Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisans icin yaş problemi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
avarose

Lisans icin yaş problemi

Mesaj gönderen avarose » Pzt Eyl 11, 2017 5:41 pm

Herkese merhaba arkadaşlar.
ben birkaç aydır Almanya'da üniversite okumak için araştırmalar yapıyorum. şuan açıköğretimde okuyorum.
bazı danışmanlık firmaları yaşımın konsolosluk tarafından sorun olacağını söyledi. benim gibi 27 yaş civarı başvuran, olumlu- olumsuz sonuç alanlar varmı ?
yaş dezantajını nasıl düzeltebilirim ?
teşekkürler

BirFacitas

Re: Lisans icin yaş problemi

Mesaj gönderen BirFacitas » Pzt Eyl 11, 2017 11:01 pm

Dezavantaj olur.B1 alirsaniz iyi olur diye dusunuyorum ama ne kadar yarari olur fikrim yok.Olabildigince almanca kursuna gitmek en mantiklisi.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

avarose

Mesaj gönderen avarose » Pzt Eyl 11, 2017 11:50 pm

BirFacitas yazdı: Pzt Eyl 11, 2017 11:01 pm Dezavantaj olur.B1 alirsaniz iyi olur diye dusunuyorum ama ne kadar yarari olur fikrim yok.Olabildigince almanca kursuna gitmek en mantiklisi.
cevabınız için teşekkürler.
dil için kursa başlıyorum hedefim b2.
ama red ihtimali yüksek ise başka bir ülkede eğitime yatırım yapmayı da düşünmeye başladım. konsolosluğun sadece bu sebeple red vermesi beni korkuttu.
sınavda bir başarı kazanmışım , dil öğrenerek isteğimi belirtmişim ama geçmişe bakarak red verirse emeğim boşa gider diye düşünüyorum.
ben informasyon okumak istiyorum. konuyla ilgili Türkiye'den bir takım sertifika alsam yararı olur mu ?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Eyl 12, 2017 12:39 am

40 yasinda alan vardi yakin zamanlarda, ama inandirici olmaniz lazim. Geri doneceginize kesinlikle inanmalari lazim. Aksi halde biraz zor.
Dil belgesi ve sertifikalar yardimci olur.

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 12, 2017 12:48 am

Denizz yazdı: Sal Eyl 12, 2017 12:39 am 40 yasinda alan vardi yakin zamanlarda, ama inandirici olmaniz lazim. Geri doneceginize kesinlikle inanmalari lazim. Aksi halde biraz zor.
Dil belgesi ve sertifikalar yardimci olur.
anladım teşekkürler.
geri dönmemi yaştan dolayı mı bekliyorlar yoksa gelen tüm öğrencilerden mi ?

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Sal Eyl 12, 2017 10:52 pm

avarose yazdı: Pzt Eyl 11, 2017 11:50 pm cevabınız için teşekkürler.
dil için kursa başlıyorum hedefim b2.
ama red ihtimali yüksek ise başka bir ülkede eğitime yatırım yapmayı da düşünmeye başladım. konsolosluğun sadece bu sebeple red vermesi beni korkuttu.
sınavda bir başarı kazanmışım , dil öğrenerek isteğimi belirtmişim ama geçmişe bakarak red verirse emeğim boşa gider diye düşünüyorum.
ben informasyon okumak istiyorum. konuyla ilgili Türkiye'den bir takım sertifika alsam yararı olur mu ?
Merhaba. Ben de 27 yaşındayım. Türkiye'de üniversite öğrencisiyken B1 alıp dilkursu için geldim buraya, 3 aydır buradayım. DSH'yı verdikten sonra eğitimime burada devam etmeyi düşünüyoırum. Benim için sıkıntı olmadı. Kesinlikle kişide bitiyor diye düşünüyorum. Gerçekten eğitim için gideceğinizi ve istekli olduğunuzu göstermelisiniz. Onlarca öğrenci var burada aylardır kursa gidip hiç konuşamayan, tek derdi gezip tozmak olan. Konsolosluğa hırsınızı gösterdiğiniz takdirde alabilirsiniz ancak mutlaka B1 alın derim. Başarılar diliyorum.

