Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce lisans ve vize hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ladybug

İngilizce lisans ve vize hakkında

Mesaj gönderen ladybug » Prş Ağu 17, 2017 4:50 pm

Forumda sürekli Almanca yetersizliği yüzünden vize reddi alan kişileri gördükçe kafama takıldı. %100 İngilizce bir bölüme kabul aldığım halde Almanca belgem olmadığı için bu sebeple red alma ihtimalim var mı? Bu şekilde red alan birileri var mı? Ayrıca buradaki okulumda 1. sınıf not ortalamam 2.20 ve iki tane F dersim var, burada okuyabileceğine inanmıyoruz derler mi? Fikrinizi söylerseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İngilizce lisans ve vize hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 17, 2017 4:58 pm

Almanca istemezler vize basvurusunda ama zaten 2.2 ortalaman varsa Almanya da ingilizce bir bölümden kabul alamazsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Prş Ağu 17, 2017 5:52 pm

Physiker yazdı: Prş Ağu 17, 2017 4:58 pm Almanca istemezler vize basvurusunda ama zaten 2.2 ortalaman varsa Almanya da ingilizce bir bölümden kabul alamazsin.
Aldım. Hatta 2 üniversiteye başvurmuştum ikisinden de kabul aldım.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 17, 2017 6:13 pm

Ilginc, hangi üniversitede hangi bölüm?
www.deutschstudent.com

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Prş Ağu 17, 2017 6:22 pm

Physiker yazdı: Prş Ağu 17, 2017 6:13 pm Ilginc, hangi üniversitede hangi bölüm?
Technische Hochschule Deggendorf ve Hochschule Rhein-Waal, endüstri mühendisliği

cssy

Mesaj gönderen cssy » Prş Ağu 17, 2017 8:21 pm

ingilizce belgeni aldınmı toefl ielts gibi, birde iyi bir motivasyon yazısı yaz, neden notların düşük, nasıl daha iyi olabilir, neden almanya falan bilmiyorum işte ikna et onları :D

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Prş Ağu 17, 2017 8:52 pm

cssy yazdı: Prş Ağu 17, 2017 8:21 pm ingilizce belgeni aldınmı toefl ielts gibi, birde iyi bir motivasyon yazısı yaz, neden notların düşük, nasıl daha iyi olabilir, neden almanya falan bilmiyorum işte ikna et onları :D
Evet IELTS skorum 7.5 o olmadan kabul alamazdım zaten :D haklısın mantıklı. Tavsiyen için teşekkürler :) Yine de en ufak şeyden kurt düşüyor içime olmayacak diye, soracak kimse de bulamıyorum çoğunluk Almanca okuyor.

cssy

Mesaj gönderen cssy » Prş Ağu 17, 2017 8:56 pm

öncelikle ielts skorundan dolayı tebrik ediyorum seni 7.5 gayet yüksek bir puan ve durumunu anlıyorum bende ingilizce kabul aldım bir alman üniversiteden, ama boşuna telaş yapma elinden geleni yap ve başvurunu yap, sonrası olacağına varır zaten

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Prş Ağu 17, 2017 9:02 pm

cssy yazdı: Prş Ağu 17, 2017 8:56 pm öncelikle ielts skorundan dolayı tebrik ediyorum seni 7.5 gayet yüksek bir puan ve durumunu anlıyorum bende ingilizce kabul aldım bir alman üniversiteden, ama boşuna telaş yapma elinden geleni yap ve başvurunu yap, sonrası olacağına varır zaten
Teşekkür ederim ama maalesef okul notlarım beni huzursuz ettiği için sevinemiyorum bile buna :D hangi üniversite, bölüm? vizeni aldın mı?

cssy

Mesaj gönderen cssy » Prş Ağu 17, 2017 9:21 pm

ladybug yazdı: Prş Ağu 17, 2017 9:02 pm Teşekkür ederim ama maalesef okul notlarım beni huzursuz ettiği için sevinemiyorum bile buna :D hangi üniversite, bölüm? vizeni aldın mı?
vizemi henüz almadım Allah'ın izniyle alıcam, yakın bi tarihte randevum, o nedenle kalan detayların çokta önemi yok, A1 almanca sertifikası falan almayı düşündünmü belki ingilizce eğitim alacağı halde biraz almanca bilenler daha sempatik geliyordur Almanya ya
En son cssy tarafından Prş Ağu 17, 2017 9:26 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Prş Ağu 17, 2017 9:26 pm

cssy yazdı: Prş Ağu 17, 2017 9:21 pm vizemi henüz almadım Allah'ın izniyle alıcam, yakın bi tarihte randevum, o nedenle kalan detayların çokta önemi yok, A1 almanca sertifikası falan almayı düşündünmü belki ingilizce eğitim alıcağı halde biraz almanca bilenler daha sempatik geliyordur Almanya ya
Evet düşündüm ama 15-20 gün sonra randevum maalesef. Sende var mı?

cssy

Mesaj gönderen cssy » Prş Ağu 17, 2017 9:48 pm

bende de yok, sende büyük ihtmal goetheye baktın ve sınav tarihleri çok geç diye gördün, yalnız ösd de kabul ediyorlar 19 ve 26 sında A1 sınavları var, yalnız şöyle bir durum var 2 hafta içinde sertifika eline ulaşabilirmiş ama daha az sürede ulaşma ihtimalide varmış ve fiyatıda hoş değil, 500 lira.
vize görüşmesine gidenler daha iyi bilir ancak bana öyle geliyorki, orda görevli senin almanca ve ingilizce dereceni yazıyor, yani sen ielts 7.5 gösterince c1-c2 tam neye tekabül ediyorsa not düşecek, almanca kısmınada almanca biliyormusun dediğinde biraz diyip sana soru soracaktır, bir nevi sözlü, ordanda almancanı anlamaya çalışacak, eğer orda konuşabilirsen çat pat A1 notunu düşebilir almancanada.
yalnız bunu yazarken aklıma geldi ve düzeltme yapıyorum yanlış hatırlamıyorsam ingilizce eğitim almak isteyenlere, almanca biliyormusun gibi birşey sormuyorlar bile o nedenle oraya A1 yazdırmanın tek yolu sertifika sanırım.

