Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bates

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen bates » Pzr Eyl 16, 2018 4:18 pm

Mmuyanik yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 12:54 pm Ben de girmeden 2 nüsha imzaladım , onu da başvuru formlarının arkasına zımbalamıştım.ama benden de sadece birini aldılar.diğer nüshayı evrakları hazırlayan kadın çıkardı bana geri verdi.Gişedeki görevliye sorduğumda sorun yok öyle olması gerekiyor dedi.
ama benden hiç almadılar şu an benim imzalağım herhangi bi belge yok ellerinde başvuru farmı hariç.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Eyl 16, 2018 5:55 pm

bates yazdı: Pzr Eyl 16, 2018 4:18 pm ama benden hiç almadılar şu an benim imzalağım herhangi bi belge yok ellerinde başvuru farmı hariç.
Olmadı arayıp sorun. Zaten eksik belge olursa onlar da arar ama en azından içiniz rahat etmiş olur.

MertBoz

Mesaj gönderen MertBoz » Pzt Eyl 17, 2018 6:13 am

Merhaba. Ben de Münih teknik’te ingilizce öğretim veren bir master programı için kabul aldım.

3 temmuzdaki vize görüşmesinin sonucunda vizem, arada bayram da olacak şekilde yaklaşık 5 hafta sonra geldi. Herhangi bir belge için tercüme/noter vs. yaptırmadım, toefl sonucumun da baya internet çıktısını götürdüm. (Bunlar kafama takılmıştı, sıkıntı yaratır mı diye, ondan belirttim.)

Görüşmeci kişi belgelerde sıkıntı olmadığını söyledi ve sadece bir soru sordu: münih te nerede kalacaksın. Ben de yurttan dönüş bekliyorum cevabını verdim ve görüşme bitti. :P

Mcell

Mesaj gönderen Mcell » Pzt Eyl 17, 2018 6:51 pm

bmcoco yazdı: Çrş Tem 25, 2018 1:16 pm Merhaba arkadaşlar benim durumum biraz farklı ben doktora için vize almaya çalışıcam ama bildiğiniz üzere doktora için üniversite kayıt olmak gerekmiyor ve bende de hocanın yazdığı yanında doktora yapacağıma dair bir yazı var.
1. Bu yazı digital hazırlanmış yine de orijinaline ihtiyacım olur mu?
2. Bir de dil konusunda bu belgeye gerekli şartları sağlıyor diye bir ibare eklettirsem nasıl olur. Dil sertifikam yok ama daha önce almanyada erasmus yaptım, hocayı görmek için interviewe gittim. En az b2 biliyorum. Doktora için derslere girmeyeceğim, laboratuvar ortamında almanca ingilizce karışık bir işleyiş var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Ben de doktora için vizeye başvurdum ama henüz sonuç alamadım. Siz herhangi bir sonuç alabildiniz mi ?

ismetktk

Mesaj gönderen ismetktk » Sal Eyl 18, 2018 6:48 pm

Nach meiner Entscheidung habe ich angefangen, die deutsche Sprache bereits in der Türkei zu erlernen. Bis zum heutigen Zustand habe ich bis B1-Niveau Deutsch gelernt. Um meine Deutschkenntnisse nachweisen zu können, habe ich 19.04.2018 an einer ÖSD-Prüfung teilgenommen und die Prüfung mit sehr guten Noten abgeschlossen. Anschließend habe ich micl den Universitäten RU Bochum und Technische Universität Freiberg beworben und jeweils eine Zusage erhalten.

