Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Berlin'den master için kabul aldım

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MoYk_

Re: TU Berlin'den master için kabul aldım

Mesaj gönderen MoYk_ » Çrş Ağu 02, 2017 1:36 pm

Hayırlı olsun. Ben de İngilizce kabul aldım İzmirde görevli sormadı bile Almanca biliyor musun diye. İngilizce olduğu için bi sıkıntı yaşamazsın. Forumu ararsan görürsün zaten İngilizce kabul alanlar Almanca konusunda bi sıkıntı çekmiyor. IELTS belgeni mutlaka götür konsolosluğa, niyet mektubunda da bahset bölümün İngilizce olduğu hakkında.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Ağu 02, 2017 1:40 pm

Bu yil icinde ben ve bir kac kisi daha almanca belgesi olmadan kabul aldi. Bilgisayara not alirken A1 diyebilirsin ama biraz calisip gidersen iyi olur sorma ihtimaline karsi. Yada direk öğreniyorum kendim calisiyorum orda da arastirdiktan sonra kursa yazilmayi planliyorum diyebilirsin.

Almanca bilmemen vize almanda sorun oluşturacağını sanmiyorum, diger sartlari sağlıyorsan simdiden hayirli olsun vizeniz. :)

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Çrş Ağu 02, 2017 3:34 pm

MoYk_ yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 1:36 pm Hayırlı olsun. Ben de İngilizce kabul aldım İzmirde görevli sormadı bile Almanca biliyor musun diye. İngilizce olduğu için bi sıkıntı yaşamazsın. Forumu ararsan görürsün zaten İngilizce kabul alanlar Almanca konusunda bi sıkıntı çekmiyor. IELTS belgeni mutlaka götür konsolosluğa, niyet mektubunda da bahset bölümün İngilizce olduğu hakkında.
Selamlar,benim master kabulumde ingilizce dilde fakat lisansimi Ingilizce okudugum icin benden herhangi bir dil sinavi sarti aramadilar sadece belgelememi istediler sonucunda kabulde aldim.Fakat konsolosluk bu durumu soruyor mu veya herhangi bir yeterlilik istiyor bu bilmiyorum size ekstra birsey soruldu veya istendi mi ayrica konsoloslugun bilgi notu 23'te kabul belgesinin olmadigi durumlarda dil yeterliliginden bahsetmis direk kabul varsa herhangi bir belge yazilmamis.Bu durumda ielts toefl vb belgeler zorunlu mu oluyor yoksa basvuryu guclendirme amacli mi anlayamadim.

Edit:Hocam birde gorusmeniz nasil gecti anlatirsaniz super olur tecrubeniriz :)

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Çrş Ağu 02, 2017 4:23 pm

hunterqb yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 3:34 pm Selamlar,benim master kabulumde ingilizce dilde fakat lisansimi Ingilizce okudugum icin benden herhangi bir dil sinavi sarti aramadilar sadece belgelememi istediler sonucunda kabulde aldim.Fakat konsolosluk bu durumu soruyor mu veya herhangi bir yeterlilik istiyor bu bilmiyorum size ekstra birsey soruldu veya istendi mi ayrica konsoloslugun bilgi notu 23'te kabul belgesinin olmadigi durumlarda dil yeterliliginden bahsetmis direk kabul varsa herhangi bir belge yazilmamis.Bu durumda ielts toefl vb belgeler zorunlu mu oluyor yoksa basvuryu guclendirme amacli mi anlayamadim.

O belgeyi de konsolosluğa versen iyi olur, yoksa da çok sıkıntı olmaz, İngilizce olduğu için çok zorlamıyorlar Almanca olsa sıkıntı. Bazı üniversiteler dil belgesini başvuru sırasında değil kayıt sırasında da alabiliyor yani belgesiz başvuru yapabiliyorsunuz. Ben RWTH Aachen'dan öyle kabul almıştım. O yüzden kabul mekutubunda yazıyor bende yeterlilik belgesi de gerekli diye.

Profilimden mesajlarıma bakabilirsin ayrıntılı yazdım görüşmeyi, bu konuda var önceki sayfalarda kaldı sanırım. İngilizce diye aratırsan önceki arkadaşların görüşmelerini de bulabilirsin ;)

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Çrş Ağu 02, 2017 11:02 pm

hunterqb yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 3:34 pm Selamlar,benim master kabulumde ingilizce dilde fakat lisansimi Ingilizce okudugum icin benden herhangi bir dil sinavi sarti aramadilar sadece belgelememi istediler sonucunda kabulde aldim.Fakat konsolosluk bu durumu soruyor mu veya herhangi bir yeterlilik istiyor bu bilmiyorum size ekstra birsey soruldu veya istendi mi ayrica konsoloslugun bilgi notu 23'te kabul belgesinin olmadigi durumlarda dil yeterliliginden bahsetmis direk kabul varsa herhangi bir belge yazilmamis.Bu durumda ielts toefl vb belgeler zorunlu mu oluyor yoksa basvuryu guclendirme amacli mi anlayamadim.

