Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tu Clausthal Online Bewerbung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
overlord35

Tu Clausthal Online Bewerbung

Mesaj gönderen overlord35 » Pzr Eki 29, 2017 3:24 pm

Merhabalar;
Tu Clausthal üniversitesine online başvuru formunu doldururken bir sorun yaşıyorum.Adres kısmı ve telefon numarası kısmında takıldım her şeyi doğru yazmama rağmen ilerlemiyor ve işin kötü kısmıda nerde hata olduğunu site belirtmiyor.
Strasse und hausnummer:(sokak adı) strasse (kapı no)
Zusatzt(c/o): (ilçe adı)/(il adı)
Land:Türkei
Posleitzahl:(posta kodu)
telefon numarasını da başına +90 koyarak yazdım
Sizce nerde hata olabilir ?

EKYlmaz

Re: Tu Clausthal Online Bewerbung

Mesaj gönderen EKYlmaz » Pzr Eki 29, 2017 9:24 pm

Almanya'da bir tanıdığın var ise onun adresini ver benim Türkiye'deki adresimi kabul etmeyip Almanya'daki adresimi kabul etmişti.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Pzr Eki 29, 2017 11:00 pm

EKYlmaz yazdı: Pzr Eki 29, 2017 9:24 pm Almanya'da bir tanıdığın var ise onun adresini ver benim Türkiye'deki adresimi kabul etmeyip Almanya'daki adresimi kabul etmişti.
Anladım hocam teşekkürler peki adrese belge filan yolluyorlarmı yoksa e maille mi hallediyorlar ? Birde sizdemi clausthal e başvurmuştunuz ?

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Pzt Eki 30, 2017 1:11 pm

başvuruyu yaparken bazı yerleri nasıl doldurmam gerektiğini anlamadım yardımcı olabilirmisiniz ?
1)
Erststudium
alle Studienanfänger/innen und Fortsetzer/innen, die noch kein Hochschul-/Fachhochschulstudium erfolgreich (d.h. mit Abschluss) absolviert haben.
Zweitstudium
alle Studierenden, die bereits ein Studium an Hochschulen/Fachhochschulen erfolgreich (d.h. mit Abschluss) absolviert haben.
burda bunların farkı nedir hangisini seçmem gerekiyor ?
2) Art der HZB:
Sonstiger erwerb der HZB im ausland(allgemeine hochschulreife)
Sonstiger erwerb der HZB im ausland(fachgebundene hochschulreife)
studienkolleg (fachgebundene hochschulreife)
burda da ne seçmem gerektiğini anlayamadım
3) Ort der angestrebten Abschlussprüfung diye bir bölüm var bu bölümde almanyada final sınavı için şehir seçmemi istiyor.Burda final sınavından kastı nedir benim studienkolleg yapmama gerek yok.

Galileo

Mesaj gönderen Galileo » Pzt Eki 30, 2017 6:03 pm

overlord35 yazdı: Pzt Eki 30, 2017 1:11 pm başvuruyu yaparken bazı yerleri nasıl doldurmam gerektiğini anlamadım yardımcı olabilirmisiniz ?
1)
Erststudium
alle Studienanfänger/innen und Fortsetzer/innen, die noch kein Hochschul-/Fachhochschulstudium erfolgreich (d.h. mit Abschluss) absolviert haben.
Zweitstudium
alle Studierenden, die bereits ein Studium an Hochschulen/Fachhochschulen erfolgreich (d.h. mit Abschluss) absolviert haben.
2) Art der HZB:
3) Ort der angestrebten Abschlussprüfung diye bir bölüm var bu bölümde almanyada final sınavı için şehir seçmemi istiyor.Burda final sınavından kastı nedir benim studienkolleg yapmama gerek yok.
Üniversiteye yeni başlıyorsan Erststudium seçmen lazım.
HZB olayı ise allgemeine dediği de sanırm genel lise diploması diğer alanlı olan ben fen lisesi olduğumun için fachgebundeneyi seçmiştim. Kabul aldım.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Pzt Eki 30, 2017 6:27 pm

Galileo yazdı: Pzt Eki 30, 2017 6:03 pm Üniversiteye yeni başlıyorsan Erststudium seçmen lazım.
HZB olayı ise allgemeine dediği de sanırm genel lise diploması diğer alanlı olan ben fen lisesi olduğumun için fachgebundeneyi seçmiştim. Kabul aldım.
Hocam çok teşekkürler cevabınız için.Benim okulum anadolu lisesiydi hangi kategoriye giriyor acaba?Birde diploma puanını sorduğu bir kısım var ama o kısıma otomatikmen 80 yazılmış ben değiştiremiyorum bunun hakkında bilginiz varmı ?