Vize görüşmesine girdim karşımdaki kadın biraz huysuzdu ve benim A1 goethe belgem olmasına rağmen yukarıda bulunan yazı yani b1 belgemin olduğu motivasyon mektubumda yazıyormuş benim hatam Gürkan beye güvenip çevirisini okumamam malum almanca öğrenmek için Ruhr Bochum Üniversitesine dil kursu kaydım var.Kadın sen bizimi kandırıyosun burda Almanca bildiğin yazıyor die bir tepki verdi bende A1 den sonra biraz daha geliştirmeye çalıştığımı söyledim bu belgelerle red alabilirsin dedi ve bana madem Almanca biliyosun şu soruları cevapla die 2 kağıt verdi soruları anladım cevapladım ama hatalarım var sizce vize alma ihtimalim var mı?

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Eyl 19, 2018 4:11 pm

ismetktk yazdı: Sal Eyl 18, 2018 6:48 pm Nach meiner Entscheidung habe ich angefangen, die deutsche Sprache bereits in der Türkei zu erlernen. Bis zum heutigen Zustand habe ich bis B1-Niveau Deutsch gelernt. Um meine Deutschkenntnisse nachweisen zu können, habe ich 19.04.2018 an einer ÖSD-Prüfung teilgenommen und die Prüfung mit sehr guten Noten abgeschlossen. Anschließend habe ich micl den Universitäten RU Bochum und Technische Universität Freiberg beworben und jeweils eine Zusage erhalten.

Vize görüşmesine girdim karşımdaki kadın biraz huysuzdu ve benim A1 goethe belgem olmasına rağmen yukarıda bulunan yazı yani b1 belgemin olduğu motivasyon mektubumda yazıyormuş benim hatam Gürkan beye güvenip çevirisini okumamam malum almanca öğrenmek için Ruhr Bochum Üniversitesine dil kursu kaydım var.Kadın sen bizimi kandırıyosun burda Almanca bildiğin yazıyor die bir tepki verdi bende A1 den sonra biraz daha geliştirmeye çalıştığımı söyledim bu belgelerle red alabilirsin dedi ve bana madem Almanca biliyosun şu soruları cevapla die 2 kağıt verdi soruları anladım cevapladım ama hatalarım var sizce vize alma ihtimalim var mı?
red gelir cumaya malsef !diger basvurunda a2 veya b1 ile git istersen ve rahat ol

ismetktk

Mesaj gönderen ismetktk » Çrş Eyl 19, 2018 5:26 pm

Peki Ruhr Bochum üniversitesi 10 ekim kurs başlangıcı için ücret ödedim erteleme işlemlerini nasıl yapabilirim bana yardım edecek birisi var mı Gürkan bey maillerime cevap vermiyor.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Çrş Eyl 19, 2018 10:50 pm

Direkt kabul(dil kurssuz) ile lisans için başvuran varsa kaç haftada aldığını söyleyebilir mi? 27 Ağustos'ta İstanbul Konsolosluğu'na başvurdum hala cevap gelmedi.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Çrş Eyl 19, 2018 11:22 pm

ismetktk yazdı: Çrş Eyl 19, 2018 5:26 pm Peki Ruhr Bochum üniversitesi 10 ekim kurs başlangıcı için ücret ödedim erteleme işlemlerini nasıl yapabilirim bana yardım edecek birisi var mı Gürkan bey maillerime cevap vermiyor.
kim kayıt yaptıysa arasın bence acele etme sonuc gelsin itiraz edince yaparsın işlemeini

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Prş Eyl 20, 2018 9:40 am

YARDIM,
Herkese merhabalar,
Benim perşembe günü İstanbul’da vize randevum var. Sormak istediğim şu, aile nüfus kayıt örneği dahil elimdeki tüm belgeleri Almancaya çevirticem, ama bunların hepsini notere gidip onaylatmam mı gerekiyor? Konsolosluğu aradım, biz burada zaten bakıcaz, bir şey olursa söyleriz diye net olmayan bir cevap verdi bir kişi, ama tabi ki son dakika paniği yaşamak istemiyorum. İstanbul konsolosluğuna ya da diğer konsolosluklara yakın zamanda başvuru yapan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.
Umarım herkes bir an önce vizesini alıp, bu stresli süreçten kurtulur.

