Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirfaelltnichtsein

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Prş Eki 11, 2018 2:47 am

Almanya'ya gidince Fintiba'yı aktifleştirmek için
1. öncesinde Ausländerbehörde'ye kayıt yaptırmış olmak gerekiyor mu?
2. Almanya'da adres gösterilmesini istiyorlar bu adresi sadece yazmak yeterli mi yoksa kira sözleşmesi ya da ikametgah belgesi tarzı bir şey istiyorlar mı?
3. TIN numarası zorunlu mu?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Prş Eki 11, 2018 10:52 am

1.hayır önemli olan banka hesabı açtırmış olman. Ama orda ki sıkıntıda sana kayıt belgen olmadan banka hesabı açmıyorlar. Bu durumda banka banka gezip durumunu anlatabilirsin, kayıt belgeni alır almaz getireceğini vs. söylersin, eğer bir şubede olmazsa ötekine git elbet birisinde olur. Genelde ünilere yakın şubelere git şansın yüksek olur, böyle durumları her gelen yaşadığından alışık oluyorlar, öğrenci kayıt bilgilerini vs. gösterdiğin taktirde açarlar diye düşünüyorum. Hiçbiri olmazsa N26 diye bir oluşum var online banka, tam olarak nasıl alınıyor bilmiyorum ama kayıt vs. gerekmiyormuş.

2.istemiyorlar yazman yeterli.

3.bu da parayı çekmek için zorunlu değil ama sonrasında mutlaka girmeni bekliyorlar.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Prş Eki 11, 2018 5:19 pm

seth93 yazdı: Prş Eki 11, 2018 10:52 am 1.hayır önemli olan banka hesabı açtırmış olman. Ama orda ki sıkıntıda sana kayıt belgen olmadan banka hesabı açmıyorlar. Bu durumda banka banka gezip durumunu anlatabilirsin, kayıt belgeni alır almaz getireceğini vs. söylersin, eğer bir şubede olmazsa ötekine git elbet birisinde olur. Genelde ünilere yakın şubelere git şansın yüksek olur, böyle durumları her gelen yaşadığından alışık oluyorlar, öğrenci kayıt bilgilerini vs. gösterdiğin taktirde açarlar diye düşünüyorum. Hiçbiri olmazsa N26 diye bir oluşum var online banka, tam olarak nasıl alınıyor bilmiyorum ama kayıt vs. gerekmiyormuş.

3.bu da parayı çekmek için zorunlu değil ama sonrasında mutlaka girmeni bekliyorlar.
Çok teşekkür ederim. Birinci maddede dediğiniz kayıt olayı Anmeldung (ikamet kaydı) mı yoksa oturum alma işlemi mi?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Prş Eki 11, 2018 5:51 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Prş Eki 11, 2018 5:19 pm Çok teşekkür ederim. Birinci maddede dediğiniz kayıt olayı Anmeldung (ikamet kaydı) mı yoksa oturum alma işlemi mi?
Tabiki ikamet daha dur ne oturumu :D Rica ederim.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eki 12, 2018 11:43 am

-upload residence registration letter kisminda, meldebestätigung mu yüklüyoruz? Yoksa baska belge mi var?
- yine ayni belgede gemeindekennzahl yaziyor, bu TIN numarasi midir?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Cum Eki 12, 2018 1:25 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Eki 12, 2018 11:43 am -upload residence registration letter kisminda, meldebestätigung mu yüklüyoruz? Yoksa baska belge mi var?
- yine ayni belgede gemeindekennzahl yaziyor, bu TIN numarasi midir?
-evet o belge.
-TIN ayrı bir belge, sana posta ile gönderiyorlar ikametten sonra.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eki 12, 2018 1:38 pm

seth93 yazdı: Cum Eki 12, 2018 1:25 pm -evet o belge.
-TIN ayrı bir belge, sana posta ile gönderiyorlar ikametten sonra.
Simdi baktim da 11 haneli identifikationsnummer diye bir sey gelmis postadan. Bu da mi gol degil? :)

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Cum Eki 12, 2018 2:02 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Eki 12, 2018 1:38 pm Simdi baktim da 11 haneli identifikationsnummer diye bir sey gelmis postadan. Bu da mi gol degil? :)
Yok işte o belge TIN açılımındaki IN zaten Identifikationsnummer :D

tgex

Mesaj gönderen tgex » Cum Eki 12, 2018 2:04 pm

Vizem geç de olsa geldi sonunda. Çarşamba günü gidiyorum Almanya'ya. Şimdi bloke hesabı kullanabilmem için hangi bankadan hesap açtırmam gerekiyor o kısmı anlamış değilim İş bankası döviz hesabı var o kabul edilmez mi acaba. Ne kadar sürede para hesabıma transfer olur ? Çok karışık işler :/

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Eki 12, 2018 2:46 pm

seth93 yazdı: Cum Eki 12, 2018 2:02 pm Yok işte o belge TIN açılımındaki IN zaten Identifikationsnummer :D
Evet fark ettim sonradan. Tesekkürler. :D

