Giriş yapamayanların dikkatine
  • Şifremi unuttum özelliğini kullanarak yeni şifre talebinde bulunmalısınız.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tıklayıp, yeni şifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni şifre ile giriş yapın.
    • Yeni şifre belirlemek için giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın
  • Mail adresi güncel olmadığı için maili alamayanlar bu başlık altında çözüme ulaşabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, şikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cagdas1881

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cum Oca 24, 2020 3:21 pm

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı sizlere
Fintibaya 1 yıllık para yatırmama ramen vize formunda 2 yıllık vize istiyorum diyebilir miyim yoksa 2 yıllık öğrenci vizesi istediğimde 2 yıllık bloke parası mı isterler

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cum Oca 31, 2020 2:12 pm

fintiba'ya kayıt olurken 15 €'luk indirim alabileceğiniz referans linki : https://fintiba.referralrock.com/l/1YUSUFZIYAG02/

yılmazmavzer

Mesaj gönderen yılmazmavzer » Pzt Şub 10, 2020 8:46 pm

Merhaba herkese. Ben Ruhr-Universität Bochum’dan kabul aldım. 24-25-26 Şubat için vize randevusu almam gerek ama idata ile görüştüğümde konsolosluğun daha vize randevu tarihlerini göndermediğini söylediler. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de bu bloke hesapla ilgili bir sorum olacaktı. Beni. 1500 Euro kadar bir eksiğim var. Artık limitlerdeyim. Daha fazla bulamıyorum. 9000 Euro ile vize alabilir miyim?

ipek96

Mesaj gönderen ipek96 » Pzt Şub 10, 2020 8:53 pm

vizen çıkınca fintiba bloke hesabında bir görüşme yapıyorsun sonra sana mektup geliyor kart vb . sağlık sigortası normal acentalardan yaptır mantıklı değil fintiba

tipitip

Mesaj gönderen tipitip » Sal Şub 11, 2020 5:00 pm

ARkadaşlar merhaba
Almanya’ya geldikten sonrabloke hesap süresi bitince fintibada tekrar bloke hesap açan oldu mu? Yenileyen yani?

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Şub 13, 2020 5:45 pm

Merhabalar. Almanyaya giriş yaptıktan sonra Deutsche Posta yönlendirdi fintibadan gelen kağıt. Bu işlemi yaptım ama şimdi ne yapmam lazım anlamadım konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Neden deutsche posta gittiğimi bile anlamadım

mrlaurentiu

Mesaj gönderen mrlaurentiu » Cum Şub 28, 2020 1:25 pm

Herkese merhaba, geçen hafta vise başvurum epey maddi opsiyon göstermeme rağmen bloke hesap veya garantör istemiyle geri çevrildi. Ben de fintibadan hesap oluşturdum ve son aşamada da sistem selfie fotoğrafımı ve pasaport ön yüzünü istedi. O aşama da onay aldıktan sonra “Next Step: Transfer your blocked amount” aşamasındayım. Bu arada belirteyim. 6 aylık 353 er euro bloke ettirmek üzere açtım hesabı. Sistem sebebini sordu ve yanıt olarak okulumun aylık 500 euro sağladığını yazdım. Bir iki gün sürdü bu aşama da.

Bana bildirilen iban numarama dün akşam üstü Denizbank'tan 2307 euro swift işlemi gerçekleştirdim, 70 lira masraf aldı banka.

Şimdi sorum şu ki, ne zaman Fintiba hesabıma meblağ yatacaktır? Zira telaşlanıyorum zaman daraldıkça olası problemlerin ortaya çıkmasından dolayı. Teşekkürler...

michelmic

Mesaj gönderen michelmic » Cum Şub 28, 2020 3:31 pm

mrlaurentiu yazdı:
Cum Şub 28, 2020 1:25 pm
Herkese merhaba, geçen hafta vise başvurum epey maddi opsiyon göstermeme rağmen bloke hesap veya garantör istemiyle geri çevrildi. Ben de fintibadan hesap oluşturdum ve son aşamada da sistem selfie fotoğrafımı ve pasaport ön yüzünü istedi. O aşama da onay aldıktan sonra “Next Step: Transfer your blocked amount” aşamasındayım. Bu arada belirteyim. 6 aylık 353 er euro bloke ettirmek üzere açtım hesabı. Sistem sebebini sordu ve yanıt olarak okulumun aylık 500 euro sağladığını yazdım. Bir iki gün sürdü bu aşama da.

Bana bildirilen iban numarama dün akşam üstü Denizbank'tan 2307 euro swift işlemi gerçekleştirdim, 70 lira masraf aldı banka.

Şimdi sorum şu ki, ne zaman Fintiba hesabıma meblağ yatacaktır? Zira telaşlanıyorum zaman daraldıkça olası problemlerin ortaya çıkmasından dolayı. Teşekkürler...
Benim kendi tecrübem 2 iş günü ama çevremden gördüğüm kadarıyla 1-3 iş günü arasında swift işlemi hesaba yansıyor.

KARDELEN

Mesaj gönderen KARDELEN » Cmt Şub 29, 2020 8:38 am

Arkadaşlar merhaba, dün yani cuma günü açılan bloke hesabıma swift olarak parayı gönderirken iş telaşıyla acele edip alıcı ismi kısmını tamamen yanlış anladım ve bambaşka bir şey yazdım. Sonuç olarak hesap numaram aynı fakat ismimin yazması gereken yerde başka bir şey yazıyor ve para şu an hiçbir yerde gözükmüyor. Acaba böyle bir durum yaşayan var mı ? Param muhtemelen bana iade edilecek ama ne zaman iade edilir? Bilgi verirseniz çok sevinirim.