Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Hans

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Hans » Prş Tem 19, 2018 10:40 pm

Vize almanın şartları:
1- İyi bir Garantör
2- Gerçek ğmiversite isteme Arzusu
3- Goetheden B1 Zertifikası
4- Almanyada üniversite kaydı şartlı olabilir
5- Almanyada dil kursuna kayıt

Vize kesin geliyor

Hans

Mesaj gönderen Hans » Prş Tem 19, 2018 10:41 pm

54 gün sürdü mail atmasaydım belki 3 haftada daha bekletirlerdi.

Hans

Mesaj gönderen Hans » Prş Tem 19, 2018 10:42 pm

Hepinize hayırlı işlemler.

AceleciHerif

Mesaj gönderen AceleciHerif » Cum Tem 20, 2018 9:48 am

Hans yazdı: Prş Tem 19, 2018 10:41 pm 54 gün sürdü mail atmasaydım belki 3 haftada daha bekletirlerdi.
Hocam tebrikler! Mail atmaktan kastın konsolosluk mu yoksa almanyadaki o iki kurum mu?
May the force be with you!

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cum Tem 20, 2018 10:22 am

Kabul belgesini vize görüşmesine nasıl götürdünüz? Direkt gelen maildekini çıktı alarak mı?

Hans

Mesaj gönderen Hans » Cum Tem 20, 2018 1:02 pm

Orginal Üniversiteden

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cum Tem 20, 2018 3:00 pm

Hans yazdı: Cum Tem 20, 2018 1:02 pm Orginal Üniversiteden
Üniversite posta yoluyla gönderdi yani? Ne kadar sürdü?

AceleciHerif

Mesaj gönderen AceleciHerif » Cum Tem 20, 2018 3:23 pm

Hans yazdı: Prş Tem 19, 2018 10:42 pm Hepinize hayırlı işlemler.
Hocam tebrikler! Mail atmaktan kastın konsolosluk mu yoksa almanyadaki o iki kurum mu?
May the force be with you!

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Cum Tem 20, 2018 3:54 pm

2 adet odf okul kabul yazısı iş görür aslına gerek yok

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cum Tem 20, 2018 8:48 pm

Yakın zamanda A1 ile vize kabulu almış olan varmı ? Veya red ? Lisans için.

arc.Ozlem

Mesaj gönderen arc.Ozlem » Cmt Tem 21, 2018 10:18 pm

76 gundur bekliyorum. Belgerim hala Dusseldorf ta. Email yazima cevap olarak, is yogunlugumuz cok fazla 4 hafta sonra sorun.

Göktuğ

Mesaj gönderen Göktuğ » Pzr Tem 22, 2018 7:16 pm

Hans yazdı: Prş Tem 19, 2018 10:40 pm Vize almanın şartları:
1- İyi bir Garantör
2- Gerçek ğmiversite isteme Arzusu
3- Goetheden B1 Zertifikası
4- Almanyada üniversite kaydı şartlı olabilir
5- Almanyada dil kursuna kayıt

Vize kesin geliyor
usta okulun son yılında olsak yine de gelir mi? (gerekirse goethe b2 yi de alıcam)

ppt1382

Mesaj gönderen ppt1382 » Sal Tem 24, 2018 12:05 pm

Merhaba herkese!

Ben biraz önce vize görüsmesinden ciktim ancak görüsme sirasinda nerdeyse hic soru sormadi gorevli ve burda paylasilanlari hatirlayinca endiselendim. Epey hazirlikli gitmistim oysa ki. Alacagim dersler, kalacagim yer vb. Gorevli sadece ne zaman gitmek istiyorsun ve Almanya’da akraban var mi diye sordu. Bir de formu doldururken Almanya’ya hangi tarihte giris yapmak istiyorsunuz kismini bos birakmistim. Orayi doldurmami istediginde cikis tarihini de doldurayim mi diye sordum, gerek yok, master oldugu icin 6 ay verecegiz zaten dedi. Kabul belgem var, egitim dilim ingilizce ve bloke hesap gosterdim. Olagan bir gorusmeydi belki ancak cok az sey sormus olmalari biraz aklimi karistirdi. Bu konuda bir tecrubesi olan var mi?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Sal Tem 24, 2018 12:57 pm

ppt1382 yazdı: Sal Tem 24, 2018 12:05 pm Merhaba herkese!

