Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mbz9871

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen mbz9871 » Cum Eyl 13, 2019 8:51 pm

selamlar,
ziraat internet bankaciligiyla parayi gonderiyorum banka subesi soruyor ne yazmam gerekiyor bilgisi olan var mi

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Cum Eyl 13, 2019 9:06 pm

mbz9871 yazdı: Cum Eyl 13, 2019 8:51 pm selamlar,
ziraat internet bankaciligiyla parayi gonderiyorum banka subesi soruyor ne yazmam gerekiyor bilgisi olan var mi
merhaba. ziraat internetten swift yaparken bankanın BIC (SWIFT) kodunu girin, geri kalan boşluklar otomatik olarak doluyor. ben yaptığımda bankanın swift kodunu yazınca, hem banka adı, hem şubesi hem de adresi otomatik olarak geldi. şayet gelmezse, hamburg yazabilirsin. benimki hamburg çıkmıştı.
şimdi internet bankacılığı ile yaptığım transferin bilgilerine baktım. bankanın adı ve adresi otomatik olarak şu şekilde girilmiş. Max Heinr. Sutor oHG, Hamburg, GERMANY
kolay gelsin

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Cum Eyl 13, 2019 9:24 pm

tyranus yazdı: Cum Eyl 13, 2019 9:06 pm merhaba. ziraat internetten swift yaparken bankanın BIC (SWIFT) kodunu girin, geri kalan boşluklar otomatik olarak doluyor. ben yaptığımda bankanın swift kodunu yazınca, hem banka adı, hem şubesi hem de adresi otomatik olarak geldi. şayet gelmezse, hamburg yazabilirsin. benimki hamburg çıkmıştı.
şimdi internet bankacılığı ile yaptığım transferin bilgilerine baktım. bankanın adı ve adresi otomatik olarak şu şekilde girilmiş. Max Heinr. Sutor oHG, Hamburg, GERMANY
kolay gelsin
cok cok tesekkur ederim. tutar kisminda fintibanin istedigi miktari yaziyorum dimi direkt herhangi bir islem tutari kesilmez buradn dimi

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Cum Eyl 13, 2019 9:32 pm

mbz9871 yazdı: Cum Eyl 13, 2019 9:24 pm cok cok tesekkur ederim. tutar kisminda fintibanin istedigi miktari yaziyorum dimi direkt herhangi bir islem tutari kesilmez buradn dimi
ve transfer turu icin de ogrenci ve stajyer odeneklerini mi seciyorum

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Cmt Eyl 14, 2019 12:06 am

mbz9871 yazdı: Cum Eyl 13, 2019 9:32 pm ve transfer turu icin de ogrenci ve stajyer odeneklerini mi seciyorum
merhaba,
1) fintibanın istediği miktarı giriyoruz. transfer ücreti çıkarsa diye, fintiba zaten 100 euro (buffer amount diye yazar make transfer dosyasında) fazla istiyor. siz burdan tüm masrafları gönderici hesaptan kesilsin seceneğini işaretlersiniz. böylece transferde tüm masrafı görürsünüz. bu şıkkı işaretlemezseniz, hem göndericiden, hem de alıcıdan (yani sizin almanyadaki hesaptan) kesilir. bu durumda TOPLAMDA ne kadar masraf olduğunu, para almanyaya gidip hesaba yatınca görebilirsiniz ancak.

2) ben öğrenci değilim, çalışmaya gidiyorum. haliyle ödeme türü olarak "diğer"i seçmiştim. bence hangi türü seçtiğiniz sıkıntı olmaz. siz öğrenciyseniz, öğrenci stajyer seçeneğini seçebilirsiniz.

denizd

Mesaj gönderen denizd » Cmt Eyl 14, 2019 1:12 pm

Elmas yazdı: Cum Eyl 13, 2019 10:45 am Kusura bakmayın yeni gördüm msjınızı. Var mı bir gelişme son durumunuz nedir? Benim transferim bu msjı yazdıktan bir gün sonra tamamlandı. 29 Ağustosta Transferwise’dan parayı bloke hesaba aktardım(30 ağustosta işlem tamamlandı bilgisi geldi transferwise’dan) ve Fintiba hesabımda 3 Eylül’de gözüktü. Anladığım kadarıyla paranın Sturbank’a geçmesi ve işlenmesi vakit alıyor. Süreç çok stresli ve sıkıntılı. Umarım sizin de bir an önce tamamlanır.
teşekkürler ilginize. ben de sabırsızca fintiba'ya mail atmıştım. hemen arkasından halloldu.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Sal Eyl 17, 2019 11:46 am

selamlar,
fintibadan konsolosluga vermem gereken belgenin bilgisi geldi. simdi konsolosluga gidecegim ve gerekli olan seyler pasaportum ve bu belge midir? bir dosyaya koyup guvenlige mi veriliyor? tesekkurler simdiden