Hocam lisans dili ingilizce olayını ielts veya toefl almadan nasıl belgelediniz acaba? Teşekkür ederim.
Be different,make a difference...

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 03, 2017 1:10 am

burak0992 yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 11:02 pm Hocam lisans dili ingilizce olayını ielts veya toefl almadan nasıl belgelediniz acaba? Teşekkür ederim.
Hocam ilk once basvuru yapacaginiz okul bunu kabul edecek mezun oldugum okulumdan belge istedim hazirladilar oncesinden yatay gecis yapmistim eski okulumdan kalan ogrenci belgesi ekledim orada education language:english yaziyordu.Simdi aynilarini vizeye ekleyecegim insallah sikinti olmaz.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Ağu 03, 2017 7:51 pm

hunterqb yazdı: Prş Ağu 03, 2017 1:10 am Hocam ilk once basvuru yapacaginiz okul bunu kabul edecek mezun oldugum okulumdan belge istedim hazirladilar oncesinden yatay gecis yapmistim eski okulumdan kalan ogrenci belgesi ekledim orada education language:english yaziyordu.Simdi aynilarini vizeye ekleyecegim insallah sikinti olmaz.
Anladım teşekkür ederim umarım sıkıntı çıkmaz. Başarılar :)
Be different,make a difference...

cssy

Mesaj gönderen cssy » Prş Ağu 03, 2017 8:27 pm

arkadaşlar bende lisans eğitimi ingilizcede kabul aldım, toeflım var puanı sağlıyorum, lisans içinde aynı şey geçerli diye düşünüyorum dimi ? yinede a1 almanca ile gitmek istiyorum iyi bir izlenim bırakmak için.
şunuda ekleyim okulunuzdan yazı falan alabilirsiniz bana öylede yardımcı oldular okuyacağı dil ingilizcedir falan gibisinden almanca, imzalı kaşeli bir mail attılar al göster vizede gibisinden.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 03, 2017 10:14 pm

cssy yazdı: Prş Ağu 03, 2017 8:27 pm arkadaşlar bende lisans eğitimi ingilizcede kabul aldım, toeflım var puanı sağlıyorum, lisans içinde aynı şey geçerli diye düşünüyorum dimi ? yinede a1 almanca ile gitmek istiyorum iyi bir izlenim bırakmak için.
şunuda ekleyim okulunuzdan yazı falan alabilirsiniz bana öylede yardımcı oldular okuyacağı dil ingilizcedir falan gibisinden almanca, imzalı kaşeli bir mail attılar al göster vizede gibisinden.
Hocam benim kabul direk Ingilizce hazirlanmis sekilde geldi egitim dili yazmiyor ama belli olur diye dusunuyorum acaba sizin gibi ekstra belgede istesem mi ?

cssy

Mesaj gönderen cssy » Prş Ağu 03, 2017 10:47 pm

hunterqb yazdı: Prş Ağu 03, 2017 10:14 pm Hocam benim kabul direk Ingilizce hazirlanmis sekilde geldi egitim dili yazmiyor ama belli olur diye dusunuyorum acaba sizin gibi ekstra belgede istesem mi ?
neden olmasın bi mail at sor çok zahmet olmasa gerek onlar için

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Ağu 03, 2017 11:00 pm

cssy yazdı: Prş Ağu 03, 2017 10:47 pm neden olmasın bi mail at sor çok zahmet olmasa gerek onlar için
Tabikide olmaz hocam mail atarim ama kabul belgesi zaten Ingilizce, Almanca bolum icin Ingilizce kabul mektubu vermiyeceklerine gore anlasilir diye dusunmustum :)

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 04, 2017 12:29 am

uygar yazdı: Prş Ağu 03, 2017 9:15 pm Arkadaşlar bir şey daha soracağım, ben şu an kurumsal bir şirkette çalışmaktayım. Bunu vize görüşmesinde nasıl kullanmalıyım? Şirketten alabileceğim bir evrak var mı vizede kolaylık sağlaması adına? Vizede işten ayrılıp master a gideceğimi söylemeyi planlıyorum. şirkettekiler de biliyor durumu
Uygar merhaba, bende kurumsal bir firmada calisirken gittim gorusmeye ve isten ayrilip gidecegimi soyledim. Tekrarda donup daha iyi bir pozisyonda işta calisacaginida soylemeyi unutma.

