Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yilmazsln

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen yilmazsln » Cum Oca 12, 2018 5:13 pm

atakanata yazdı: Cum Oca 12, 2018 4:42 pm Benim de babam Almanya’da. benim başvurumun 30. Gününde kira kontratıyla babamın benim onun yanında kalacağıma dair gönderdiği bir dilekçeyi maille göndermemi istediler. 22 aralıkta Mail attım hala bekliyorum. Bu belgeleri de eklemeni öneririm.
Sizinki gelecek bence rahat olun :) benimde durum size benzer. Benim de babam orada yaşıyor. Bi iki haftaya basvuracagim. Daha önce almanyada bulunmus muydunuz ?

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Cum Oca 12, 2018 5:42 pm

atakanata yazdı: Cum Oca 12, 2018 4:42 pm Benim de babam Almanya’da. benim başvurumun 30. Gününde kira kontratıyla babamın benim onun yanında kalacağıma dair gönderdiği bir dilekçeyi maille göndermemi istediler. 22 aralıkta Mail attım hala bekliyorum. Bu belgeleri de eklemeni öneririm.
Benim başvurduğum üniversite ailemin yaşadığı şehirde degil. Yine de eklemem gereken şeyler var mıdır bundan dolayı?

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Cum Oca 12, 2018 7:34 pm

yilmazsln yazdı: Cum Oca 12, 2018 5:13 pm Sizinki gelecek bence rahat olun :) benimde durum size benzer. Benim de babam orada yaşıyor. Bi iki haftaya basvuracagim. Daha önce almanyada bulunmus muydunuz ?
Hayır daha önce Almanya’da bulunmadım hiç . Ben de bu durumda tek bakınayım diye düşünüyordum ama vize defteri 16 da vize geçmişimi okuyun isterseniz. Benim bazı durumlar farklı o yüzden endişeliyim :(

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Cum Oca 12, 2018 7:36 pm

umutherzaman yazdı: Cum Oca 12, 2018 5:42 pm Benim başvurduğum üniversite ailemin yaşadığı şehirde degil. Yine de eklemem gereken şeyler var mıdır bundan dolayı?
Benim de babam frankfurtta şartlı kabulüm Bremen’den zaten . Sadece dil kursu süresince babamın yanında kalacağım. Motivasyon yazısında da belirttim bunu.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Cum Oca 12, 2018 8:14 pm

atakanata yazdı: Cum Oca 12, 2018 7:34 pm Hayır daha önce Almanya’da bulunmadım hiç . Ben de bu durumda tek bakınayım diye düşünüyordum ama vize defteri 16 da vize geçmişimi okuyun isterseniz. Benim bazı durumlar farklı o yüzden endişeliyim :(
Teşekkür ederim:)

umutherzaman

Mesaj gönderen umutherzaman » Cum Oca 12, 2018 9:09 pm

atakanata yazdı: Cum Oca 12, 2018 7:36 pm Benim de babam frankfurtta şartlı kabulüm Bremen’den zaten . Sadece dil kursu süresince babamın yanında kalacağım. Motivasyon yazısında da belirttim bunu.
Anlıyorum hemen hemen aynı o halde durumumuz. Umarım vizeyle sonuçlanır başvurularımız. Peki görüşmeniz nasıl geçti almanca bilginizi sınayacak sorular sordular mı mesela.

atakanata

Mesaj gönderen atakanata » Cmt Oca 13, 2018 2:00 am

umutherzaman yazdı: Cum Oca 12, 2018 9:09 pm Anlıyorum hemen hemen aynı o halde durumumuz. Umarım vizeyle sonuçlanır başvurularımız. Peki görüşmeniz nasıl geçti almanca bilginizi sınayacak sorular sordular mı mesela.
Evet sordular vize anı defteri 16 da veya mesajlarımdan bulabilirsin. Ayrıca bana bry.ata@windowslive.com mailinden ulaşabilirsen whatsapptan konuşabiliriz. Seni gruba da ekleyebilirim .

