Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
DenizDeniz

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen DenizDeniz » Cum Oca 26, 2018 12:01 am

Merhaba arkadaşlar. Ben 5 Aralık tarihinde İstanbul'daki konsoloslukla görüştüm ve görevli bana 22 gün süremiz var, hayırlı olsun dedi. Fakat sanırım araya noelin de girmesiyle kurs tarihime kadar (7 Ocak) vizem çıkmadı. Ben de vakit kaybetmemek için yeşil pasaportla Almanya'ya giriş yapıp eğitimime başladım. Gidişimden 3-4 gün sonra mail geldi, vize işlemlerinizin tamamlanması için pasaportunuzu konsolosluğun çalışma saatleri arasında bırakınız diyordu ( ve 3 ay daha sigorta getirirseniz 6 aylık çıkar diye eklenmiş). Ben de 22 Ocak Pazartesi günü pasaportumu ve 3 aylık daha olan sigorta belgemi bıraktım ve ne zaman alabileceğimi sordum. Bana elden teslim etmiyoruz sadece posta yoluyla alabilirsiniz dediler. Ben de herhalde 2 güne kadar gelir diye düşündüm, fakat gelmedi. Bugün yani Perşembe günü Konsolosluğa gittim ve yardımcı olamayacaklarını ancak mail ve telefonla ulaşabileceğimi söylediler. Ne telefona bağlanabildim ne de mailime cevap geldi. Ups'ten sorguladığımda böyle bir kayıt yok diyor. Bir sorun olabilir mi sizce? En uzun ne kadar sürer? Endişelenmeye başladım.

maploping

Mesaj gönderen maploping » Cmt Oca 27, 2018 5:51 pm

Bordeaise yazdı: Prş Oca 25, 2018 9:41 pm Merhaba
Daha onceki mesajlarda gordugum kadariyla upsten kargo sorgulatiliyormus. Bana verilen kargo kagidinda gonderi numarasi olarak pasaport no yaziyor. Upsin sitesinden denedigimde ise bulunamadi diyor. Nasil sorgulatiyoruz gonderiyi acaba?
Verilen kağıdın üzerinde bir barkod vardır, o barkodun altındaki 18 haneli rakam/harf dizisini girerek sorgulatabilirsin.

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Pzr Oca 28, 2018 11:14 pm

Arkadaşlar merhaba. 25 ocak perşembe bende almanya master yapmak için başvuruda bulundum ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum sizi belki biraz rahatlatır bu görüşme konusunda diye . Çünkü ben görüşme gününe kadar oldukça stresli gergin ve kaygılıydım 😁
Sabah 9:30 da olan randevuma 8:30 gibi girdim. Çünkü 7:00 gibi ankara konsolosluğunun önündeydim. Ve dışarısı oldukça soğuktu. Kapıdaki memur hemen içeriye aldı. Posta ödemesinden sonra bir bayan evraklarımı gerekli sıraya göre düzenledi. Ha bu arada her evraktan da 2 fotokopi istedi. Hazırlıklı gidin buna göre bence çünkü içerde fotokopi başı 1.50 tl . Daha sonra sıra numarası aldım ve hiç beklemeden ilk kabine girdim. Bayan bir memur vardı ve oldukça samimi ve içtendi😁 görüşmem yaklaşık olarak 15-20 dk sürdü. Ki 15 dkkası neredeyse evraklarımı inceleyip bilgisayara bişeyler geçirmekle geçti. Sonra size bi kaç soru yöneltip görüşmeyi tamamlayacaz dedi. Neden bu bölüm ?
Bu bölümün size faydaları neler olacak?
Nerede okuyacaksınız?
Neden master yapmak isitiyorsunuz?
Lise ve üniv. Mezuniyet yıllarımı sordu ve Almanca hangi sertifikalara sahipsiniz? İngilizce seviyeniz nedir dedi ve tamam görüşmeniz sona erdi iyi günler dedi. Tabi ben şok oldum çünkü daha uZun ve almancamı sınamak adına sorular alırım diye bekliyodum ama hiçbişekilde sormadı.
Umarım size yardımcı olabilmişimdir. Herhangi bir sorunuz varsa yazabilirsiniz.

mehmets35

Mesaj gönderen mehmets35 » Pzt Oca 29, 2018 8:57 am

@umutherzaman hocam çok güzel geçmiş inşallah umduğun gibi olur, sertifika olarak almanca ve ingilizce hangi sertifikaların vardı ?
Saygılarımla;
Mehmet ŞENLİK

