Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ogusonl1ne

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Prş Şub 22, 2018 1:50 pm

yilmazsln yazdı: Prş Şub 22, 2018 1:41 pm Evet forumdan gördüm birkaç kişiyi. Olum düşünmeye çalışın :) Bizi bilgilendirseniz sevinirim

15- 20 gunde gelende var bu süre tamamen yabancılar şubesindeki iş yoğunluğuyla alakalı olumsuz düşünmeye gerek yok.

Themakinacı

Mesaj gönderen Themakinacı » Prş Şub 22, 2018 5:11 pm

Öncelikle herkese selamlar
Vize görüşmesi için Ankara konsolosluğuna gittim.Kargo ve belgeleri düzenleme işini hallettikten sonra sıra numaramı aldım.Uzun bir bekleyiş ardından sıram geldi içeriye girdim görevli bayana iyi günler diledim belgelerimi kendisine verdim.Görevli bayan belgelerimi hiç konuşmadan inceledi.Ben de hiç konuşmadım.Dil sertifikasına gelince bu belge burada kabul görmez dedi.Goethe A2 sınavında konuşmadan 5 puanla kaldığım için daha önceden aldığım özel bir dil kursundan A2 sertifikasını götürmüştüm.Bayan arkasına Goethe B1 gerekiyor dedi.Sonra almancamı test etmek amaçlı bir sınav yaptı bu soruların hepsini yaptım verdim görevli bayana inceledi iyi yapmışsın hepsini dedi.Ben de neden B1 de ısrar ettiklerini sordum zaten Almanyada dil eğitimi alacağımı söyledim.Buradan giden öğrenciler Almanyada 10 senede üniversite bitiremiyorlar,başarısız oluyorlar bunun için Almanya beklentileri yukarıya çekti.Ben de bunun üzerine Türkiyede başarılı bir öğrencilik hayatımın olduğunu iyi bir liseden 93 ortalamayla mezun olduğumu söyledim.Beni diğerlerine bakarak değil bireysel incelemeniz daha doğru olmaz mı dedim.Bayan bunun üzerine belgelerimi inceledi tekrar tabi notun etkiler vize şansını dedi.Ama son dönemdeki gelişmelerden dolayı vize şansımın düşük olduğunu söyledi. yine de başvurmak istediğimi söyledim.O gün bu şekilde bitti.Ertesi gün beni tekrardan konsolosluktaki bayan aradı.Amirim sizin belgelerinizi inceledi çok beğendi bu çocuk Almanyada yapar demiş.Ama benden Goethe A2 belgesini almamı istediler bu belgeyi alınca bize gönder dediler ve 10 nisana kadar süre verdiler.Vize görüşmem bu şekildeydi.Hızlı bir şekilde yazdım umarım faydalı olmuştur.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 22, 2018 5:59 pm

Themakinacı yazdı: Prş Şub 22, 2018 5:11 pm Öncelikle herkese selamlar
Vize görüşmesi için Ankara konsolosluğuna gittim.Kargo ve belgeleri düzenleme işini hallettikten sonra sıra numaramı aldım.Uzun bir bekleyiş ardından sıram geldi içeriye girdim görevli bayana iyi günler diledim belgelerimi kendisine verdim.Görevli bayan belgelerimi hiç konuşmadan inceledi.Ben de hiç konuşmadım.Dil sertifikasına gelince bu belge burada kabul görmez dedi.Goethe A2 sınavında konuşmadan 5 puanla kaldığım için daha önceden aldığım özel bir dil kursundan A2 sertifikasını götürmüştüm.Bayan arkasına Goethe B1 gerekiyor dedi.Sonra almancamı test etmek amaçlı bir sınav yaptı bu soruların hepsini yaptım verdim görevli bayana inceledi iyi yapmışsın hepsini dedi.Ben de neden B1 de ısrar ettiklerini sordum zaten Almanyada dil eğitimi alacağımı söyledim.Buradan giden öğrenciler Almanyada 10 senede üniversite bitiremiyorlar,başarısız oluyorlar bunun için Almanya beklentileri yukarıya çekti.Ben de bunun üzerine Türkiyede başarılı bir öğrencilik hayatımın olduğunu iyi bir liseden 93 ortalamayla mezun olduğumu söyledim.Beni diğerlerine bakarak değil bireysel incelemeniz daha doğru olmaz mı dedim.Bayan bunun üzerine belgelerimi inceledi tekrar tabi notun etkiler vize şansını dedi.Ama son dönemdeki gelişmelerden dolayı vize şansımın düşük olduğunu söyledi. yine de başvurmak istediğimi söyledim.O gün bu şekilde bitti.Ertesi gün beni tekrardan konsolosluktaki bayan aradı.Amirim sizin belgelerinizi inceledi çok beğendi bu çocuk Almanyada yapar demiş.Ama benden Goethe A2 belgesini almamı istediler bu belgeyi alınca bize gönder dediler ve 10 nisana kadar süre verdiler.Vize görüşmem bu şekildeydi.Hızlı bir şekilde yazdım umarım faydalı olmuştur.
Öncelikle geçmiş olsun demek ki a2 sertifikasını verince vizeniz gelecek gayet güzel.:) Peki ordan bir üniversite kabulu aldınız mı ve liseyi bitirdikten sonra ara verdiniz mi?

