Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce lisans ve vize hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ladybug

Re: İngilizce lisans ve vize hakkında

Mesaj gönderen ladybug » Cum Ağu 18, 2017 1:45 pm

Physiker yazdı: Cum Ağu 18, 2017 9:57 am Hayirli olsun. O zaman lys puaninin cok yüksek olmasi gerekiyor 2,2 yi dengeleyecek kadar. Hic bir sorun yasamazsin almanca bilmedigin icin. Ayrica vize görüsmesi icin ingilizce olarak cok iyi bir motivasyon mektubu yaz ve yine Almanya da ingilizce lisans egitimi alirken üniversitenin ögrencilere sundugu ücretsiz almanca kurslarina da katilmak istedigini belirt ve orda yasarken yine elimden geldigi kadar almanca ögrenmeye calisacagim diye belirt mutlaka.
Vize kararını etkiler mi puan ve not? Asıl merak ettiğim şeylerden biri buydu. Tavsiye için teşekkürler.

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cum Ağu 18, 2017 6:11 pm

convivencia yazdı: Cum Ağu 18, 2017 11:25 am Master başvurularında lys puanının etkisi oluyor mu?
Ben master sandım. Lisansmış. Soru yersiz oldu.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 19, 2017 12:43 am

Yok etkilemez rahat ol, büyük bir sürpriz olmazsa 25-30 gün icinde vizen gelir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Pzt Eki 09, 2017 2:28 pm

7 Eylül'de başvurmuştum bugün 6 aylık vizem elime ulaştı.

Haticekymz

Mesaj gönderen Haticekymz » Çrş Oca 24, 2018 12:35 am

ladybug yazdı: Prş Ağu 17, 2017 6:22 pm Technische Hochschule Deggendorf ve Hochschule Rhein-Waal, endüstri mühendisliği
Merhabalar
Ben de rhein-waal e başvurmak istiyorum.gpa 3.90
Ama ben SAT sınavına girdim.yurt dışında okuyorum.başvuru için neler laxım tam olarak bilemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Sal Oca 30, 2018 7:14 pm

Haticekymz yazdı: Çrş Oca 24, 2018 12:35 am Merhabalar
Ben de rhein-waal e başvurmak istiyorum.gpa 3.90
Ama ben SAT sınavına girdim.yurt dışında okuyorum.başvuru için neler laxım tam olarak bilemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.
https://www.hochschule-rhein-waal.de/en/faculties buradan okumak istediğiniz bölümün sayfasına gidip "Admission Requirements for International Students" kısmından bakabilirsiniz. Ben Türkiye'den geldiğim için SAT hakkında bir şey bilmiyorum ne yazık ki, ama open admission bir bölümse muhtemelen kabul alırsınız.

Angelina8211

Mesaj gönderen Angelina8211 » Prş Eki 18, 2018 1:54 pm

ladybug yazdı: Prş Ağu 17, 2017 6:22 pm Technische Hochschule Deggendorf ve Hochschule Rhein-Waal, endüstri mühendisliği
Merhaba ben endüstri mühendisliği birinci sınıf öğrenicisiyim almanyada eğitim almak istiyorum. Okula gidebildin mi?

mervtsc

Mesaj gönderen mervtsc » Pzt May 06, 2019 5:32 pm

Aynı okul aynı bölüme başvuracağım da haziran ortası gibi ielts'e gireceğim, 2-3 haftada belgenin elime geçeceğini varsayarsak okuldan kabul, vize başvurusu, vizenin gelmesi tüm süreç okulların açıldığı günü geçer mi? Diyelim okullar açıldıktan sonra vizem geldi daha sonrasında gitsem bir problem yaşar mıyım? Bilen arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Pzt Ağu 03, 2020 12:23 pm

ladybug yazdı: Prş Ağu 17, 2017 4:50 pm Forumda sürekli Almanca yetersizliği yüzünden vize reddi alan kişileri gördükçe kafama takıldı. %100 İngilizce bir bölüme kabul aldığım halde Almanca belgem olmadığı için bu sebeple red alma ihtimalim var mı? Bu şekilde red alan birileri var mı? Ayrıca buradaki okulumda 1. sınıf not ortalamam 2.20 ve iki tane F dersim var, burada okuyabileceğine inanmıyoruz derler mi? Fikrinizi söylerseniz sevinirim
Eski bir başlıkmış ama konuyu araştırırken farkettim, ben de aynı okul- bölüme başvurdum ve maalesef ortalamam düşük. Henüz sonuçlanmadı durumum ama mümkünse mail adresinizi verebilir misiniz? birkaç soru sormak istiyorum da umarım burayı görürsünüz teşekkürler şimdiden :)

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Ağu 05, 2020 1:17 am

convivencia yazdı: Cum Ağu 18, 2017 11:25 am Master başvurularında lys puanının etkisi oluyor mu?
Bende bunu ilk defa duydum, yok diye biliyodum

ladybug

Mesaj gönderen ladybug » Çrş Ağu 26, 2020 6:34 pm

redwayyy yazdı: Pzt Ağu 03, 2020 12:23 pm Eski bir başlıkmış ama konuyu araştırırken farkettim, ben de aynı okul- bölüme başvurdum ve maalesef ortalamam düşük. Henüz sonuçlanmadı durumum ama mümkünse mail adresinizi verebilir misiniz? birkaç soru sormak istiyorum da umarım burayı görürsünüz teşekkürler şimdiden :)
Open admission olan bolumlerde ortalamanin onemi yok diye biliyorum.

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Çrş Ağu 26, 2020 8:38 pm

ladybug yazdı: Çrş Ağu 26, 2020 6:34 pm Open admission olan bolumlerde ortalamanin onemi yok diye biliyorum.
Evet öyleymiş ben de aynı okulun endüstri mühendisliğinden kabul aldım. Sanırım siz de bu bölümü okuyorsunuz. Hala devam ediyorsanız verebilceğiniz tavsiyeler var mı? Memnun musunuz acaba?