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzr Eki 14, 2018 12:31 pm

seth93 yazdı: Prş Eki 11, 2018 10:52 am 1.hayır önemli olan banka hesabı açtırmış olman. Ama orda ki sıkıntıda sana kayıt belgen olmadan banka hesabı açmıyorlar. Bu durumda banka banka gezip durumunu anlatabilirsin, kayıt belgeni alır almaz getireceğini vs. söylersin, eğer bir şubede olmazsa ötekine git elbet birisinde olur. Genelde ünilere yakın şubelere git şansın yüksek olur, böyle durumları her gelen yaşadığından alışık oluyorlar, öğrenci kayıt bilgilerini vs. gösterdiğin taktirde açarlar diye düşünüyorum. Hiçbiri olmazsa N26 diye bir oluşum var online banka, tam olarak nasıl alınıyor bilmiyorum ama kayıt vs. gerekmiyormuş.

fintiba arayüzünde TIN girilecek yeri göremedim, vize onaylandıktan sonra mı aktif oluyor acaba

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzr Eki 14, 2018 12:48 pm

efes34 yazdı: Pzr Eki 14, 2018 12:31 pm fintiba arayüzünde TIN girilecek yeri göremedim, vize onaylandıktan sonra mı aktif oluyor acaba
TIN ve ikamet artık son adım, diğer adımları tamamladıysanız açılıyor.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzt Eki 15, 2018 12:43 pm

Fintiba nın Hamburg şubelerini bulamadım internetten: bilen var mı?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Eki 15, 2018 1:47 pm

efes34 yazdı: Pzt Eki 15, 2018 12:43 pm Fintiba nın Hamburg şubelerini bulamadım internetten: bilen var mı?
Google Map'e yazınca direkt çıkıyor zaten tek şubesi var, Sutorbank şubesi aynı zamanda Sutorbank'ta yazabilirsin. Hermannstraße 46, 20095 Hamburg.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzt Eki 15, 2018 2:31 pm

seth93 yazdı: Pzt Eki 15, 2018 1:47 pm Google Map'e yazınca direkt çıkıyor zaten tek şubesi var, Sutorbank şubesi aynı zamanda Sutorbank'ta yazabilirsin. Hermannstraße 46, 20095 Hamburg.
teşekkürler

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Eki 16, 2018 6:23 pm

6 aylık vizeyi cumartesi siteye upload ettim, Fakat bu güne kadar sonraki seçenekler aktif olmadı,
denemek için daha önce 2 tane ayrı mail hesabından girmiştim ve bana gönderdikleri bir mailde son (3. ) hesap açtığım mailden devam edeceğimi bildiren bir mail göndermiştiler
o hesaptan devam ettim ve 1 yıllık miktarı hesaba yatırdım. Sağlık sigortası ile ilgili bir soru sordum son hesabımdaki maille şöyle bir cavap geldi,
this is important to access your money.

you have opened two duplicate accounts accounts at our website www.fintiba.com one under the email address xxx@yahoo.com and one under yyy@gmail.com and on underzzzzl@yahoo.com

please confirm that you want to keep xxxx@yahoo.com and close the duplicate accounts.

We kindly ask you to tell us which email you want to proceed with. Otherwise we will not be able to process your account further.

Best Regards,
Your Fintiba Team
buna cevap yazdım xxx@yahoo.com hesabımdan devam ediyorum zaten ve etmek istiyorum dedim fakat bu saate kadar hehangi bir geri dönüş olmadı.
ikametgahımızı aldık ,banka hesabı sparkasseden açıldı , 6aylık vize ve yeşil pasaport var, TK sağlık sigortası at11 belgesiyle bu gün yapıldı.
24-ekimde oturma izni için randevumuz var
1- Tekrar bir mail yazayım mı ve ne yazayım
2-Hamburg taki Fintiba merkezine giderek mi sorunu çözmeye çalışayım
3-TIN mi gerekiyor bir de para transferinin başlaması için ve TIN oturma izninden sonra mı alınıyor
Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Sal Eki 16, 2018 7:08 pm

efes34 yazdı: Sal Eki 16, 2018 6:23 pm 6 aylık vizeyi cumartesi siteye upload ettim, Fakat bu güne kadar sonraki seçenekler aktif olmadı,
denemek için daha önce 2 tane ayrı mail hesabından girmiştim ve bana gönderdikleri bir mailde son (3. ) hesap açtığım mailden devam edeceğimi bildiren bir mail göndermiştiler
o hesaptan devam ettim ve 1 yıllık miktarı hesaba yatırdım. Sağlık sigortası ile ilgili bir soru sordum son hesabımdaki maille şöyle bir cavap geldi,
this is important to access your money.

you have opened two duplicate accounts accounts at our website www.fintiba.com one under the email address xxx@yahoo.com and one under yyy@gmail.com and on underzzzzl@yahoo.com

please confirm that you want to keep xxxx@yahoo.com and close the duplicate accounts.

We kindly ask you to tell us which email you want to proceed with. Otherwise we will not be able to process your account further.

