Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
drsrtbk35

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen drsrtbk35 » Pzr Ara 02, 2018 12:49 am

Merhaba. önümüzdeki hafta vizeye giriyorum. lütfen vizeye girnerden öğrenmek istiyorum..benim dilkursu kaydım 4 aylık ve şartlı kabulum de var. SGK doğal olarak A/T 11 i dilkursuna istinaden 3 aylık verdiler . 1 ay için ek bir sigorta yaptırmalı mıyım? yada 3 ay sonra yineleyeceklerini konsolosluğa iletmem yeterli midir? ulusal vize için?
ÇOK TEŞEKKÜRLER..

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Pzr Ara 02, 2018 4:14 pm

bocadillos yazdı: Cum Kas 30, 2018 11:32 pm Merhaba arkadaşlar,
Ben de 8 Kasım’da dil okulu vizesine başvurdum, başvurum çok güzel geçti, eksik belgem yoktu. B2 seviyesinde sertifikam var zaten çok sefer de Almanya’ya girip çıktım (turistik geziler le beraber dönemsel okul ve staj için 5-6 kere falan) bu nedenle vizenin çıkacağını düşünüyorum. Yalnız uçak biletimi 24 aralık’a aldım. Okul 2 Ocak’ta başlıyor. Vizesi 2-3 Ayda çıkanlar olmuş, acaba arayarak ve konsolosluğa gidip rica ederek işlemleri hızlandırabilir miyim son hafta? Bir kaç sene önce vizelerimiz çıkmamıştı da biz konsolosluğa gidip önünde bekleyip(Cuma uçağımız var okulumuz başlayacak diye rica ederek) işlemleri hızlandırtmıştık. Aynısı mümkün müdür diye merak ediyorum. Benimle aynı zamanda vizeye başvuran var mı aranızda?
Bende 8 kasım da başvurdum.Bu hafta vizeler gelir diye tahmin ediyorum.

umutyilmaz

Mesaj gönderen umutyilmaz » Pzt Ara 03, 2018 10:33 pm

arkadaşlar herkese selamlar

doğru yeri burası mı emin olamadım ama yine de sorayım dedim. yaklaşık 1 ay önce yüksek lisans için vizeye başvurdum ve nisan 2019 a kadar geçerli D tipi schengen vizesi aldım. fakat okulun başlama tarihini kaçırdığım için ikinci döneme sarktı dolayısı ile henüz Almanya'ya gitmiş değilim

sorum şu ki bu vize ile Almanya'ya giriş yapmadan önce Yunanistan'a giriş yapmak istersem sıkıntı yaşar mıyım ? ikinci dönem başlamadan bir gezeyim dedim. bilgisi-tecrübesi olanlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

teşekkürler

bocadillos

Mesaj gönderen bocadillos » Pzt Ara 03, 2018 10:58 pm

karayilan27 yazdı: Pzr Ara 02, 2018 4:14 pm Bende 8 kasım da başvurdum.Bu hafta vizeler gelir diye tahmin ediyorum.
Pasaportunuz gelince yazar mısınız? Ben de buradan haber vereceğim:) siz ne için başvurmuştunuz?

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Sal Ara 04, 2018 1:09 am

bocadillos yazdı: Pzt Ara 03, 2018 10:58 pm Pasaportunuz gelince yazar mısınız? Ben de buradan haber vereceğim:) siz ne için başvurmuştunuz?
İş arama vizesi için başvurmuştum.Bugün ikinci görüşmeyi yaptım
Müdür görmek istemişti. Çok zorladılar psikolojik olarak. 6 ‘dan fazla vize mülakatına girdim hayatımda ilk defa böyle zorlayıcı sert bir görüşme geçirdim. Red vericekler gibi geldi.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Ara 04, 2018 1:43 am

sabırsız yazdı: Pzt Kas 19, 2018 12:26 am arkadaşlar merhaba bir soruma aklıma takıldı yardımcı olursanız sevinirim : eger ki pasaportunuz kargoya verıldıyse ve bunu size ne sms olarak nede ups kargo takipten pasaport numarası veya basvuru numarasıyla sorgulattıgınızda kayıt bulunamadı derse bu red anlamına gelır mı veya hıc bır alakası yok mu bununla ? cevap verirseniz sevinirim
hiç bir alakası yok.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Ara 04, 2018 1:45 am

karayilan27 yazdı: Sal Ara 04, 2018 1:09 am İş arama vizesi için başvurmuştum.Bugün ikinci görüşmeyi yaptım
Müdür görmek istemişti. Çok zorladılar psikolojik olarak. 6 ‘dan fazla vize mülakatına girdim hayatımda ilk defa böyle zorlayıcı sert bir görüşme geçirdim. Red vericekler gibi geldi.
neler sordular, kimlerle görüştünüz. detaylı olarak bahsederseniz ilerde birilerinin işine yarayabilir.