Gizemgamze12

Mesaj gönderen Gizemgamze12 » Prş Eyl 20, 2018 10:17 am

miaskacik yazdı: Prş Eyl 20, 2018 9:40 am YARDIM,
Herkese merhabalar,
Benim perşembe günü İstanbul’da vize randevum var. Sormak istediğim şu, aile nüfus kayıt örneği dahil elimdeki tüm belgeleri Almancaya çevirticem, ama bunların hepsini notere gidip onaylatmam mı gerekiyor? Konsolosluğu aradım, biz burada zaten bakıcaz, bir şey olursa söyleriz diye net olmayan bir cevap verdi bir kişi, ama tabi ki son dakika paniği yaşamak istemiyorum. İstanbul konsolosluğuna ya da diğer konsolosluklara yakın zamanda başvuru yapan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.
Merhabalar. Ben hiç bir belgemi noter onayı yaptırmadım. Motivasyon yazımı ve geçici mezuniyet belgemi yeminli tercümanda çevirisini yaptırdım sadece. Transkripti okulumdan ingilizce olarak almam yeterli oldu.
Mustafa Kemal Atatürk

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Eyl 20, 2018 2:51 pm

Herkese merhabalar,
bence ceviri yeterli su aşamada;fakat ileriki asamalarda noter olayı gerekli ve apostillerinle basvurularını yapmlısın okullara tekrar belirtmeliyim ki su an ceviriler ve yapacagın ikişer fotokopi yeterli kardeşim
bol sanslar

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Prş Eyl 20, 2018 4:42 pm

Herkese merhabalar,
Vukuatli nüfus kayıt örneğinin cevirisine gerek yok.Aslini gösterdiğiniz hiçbir belge için noter onayına gerek yok.Şöyle izah edeyim.Eğer diplomanın aslını yanınızda gotururseniz fotokopisini vermeniz yeterli oluyor.Ingilizce transkripti çoğu okul veriyor zaten.Onun içinde ceviriye ihtiyacınız yok.Ben diplomaları cevirtmistim.Çevirilerini almadılar.Evrak kısmını gözünüzde çok buyutmeyin.Her belgenin iki adet fotokopisi gerekiyor yalnızca.Gerekli evrak listesi idatanin gönderdiği mail eklerinde mevcut.

uzay

Mesaj gönderen uzay » Prş Eyl 20, 2018 5:52 pm

GeneralMontana yazdı: Cum Eyl 14, 2018 6:30 pm Herkese merhaba arkadaşlar dün vize görüşmemden çıktım ve en stresli sürece ben de dahil oldum artık :)
goethe b1 ile basvurdum. ortalamam düsük. bloke hesap kullandım. iktisat mezunuyum teknik isletme alanında mastera basvurdum.

Buradan tekrardan Gürkan beye teşekkür ediyorum her şey için.

vize görüşmemi özetlersem:

+ne için gitmek istiyorsun
-önce dil kursu sonra yüksek lisans
+15 Kasım da gitmek istiyosun?
-evet 26sında kurs baslıyor
+okulun kac semester sürecek
-4 semester
+ baska hangi okullara basvurdun
-clausthal sadece
+bu bölüm baska hangi okullarda var
-özel ünilerde ve birkaç fachhochschule da var devlet teknik olarak sadece clausthal de var
+alacağın dersleri say
-saymaya basladım ortasında tamam yeterli dedi
+dil kursuna gittin mi
-hayır internetten calıstım kücüklüğümde orada olduğum için çabuk hatırladım
+kursa nerede gideceksin
-darmstadt
+akraban var mı
-evet var
+kimler var
-abilerim
+nerede kalacaksın
-kurs bitene kadar abimde kalacağım
+nerede oturuyor abin
-gross zimmern
ve inglizcemin nasıl olduğunu sordu ben de iyi b1 dedim ama sertifikam yoktu. Bu arada almanca ve inglizce hiç konuşturmadı.
Kalkarken eksik var mı dedim hayır yok dedi bakalım artık bundan sonra beklemekten başka yapacak bir şey kalmadı umarım herkes olumlu cevap alır.

