Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
veli5672

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen veli5672 » Pzt Eyl 11, 2017 3:10 pm

furkanarabul yazdı: Cum Tem 14, 2017 10:50 am Arkadaşlar bu siteden bloke hesap açan varmı 1-2 sorum olucak.

SUTOR Bank ile işbirliği yapmakta olan Firma FINTIBA: Hesap açma işlemi www.fintiba.com

adresinden yapılmaktadır (Resmi web sitesi şu anda İngilizce hizmet vermekte olup, Alman versi-
yonu da öngörülmektedir). Hesabın açılması / paranın yatırılmasının ardından Mail yoluyla (müşte-
ri numarası ve şifre ile birlikte) gönderilen teyit belgesinin bir örneğini vize başvurunuza ekleme-
niz gerekmektedir. Vize bölümü bloke hesabın bilgilerini kontrol edebilmektedir.
bende hesap açacam yardımcı olacak arkadaş varmı?

veli5672

Mesaj gönderen veli5672 » Pzt Eyl 11, 2017 3:10 pm

bende bloke hesap açacam yardımcı olurmusunuz.

veli5672

Mesaj gönderen veli5672 » Pzt Eyl 11, 2017 3:13 pm

cssy yazdı: Sal Tem 25, 2017 10:20 pm Arkadaşlar birşey sorucam bloke hesabı açtıktan sonra bu paranın nerden geldiiğine dair birşey göstermeme gerek varmı, ne bileyim bir banka hesabı, tapu, araba ruhsatı falan, belki başka ülkere vize olayıyla uğraşanlar hatırlar misal canada senden yeterli parayı gösterdiğin halde ki bloke hesap yok onlarda banka hesabında gösteriosn bir miktar para beğenirlerse artık :D birde finansal durumunu desteklicek başka şeylerde gösteriyorsun tapu, ruhsat, banka hesabı, sponsorlarının mektubu imzalı falan, almanyaya üniversiteye giden bir kişi ise bloke hesabı gösterip vizenin "finans" tarafına çizgisini çekebilirmi bir daha uğraşmamak üzere ? teşekkürler.

veli5672

Mesaj gönderen veli5672 » Pzt Eyl 11, 2017 3:13 pm

bende bloke hesaaap açacam yardımcı olurmusunuz.

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cmt Eyl 23, 2017 4:22 pm

turker99 yazdı: Cmt Eyl 09, 2017 2:23 pm Merhaba. Fintiba'dan bloke hesap açıp Almanya'da kullanmaya başlayan var mı ? Ülkeye vardığımızda herhangi bir şey yapmamıza gerek var mı ayrıca ? Herhangi bir sıkıntı veya problem çıktı mı para çekerken ?
Arkadaşlar bende aynı soruyu sormak istiyorum. Gidip fintibayı kullanmaya başlayan oldu mu? Paramıza ulaşmak için cep telefonu, bir banka hesabı ve resmileştirme diye bi işlem yapmamız gerektiği yazıyor. Bu işlemleri yapan, deneyimlerini paylaşan olursa çok sevinirim.

aletheia

Mesaj gönderen aletheia » Prş Eyl 28, 2017 2:44 pm

Merhaba. Ben Almanyadayim fakat gerekli adimlari henuz tamamlayamadim. Sitede adim adim neye ihtiyaciniz oldugu yaziyor. Oncelikle buradan bir telefon hatti aldim ve bir banka hesabi actirdim. Ilk asamada vizemi scan edip yukledim. Ardindan voucher adli bir belge var, onu indirip bastirip postaneden gerekli adrese yolladim. Ogrenci belgemi yukledim, onaylanmasini bekliyorum. Her belge yuklediginde onaylanmasi icin 1-3 gun arasinda bekliyorsunuz.

Tum asamlari tamamlayinca tekrar yazacagim ama siz vizeniz ciktigi gibi scan edip yukleyin beklemeden, vardiginizda zaman kaybetmeden banka hesabi acip bir hat edinin. Voucher belgesini indirip posta yoluyla iletin. Ama bu islemler hemen olmadigi icin yaninizda bir sure idare edeceginiz bir para bulundurun.

aletheia

Mesaj gönderen aletheia » Prş Eyl 28, 2017 2:46 pm

smg61 yazdı: Cmt Eyl 23, 2017 4:22 pm Arkadaşlar bende aynı soruyu sormak istiyorum. Gidip fintibayı kullanmaya başlayan oldu mu? Paramıza ulaşmak için cep telefonu, bir banka hesabı ve resmileştirme diye bi işlem yapmamız gerektiği yazıyor. Bu işlemleri yapan, deneyimlerini paylaşan olursa çok sevinirim.
Bu resmilestirme dedikleri kendi yanitimda bahsettigim voucher belgesinin cikti alinip postalanmasi.

turker99

Mesaj gönderen turker99 » Prş Eyl 28, 2017 6:31 pm

aletheia yazdı: Prş Eyl 28, 2017 2:44 pm Merhaba. Ben Almanyadayim fakat gerekli adimlari henuz tamamlayamadim. Sitede adim adim neye ihtiyaciniz oldugu yaziyor. Oncelikle buradan bir telefon hatti aldim ve bir banka hesabi actirdim. Ilk asamada vizemi scan edip yukledim. Ardindan voucher adli bir belge var, onu indirip bastirip postaneden gerekli adrese yolladim. Ogrenci belgemi yukledim, onaylanmasini bekliyorum. Her belge yuklediginde onaylanmasi icin 1-3 gun arasinda bekliyorsunuz.