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Sal Ara 04, 2018 2:42 am

Muriel yazdı: Sal Ara 04, 2018 1:45 am neler sordular, kimlerle görüştünüz. detaylı olarak bahsederseniz ilerde birilerinin işine yarayabilir.
İş arama vizesi şartlarında yazmamasına rağmen İngilizce ve Almanca iyi bir dil seviyesi gerektiğini söylediler.Benim seviyem A2. Biraz Almanca konuştuk ve seviyemin A2ye göre
iyi oldugunu soyledı.

İş arama vizesi şartlarında yazmamasına rağmen bana, Almanya'da somut bir iş görüşmesi daveti alıp önce Schengen vizesi ile görüşmeyi yapıp ardından iş sözleşmesi ile çalışma iznine başvuru yapmam gerektiği söylendi. Bende bu durumda iş arama vizesinin bir anlamının olmayacağını, istenilen şartlarda bunların yazmadığını söyledim.

Tercüman aracılığı ile yaklaşık yarım saat konuştuk. Müdürün tutumu çok sertti. Vucut dilinden öyle anlaşılıyordu. Beni hangi konuda köşeye sıkıştırmaya çalışdılar ise belgeli bir şekilde savunmasını yaptım.
Sanki bir iş mülakatına girmişimde psikolojikmen sen bu işi yapamazsın gel vazgeç gibi hissettim.Müdür hiçbirşey demeden gitti. Tercüman görüşmenin sonunda müdürümüz başarısız olacağınız kanaatinde, belgelerin yinede değerlendirilmesini istiyormusunuz diye soruldu. Bende kesinlikle değerlendirilmeye alınmasını istiyorum dedim. Gerçekten soğukkanlı olunması gereken, sorgu havasında bir görüşme gerçekleştirdim ve soğukkanlılığımı sergiledim. Herkesin bu süreçte yaşadıkları aynı olamaz. Tekrardan 1 ay gibi bir süre beklemem gerektiği söylendi 1 aydır bekliyordum. Herkese başarılar dilerim.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Çrş Ara 05, 2018 10:47 pm

karayilan27 yazdı: Sal Ara 04, 2018 2:42 am İş arama vizesi şartlarında yazmamasına rağmen İngilizce ve Almanca iyi bir dil seviyesi gerektiğini söylediler.Benim seviyem A2. Biraz Almanca konuştuk ve seviyemin A2ye göre
iyi oldugunu soyledı.

İş arama vizesi şartlarında yazmamasına rağmen bana, Almanya'da somut bir iş görüşmesi daveti alıp önce Schengen vizesi ile görüşmeyi yapıp ardından iş sözleşmesi ile çalışma iznine başvuru yapmam gerektiği söylendi. Bende bu durumda iş arama vizesinin bir anlamının olmayacağını, istenilen şartlarda bunların yazmadığını söyledim.

Tercüman aracılığı ile yaklaşık yarım saat konuştuk. Müdürün tutumu çok sertti. Vucut dilinden öyle anlaşılıyordu. Beni hangi konuda köşeye sıkıştırmaya çalışdılar ise belgeli bir şekilde savunmasını yaptım.
Sanki bir iş mülakatına girmişimde psikolojikmen sen bu işi yapamazsın gel vazgeç gibi hissettim.Müdür hiçbirşey demeden gitti. Tercüman görüşmenin sonunda müdürümüz başarısız olacağınız kanaatinde, belgelerin yinede değerlendirilmesini istiyormusunuz diye soruldu. Bende kesinlikle değerlendirilmeye alınmasını istiyorum dedim. Gerçekten soğukkanlı olunması gereken, sorgu havasında bir görüşme gerçekleştirdim ve soğukkanlılığımı sergiledim. Herkesin bu süreçte yaşadıkları aynı olamaz. Tekrardan 1 ay gibi bir süre beklemem gerektiği söylendi 1 aydır bekliyordum. Herkese başarılar dilerim.
Teşekkürler paylaşım için. umarım olumlu sonuçlanır başvurunuz.