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzt Oca 29, 2018 5:19 pm

umutherzaman yazdı: Pzr Oca 28, 2018 11:14 pm Arkadaşlar merhaba. 25 ocak perşembe bende almanya master yapmak için başvuruda bulundum ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum sizi belki biraz rahatlatır bu görüşme konusunda diye . Çünkü ben görüşme gününe kadar oldukça stresli gergin ve kaygılıydım 😁
Sabah 9:30 da olan randevuma 8:30 gibi girdim. Çünkü 7:00 gibi ankara konsolosluğunun önündeydim. Ve dışarısı oldukça soğuktu. Kapıdaki memur hemen içeriye aldı. Posta ödemesinden sonra bir bayan evraklarımı gerekli sıraya göre düzenledi. Ha bu arada her evraktan da 2 fotokopi istedi. Hazırlıklı gidin buna göre bence çünkü içerde fotokopi başı 1.50 tl . Daha sonra sıra numarası aldım ve hiç beklemeden ilk kabine girdim. Bayan bir memur vardı ve oldukça samimi ve içtendi😁 görüşmem yaklaşık olarak 15-20 dk sürdü. Ki 15 dkkası neredeyse evraklarımı inceleyip bilgisayara bişeyler geçirmekle geçti. Sonra size bi kaç soru yöneltip görüşmeyi tamamlayacaz dedi. Neden bu bölüm ?
Nerede okuyacaksınız?
Lise ve üniv. Mezuniyet yıllarımı sordu ve Almanca hangi sertifikalara sahipsiniz? İngilizce seviyeniz nedir dedi ve tamam görüşmeniz sona erdi iyi günler dedi. Tabi ben şok oldum çünkü daha uZun ve almancamı sınamak adına sorular alırım diye bekliyodum ama hiçbişekilde sormadı.
Soruların cevaplarini da yazsaydiniz güzel olurdu.
Umarım en kısa sürede vizenizi alirsiniz ..

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Sal Oca 30, 2018 2:07 am

mehmets35 yazdı: Pzt Oca 29, 2018 8:57 am @umutherzaman hocam çok güzel geçmiş inşallah umduğun gibi olur, sertifika olarak almanca ve ingilizce hangi sertifikaların vardı ?
Teşekkür ederim. B1 ösd almanca sertifikam ve a2 katılı belgem vardı. İngilizce düzeyimde sadece lise sürecinde gördüğüm kadar.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Sal Oca 30, 2018 3:30 am

umutherzaman yazdı: Pzr Oca 28, 2018 11:14 pm Arkadaşlar merhaba. 25 ocak perşembe bende almanya master yapmak için başvuruda bulundum ve deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum sizi belki biraz rahatlatır bu görüşme konusunda diye . Çünkü ben görüşme gününe kadar oldukça stresli gergin ve kaygılıydım 😁
Nerede okuyacaksınız?
İnşallah en yakin zamanda vizeniz çıkar:) sizle ilgilenen kadın türk müydü?

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 1:18 am

yilmazsln yazdı: Sal Oca 30, 2018 3:30 am İnşallah en yakin zamanda vizeniz çıkar:) sizle ilgilenen kadın türk müydü?
İnşallah :). Bekleyip görecez sonucu :). İnanın o kadarını bilmiyorum ama aksanlı konuşan bi bayandı. Almanyada doğup büyümüş biri olabilir.

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 1:25 am

maploping yazdı: Cmt Oca 27, 2018 5:51 pm Verilen kağıdın üzerinde bir barkod vardır, o barkodun altındaki 18 haneli rakam/harf dizisini girerek sorgulatabilirsin.
Merhaba bişey sormak istiyorum. Bende kargo takibini yapmak istiyorum fakat bana herhangi bir kağıt verilmedi pasaportunuz evinize teslim edildiğinde ödeme yapacaksınız dedi. Ve ben idata yı aradım beşki bilirsiniz buda vize işlemleriyle ilgilenen bi kurum. Bana sizinki 90 günü aşkın bi basvuru olduğu için ( benim başburumda master) takip yapamazsınız. Ancak konsolosluğu arayıp bilgi alabilrsiniz denildi. Sizinde bu yazınızı görünce size de bi sormak istedim

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 1:55 am

Makineci yazdı: Pzt Oca 29, 2018 5:19 pm Soruların cevaplarini da yazsaydiniz güzel olurdu.
Umarım en kısa sürede vizenizi alirsiniz ..
Teşekkür ederim. Sizde inşallah