Öncelikle merhaba benim bir sorum var tam olarak şu linkte sorum foruma mesaj atmıştım. Üniversite için yatırılan para ile alakalı 75 Euroluk bir ücret
viewtopic.php?f=10&t=12507
Bana dönüş yaparsanız çok memnun olurum.

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Prş Eyl 20, 2018 9:56 pm

Gizemgamze12 yazdı: Prş Eyl 20, 2018 10:17 am Merhabalar. Ben hiç bir belgemi noter onayı yaptırmadım. Motivasyon yazımı ve geçici mezuniyet belgemi yeminli tercümanda çevirisini yaptırdım sadece. Transkripti okulumdan ingilizce olarak almam yeterli oldu.
Çok teşekkür ederim açıklamanız İçin 🙏

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Prş Eyl 20, 2018 9:58 pm

herr_sieben yazdı: Prş Eyl 20, 2018 2:51 pm bence ceviri yeterli su aşamada;fakat ileriki asamalarda noter olayı gerekli ve apostillerinle basvurularını yapmlısın okullara tekrar belirtmeliyim ki su an ceviriler ve yapacagın ikişer fotokopi yeterli kardeşim
bol sanslar
Eyvallah kardeşim 😉
Çok teşekkür ederim yorumunuz İçin 🙏

miaskacik

Mesaj gönderen miaskacik » Prş Eyl 20, 2018 9:59 pm

Mmuyanik yazdı: Prş Eyl 20, 2018 4:42 pm Vukuatli nüfus kayıt örneğinin cevirisine gerek yok.Aslini gösterdiğiniz hiçbir belge için noter onayına gerek yok.Şöyle izah edeyim.Eğer diplomanın aslını yanınızda gotururseniz fotokopisini vermeniz yeterli oluyor.Ingilizce transkripti çoğu okul veriyor zaten.Onun içinde ceviriye ihtiyacınız yok.Ben diplomaları cevirtmistim.Çevirilerini almadılar.Evrak kısmını gözünüzde çok buyutmeyin.Her belgenin iki adet fotokopisi gerekiyor yalnızca.Gerekli evrak listesi idatanin gönderdiği mail eklerinde mevcut.
Çok teşekkür ederim detaylı açıklamanız İçin 🙏
Şu an kafamda netleşti 😉

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Cmt Eyl 22, 2018 7:33 pm

Arkadaşlar benim vize görüşmemin üzerinden 3 hafta geçti ve UPS sitesine pasaport numaramı girdiğimde hala "kayıt bulunamadı" diyor normal mi?

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Cmt Eyl 22, 2018 7:41 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Eyl 22, 2018 7:33 pm Arkadaşlar benim vize görüşmemin üzerinden 3 hafta geçti ve UPS sitesine pasaport numaramı girdiğimde hala "kayıt bulunamadı" diyor normal mi?
Benimkinde de kargo yola çıkana kadar bu yazı göründü. UPS e sorduğumda evraklarınız hala konsoloslukta olduğundan öyle görünüyor demişti

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Cmt Eyl 22, 2018 8:16 pm

:|
mirfaelltnichtsein yazdı: Cmt Eyl 22, 2018 7:33 pm Arkadaşlar benim vize görüşmemin üzerinden 3 hafta geçti ve UPS sitesine pasaport numaramı girdiğimde hala "kayıt bulunamadı" diyor normal mi?
Ups kargo Yurtiçi takip bölümünden size verilen muhtemelen "1Z1......" şeklinde başlayan 18 haneli takip numarası ile kontrol edin.PC üzerinden yaparsanız kargonuz teslim edilmek üzere bekleniyor gibi birşey yazıyor.Henüz kargoya verilmemiş demek oluyor.

Kilitli