Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universiteden Gelen kagit :)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Sal Kas 17, 2009 3:47 pm

Arkadaslar ben yaklasik bir ay once duisburg essene online basvuru yapmaya calistim yapamadim oyle kaldi :) Daha sonra kasimin basinda posta yolu ile basvuru yaptim :) Bugun eve bir kagit gitmis tek sayfa dolu bir kagit... Bu online basvuru islemi icin mi geldi yada bu ayin basinda posta ile yaptigim basvuru icin mi acaba bilemiyorum. Bi tahmini olan var mi

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Sal Kas 17, 2009 4:03 pm

ne yaziyo kagitta acep ?

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Sal Kas 17, 2009 6:11 pm

Valla bir sayfalik bir kagit ama bu kesin online basvuru yaptim onun icin geldi :) Benim bu normal posta ile basvurum ne zaman belli olur ayin 4 unde onlarin eline gecmiss

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Kas 17, 2009 6:21 pm

kagitta ne yazdigini yazarsan yardimci olabiliriz belki.

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Çrş Kas 18, 2009 10:41 am

Ihr antrag auf zulass ing zum studium am Campus essen
Sehr geehrter ugur demir
Vielen dank fur die zusendung ihrer bewerbung und der beigefugten unter
Ihr antrag auf zulass ung muss leider abgelehnt werden
begrundug : die vo ihnen vorgelcgton bildungsnachweise berechtigen weder
teilnahme an den st idienvorbercitenden deutschkursen deshalb konnten sie

rechtsmittelbelehrurg:
gogen diesen bescheid konnen sie innerhalb eines monats nach
urkundsbeamten der geschaftsstelic beim verwaltungsgericht gelsen
(postfach 100155, 44801 gelsenkirchen) klage erheben.

sollten sie in diesen bescheid einen fehler erkennen so wondon sie sachbearbeitung (siche briefkopf) dort gibt man ihnon gern weitere auskur geandert oder aufgehoben ist insowiet eine klago selbstverstandlich nicht er jedocht nicht..

Elle yazdigim icin ancak bu kadar oldu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 18, 2009 12:30 pm

red yemisin

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Çrş Kas 18, 2009 2:46 pm

Bu nasil bir is vizeden ret aliyorum universiteden ret yok mu bunun bir cikis yolu niye ret aldigim yazmiyor mu orda acaba...

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Kas 18, 2009 3:22 pm

[quote]lovetime_1905 tarafindan yazilan metin:
Bu nasil bir is vizeden ret aliyorum universiteden ret yok mu bunun bir cikis yolu niye ret aldigim yazmiyor mu orda acaba...[/quote]

????????

ne demek istedin burda??

neyse..
universiteden ret alinca vizedende ret alman normal..
ustelik sana gonderilen ret cevabinda neden ret aldigininda yazmasi lazim o sorunlari giderdikten sonra 15 ocaka kadar tekrar basvur..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Çrş Kas 18, 2009 3:41 pm

[quote]Ruh-Adam tarafindan yazilan metin:
Bu nasil bir is vizeden ret aliyorum universiteden ret yok mu bunun bir cikis yolu niye ret aldigim yazmiyor mu orda acaba...[/quote]

????????

ne demek istedin burda??

neyse..
ustelik sana gonderilen ret cevabinda neden ret aldigininda yazmasi lazim o sorunlari giderdikten sonra 15 ocaka kadar tekrar basvur..[/quote]

Ya ilk vizeye girdim ret aldim sonra sartli kabul alip tekrar gireyim dedim ama alamadim... Yukarida yazi var neden ret aldigimi yazmislardir ama eksik varsa arkadaslar istiyorlar diyordu ama bana neden direk ret verdiler...

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Çrş Kas 18, 2009 3:56 pm

[quote]Ruh-Adam tarafindan yazilan metin:

????????

ne demek istedin burda??

neyse..
ustelik sana gonderilen ret cevabinda neden ret aldigininda yazmasi lazim o sorunlari giderdikten sonra 15 ocaka kadar tekrar basvur..[/quote]

Ya ilk vizeye girdim ret aldim sonra sartli kabul alip tekrar gireyim dedim ama alamadim... Yukarida yazi var neden ret aldigimi yazmislardir ama eksik varsa arkadaslar istiyorlar diyordu ama bana neden direk ret verdiler...[/quote]

arkadasim kendi sorunu sen kendin cevapliyon zaten..
ilk retten sonra sen belgelerde birsey degistirmedin galiba mesela kendin soylemissin sartli kabul alamamissin..
dersen ki sadece sprachkurs basvurusu yaptim onu bilemem zaten burda almanca kursunda sorun oldugu yaziyor..

bide bu belgede idari mahkeme bilmem nesinin sekreter galiba onun adresi var yabancilar polisi ret vermis..buyuk bir sorun vardir gibi..
tabi ben seni yaniltmak yada sevkini kirmak istemem..
bence sen okula tekrar basvur dil kursundaki o puruz neyse onuda gider diger belgelerinide tamamladiktan sonra tekrar git..
diger belgelerde tabiki blocke konto yada garantor extra gibi onemli olanlari tabiki her belge onemli ama bunlar biraz daha onemli ama bana gore..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

lovetime_1905

Mesaj gönderen lovetime_1905 » Çrş Kas 18, 2009 4:29 pm

[/quote] arkadasim kendi sorunu sen kendin cevapliyon zaten..
ilk retten sonra sen belgelerde birsey degistirmedin galiba mesela kendin soylemissin sartli kabul alamamissin..
dersen ki sadece sprachkurs basvurusu yaptim onu bilemem zaten burda almanca kursunda sorun oldugu yaziyor..

bide bu belgede idari mahkeme bilmem nesinin sekreter galiba onun adresi var yabancilar polisi ret vermis..buyuk bir sorun vardir gibi..
tabi ben seni yaniltmak yada sevkini kirmak istemem..
bence sen okula tekrar basvur dil kursundaki o puruz neyse onuda gider diger belgelerinide tamamladiktan sonra tekrar git..
diger belgelerde tabiki blocke konto yada garantor extra gibi onemli olanlari tabiki her belge onemli ama bunlar biraz daha onemli ama bana gore..[/quote]

Abi anlatamadim... simdi ben bir kere vizeye girdim ret aldim sonra bu kagidi almam gerekiyor dediler onun icin basvurdum universiteye alamadim.... 2.kez vizeye girmedim daha.Simdi bu universite isini aciga kavusturup vizeye girecem kabul belgesi olmadan adamlara diyecem ulan okumak istiyorum mal...

duffie

Mesaj gönderen duffie » Çrş Tem 14, 2010 2:45 pm

Merhaba,
Universitat Bayreuth dan kabul evraklari geldi. Ama bu evrak A4 kagidina yazilmis ne kase var ne imza.Kabul belgesi boyle birsey midir?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 15, 2010 12:38 am

Evet.