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 01, 2018 3:47 am

Merhabalar herkese
Anı defterinde sıra bende :)
29 0cak 'da Ankara'da vize görüşmesini gerçekleştirdim. Görüşmeyi yapan kadın Türktü. Belgelerime baktı o arada ben normalde a2 sertikam var ama a1'i de getirdim dedim iyi yapmışsın dedi. 6 aylık sigortayı söyledim olması gereken bu dedi.Her vizede olan klasik şeylerden bahsetmeyeceğim. Uni assist'den gelen belgeme bu sadece teyit dedi. Üniversiteden de ayrıca bir yazı olması gerekiyordu dedi. Ben de Giessen üniversitesi sadece uni assist den başvuru alıyor dedim ama pek tatmin olmadı.
Daha sonra kimin yanında kalacaksın diye sordu babamla kardeşimin dedim. Onları kaydetti bilgisayarına. Giessen üniversitesini araştırdın mı dedi. Ben de anlatmaya başladım biraz. Bu kısımlarda biraz afallamış olabilirim. Üniversiteden sonra napacaksın dedi. Ülkeme dönüp akademisyen olmak istiyorum dedim. (Bölümüm okul öncesi-yüksek lisans kabulüm pedagoji)
Sonrasında liseden ne zaman mezun oldu dedi. 2011 de dedim. Hemen mi üniversiteye başladınız dedi evet dedim. 2015 yılında üniversite bittikten sonra neler yaptığımı sordu. Ben de Hamburg'da dil kursuna 2 gittiğimi döndükten sonra şartlı kabul aldığımı ama bazı nedenlerden dolayı 2016da başvuramadığımı belirttim. Onları da bilgisayara kaydetti.
En son kısımda almanca kendini tanıt dedi. Tanıttım kısaca. Sonrasında annemin ve babamın adını sordu almanca olarak söyledim. Başvuru ücretini aldı görüşmeyi bitirdi. Ben kalkarken sizce bi eksik var mı dedim. Eksik yok ama Almanya üniversite kabuluyle ilgili belge isterse sizi arayıp bilgilendiririm dedi. En geç 3 ay içinde sonuçlanır ama daha erken de sonuçlanabilir dedi.
İki konu aklımı kurcalıyor ilki üniversiteye ara vermiş olmam ikincisi ailemin orda yaşıyor olması. Yakın zamanda vize almış durumu benimkine benzer kişiler bilgi verirse çok memnun olacağım :)

İyi günler herkese.

maploping

Mesaj gönderen maploping » Prş Şub 01, 2018 10:18 am

umutherzaman yazdı: Prş Şub 01, 2018 1:25 am Merhaba bişey sormak istiyorum. Bende kargo takibini yapmak istiyorum fakat bana herhangi bir kağıt verilmedi...
Size neden verilmemiş bilmiyorum ama burada okuduğum kadarıyla herkes UPS takip kağıdını almış. Kargonuzun durumunu öğrenmek için UPS'yi aramanın belki faydası olabilir.

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 10:21 am

maploping yazdı: Prş Şub 01, 2018 10:18 am Size neden verilmemiş bilmiyorum ama burada okuduğum kadarıyla herkes UPS takip kağıdını almış. Kargonuzun durumunu öğrenmek için UPS'yi aramanın belki faydası olabilir.
Peki çok teşekkür ederim.