Tum asamlari tamamlayinca tekrar yazacagim ama siz vizeniz ciktigi gibi scan edip yukleyin beklemeden, vardiginizda zaman kaybetmeden banka hesabi acip bir hat edinin. Voucher belgesini indirip posta yoluyla iletin. Ama bu islemler hemen olmadigi icin yaninizda bir sure idare edeceginiz bir para bulundurun.
Teşekkürler yanıt için, gayet açıklayıcı olmuş. Evet bu anlattığınız adımları sitede gösteriyor fakat para aktarımı tamamlandıktan sonra. Ben de parayı aktarmadan önce sormuştum ki bu yöntemi değerlendirebilmemiz için en uygun zaman o zaman oluyor. Sonra ki adımları da paylaşırsanız ileride bu yöntemi kullanacak arkadaşlar açısından daha faydalı olabilir. Öneriler için tekrar teşekkürler.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Eyl 29, 2017 12:06 am

aletheia yazdı: Prş Eyl 28, 2017 2:46 pm Bu resmilestirme dedikleri kendi yanitimda bahsettigim voucher belgesinin cikti alinip postalanmasi.
Hocam voucher dediginiz postident mi oluyor yoksa baska birsey mi ?

aletheia

Mesaj gönderen aletheia » Cum Eyl 29, 2017 3:29 pm

hunterqb yazdı: Cum Eyl 29, 2017 12:06 am Hocam voucher dediginiz postident mi oluyor yoksa baska birsey mi ?
Evet dediğim o, ilk kelimeyi hatırlayamamistim yazarken ☺

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cum Eyl 29, 2017 5:41 pm

aletheia yazdı: Prş Eyl 28, 2017 2:44 pm Merhaba. Ben Almanyadayim fakat gerekli adimlari henuz tamamlayamadim. Sitede adim adim neye ihtiyaciniz oldugu yaziyor. Oncelikle buradan bir telefon hatti aldim ve bir banka hesabi actirdim. Ilk asamada vizemi scan edip yukledim. Ardindan voucher adli bir belge var, onu indirip bastirip postaneden gerekli adrese yolladim. Ogrenci belgemi yukledim, onaylanmasini bekliyorum. Her belge yuklediginde onaylanmasi icin 1-3 gun arasinda bekliyorsunuz.

Tesekkurler yanitiniz icin. Bende haftaya bu islemleri gerceklestiriyor olacagim. Hangi telefon hattini aldiniz ve hangi bankadan hesap actiginizida paylasabilirseniz cok sevinirim.

aletheia

Mesaj gönderen aletheia » Sal Eki 03, 2017 7:12 pm

smg61 yazdı: Cum Eyl 29, 2017 5:41 pm Tesekkurler yanitiniz icin. Bende haftaya bu islemleri gerceklestiriyor olacagim. Hangi telefon hattini aldiniz ve hangi bankadan hesap actiginizida paylasabilirseniz cok sevinirim.
Üniversitem önerdiği için Sparkasse hesabı açtım.Hattım ise Winsim.

bielefeld2017

Mesaj gönderen bielefeld2017 » Cmt Eki 07, 2017 4:00 am

aletheia yazdı: Sal Eki 03, 2017 7:12 pm Üniversitem önerdiği için Sparkasse hesabı açtım.Hattım ise Winsim.
Paranı cekebildin mi aletheia? Ben neredeyse tüm işlemleri hallettim almanyada normal bank hesabıda actım.Fakat paraya henuz ulasamadım.Bu seferde TIN ve Residence permit dosyalarını yukleyim diyor ama diğer yandan da para aktarma kısmında running yazıor.Ha bu arada Alman hesabımın kartı bloke old yanlış sifreden dolayı belki o yuzden parayı transfer edemediler.Pazartesi bankaya gidip yeni şifre alacam bakalım nasıl olacak

aletheia

Mesaj gönderen aletheia » Pzt Eki 09, 2017 1:11 pm

bielefeld2017 yazdı: Cmt Eki 07, 2017 4:00 am Paranı cekebildin mi aletheia? Ben neredeyse tüm işlemleri hallettim almanyada normal bank hesabıda actım.Fakat paraya henuz ulasamadım.Bu seferde TIN ve Residence permit dosyalarını yukleyim diyor ama diğer yandan da para aktarma kısmında running yazıor.Ha bu arada Alman hesabımın kartı bloke old yanlış sifreden dolayı belki o yuzden parayı transfer edemediler.Pazartesi bankaya gidip yeni şifre alacam bakalım nasıl olacak
Ben de ayni asamadayim. Yarin odeme alacagim umarim. Tüm adimlari da tekrar düzenleyip yazacagim.