Best Regards,
Your Fintiba Team
buna cevap yazdım xxx@yahoo.com hesabımdan devam ediyorum zaten ve etmek istiyorum dedim fakat bu saate kadar hehangi bir geri dönüş olmadı.
ikametgahımızı aldık ,banka hesabı sparkasseden açıldı , 6aylık vize ve yeşil pasaport var, TK sağlık sigortası at11 belgesiyle bu gün yapıldı.
24-ekimde oturma izni için randevumuz var
1- Tekrar bir mail yazayım mı ve ne yazayım
2-Hamburg taki Fintiba merkezine giderek mi sorunu çözmeye çalışayım
3-TIN mi gerekiyor bir de para transferinin başlaması için ve TIN oturma izninden sonra mı alınıyor
Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için
Hesabı açtığın maille iletişime geç her zaman, öteki türlü böyle karışıklık olur. Hesabı açtığın mail'i mi aktif kullanıyorsun ötekini mi, senden birini seçmeni istemişler. Bana kalırsa üye olduğun mail ile devam et. Dönmeme sebepleri şu olabilir, diyelim mail attın ertesi gün bir daha atarsan o attığın önceki mailde son attığın mailin atıldığı tarihte gözükür, dolayısıyla önceki attığın maillerin bir anlamı kalmaz. Sonuç olarak mail atıp beklemen lazım veya Hamburg'a gel ertesi gün hallediyorlar. Sana TIN gerekmediğini belirttim. TIN'ı ikamet başvurusu yaptıysan 1 hafta içinde almış olman lazımdı, Identifikationsnummer sanırım almancası.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Eki 16, 2018 7:21 pm

seth93 yazdı: Sal Eki 16, 2018 7:08 pm Hesabı açtığın maille iletişime geç her zaman, öteki türlü böyle karışıklık olur. Hesabı açtığın mail'i mi aktif kullanıyorsun ötekini mi, senden birini seçmeni istemişler. Bana kalırsa üye olduğun mail ile devam et. Dönmeme sebepleri şu olabilir, diyelim mail attın ertesi gün bir daha atarsan o attığın önceki mailde son attığın mailin atıldığı tarihte gözükür, dolayısıyla önceki attığın maillerin bir anlamı kalmaz. Sonuç olarak mail atıp beklemen lazım veya Hamburg'a gel ertesi gün hallediyorlar. Sana TIN gerekmediğini belirttim. TIN'ı ikamet başvurusu yaptıysan 1 hafta içinde almış olman lazımdı, Identifikationsnummer sanırım almancası.
teşekkür ederim cevap için : TIN için söylediğinizi unutmuşum yaşıma verin kızım için yazıyorum:
Kızım şu an Hamburg ta ikametgahı dün aldı : TIN adrese mi gelecek: başka bir işlem mi yapmamız gerekiyor (24 ekimde oturum izni için randevusu var)
3 kere mail gönderdim ilk ikisi sigorta ile ilgiliydi site üzerinden yollamıştım
sonuncusu devam etmek istediğim maille aynı mail adresinden gönderilen mail.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Sal Eki 16, 2018 9:48 pm

efes34 yazdı: Sal Eki 16, 2018 7:21 pm teşekkür ederim cevap için : TIN için söylediğinizi unutmuşum yaşıma verin kızım için yazıyorum:
Kızım şu an Hamburg ta ikametgahı dün aldı : TIN adrese mi gelecek: başka bir işlem mi yapmamız gerekiyor (24 ekimde oturum izni için randevusu var)
3 kere mail gönderdim ilk ikisi sigorta ile ilgiliydi site üzerinden yollamıştım
sonuncusu devam etmek istediğim maille aynı mail adresinden gönderilen mail.
Adrese geliyor normalde TIN. Ama eğer gelmediyse en yakın Finanzamt'a gidip ikamet belgenizi göstererek alabilirsiniz. Lakin fintiba'dan para yatırmalarının TIN ile alakası yok, muhtelemen ilgisizlikten, anladığım kadarıyla bu banka küçük bir oluşum ve çok fazla teknik çalışanıda yok o yüzden herkese dönmeleri ve profillerin güncellenmesi zaman alabiliyor, aynı sorunları bizzat yaşadığımdan diyorum. Ama kızınız zaten Hamburg'ta ise direkt şubeye ikametkah, pasaport ve öğrenci belgesiyle gidip halledebilir boşuna beklememiş olursunuz :)

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Eki 16, 2018 10:20 pm

seth93 yazdı: Sal Eki 16, 2018 9:48 pm Adrese geliyor normalde TIN. Ama eğer gelmediyse en yakın Finanzamt'a gidip ikamet belgenizi göstererek alabilirsiniz. Lakin fintiba'dan para yatırmalarının TIN ile alakası yok, muhtelemen ilgisizlikten, anladığım kadarıyla bu banka küçük bir oluşum ve çok fazla teknik çalışanıda yok o yüzden herkese dönmeleri ve profillerin güncellenmesi zaman alabiliyor, aynı sorunları bizzat yaşadığımdan diyorum. Ama kızınız zaten Hamburg'ta ise direkt şubeye ikametkah, pasaport ve öğrenci belgesiyle gidip halledebilir boşuna beklememiş olursunuz :)
teşekkür ederim