyip yarin gel al dediler.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Pzt Eyl 09, 2019 7:44 pm

technonur yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 7:28 pm ben birkac kisiye garantör oldum her seferinde gelirimi belgelemek yeterli oldu ve genelde o an belgelerimi inceleyip yarin gel al dediler.
Anladım öyle ise çok iyi. Şu sıralar göçmen yoğunluğundan dolayı olsa gerek süreç yavaş işliyor gibi.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Sal Eyl 10, 2019 11:39 am

Dün gidip belgenin ne durumda olduğunu sorduk. Garantörümü odaya alıp durumu anlatmışlar. Durum şundan ibaret, normal şartlarda garantör olmaya yeterlisiniz fakat eğer bu çocuk gelir de burada kalmaya devam eder ülkeden gitmezse karşılayamazsınız bu yüzden garantörlüğünüzü kabul etmiyoruz demişler. Şu sıralar bu şekilde çok fazla sayıda göçmen geliyor ve hepsi de süresi dolmasına rağmen burada kalıyor. Bu yüzden kusura bakmayın ama bunu da hesaplamamız gerek vs. demişler. Bu kadar saçma bir şey olabilir mi anlamıyorum. Sizce belgeleri toplayıp bir daha gitsek ama bu sefer benim burada kayıtlı olduğum üniversite belgesini falan versek işsiz güçsüz olmadığımı cidden okumaya geldiğimi anlarlar mı ki?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Sal Eyl 10, 2019 12:02 pm

Böyle bir subjektif yorumda bulunarak reddetmeye hakları yok. Hakkınızı savunun hocam. Belgelerinizde eksik varsa tamamlayın tabii, ama çok absürd bir cevap bu. Göçmen değilsiniz siz, öğrencisiniz, yasal yoldan geliyorsunuz...

rulman

Mesaj gönderen rulman » Sal Eyl 10, 2019 12:37 pm

Rigwald yazdı: Sal Eyl 10, 2019 12:02 pm Böyle bir subjektif yorumda bulunarak reddetmeye hakları yok. Hakkınızı savunun hocam. Belgelerinizde eksik varsa tamamlayın tabii, ama çok absürd bir cevap bu. Göçmen değilsiniz siz, öğrencisiniz, yasal yoldan geliyorsunuz...
İşte kesinlikle. Biz küçük bir şehirden başvuruyoruz ve garantörümün söylediğine göre burası hep böyle kişisel kararlar veriyormuş. Belgeleri alıp daha büyük bir şehirde işleme vermeyi düşünüyoruz. Bildiğiniz oradaki çalışanların inisiyatifine kalmış durum resmen.

Kilitli