Herhangi bir artisi eksisi oldugunu da sanmiyorum.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 04, 2017 12:31 am

hunterqb yazdı: Prş Ağu 03, 2017 10:14 pm Hocam benim kabul direk Ingilizce hazirlanmis sekilde geldi egitim dili yazmiyor ama belli olur diye dusunuyorum acaba sizin gibi ekstra belgede istesem mi ?
Simdi tekrar baktim benim kabulde ingilizce ve egitim dili ingilizcedir diye bir not yok. Herhangi bir sorun olusturmadi vize almamda.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 04, 2017 12:34 am

Denizz yazdı: Cum Ağu 04, 2017 12:31 am Simdi tekrar baktim benim kabulde ingilizce ve egitim dili ingilizcedir diye bir not yok. Herhangi bir sorun olusturmadi vize almamda.
Hayirli ugurli olsun Deniz hocam adiniza cok sevindim.Bakalim bende ielts/toefl talep ederler mi diye kara kara dusunuyorum vize gorusmesinde,lisansimi Ingilizce bitirdigim icin okul ielts vb istememisti.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 04, 2017 12:42 am

hunterqb yazdı: Cum Ağu 04, 2017 12:34 am Hayirli ugurli olsun Deniz hocam adiniza cok sevindim.Bakalim bende ielts/toefl talep ederler mi diye kara kara dusunuyorum vize gorusmesinde,lisansimi Ingilizce bitirdigim icin okul ielts vb istememisti.
Tesekkur ederim darisida size olur umarim.

Maalesef senin durumda ne olur cok bir fikrim yok basvurmadan once baya araştırmıştım forumu benzer durumda kisilerin basvurusu varmiydi hatirlayamiyorum.

ama gorusmede memurdan fikir alabilirsiniz buyuk ihtimalle gelecek cevabi biliyorlardir. İngilizce lisans belgesini kabul etmez yabancilar sube derse red almamak icin basvurunu geri cekip, hizlica bir ielts veya daha sık olan Cambridge sinavlarindan birine girip oyle basvurursun.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Ağu 04, 2017 12:53 am

Denizz yazdı: Cum Ağu 04, 2017 12:42 am Tesekkur ederim darisida size olur umarim.

Maalesef senin durumda ne olur cok bir fikrim yok basvurmadan once baya araştırmıştım forumu benzer durumda kisilerin basvurusu varmiydi hatirlayamiyorum.

ama gorusmede memurdan fikir alabilirsiniz buyuk ihtimalle gelecek cevabi biliyorlardir. İngilizce lisans belgesini kabul etmez yabancilar sube derse red almamak icin basvurunu geri cekip, hizlica bir ielts veya daha sık olan Cambridge sinavlarindan birine girip oyle basvurursun.
Anladim Deniz hocam tesekkur ederim yorumunuz icin okul boyle bir imkani sununca bende o sekilde basvuru yaptim.Yani okul boyle bir imkani veriyorsa bildikleri vardir diye dusunuyorum ama dediginiz gibi is vizeyi veren birimde bitiyor.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Ağu 04, 2017 8:57 am

Almanca olarak vermistim. Kendin yazacaksan Turkce veya İngilizce olarak, daha sonra bir tercumana cevirttirebilirsin. Yeminli olmasinada gerek yok.

bilgenu

Mesaj gönderen bilgenu » Cmt Ağu 12, 2017 7:05 pm

Uygar selam
Tebrikler oncelikle. Sana mektuo gelmeden once okuldan e-mail geldi mi?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Ağu 14, 2017 11:21 am

uygar yazdı: Pzt Ağu 14, 2017 10:30 am Deniz selam, isyerinden herhangi bir belge alip verdin mi vize basvurusunda?
Selam, benden isyerimle ilgili herhangi bir belge istemediler. Sadece ayrilip mi gideceksin diye sordu bende evet dedim.

denizoykuyildiz

Mesaj gönderen denizoykuyildiz » Çrş Eyl 06, 2017 11:13 am

uygar yazdı: Çrş Ağu 02, 2017 1:26 pm Merhaba, TU Berlin Wirchaftenformatik(Information Systems Management) İngilizce için kabul aldım, mektup elime geçen hafta ulaştı. Şimdi vizeye başvuracağım, 18 Ağustos'ta randevum var. Kesin kabul belgesi bu arada yolladıkları.

Sorum şu: Vizede almanca vs. bir sorun yaşama ihtimalim var mı? Dikkat etmemi önerebileceğiniz bir nokta var mıdır? Almanca hiç bilmiyorum, zaten ielts verdim ve ingilizce eğitim göreceğim.

Başvuru sürecim ile ilgili sormak istedikleriniz varsa da yardımcı olurum.
tekrar merhaba ben yine bir soru soracağım :) ben de mis mezunuyum TU Berlin Information Systems Management istiyorum ben de ve ortalamam pek yüksek değil hem almanca hem ingilizce bölüme başvurmayı planlıyorum o yüzden ama ingilizce olmasını daha çok istiyorum. Dil belgelerim vs tam ve 1 senelik iş tecrübem var yaz dönemi için başvurayım diyorum ama kış döneminde yaz döneminden daha fazla mı kontenjan açılıyor bu konuda bir fikrin var mı, şansım azalır mı? Bir de motivasyon mektubuyla iligli hiç bir bilgi bulamadım sitelerinde yüzde olarak başvuru sonucunu etkiliyor mu sence?