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 12, 2017 11:05 pm

nepharyl_ yazdı: Sal Eyl 12, 2017 10:52 pm Merhaba. Ben de 27 yaşındayım. Türkiye'de üniversite öğrencisiyken B1 alıp dilkursu için geldim buraya, 3 aydır buradayım. DSH'yı verdikten sonra eğitimime burada devam etmeyi düşünüyoırum. Benim için sıkıntı olmadı. Kesinlikle kişide bitiyor diye düşünüyorum. Gerçekten eğitim için gideceğinizi ve istekli olduğunuzu göstermelisiniz. Onlarca öğrenci var burada aylardır kursa gidip hiç konuşamayan, tek derdi gezip tozmak olan. Konsolosluğa hırsınızı gösterdiğiniz takdirde alabilirsiniz ancak mutlaka B1 alın derim. Başarılar diliyorum.
cevabınız moral oldu teşekkürler

avarose

Mesaj gönderen avarose » Sal Eyl 19, 2017 12:48 am

nepharyl_ yazdı: Sal Eyl 12, 2017 10:52 pm Merhaba. Ben de 27 yaşındayım. Türkiye'de üniversite öğrencisiyken B1 alıp dilkursu için geldim buraya, 3 aydır buradayım. DSH'yı verdikten sonra eğitimime burada devam etmeyi düşünüyoırum. Benim için sıkıntı olmadı. Kesinlikle kişide bitiyor diye düşünüyorum. Gerçekten eğitim için gideceğinizi ve istekli olduğunuzu göstermelisiniz. Onlarca öğrenci var burada aylardır kursa gidip hiç konuşamayan, tek derdi gezip tozmak olan. Konsolosluğa hırsınızı gösterdiğiniz takdirde alabilirsiniz ancak mutlaka B1 alın derim. Başarılar diliyorum.
afedersiniz bir şey sorabilir miyim ? sizin eğitim hayatınızda boşluk var mı ? veya okulunuz uzun sürdü mü türkiye de ?

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzr Eyl 24, 2017 2:22 am

avarose yazdı: Sal Eyl 19, 2017 12:48 am afedersiniz bir şey sorabilir miyim ? sizin eğitim hayatınızda boşluk var mı ? veya okulunuz uzun sürdü mü türkiye de ?
merhaba,
evet var malesef. şahsi problemlerim nedeniyle benim de eğitimim epey uzadı. ilk üniversitemden mezun olmadan ayrıldım. şu anda halen bir üniversiteye kayıtlıyım Türkiyede ancak burada devam etmek ya da gerekirse yeniden başlamak istiyorum.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 24, 2017 5:19 am

nepharyl_ yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 2:22 am merhaba,
evet var malesef. şahsi problemlerim nedeniyle benim de eğitimim epey uzadı. ilk üniversitemden mezun olmadan ayrıldım. şu anda halen bir üniversiteye kayıtlıyım Türkiyede ancak burada devam etmek ya da gerekirse yeniden başlamak istiyorum.
yanlış anlamazsan sormak istiyorum nasıl vize alabildin, benimde durumum seninki gibi ve bana red verdiler senelerdir üniversite bitirmemişsin burdamı bitiricen diyerekten

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzr Eyl 24, 2017 11:41 am

cssy yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 5:19 am yanlış anlamazsan sormak istiyorum nasıl vize alabildin, benimde durumum seninki gibi ve bana red verdiler senelerdir üniversite bitirmemişsin burdamı bitiricen diyerekten
Yaşadığım sıkıntılar gezme tozma bazlı olmadığı ve gerçek olduğu için olabilir sanırım. Açıkladım çünkü okulun bitmeme sebebini. C1 İngilizce, B2 Fransızca ve B1 Almancam vardı o sırada. Motivasyon mektubumu da güzel yazmıştım. Hırsınızı göstermek önemli diye düşünüyorum. Yaş o kadar da belirleyici bir faktör değil.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzr Eyl 24, 2017 11:43 am