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Prş Şub 22, 2018 6:00 pm

yilmazsln yazdı: Prş Şub 22, 2018 1:41 pm Evet forumdan gördüm birkaç kişiyi. Olum düşünmeye çalışın :) Bizi bilgilendirseniz sevinirim
Tabi ki sonucu paylasirim. Ups kargo 2 gunde getirmeyi basaramadi gerci ama :)

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 22, 2018 6:41 pm

Bordeaise yazdı: Prş Şub 22, 2018 6:00 pm Tabi ki sonucu paylasirim. Ups kargo 2 gunde getirmeyi basaramadi gerci ama :)
Ben başvurduğumda bana kod vermediler ve kapıda ödeme yapacaksın dediler. Ben de sitesinden pasaport numarasıyla kontrol edince kayıt bulunamadı diyor. Siz nasıl öğrendiniz geldiğini sms mi geldi yoksa arayıp mı öğrendiniz ?

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Prş Şub 22, 2018 10:41 pm

Themakinacı yazdı: Prş Şub 22, 2018 5:11 pm Öncelikle herkese selamlar
LYS puanınız kaçtı acaba ?

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Cum Şub 23, 2018 10:15 am

yilmazsln yazdı: Prş Şub 22, 2018 6:41 pm Ben başvurduğumda bana kod vermediler ve kapıda ödeme yapacaksın dediler. Ben de sitesinden pasaport numarasıyla kontrol edince kayıt bulunamadı diyor. Siz nasıl öğrendiniz geldiğini sms mi geldi yoksa arayıp mı öğrendiniz ?
Kargo posedini alirken bir yapiskanli kagit verdiler barkodun oldugu. Orada yaziyor.

Themakinacı

Mesaj gönderen Themakinacı » Cum Şub 23, 2018 10:42 am

Makineci yazdı: Prş Şub 22, 2018 10:41 pm LYS puanınız kaçtı acaba ?
430 puan almıştım

Themakinacı

Mesaj gönderen Themakinacı » Cum Şub 23, 2018 10:50 am

yilmazsln yazdı: Prş Şub 22, 2018 5:59 pm Öncelikle geçmiş olsun demek ki a2 sertifikasını verince vizeniz gelecek gayet güzel.:) Peki ordan bir üniversite kabulu aldınız mı ve liseyi bitirdikten sonra ara verdiniz mi?
Teşekkür ederim durumum son gelişmelerden sonra olumlu yöne kaydı.Hızlı yazmak zorunda kaldığım için o konuları atlamışım.TU Dortmundan şartlı kabulüm vardı.Dortmunda da üniversitenin anlaşmalı olduğu dil kursuna kaydımı yaptırmıştım.2016 da liseden mezun oldum.1 yıl Izmirde ingilizce hazırlık okudum.Bu sene başında okulumu dondurdum.

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Cum Şub 23, 2018 2:00 pm

Merhaba sadece sprackurs yzan grantorluk belgesiylw universite basvurusu yapilabilir mi?

Yabancilar buroya bunu studium diye degistirmelerini isteaek degistirirler mi?

Ve benimiki ismim var ama belgeye sadece ilk ismimi yazmislar bu da problem olur mu bunlari degistirirler mi
Dosya ekleri
6D42FD5C-A848-46CC-A8D4-A4E49524965B.jpeg

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Cum Şub 23, 2018 2:09 pm

berliner1017 yazdı: Cum Şub 23, 2018 2:00 pm Merhaba sadece sprackurs yzan grantorluk belgesiylw universite basvurusu yapilabilir mi?

Yabancilar buroya bunu studium diye degistirmelerini isteaek degistirirler mi?

Ve benimiki ismim var ama belgeye sadece ilk ismimi yazmislar bu da problem olur mu bunlari degistirirler mi
dil kursuyla üniversite vizesi şartının tek farki üniversiteninkinin daha uzun olması. Yani değiştirirler. (Ama bak o altta süre kısmı var bis ende studium tarzı bir şey de yazılması lazım. ) garantörün şartları sağlamış. İsim konusu sorun değil hallederler.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cum Şub 23, 2018 5:07 pm

Dostlar, son zamanlarda okudugumda insanlar dilden dolayı eleniyorlardı. B1 olmamasindan.

A2 goethe belgesi sizce yeterli olacak midir ? Acikcasi cok riskli gibi ya, ama konusma pratigi vs. yapmadanda b1i yapabilecegimi dusunmuyorum.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Cum Şub 23, 2018 6:27 pm

John Steinbeck yazdı: Cum Şub 23, 2018 5:07 pm Dostlar, son zamanlarda okudugumda insanlar dilden dolayı eleniyorlardı. B1 olmamasindan.