zgrvfr

Mesaj gönderen zgrvfr » Pzt Oca 15, 2018 2:48 pm

Merhabalar,
Ben liseyi yeni bitirdim ve üniversiteye kayıt yaptırıp kaydımı dondurdum.Bilgisayar mühendisliğine girdim ve Almanya'da da bilgisayar mühendisliğine devam etmek istiyorum.9 Ocak Salı günü öğrenci adayı vizesine başvurdum.Saat 10.30 gibi görüşmeye girdim. Goethe B1 ve Goethe A2 sertifikamla başvurdum.Kadın B1 in var çok iyi dedi.Motivasyon yazısında baktı senmi yazdın dedi yardım aldım dedim.Etkileyici olmuş dedi.Dil kursundan sonra nerde okumak istiyorsun diye sordu.Sonra biraz şehri anlat dedi ve birkaç dersi söylememi istedi.Az çok araştırmıştım 3-4 ders söyledim şehri anlattım.Almancayı nerde öğrendin diye sordu özel bir dil kursunda dedim(katılım belgeleride vardı).Sonra biraz almanca konuşalım dedi.Kendimden biraz bahsetmemi istedi , sonra 3 tane almanca soru sordu.1-Almanyada nerede oturacaksın?,Almanyada akraban varmı?,İngilizce seviyen nedir?.Cevapladıktan sonra kendini b1 olarak mı görüyorsun b2 mi dedi,b1 dedim.Bence sen b2 sin dedi bende teşekkür ettim.Bilgisayara birşeyler yazmaya devam etti parmak izimi başta almıştı.Kadın oldukça güleryüzlüydü ,herhangi bir ters cevap falanda vermedi.Açıkcası burayı okuyunca korkmuştum.3,5-4 Haftada belli olur dedi.İyi günler deyip ayrıldım.
(Onun dışında LYS puanım 400,Lise diploma puanım 80. 9 Aylık dil kursu kaydı vardı(Hamburg'da).Bloke hesapla başvurdum.)
Birde sizce vize alma ihtimalim yüzde kaçtır?

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzt Oca 15, 2018 4:38 pm

zgrvfr yazdı: Pzt Oca 15, 2018 2:48 pm Merhabalar,
Ben liseyi yeni bitirdim ve üniversiteye kayıt yaptırıp kaydımı dondurdum.Bilgisayar mühendisliğine girdim ve Almanya'da da bilgisayar mühendisliğine devam etmek istiyorum.9 Ocak Salı günü öğrenci adayı vizesine başvurdum.Saat 10.30 gibi görüşmeye girdim. Goethe B1 ve Goethe A2 sertifikamla başvurdum.Kadın B1 in var çok iyi dedi.Motivasyon yazısında baktı senmi yazdın dedi yardım aldım dedim.Etkileyici olmuş dedi.Dil kursundan sonra nerde okumak istiyorsun diye sordu.Sonra biraz şehri anlat dedi ve birkaç dersi söylememi istedi.Az çok araştırmıştım 3-4 ders söyledim şehri anlattım.Almancayı nerde öğrendin diye sordu özel bir dil kursunda dedim(katılım belgeleride vardı).Sonra biraz almanca konuşalım dedi.Kendimden biraz bahsetmemi istedi , sonra 3 tane almanca soru sordu.1-Almanyada nerede oturacaksın?,Almanyada akraban varmı?,İngilizce seviyen nedir?.Cevapladıktan sonra kendini b1 olarak mı görüyorsun b2 mi dedi,b1 dedim.Bence sen b2 sin dedi bende teşekkür ettim.Bilgisayara birşeyler yazmaya devam etti parmak izimi başta almıştı.Kadın oldukça güleryüzlüydü ,herhangi bir ters cevap falanda vermedi.Açıkcası burayı okuyunca korkmuştum.3,5-4 Haftada belli olur dedi.İyi günler deyip ayrıldım.
(Onun dışında LYS puanım 400,Lise diploma puanım 80. 9 Aylık dil kursu kaydı vardı(Hamburg'da).Bloke hesapla başvurdum.)
çok bilmişlik yapmıyayım ama ihtimalin %99.8 :)

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Oca 15, 2018 4:58 pm

zgrvfr yazdı: Pzt Oca 15, 2018 2:48 pm Merhabalar,
yüksek ihtimalle alırsın

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Sal Oca 23, 2018 11:47 am

Merhaba,
benim çok yardıma ihtiyacım var.
Ben Marmara Üniversitende Almanca İşletme Enformatiği okuyorum ve hazırlık sınıfındayım ancak dil eğitimi çokyetersiz kalıyor.Berlinde daha önce bir hafta ve bir ay olmak üzere iki defa kalmıştım yani geçmişte iki adet Almanyadan schengenim var.
Şimdi A2 derslerimi tamamladım ve Goetheden alınmış bir A1 belgem var.
-B2 ye kadar olan kurlar için Berlinde bir dil kursuna kayıt yaptırdım.
-Nürnbergte yaşayan akrabamız Garantörlük belgesine başvurdu,hala sonuç bekliyorum
-Üniversite Almanca Dil Direktörü ve sınıf öğretmenimden dilekçe aldım,bu dilekçelerde geri döneceğim,dil eğitiminin Almanyada olmasının gerekliliği yazıyor.
-Üniversiteden Öğrenci Belgesi aldım.

kafamda bazı soru işaretlerini var, bir kısım İkametini WG olarak göster akrabanda kalırsan vize alamazsın diyor ama ben başvurumda ilk önce oraya gideceğim ve sonra yurt arayacağım mi demeliyim yomsa doğruyu mu söyleyeyim.

altı aylık dil kursu vizesi çok risk tşıyorsa 3 aylığa başvurmak iki defa mantıklı olabilir mi

Ve garantörlük belgesi dışında babamın ve halamın banka hesaplarını vergi levhalarını tapularını belgeledim.
Daha önce tecrübesi olan varsa bana yardımcı olabilir mi?