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Sal Eki 31, 2017 2:09 pm

Merhaba bu formun çok önemi yok. Ben de kafayı yemiştim doldururken bir çok yeri boş geçtim mecburen. Asıl önemli olan gönderdiğin diploma vs olacak. Bunu Türkçe karakter hiç kullanmadan doldurabildiğin kadar doldur.

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Sal Eki 31, 2017 8:26 pm

overlord35 yazdı: Pzr Eki 29, 2017 11:00 pm Anladım hocam teşekkürler peki adrese belge filan yolluyorlarmı yoksa e maille mi hallediyorlar ? Birde sizdemi clausthal e başvurmuştunuz ?
Adrese yolluyorlar bana mail gelmedi

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Çrş Kas 01, 2017 4:02 pm

cvkogz yazdı: Sal Eki 31, 2017 2:09 pm Merhaba bu formun çok önemi yok. Ben de kafayı yemiştim doldururken bir çok yeri boş geçtim mecburen. Asıl önemli olan gönderdiğin diploma vs olacak. Bunu Türkçe karakter hiç kullanmadan doldurabildiğin kadar doldur.
Haklısınız sanırım hocam belgelerim tam olmasına rağmen formu tam doldurabilmek için 1 haftadır bekliyorum.Daha fazla zaman kaybetmeden yolluyayım en iyisi belgelerimi.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Çrş Kas 01, 2017 4:05 pm

Bu arada ödemeyi hangi banka aracılığıyla yaptınız ek olarak ne kadar bir masraf çıkardılar ? Belgelerinizi hangi kargo firmasıyla yolladığınız ve ne kadar sürede kabulünüzün geldiğini paylaşabilirmisiniz.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Prş Kas 02, 2017 2:23 pm

overlord35 yazdı: Çrş Kas 01, 2017 4:05 pm Bu arada ödemeyi hangi banka aracılığıyla yaptınız ek olarak ne kadar bir masraf çıkardılar ? Belgelerinizi hangi kargo firmasıyla yolladığınız ve ne kadar sürede kabulünüzün geldiğini paylaşabilirmisiniz.
Onlara ödemeyi PTT ile yapmıştım ama swift falan oluyorsa swift yap.

Belgeri de UPS ile gönderdim. 2 günde ellerine geçti. 1 aydan kısa sürmüştü sanırım kabulun gelmesi. Tam hatırlamıyorum.

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Prş Kas 02, 2017 8:41 pm

cvkogz yazdı: Prş Kas 02, 2017 2:23 pm Onlara ödemeyi PTT ile yapmıştım ama swift falan oluyorsa swift yap.

Belgeri de UPS ile gönderdim. 2 günde ellerine geçti. 1 aydan kısa sürmüştü sanırım kabulun gelmesi. Tam hatırlamıyorum.
Çok teşekkürler hocam yardımlarınız için

Kullanıcı avatarı
overlord35

Mesaj gönderen overlord35 » Pzr Kas 05, 2017 5:43 pm

cvkogz yazdı: Prş Kas 02, 2017 2:23 pm Onlara ödemeyi PTT ile yapmıştım ama swift falan oluyorsa swift yap.

Hocam PTT den hangi yöntem ile ödemeyi yaptınız? Ben PTT den western union yapmayı düşünüyordum ama bilgilendirme formunda western union un kabul edilmediği yazıyor.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Pzt Kas 06, 2017 10:04 pm

overlord35 yazdı: Pzr Kas 05, 2017 5:43 pm Hocam PTT den hangi yöntem ile ödemeyi yaptınız? Ben PTT den western union yapmayı düşünüyordum ama bilgilendirme formunda western union un kabul edilmediği yazıyor.
Western union degildi sanirim tam hatirlamiyorum.

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Prş May 23, 2019 5:37 pm

overlord35 yazdı: Pzt Eki 30, 2017 1:11 pm başvuruyu yaparken bazı yerleri nasıl doldurmam gerektiğini anlamadım yardımcı olabilirmisiniz ?
1)
Erststudium
Zweitstudium
2) Art der HZB:
Merhaba arkadaslar
Clausthal a master basvurusu yapacagim. Basvuru yaparken benimde yukaridaki 3. Maddede kafam karisti.
Studienkolleg yapmayacagim. Sinavdan kasit nedir?