A2 goethe belgesi sizce yeterli olacak midir ? Acikcasi cok riskli gibi ya, ama konusma pratigi vs. yapmadanda b1i yapabilecegimi dusunmuyorum.
Kişiden kişiye değişiyor. Hiç belgesiz gelen arkadaşım da var B1 ile gelen de. Ben A1 ile geldim.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Şub 23, 2018 8:29 pm

Merhaba arkadaşlar,

ben 21 şubat çarşamba günü vize görüşmemi İzmir Alman konsolosluğunda gerçekleştirdim. Dİl kursu vizesi için başvurdum.İzmirdeki bir kursta b1 seviyesini tamamlamıştım.Sertifikam vardı.Essende b2-c1+dsh kursuna kayıt yaptırdım.Kursun başlama tarihi 1 Mart.Kurs ile konuştum bir haftalık bir gecikmeyi kabul ediyorlarmış ancak yinede 2 hafta içinde vize çıkması gerekiyor.Bunun ihtimali nedir? Konsolosluktaki kadın bana en erken 4 hafta dedi.Ne yapabilirim? ERken gelme ihtimali hiç mi yok?? :/

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Cum Şub 23, 2018 9:39 pm

tugce98 yazdı: Cum Şub 23, 2018 8:29 pm Merhaba arkadaşlar,

ben 21 şubat çarşamba günü vize görüşmemi İzmir Alman konsolosluğunda gerçekleştirdim. Dİl kursu vizesi için başvurdum.İzmirdeki bir kursta b1 seviyesini tamamlamıştım.Sertifikam vardı.Essende b2-c1+dsh kursuna kayıt yaptırdım.Kursun başlama tarihi 1 Mart.Kurs ile konuştum bir haftalık bir gecikmeyi kabul ediyorlarmış ancak yinede 2 hafta içinde vize çıkması gerekiyor.Bunun ihtimali nedir? Konsolosluktaki kadın bana en erken 4 hafta dedi.Ne yapabilirim? ERken gelme ihtimali hiç mi yok?? :/
Çok zor gözüküyor 4 haftadan önce. Keske dil kursunu baştan sonraki bi tarihe alsaydiniz.

mcank

Mesaj gönderen mcank » Cmt Şub 24, 2018 10:07 pm

Arkadaşlar Pazartesi vize görüşmesine gidicem ancak şuan bir eksik belgem var. Benim garantörüm kuzenim olacak.Almanya'da değil Türkiye'de yaşıyor. Maddi olarak bütün şartları sağlıyor ve garantörlük kağıdını da imzaladı ancak maaş bordrosu veya banka hesap dökümü de gerekiyormuş. Bunu sonradan farkettim. Kendisi en erken Pazartesi gönderebilirim dedi ama benim randevum Pazartesi 9:30'da .... Sizce bu eksik belgeyi Salı günü getirin falan derler mi ? Onun dışında bankadan gelen kağıdım falan hepsi tamam.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Cmt Şub 24, 2018 11:01 pm

mcank yazdı: Cmt Şub 24, 2018 10:07 pm Arkadaşlar Pazartesi vize görüşmesine gidicem ancak şuan bir eksik belgem var. Benim garantörüm kuzenim olacak.Almanya'da değil Türkiye'de yaşıyor. Maddi olarak bütün şartları sağlıyor ve garantörlük kağıdını da imzaladı ancak maaş bordrosu veya banka hesap dökümü de gerekiyormuş. Bunu sonradan farkettim. Kendisi en erken Pazartesi gönderebilirim dedi ama benim randevum Pazartesi 9:30'da .... Sizce bu eksik belgeyi Salı günü getirin falan derler mi ? Onun dışında bankadan gelen kağıdım falan hepsi tamam.
Evet görüşme sırasında belirtin daha sonra kargolayacağınızı, sorun olmaz.

mcank

Mesaj gönderen mcank » Cmt Şub 24, 2018 11:46 pm

yilmazsln yazdı: Cmt Şub 24, 2018 11:01 pm Evet görüşme sırasında belirtin daha sonra kargolayacağınızı, sorun olmaz.
Çok teşekkürler! Bu arada iData'dan bana sadece tek bir mail geldi randevumun saatini falan 3 ayrı dilde yazılı olduğu. Giderken o mail'in çıktısını almama gerek var mı yoksa kapıda ismimi verip onların kontrol etmesi yetiyor mu ?

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Şub 25, 2018 12:08 am

mcank yazdı: Cmt Şub 24, 2018 11:46 pm Çok teşekkürler! Bu arada iData'dan bana sadece tek bir mail geldi randevumun saatini falan 3 ayrı dilde yazılı olduğu. Giderken o mail'in çıktısını almama gerek var mı yoksa kapıda ismimi verip onların kontrol etmesi yetiyor mu ?
Ben götürmedim. Zaten onlarda liste oluyor. Bir sorun olmaz :)

mcank

Mesaj gönderen mcank » Pzr Şub 25, 2018 12:21 am

yilmazsln yazdı: Pzr Şub 25, 2018 12:08 am Ben götürmedim. Zaten onlarda liste oluyor. Bir sorun olmaz :)
Çok teşekkür ederim tekrar :)))

Kilitli