cssy yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 5:19 am yanlış anlamazsan sormak istiyorum nasıl vize alabildin, benimde durumum seninki gibi ve bana red verdiler senelerdir üniversite bitirmemişsin burdamı bitiricen diyerekten
Kabul ve B1 ile başvurduğun halde mi red verdiler bu arada? Neredeyse imkansız diye biliyorum o durumda.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 24, 2017 3:38 pm

nepharyl_ yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 11:43 am Kabul ve B1 ile başvurduğun halde mi red verdiler bu arada? Neredeyse imkansız diye biliyorum o durumda.
açtığım konuda görmüşsün sanırım sebebi, eet tam kabul aldım, ingilizce yeterliliğimi gösterdim, staj istiyorlardı, ön staj gibi birşey onu dahi yaptım almanyaya gitmeden burda halledeyim diyerekten, b1 almancam yok toefl 87 oda b2 sanırım ingilizce, senin dil bilgisi çok güzel başarılarının devamını diliyorum.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzr Eyl 24, 2017 5:01 pm

cssy yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 3:38 pm açtığım konuda görmüşsün sanırım sebebi, eet tam kabul aldım, ingilizce yeterliliğimi gösterdim, staj istiyorlardı, ön staj gibi birşey onu dahi yaptım almanyaya gitmeden burda halledeyim diyerekten, b1 almancam yok toefl 87 oda b2 sanırım ingilizce, senin dil bilgisi çok güzel başarılarının devamını diliyorum.
Çok saçma 100% ingilizce bir bölümde okuyorsan ve tam kabul aldıysan aslında çıkmalı vize... Belki ingilizceni yeterli görmediler diyeceğim ama yine de saçma yani, sonuçta 100% ingilizce okuyorsan Türkiye'de... Almanca b1 alıp gittiğinde vizen MUTLAKA çıkacaktır.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Pzr Eyl 24, 2017 5:51 pm

nepharyl_ yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 5:01 pm Çok saçma 100% ingilizce bir bölümde okuyorsan ve tam kabul aldıysan aslında çıkmalı vize... Belki ingilizceni yeterli görmediler diyeceğim ama yine de saçma yani, sonuçta 100% ingilizce okuyorsan Türkiye'de... Almanca b1 alıp gittiğinde vizen MUTLAKA çıkacaktır.
bencede saçma bütün gereklilikleri sağlamışım, düşünsene bi tane adam oturuyor masanın başında kağıtları inceliyor falan herşeyi sağladığımı görüyor ama geçmişime dayanarak benimle alakalı bi yargıda bulunuyor ve "yok ya bu okumaz" diyip reddediyor

avarose

Mesaj gönderen avarose » Pzr Eyl 24, 2017 6:41 pm

nepharyl_ yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 2:22 am merhaba,
benim de benzer bir durumum bu. sizin vize almış olmanız benim için de büyük moral. :)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Eyl 25, 2017 5:52 pm

cssy yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 5:51 pm bencede saçma bütün gereklilikleri sağlamışım, düşünsene bi tane adam oturuyor masanın başında kağıtları inceliyor falan herşeyi sağladığımı görüyor ama geçmişime dayanarak benimle alakalı bi yargıda bulunuyor ve "yok ya bu okumaz" diyip reddediyor
Ne yazık ki bu şekilde... Keşke bir fırsatımız olsa da gidip açıklayabilsek hayallerimizi, uğraşlarımızı... Ya da verdikleri red sebebi için yaşanan sıkıntıları, bu nedenle öyle olması gerektiğini... Yine de umudunu kırmamalısın. B1 inan her şeyi değiştirecektir. Konuşamayan adam istemiyorlar. Buraya geldiğinde göreceksin ki bağıra bağıra herhangi başka bir dili konuşan insan gördüğünde insan sinir oluyor. :/

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Eyl 25, 2017 5:53 pm

avarose yazdı: Pzr Eyl 24, 2017 6:41 pm benim de benzer bir durumum bu. sizin vize almış olmanız benim için de büyük moral. :)
Kesinlikle kendinize güvenin ve moralinizi düşürmeyin. İstedikten sonra her şey olur. :) Yaş kaç olursa olsun istikrarlı insan her daim başaracaktır.