Ben biraz önce vize görüsmesinden ciktim ancak görüsme sirasinda nerdeyse hic soru sormadi gorevli ve burda paylasilanlari hatirlayinca endiselendim. Epey hazirlikli gitmistim oysa ki. Alacagim dersler, kalacagim yer vb. Gorevli sadece ne zaman gitmek istiyorsun ve Almanya’da akraban var mi diye sordu. Bir de formu doldururken Almanya’ya hangi tarihte giris yapmak istiyorsunuz kismini bos birakmistim. Orayi doldurmami istediginde cikis tarihini de doldurayim mi diye sordum, gerek yok, master oldugu icin 6 ay verecegiz zaten dedi. Kabul belgem var, egitim dilim ingilizce ve bloke hesap gosterdim. Olagan bir gorusmeydi belki ancak cok az sey sormus olmalari biraz aklimi karistirdi. Bu konuda bir tecrubesi olan var mi?
Merak etme sorunsuz geçmiş vizen gelir 5 haftaya banada az şey sormuşlardı.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Tem 24, 2018 1:08 pm

bencede olumlu gecmis , özellikle 6 ay verecegin zaten demesi olumluya isaret bence, not ortalaman falan cok düsük degilse ben de olumlu sonuclanacagini düsünüyorum (direk kabul belgenden ve diger dosyalarinin tam olmasindan dolayi)
Arkadaslar ben erkegim =)

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Sal Tem 24, 2018 2:28 pm

Şüphe uyandırıcı birşeyin yoksa görüşmeler böyle geçiyor artık.Memurdan memura da değişiyor.Ben Essene gidicektim.Benim görüşme yaptığım kadın illa hamburga git orası daha iyi senin için,airbus var orda çalışırsın,kesin oraya gitmelisin filan dedi.Bende tamam gidecem söz veriyorum dedim.Ne hamburgmus arkadaş.Yani her memur bir değil.Kafana takma :)

Kullanıcı avatarı
Ufuk

Mesaj gönderen Ufuk » Sal Tem 24, 2018 4:56 pm

Selamlar,

Yaklaşık 3,5 hafta önce ben de benzer bir görüşme gerçekleştirdim. Benim de bölümüm İngilizce. Sadece akrabam olup olmadığı ve nerede kalacağım soruldu. Benden önce görüşen 2 arkadaşın koltukta akıttığı terler sonrası ben de benzer bir şey bekliyordum ama sadece bu sorular soruldu ve sonucun çıkmasının 6-7 hafta sürebileceği söylenmişti.

Bekliyoruz. :)

Bavereski

Mesaj gönderen Bavereski » Çrş Tem 25, 2018 8:07 am

Dil kursu belgem yok, şartlı kabulüm thm giessenden lys çok düşük lise ortalamam 84 ve vize aldım. Arkadaşlar ben aldıysam herkes alır kimse umutsuzluğa kapılmasın 5 ayın sonunda vizem çıktı herkese iyi niyet dileklerimi iletiyorum

bmcoco

Mesaj gönderen bmcoco » Çrş Tem 25, 2018 1:16 pm

Merhaba arkadaşlar benim durumum biraz farklı ben doktora için vize almaya çalışıcam ama bildiğiniz üzere doktora için üniversite kayıt olmak gerekmiyor ve bende de hocanın yazdığı yanında doktora yapacağıma dair bir yazı var.
1. Bu yazı digital hazırlanmış yine de orijinaline ihtiyacım olur mu?
2. Bir de dil konusunda bu belgeye gerekli şartları sağlıyor diye bir ibare eklettirsem nasıl olur. Dil sertifikam yok ama daha önce almanyada erasmus yaptım, hocayı görmek için interviewe gittim. En az b2 biliyorum. Doktora için derslere girmeyeceğim, laboratuvar ortamında almanca ingilizce karışık bir işleyiş var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Ufuk

Mesaj gönderen Ufuk » Çrş Tem 25, 2018 2:06 pm

bmcoco yazdı: Çrş Tem 25, 2018 1:16 pm Merhaba arkadaşlar benim durumum biraz farklı ben doktora için vize almaya çalışıcam ama bildiğiniz üzere doktora için üniversite kayıt olmak gerekmiyor ve bende de hocanın yazdığı yanında doktora yapacağıma dair bir yazı var.
1. Bu yazı digital hazırlanmış yine de orijinaline ihtiyacım olur mu?
2. Bir de dil konusunda bu belgeye gerekli şartları sağlıyor diye bir ibare eklettirsem nasıl olur. Dil sertifikam yok ama daha önce almanyada erasmus yaptım, hocayı görmek için interviewe gittim. En az b2 biliyorum. Doktora için derslere girmeyeceğim, laboratuvar ortamında almanca ingilizce karışık bir işleyiş var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Şu ana kadar okuduklarıma ve kendi vize görüşmeme ve yaklaşımlarına göre konuşmam gerekirse;

1- Bir şekilde ''resmi'' kabul yerine geçebilecek bir kayıt belgesine ihtiyacınız olabilir. Direkt mail çıktısını götürmenin hiçbir işe yarayacağını düşünmüyorum. Hoca dediğiniz kişinin söz konusu üniversitede/departmanda yaptığı resmi bir ön kabul / kabul belgesi vardır elbette.

2-Dil sertifikası olmadan hiçbir şekilde işlem yaptırabileceğinizi sanmıyorum. Sizin ile vize görüşmesinde Almanca da konuşacaklardır ama elinizde resmi bir dil belgesi olması gerekiyor. En az B2 biliyorum diyorsanız ve kendinizden eminseniz eğer Goethe'den ya da X kurumdan (Goethe'den farklı ne var bilmiyorum) bir dil belgesi almanız ve kanıtlamanız zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Kilitli