Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ludovico

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen Ludovico » Sal Eki 02, 2018 2:12 pm

goethe sertifikası değil miydi yani

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eki 02, 2018 2:17 pm

Ludovico yazdı: Sal Eki 02, 2018 2:12 pm goethe sertifikası değil miydi yani
Hayır değildi. Ve ben dil kursu için Goethe sertifikası istendiğini bilmiyordum

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eki 02, 2018 2:55 pm

Kitapkurdu yazdı: Sal Eki 02, 2018 2:06 pm Peki Fintiba hesabısını kapatmama gerek var mı ?
yok tabiki o iki yıl acık kalıyo yanılmıyorsam

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eki 02, 2018 2:56 pm

herr_sieben yazdı: Sal Eki 02, 2018 2:55 pm yok tabiki o iki yıl acık kalıyo yanılmıyorsam
İçim rahatladı. Çok teşekkür ederim

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eki 02, 2018 2:57 pm

Kitapkurdu yazdı: Sal Eki 02, 2018 2:56 pm İçim rahatladı. Çok teşekkür ederim
dün beni yanlıs anladıgını anladın mı?
öenmli degil burada bilgi aktarımı yapıyoruz sonucda

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eki 02, 2018 3:01 pm

herr_sieben yazdı: Sal Eki 02, 2018 2:57 pm dün beni yanlıs anladıgını anladın mı?
öenmli degil burada bilgi aktarımı yapıyoruz sonucda
Sizinle konuşan ben değildim. O arkadaşın kullanıcı adının sonunda fazladan bir 'u' var

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Sal Eki 02, 2018 3:03 pm

Kitapkurdu yazdı: Sal Eki 02, 2018 3:01 pm Sizinle konuşan ben değildim. O arkadaşın kullanıcı adının sonunda fazladan bir 'u' var
dikkat etmedim acıkcası kusura bakma
ama sorun olmaz iki ay üc aydan belgeni al

Kitapkurdu

Mesaj gönderen Kitapkurdu » Sal Eki 02, 2018 3:04 pm

herr_sieben yazdı: Sal Eki 02, 2018 3:03 pm dikkat etmedim acıkcası kusura bakma
ama sorun olmaz iki ay üc aydan belgeni al
Önemli değil. Çok teşekkür bilgi için ☺

dilaratp

Mesaj gönderen dilaratp » Çrş Eki 03, 2018 8:33 am

Arkadaşlar bi haftadan fazladır paramı istiyorum fintiba banktan bana otomatik bir mail atıyorlar sadece... vizem çıkmadı ve paramı istiyorum:( acaba geri alabilen var mı? Nasıl bir yol izledi? :( ben maille tüm istediklerini gönderiyorum 1. Kargoyla gelen kabul edilmedi belgesi 2. Onların verdikleri formu doldurup gönderiyorum ama cevap yok:( çok moralim bozuldu ya

dilaratp

Mesaj gönderen dilaratp » Çrş Eki 03, 2018 8:38 am

Vatervader yazdı: Cum Eyl 21, 2018 4:38 pm Arkadaşlar vizeden red aldım şimdilik paramı geri hesaba yatmasını istiyorum bu visa upload kısmında şuradaki dediği " In case your visa was not issued or rejected, please send the rejection letter as attachment with an email notification to support@fintiba.com" maile hesap bilgileri ile atmam mı gerekir yoksa bu visa upload kısmında "visa confirmation/rejected" kısmına save tuşundan mı yüklemeliyim ?
Teşekkürler
Merhaba ne yaptınız acaba visa upload kısmından yüklediniz? Yanlış mı yapıyorum acaba paramı alamadım hala..

Vatervader

Mesaj gönderen Vatervader » Çrş Eki 03, 2018 12:15 pm

dilaratp yazdı: Çrş Eki 03, 2018 8:38 am Merhaba ne yaptınız acaba visa upload kısmından yüklediniz? Yanlış mı yapıyorum acaba paramı alamadım hala..
Verilen mail adresine belgeyi taratıp hesap bilgileri ile birlikte attım aynı zamanda visa upload kısmındaki save tuşundan yükledim. 1 hafta oldu henüz gelmedi ama 2 veya 3 hafta içerisinde gönderiyorlarmış diye biliyorum bu yüzden bekliyorum

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cum Eki 05, 2018 3:43 pm

Bu kısmı ne olarak işaretliyoruz yardımcı olabilir misiniz?

Additional Basic Sum (Special Embassy Request)Missing

INFORMATION
The additional basic sum usually is not required for a blocked account and should therefore only be specified upon explicit request of your embassy, consulate or local registration office. Please note that the "additional basic sum" is an additional amount on your blocked account which will remain blocked during your whole stay in Germany, so you will not able to access this amount.

If you do not have a special request from one of the entities specified above, make sure to answer "No".

Make sure to give the correct answer first time as this information can not be changed!

bir de bu kısma ne yazmamız gerekiyor?
Resim

yagmursanselsevim

Mesaj gönderen yagmursanselsevim » Cum Eki 05, 2018 5:13 pm

_deleted

Gizemgamze12

Mesaj gönderen Gizemgamze12 » Pzr Eki 07, 2018 10:59 am

Merhabalar. Ben şu an Almanyadayım. Fitibadan açtığım bloke hesabı nasıl aktif hale getirmem gerekiyor ? Yapmam gereken aşamalar nelerdir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Pzr Eki 07, 2018 12:10 pm

ozcartman yazdı: Cum Eki 05, 2018 3:43 pm Bu kısmı ne olarak işaretliyoruz yardımcı olabilir misiniz?