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Cmt Ara 08, 2018 5:24 pm

Arkadaşlar merhaba,
8 kasım haftasında vize görüşmesi yapmış ve başvurusu sonuçlanmış birileri var mıdır aramızda?

bocadillos

Mesaj gönderen bocadillos » Cmt Ara 08, 2018 8:15 pm

hatzsche yazdı: Cmt Ara 08, 2018 5:24 pm Arkadaşlar merhaba,
8 kasım haftasında vize görüşmesi yapmış ve başvurusu sonuçlanmış birileri var mıdır aramızda?
Ben de 8 kasımda başvurdum bekliyorum hala. Siz ne için başvurmuştunuz?

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Cmt Ara 08, 2018 10:32 pm

bocadillos yazdı: Cmt Ara 08, 2018 8:15 pm Ben de 8 kasımda başvurdum bekliyorum hala. Siz ne için başvurmuştunuz?
İkinci lisans eğitimi için ruhr dan ön kabullü başvuru yaptım a1 goethe sertifikası ile. Önümüzdeki hafta 5. Haftam olacak bekliyorum hala. Sormak istedim sonuçlanan var mıdır diye. 24 aralık ve 4 ocak arası norl tatili olduğunu duydum almanyada. Dil kursum 7 ocakta başlayacak 4 ocakta da sınavım var. Geç kalırım diye korktum, acaba benimle aynı durumda olan var mıdır?

Merthar

Mesaj gönderen Merthar » Cmt Ara 08, 2018 11:07 pm

hatzsche yazdı: Cmt Ara 08, 2018 10:32 pm İkinci lisans eğitimi için ruhr dan ön kabullü başvuru yaptım a1 goethe sertifikası ile. Önümüzdeki hafta 5. Haftam olacak bekliyorum hala. Sormak istedim sonuçlanan var mıdır diye. 24 aralık ve 4 ocak arası norl tatili olduğunu duydum almanyada. Dil kursum 7 ocakta başlayacak 4 ocakta da sınavım var. Geç kalırım diye korktum, acaba benimle aynı durumda olan var mıdır?
Merhaba, neredeyse tıpatıp aynı durumda olan var, ben! 13 Kasım'da yaptım başvurumu A2 ile yine Goethe'den, Ruhr'a ön kabulum var DAF için. 4 Ocak'ta ki sınava yetişmeye gayret ediyorum ben de, ancak sınava 4 Ocak'ta yetişemeyenler 7 ocak'ta da girebiliyor yazıyordu ön kabul mektubumda. Noel Tatili ile çakışmasını bende istemiyorum açıkçası, mail atmamı önermişti konsolosluk eğer salı gününe kadar haber alamazsam mail atmayı düşünüyorum şuan.

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzr Ara 09, 2018 1:07 am

umutyilmaz yazdı: Pzt Ara 03, 2018 10:33 pm arkadaşlar herkese selamlar

doğru yeri burası mı emin olamadım ama yine de sorayım dedim. yaklaşık 1 ay önce yüksek lisans için vizeye başvurdum ve nisan 2019 a kadar geçerli D tipi schengen vizesi aldım. fakat okulun başlama tarihini kaçırdığım için ikinci döneme sarktı dolayısı ile henüz Almanya'ya gitmiş değilim

sorum şu ki bu vize ile Almanya'ya giriş yapmadan önce Yunanistan'a giriş yapmak istersem sıkıntı yaşar mıyım ? ikinci dönem başlamadan bir gezeyim dedim. bilgisi-tecrübesi olanlar varsa ve yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

teşekkürler
Aslında yasal olarak böyle bir şey yapma hakkın var. Ama havaalanındaki gümrük kontrolunu yapan adamında seni almama hakkı var. Sorun olursa şey dersin almanyaya gidecem. Uçak bileti parası fazlaydı bende burdan otobüsle geçmeyi düşündüm falan dersin sorun olmaz. Zaten yasal olarak almanyadan aldigin vize ile yunanistanda kalma hakkın olduğu için genel olarak bir şey denecegini sanmam ama çok ekstrem bir durumda böyle bir cevap verirsin.