Ve son sorum;
Benim için yapılan garantörlük belgesi 1 buçuk ay olmasına rağmen ne olumlu ne olumsız cevap gelmiyor.
Bu konuda bilgisi olan var mı
Belgeyi vermeseler bloke hesap açacağım ama gelmiyor

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Sal Oca 23, 2018 12:59 pm

Garantör belgesi dediğin şey yarim saatte alınan bir belge eğer akraban sartlari yerine getiriyorsa. Sen yanlis bir belgeyi bekliyo olmayasın.

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Sal Oca 23, 2018 1:39 pm

yilmazsln yazdı: Sal Oca 23, 2018 12:59 pm Garantör belgesi dediğin şey yarim saatte alınan bir belge eğer akraban sartlari yerine getiriyorsa. Sen yanlis bir belgeyi bekliyo olmayasın.
Auslanderbehörde den dil kursu için başvurdu hatta önce evraklarını aldıktan sonra bir mail atıp bir liste daha evrak getirin demişler
Daha sonra bir görüşme yapıp biz size mektupla döneceğiz demiş. Ve akrabamın orada arabayla ilgili bir işletmesi var maddi durum konusunda sıkıntısı da yok. Bende çok tedirgin oldum aradığımız numara işlem hakkında bilgi vermiyor ve sadece cevap bekleyin diyor yüzyüze mülakatları 4 aralıktaydı

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Sal Oca 23, 2018 6:34 pm

Cins bi görevliye düşümüssünüz anlaşılan. normalde öyle olmaması lazım. Eğer yeterliyse olay bitmiştir direk vermesi lazım. Ama bence akraban oraya gitmeli bilgi alana kadar beklemeli gerekirse

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Sal Oca 23, 2018 8:10 pm

yilmazsln yazdı: Sal Oca 23, 2018 6:34 pm Cins bi görevliye düşümüssünüz anlaşılan. normalde öyle olmaması lazım. Eğer yeterliyse olay bitmiştir direk vermesi lazım. Ama bence akraban oraya gitmeli bilgi alana kadar beklemeli gerekirse
Gittiğinde de cevap yazılı gelir diyorlarmış , telefonda da hiç bilgi vermiyorlarmış çok kötü hissediyorum kendimi vize için bile beklemiyorum artık ve vazgeçtim bloke hesap açacağım diyemiyorum çünkü bir sonuç gelmeden başvurursam herkes ters teper diyor, çok çaresiz kaldım

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Sal Oca 23, 2018 11:32 pm

Niye ters tepsin ki parayı bankada gördükten sonra hiç sorun yapmazlar. Eğer bloke hesap için paran varsa bekletme fintibadan yap bloke işlemlerini.

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Çrş Oca 24, 2018 11:26 am

yilmazsln yazdı: Sal Oca 23, 2018 11:32 pm Niye ters tepsin ki parayı bankada gördükten sonra hiç sorun yapmazlar. Eğer bloke hesap için paran varsa bekletme fintibadan yap bloke işlemlerini.
https://i.hizliresim.com/OoZQJn.jpg

burdaki kağıdı gönderip görüşme yaptılar en son ondan sonrada bir haber yok

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Oca 24, 2018 3:02 pm

Almancası olan birileri okuyup cevap verirse daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

berliner1017

Mesaj gönderen berliner1017 » Çrş Oca 24, 2018 3:20 pm

yilmazsln yazdı: Çrş Oca 24, 2018 3:02 pm Almancası olan birileri okuyup cevap verirse daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.
Bu belgede sadece Garantörlük belgesi için görüşmeye çağırıyorlar.Bu işlemin belirtilen bir süresi var mı 2-3 hafta iş günü vs gibi

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Prş Oca 25, 2018 9:41 pm

Merhaba
Daha onceki mesajlarda gordugum kadariyla upsten kargo sorgulatiliyormus. Bana verilen kargo kagidinda gonderi numarasi olarak pasaport no yaziyor. Upsin sitesinden denedigimde ise bulunamadi diyor. Nasil sorgulatiyoruz gonderiyi acaba?

Kilitli