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 10:26 am

yilmazsln yazdı: Prş Şub 01, 2018 3:47 am Merhabalar herkese
Anı defterinde sıra bende :)
29 0cak 'da Ankara'da vize görüşmesini gerçekleştirdim. Görüşmeyi yapan kadın Türktü. Belgelerime baktı o arada ben normalde a2 sertikam var ama a1'i de getirdim dedim iyi yapmışsın dedi. 6 aylık sigortayı söyledim olması gereken bu dedi.Her vizede olan klasik şeylerden bahsetmeyeceğim. Uni assist'den gelen belgeme bu sadece teyit dedi. Üniversiteden de ayrıca bir yazı olması gerekiyordu dedi. Ben de Giessen üniversitesi sadece uni assist den başvuru alıyor dedim ama pek tatmin olmadı.
Daha sonra kimin yanında kalacaksın diye sordu babamla kardeşimin dedim. Onları kaydetti bilgisayarına. Giessen üniversitesini araştırdın mı dedi. Ben de anlatmaya başladım biraz. Bu kısımlarda biraz afallamış olabilirim. Üniversiteden sonra napacaksın dedi. Ülkeme dönüp akademisyen olmak istiyorum dedim. (Bölümüm okul öncesi-yüksek lisans kabulüm pedagoji)
Sonrasında liseden ne zaman mezun oldu dedi. 2011 de dedim. Hemen mi üniversiteye başladınız dedi evet dedim. 2015 yılında üniversite bittikten sonra neler yaptığımı sordu. Ben de Hamburg'da dil kursuna 2 gittiğimi döndükten sonra şartlı kabul aldığımı ama bazı nedenlerden dolayı 2016da başvuramadığımı belirttim. Onları da bilgisayara kaydetti.
En son kısımda almanca kendini tanıt dedi. Tanıttım kısaca. Sonrasında annemin ve babamın adını sordu almanca olarak söyledim. Başvuru ücretini aldı görüşmeyi bitirdi. Ben kalkarken sizce bi eksik var mı dedim. Eksik yok ama Almanya üniversite kabuluyle ilgili belge isterse sizi arayıp bilgilendiririm dedi. En geç 3 ay içinde sonuçlanır ama daha erken de sonuçlanabilir dedi.
İki konu aklımı kurcalıyor ilki üniversiteye ara vermiş olmam ikincisi ailemin orda yaşıyor olması. Yakın zamanda vize almış durumu benimkine benzer kişiler bilgi verirse çok memnun olacağım :)

İyi günler herkese.
Merhaba yazınızı okudum. Benim de ailem almanyafa ama bende henüz vize veya red almadım 😁 sadece 25 ocakta görüşmemi gercekleştirdim. Haber bekleme aşamasındayım. Umarım en kısa zamanda alırsınız vizenizi

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 1:22 pm

Merhaba arkadaşlar 25 ocaktaki konsolosluk gorusmemin uzerinden bir hafta gecmesi ile birlikte kargonun yola ciktigini ogrenmis bulunmaktayim. Bana yarin ulasacak. Dayanamayip kargonun bulundugu yerle irtubata gecip ogrenmeye calistim ve bana pasaportun icinde bi kagidin oldugunu soyledi. Sonuc red mi acaba yoksa olumlu olma ihtimali var mi bu durumda ? Yanitlarsaniz cok sevinirim

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 1:28 pm

maploping yazdı: Prş Şub 01, 2018 10:18 am Size neden verilmemiş bilmiyorum ama burada okuduğum kadarıyla herkes UPS takip kağıdını almış. Kargonuzun durumunu öğrenmek için UPS'yi aramanın belki faydası olabilir.
Ups yi aradım ve kargomun yarın elime ulaşacağını öğredim. Başvuralı bir hafta olmuştu neden bu kadar erken geldi bilmyrm ve kargo şuan bana yakın bi ilçe de orayla görüştüm bi elinizle kontrol edermisiniz bi kağıt varmı dedim. Var galiba red dedi. Red verdiklerinde araya koydukları kağıda benziyo dedi. Sizin bi bilginiz varmı bu konuda. Vize verilse de pasaportun arasına herhangi bir kapıt konuluyomu 😞

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 01, 2018 1:45 pm

Olumlu oldugunda da kagit olabiliyor ama sizin b1 sertifikaniz vardi nasil boylr bi durum olabilir ki??

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Prş Şub 01, 2018 1:56 pm

yilmazsln yazdı: Prş Şub 01, 2018 1:45 pm Olumlu oldugunda da kagit olabiliyor ama sizin b1 sertifikaniz vardi nasil boylr bi durum olabilir ki??
Bende bi anlasam. Kargomu teslim edecek postacıya kontrol ettirdim bi bakarmısın pasaporttan ziyada kagıt varmı diye var dedi. ? Bence red dedi. Red olduğunda arasına koydukları kağıda benziyo dedi. Şuan resmen pasaportunu elime almadan red de alıştırdım kendimi. Ki durusma öyle görünuyo zaten

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Prş Şub 01, 2018 1:59 pm

Bugün alabilecek misin peki pasaportu ?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Şub 01, 2018 2:11 pm

yilmazsln yazdı: Prş Şub 01, 2018 1:59 pm Bugün alabilecek misin peki pasaportu ?
sıkıntılı bir durum; artık konsoloslugun ne mantıkta vize vereceğide muamma olmaya başladı :roll: :roll:

Kilitli