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Pzr Ara 09, 2018 2:22 am

Merthar yazdı: Cmt Ara 08, 2018 11:07 pm Merhaba, neredeyse tıpatıp aynı durumda olan var, ben! 13 Kasım'da yaptım başvurumu A2 ile yine Goethe'den, Ruhr'a ön kabulum var DAF için. 4 Ocak'ta ki sınava yetişmeye gayret ediyorum ben de, ancak sınava 4 Ocak'ta yetişemeyenler 7 ocak'ta da girebiliyor yazıyordu ön kabul mektubumda. Noel Tatili ile çakışmasını bende istemiyorum açıkçası, mail atmamı önermişti konsolosluk eğer salı gününe kadar haber alamazsam mail atmayı düşünüyorum şuan.
Ben de aramaktan çekiniyorum malum nedenlerden dolayı. Siz daha önce görüştünüz mü konsoloslukla vize görüşmesinden sonra acaba? Yoksa görüşmenin sonunda sorularınızla alakalı bu mailden ulaşabilirsiniz diyorlar ya ondan mı bahsediyorsunuz? Ben de mail atayım öyleyse, siz nereye mail atacaksınız?
Bu arada siz de mi ikinci lisans eğitimi alacaksınız?

karayilan27

Mesaj gönderen karayilan27 » Pzr Ara 09, 2018 4:37 am

hatzsche yazdı: Cmt Ara 08, 2018 5:24 pm Arkadaşlar merhaba,
Benimde başvuru tarihim 8 kasım. 2. Görüşmeyi yaptım. Evraklarım daha yabancılar şubesine ulaşmamıştı geçen haftaya kadar. Pasaportu gelip, bildiren olursa memnun olurum.

Merthar

Mesaj gönderen Merthar » Pzr Ara 09, 2018 7:16 am

hatzsche yazdı: Pzr Ara 09, 2018 2:22 am Ben de aramaktan çekiniyorum malum nedenlerden dolayı. Siz daha önce görüştünüz mü konsoloslukla vize görüşmesinden sonra acaba? Yoksa görüşmenin sonunda sorularınızla alakalı bu mailden ulaşabilirsiniz diyorlar ya ondan mı bahsediyorsunuz? Ben de mail atayım öyleyse, siz nereye mail atacaksınız?
Bu arada siz de mi ikinci lisans eğitimi alacaksınız?
Maalesef görüşmedim, aradığınız taktirde de mail atmanız gerektiğini belirtiyorlar. Konsolosluğa mail atacağım doğrudan. Hayır, ben ilk lisans eğitimim için gitmekteyim, ''neredeyse'' aynı dememin nedeni buydu :D

Uçak biletlerinin fiyatlarından tutun kurs başlangıcına yetişememek gibi çeşitli kaygılar sarmaya başladı beni de. Henüz 3,5 hafta oldu görüşmemden bu yana, telaşım anlamsız olabilir ama insan yine de orada olması gereken tarihe yaklaştıkça tedirginleşiyor.

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Pzt Ara 10, 2018 9:33 pm

Bugün saat ikide pasaportum kargoya verilmiş, ups i kontrol ettiğimde gördüm. Konsolosluk vizenin çıkıp çıkmadığı konusunda bir mail ya da mesaj vs bildirim yapmadı. Yarın veya yarından sonra pasaport elime geçtiğinde buradan sonucu bildireceğim. Herkese bol şans diliyorum.

bocadillos

Mesaj gönderen bocadillos » Pzt Ara 10, 2018 10:46 pm

hatzsche yazdı: Pzt Ara 10, 2018 9:33 pm Bugün saat ikide pasaportum kargoya verilmiş, ups i kontrol ettiğimde gördüm. Konsolosluk vizenin çıkıp çıkmadığı konusunda bir mail ya da mesaj vs bildirim yapmadı. Yarın veya yarından sonra pasaport elime geçtiğinde buradan sonucu bildireceğim. Herkese bol şans diliyorum.
Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır 🙏🏽 Hangi gün başvurmuştunuz?

hatzsche

Mesaj gönderen hatzsche » Pzt Ara 10, 2018 11:25 pm

bocadillos yazdı: Pzt Ara 10, 2018 10:46 pm Umarım istediğiniz gibi sonuçlanır 🙏🏽 Hangi gün başvurmuştunuz?
8 kasımda başvurmuştum. Vize memuru 3,5 4 haftaya sonuçlanacağını söylemişti. 5 hafta olacaktı önümüzdeki perşembe. Yarın elimde olacaktır yüksek ihtimalle pasaport. Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Kilitli