Additional Basic Sum (Special Embassy Request)Missing

INFORMATION
The additional basic sum usually is not required for a blocked account and should therefore only be specified upon explicit request of your embassy, consulate or local registration office. Please note that the "additional basic sum" is an additional amount on your blocked account which will remain blocked during your whole stay in Germany, so you will not able to access this amount.

If you do not have a special request from one of the entities specified above, make sure to answer "No".

Make sure to give the correct answer first time as this information can not be changed!

bir de bu kısma ne yazmamız gerekiyor?
Resim
The additional basic sum Almanya Ulusal Vizesi için lazım değil.
Diğeri de kime ibraz edeceğinizi soruyor. Vize başvurusu içinse, consulate olacak, yani konsolosluk.

sengul_ars

Mesaj gönderen sengul_ars » Pzt Eki 08, 2018 6:15 pm

Merhabalar,

4 hafta önce ankara konsolosluk vize bölümünden, vize başvurumu yaptım ve şu an ne durumda olduğunu öğrenmek istiyorum idata'yı mı aramam gerekiyor?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Eki 09, 2018 2:52 pm

seth93 yazdı: Pzt Eyl 24, 2018 5:58 pm Arkadaşlar ben bugün itibariyle banka hesabımı açtım, adres bilgilerimde kesinleşti ve girdim sisteme şu an onay için bekliyor ancak fintiba arayüzünde banka bilgilerimi girebileceğim bir yer yok, anlayamadım gerçekten. Vizemde onaylanmış olmasına rağmen hala Banking -> Blocked Account başlığı içerisinde Status: "Waiting for Visa" yazıyor. Almanya'ya gelmiş arkadaşlar ne yaptılar acaba?

Action Required kısmında "kendinizi paranızı çekmek için gereken adımlar hakkında bilgilendirin" var bir tek, tıklasamda gitmiyor o zaten.
Merhaba,

Sonrasinda gelisme oldu mu?

Ben bu arada geldim, telefon numarami- kesinlesen adresimi girdim. Postident falan da oldu. Sparkasse den normal hesabimi da actim. Tek sikinti, simdi gonderici IBAN’inina sparkasse bilgimi girdigimde hata aliyorum. Onceden 2 defa denedim. Kabul etti ve benim plus oldugu icin mawista sigorta ucretini isteyen TAN gonderdi ama o kodu girince hep beyaz bos sayfa acildi. Simdi artik o Iban’imi bile kabul etmiyor. Iban girme adiminda takildim kisacasi.

Var mi boyle olay yasayan veya fikri olan? Dusuncem sparkasse hesabi cok yeni oldugu icin, hala para gondermeye izinli degil. O sebeple para gonderilemedigi icin fintiba’nin hata veriyor su anda.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Eki 09, 2018 2:54 pm

seth93 yazdı: Çrş Eyl 26, 2018 4:07 pm 2 kere mail attım heralde girip baktılar ve sonunda düzeldi profilim, Voucher dökümanı falan geldi. Bugün ilk iş legitimation'ı yaptım. Nasıl yapılıyor diye soran arkadaşlar olmuş, bunun için Voucher dökümanınızı telefonunuza indirin çıkartmanız şart değil, gidin yakınlarda istediğiniz bir PostIdent şubesine(neredeyse her köşe başında var bunlardan) Legitimation yapmak istediğinizi söyleyin belgeyi gösterin direkt hallederler. Lakin ben bu aşamada da sıkıtnı yaşadım, pasaportum bu yeni verilenlerden olduğu için veritabanlarında mevcut değilmiş, ne yazık ki doğrulama sağlayamadılar. Allahtan Hamburg'tayım ve bu fintiba'nın 2 tanecik şubesinden birisi burada, direkt gittim Legitimation'ı orada hallettim 5 dk sürmedi.
Bunu atlamisim. Devaminda sorun oldu mu peki?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Sal Eki 09, 2018 3:38 pm

filmlovepenguin yazdı: Sal Eki 09, 2018 2:54 pm Bunu atlamisim. Devaminda sorun oldu mu peki?
Şubeden yaptığımdan dolayı heralde çok hızlı halledildi işlemlerim, ve ertesi gün paramı yatırdılar. Anmeldung ve TIN parayı almak için şart değil ama sonradan mutlaka iletmemiz gerekiyor. Yalnız anlamadığım bir şekilde bana 3 günde iki aylık para birden yattı. Bu olayı şuna bağlıyorum: ilk paranın yatışı ayın 28 Eylül Cuma gününe denk geldiği için bu miktarı Eylül ayı için yatırmışlar ve 01 Kasım Pazartesi günü birde Kasım için olacak parayı da yatırdılar. Bu iyi mi kötümü bilemedim ama, çünkü oturma izni alırken 1 ay boşuna az miktarda para göstermiş olacam, bir yandan da iyi bir şey bankada acil durumlar için fazladan param oldu.

chen422

Mesaj gönderen chen422 » Sal Eki 09, 2018 10:16 pm

parayı çekmek için N26'dan hesap açmayı düşünüyorum. deneyimlerini paylaşabilecek kimse var mı? sitesinde 8 dakikada hesap açılabildiği yazıyor.