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Prş Ağu 17, 2017 10:05 pm

cssy yazdı: Prş Ağu 17, 2017 9:48 pm bende de yok, sende büyük ihtmal goetheye baktın ve sınav tarihleri çok geç diye gördün, yalnız ösd de kabul ediyorlar 19 ve 26 sında A1 sınavları var, yalnız şöyle bir durum var 2 hafta içinde sertifika eline ulaşabilirmiş ama daha az sürede ulaşma ihtimalide varmış ve fiyatıda hoş değil, 500 lira.
vize görüşmesine gidenler daha iyi bilir ancak bana öyle geliyorki, orda görevli senin almanca ve ingilizce dereceni yazıyor, yani sen ielts 7.5 gösterince c1-c2 tam neye tekabül ediyorsa not düşecek, almanca kısmınada almanca biliyormusun dediğinde biraz diyip sana soru soracaktır, bir nevi sözlü, ordanda almancanı anlamaya çalışacak, eğer orda konuşabilirsen çat pat A1 notunu düşebilir almancanada.
yalnız bunu yazarken aklıma geldi ve düzeltme yapıyorum yanlış hatırlamıyorsam ingilizce eğitim almak isteyenlere, almanca biliyormusun gibi birşey sormuyorlar bile o nedenle oraya A1 yazdırmanın tek yolu sertifika sanırım.
Anladım... Yine de alabilme şansım olduğunu sanmıyorum ne yazık ki. Belki anca özel bir kurstan falan alabilirim ama o da işe yarar mı bilmiyorum belki almazlar bile. Artık ümit etmekten başka seçeneğim yok :D Görüşmenin nasıl geçtiğinin haberini bekliyorum, anlatırsın artık :D

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Cum Ağu 18, 2017 12:01 am

Bana sormadılar bile Almancan var mı diye görüşmede.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 18, 2017 12:38 am

cssy yazdı: Prş Ağu 17, 2017 9:48 pm bende de yok, sende büyük ihtmal goetheye baktın ve sınav tarihleri çok geç diye gördün, yalnız ösd de kabul ediyorlar 19 ve 26 sında A1 sınavları var, yalnız şöyle bir durum var 2 hafta içinde sertifika eline ulaşabilirmiş ama daha az sürede ulaşma ihtimalide varmış ve fiyatıda hoş değil, 500 lira.
Selam benim gorusmemede ingilizce master olmasina ragmen Ingilizce seviyesini sormadi hatta hic deginmedi sadece derslerinizi ingilzce goreceksiniz degil mi diye sordu fakat Almancaniz ne durumda dedi bende anlamadim :)

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Ağu 18, 2017 8:58 am

benim ingilizce olduğunu bildiği için , görüşmede direk neden almanya falan ingilizce anlat dedi , hiç sorun olmaz yani

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 18, 2017 9:57 am

Hayirli olsun. O zaman lys puaninin cok yüksek olmasi gerekiyor 2,2 yi dengeleyecek kadar. Hic bir sorun yasamazsin almanca bilmedigin icin. Ayrica vize görüsmesi icin ingilizce olarak cok iyi bir motivasyon mektubu yaz ve yine Almanya da ingilizce lisans egitimi alirken üniversitenin ögrencilere sundugu ücretsiz almanca kurslarina da katilmak istedigini belirt ve orda yasarken yine elimden geldigi kadar almanca ögrenmeye calisacagim diye belirt mutlaka.
www.deutschstudent.com

cssy

Mesaj gönderen cssy » Cum Ağu 18, 2017 11:07 am

İngilizce eğitim alınsa dahi A1 almanca sertifika olması büyük bir etki yaratırmı sizce diğer konuya katılan arkadaşlara hitaben sorum

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cum Ağu 18, 2017 11:25 am

Physiker yazdı: Cum Ağu 18, 2017 9:57 am Hayirli olsun. O zaman lys puaninin cok yüksek olmasi gerekiyor 2,2 yi dengeleyecek kadar. Hic bir sorun yasamazsin almanca bilmedigin icin. Ayrica vize görüsmesi icin ingilizce olarak cok iyi bir motivasyon mektubu yaz ve yine Almanya da ingilizce lisans egitimi alirken üniversitenin ögrencilere sundugu ücretsiz almanca kurslarina da katilmak istedigini belirt ve orda yasarken yine elimden geldigi kadar almanca ögrenmeye calisacagim diye belirt mutlaka.
Master başvurularında lys puanının etkisi oluyor mu?

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Cum Ağu 18, 2017 1:39 pm

Arkadaşlar hepiniz mi yüksek lisans öğrencisisiniz? Benim gibi burada lisansı bırakıp gitmeyi düşünen yok mu? :D