viewtopic.php?p=124645#p124645

Su baslikta da konusulmus, sanirim dedigin belgeler eksik olsa da odeme alabilecegiz.

turker99

Mesaj gönderen turker99 » Prş Eki 12, 2017 4:22 pm

Arkadaşlar Fintiba'dan hiç video call talep edilen var mı ? Legitimation için gerekli oldugunu belirtmişler. Forumda böyle birşeyden bahseden görmediğim için bir sormak istedim...

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Eki 12, 2017 4:58 pm

Arkadaşlar ben görüntülü görüşmeyi yaptım sizden pasaport bilgilerinizi talep ediyorlar canlı olarak onaylayıp pasaportunuzu gösterisyorsunuz daha sonra sizin ve pasaportun fotoğrafını alıyor bu canlı yayının fintiba için olduğunu söyleminizi istiyor sonunda canlı yayın sırasında bir mail atılıyor ve o maildeki pini canlı olarak söylemeniz gerekiyor 4-5 dakika süren işlem İngilizce veya Almanca yapabilirsiniz.Bu işlem vaucher ile postident yerine geçiyor sanırım çünkü bu durum ile ilgili çok fazla şikayet alındığı için böyle bir sisteme geçildiğinden bahsedilmişti bir mailde.

kenankarahan

Mesaj gönderen kenankarahan » Cum Eki 13, 2017 10:34 pm

cansudenizozdemir yazdı: Pzt Ağu 07, 2017 6:37 pm Evet yaa pardon yanlış yazmışım :(
Kusura bakma tam anlayamamışım sorunu.

Bence önemli olan kabul mektubundaki süre. Çünkü bu süre için vizeye başvuruyorsun. Benim kabul mektubum ilk dönemi kapsadığı için ben uzatacak olmama rağmen sadece ilk dönem için başvuruda bulundum. Bloke hesaba da 12 aylık koydum ki ikinci dönem bunlarla birdaha uğraşmayayım diye.
Senin dil kursu vb. fark etmez bence. Önemli olan resmi evrak (dil kursu kabulü, okula kabul kabulü vb.) üzerinde belirtilen tarihler için başvurunu ve bütçeni ayarlaman. O yüzden, atıyorum dil kursu+ilk dönem 8 ay mı sürecek, o zaman o sekiz aylık sürecin büyçesini iyi ayarlamalısın.
Atıyorum hibe sözleşmende ilk ayki dil kursunu kapsamıyorsa (ki kapsar aslında normalde) ı zaman o ilk ay için bütçe göstermelisin bir şekilde.Bence bunun için bankaya (bloke olmayan) yatırdığın parayı göstermen yeterlidir.
Ama şuna dikkat et derim; fintibaya fazlafan para yatırsan bile o fazla kısım konsolosluğa bildirilmiyor diye biliyorum.
Ama herşeyden önemlisi, kim ne derse desin başvuru sırasında durumunuzu dilekçe ile anlatırsanız hiç sıkıntı olmaz. Buna çok önem veriyorlar.
Kendini onların yerine koyarak düşünür ve onların kuralları çerçevesinde hareket edersen hiçbir sıkıntı çıkmaz.
Selam Cansu bende ziraatden Swift yapılan Şube adı kısmına ne yazmıştın
Tesekkurler

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cmt Eki 14, 2017 12:07 am

kenankarahan yazdı: Cum Eki 13, 2017 10:34 pm Selam Cansu bende ziraatden Swift yapılan Şube adı kısmına ne yazmıştın
Tesekkurler
Direk şube adı yoktu bankanın bilgilerinde bende boş bırakılamadığı için Hamburg yazıp öyle yolladım. Sıkıntı olmuyor.

kenankarahan

Mesaj gönderen kenankarahan » Cmt Eki 14, 2017 12:38 am

smg61 yazdı: Cmt Eki 14, 2017 12:07 am Direk şube adı yoktu bankanın bilgilerinde bende boş bırakılamadığı için Hamburg yazıp öyle yolladım. Sıkıntı olmuyor.
Çok teşekkürler

kenankarahan

Mesaj gönderen kenankarahan » Pzr Eki 15, 2017 3:54 pm

smg61 yazdı: Cmt Eki 14, 2017 12:07 am Direk şube adı yoktu bankanın bilgilerinde bende boş bırakılamadığı için Hamburg yazıp öyle yolladım. Sıkıntı olmuyor.
Tekrardan selam ben bugün Swift işlemini yaptım ama alıcı adresi kısmına almanyada henüz ikametgahım olmadığı için tr'deki adresimi yazdım. Umarım Problem olmaz. Sen oraya ne yazmıştın?