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Prş Eyl 19, 2019 7:11 am

mbz9871 yazdı: Sal Eyl 17, 2019 11:46 am selamlar,
fintibadan konsolosluga vermem gereken belgenin bilgisi geldi. simdi konsolosluga gidecegim ve gerekli olan seyler pasaportum ve bu belge midir? bir dosyaya koyup guvenlige mi veriliyor? tesekkurler simdiden
keşke o kadar kolay olsa herşey. aşağıdaki linkte tüm prosedür anlatılıyor. gerekli olan belgeleri, bilgi notlarından size uygun olanları okuyarak öğrenebilirsiniz. ben iş için gidiyorum. bilgi notlarından hangisi size uygunsa (iş arama, staj, au pair,aile birleşimi vs vs) onları okuyun. size gerekli olacak tüm evrakları (ingilizce veya almanca olmalı, değilse yeminli tercüme olacak) ve iki adet fotokopilerini yanınıza alıyorsunuz. vize mülakatı öncesi bir görevliyle belgeleriniz kontrol ediliyor, ardından vize mülakatı yapılıyor.
bu arada pasaportunuzu da konsolosluğa teslim ettiğiniz için, size dönmesi için konsoloslukta bulunan bir kargo şirketinde form dolduruyorsunuz. pasaportunuz, vize işlemlerinden sonra (yaklaşık 6 hafta sonra) kargoyla birlikte size gelecek. bu arada vize mülakatı için 75 euro gerekli, yanınızda tam 75 euro bulundurun, çünkü bozuk olmayabilir.
kolay gelsin.
link : https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/ ... /-/1514554

rulman

Mesaj gönderen rulman » Cum Eyl 20, 2019 11:51 am

Arkadaşlar merhaba. Şimdi Fintiba bizden aradaki kesintiler süreci aksatmasın diye ekstra 100 euro istiyor ya. Ben İş Bankası'ndan transfer gerçekleştireceğim tüm masraflar göndericiden kesilsin diyince tahmini bi 40 euro kadar kesecek. Peki bu 40 euro'u benden kestiği ekstra 100 euro içinden mi ödemeliyim yoksa ekstra 40 euro daha mı ödemeliyim? Umarım anlatabilmişimdir şimdiden teşekkürler. :)

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Cum Eyl 20, 2019 12:05 pm

rulman yazdı: Cum Eyl 20, 2019 11:51 am Arkadaşlar merhaba. Şimdi Fintiba bizden aradaki kesintiler süreci aksatmasın diye ekstra 100 euro istiyor ya. Ben İş Bankası'ndan transfer gerçekleştireceğim tüm masraflar göndericiden kesilsin diyince tahmini bi 40 euro kadar kesecek. Peki bu 40 euro'u benden kestiği ekstra 100 euro içinden mi ödemeliyim yoksa ekstra 40 euro daha mı ödemeliyim? Umarım anlatabilmişimdir şimdiden teşekkürler. :)
bütün hepsini sen ödersen 100 euro geri alacaksın. ödemezsen 100 eurodan arta kalan parayı geri alacaksın ilk ödemede.

rulman

Mesaj gönderen rulman » Cum Eyl 20, 2019 1:43 pm

Anladım her türlü benim param yani sıkıntı yok. Teşekkürler.

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Cum Eyl 20, 2019 2:48 pm

Arkadaslar benim pasaportum su an konsoloslukta fotografla kanit isterken pasaportumun fotokopisini ln fotografini cektim. Selfie kismina ise kimlik ve konsolosluktan alinan faturayla fotografimi cektim. Bu bilgilerimin onaylanmasi ne kadat sure alir yardimci olabilir misiniz?

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Pzr Eyl 22, 2019 4:31 pm

Merhabalar,
Benim gibi gidecegi okulun yurdunda kalanlar adres kismina ne yazdilar acaba yardimci olabilecek olan var mi?
Tesekkurler simdiden.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzr Eyl 22, 2019 7:23 pm

mbz9871 yazdı: Pzr Eyl 22, 2019 4:31 pm Merhabalar,
Benim gibi gidecegi okulun yurdunda kalanlar adres kismina ne yazdilar acaba yardimci olabilecek olan var mi?
Tesekkurler simdiden.
Yanlış konu ama yurdun adresini yazmalısın yani anlaştıysan. Sokak adı, bina numarası ve posta kodu, şehir diye oluyor adres

Euphrates

Mesaj gönderen Euphrates » Pzr Eyl 22, 2019 11:14 pm

Merhabalar 4 eylülde girmiş olduğum vize görüşmesi için 9 aylık para bloke etmiştim. Öğrenci adayı vizesine başvurmuştum. Bilgi notunda kalabileceğiniz maksimum süre 9 ay olarak gözüküyordu. Ben de bu sebepten dolayı 9 aylık para bloke ettim. Ancak Cuma günü E posta olarak Bloke hesabın tutarının 10.236 € ye çıkarılmasını istemişler. Fintibaya ek para yollayınca yine blocking confirmation geliyor mu bunun bilgisini almak istedim. yoksa sadece hesaba paranın geçtiğine dair dekontu mu yollamalıyım konsolosluğa yardımcı olursanız sevinirim

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Pzt Eyl 23, 2019 3:31 am

Euphrates yazdı: Pzr Eyl 22, 2019 11:14 pm Merhabalar 4 eylülde girmiş olduğum vize görüşmesi için 9 aylık para bloke etmiştim. Öğrenci adayı vizesine başvurmuştum. Bilgi notunda kalabileceğiniz maksimum süre 9 ay olarak gözüküyordu. Ben de bu sebepten dolayı 9 aylık para bloke ettim. Ancak Cuma günü E posta olarak Bloke hesabın tutarının 10.236 € ye çıkarılmasını istemişler. Fintibaya ek para yollayınca yine blocking confirmation geliyor mu bunun bilgisini almak istedim. yoksa sadece hesaba paranın geçtiğine dair dekontu mu yollamalıyım konsolosluğa yardımcı olursanız sevinirim
Önce fintibaya mesaj atıp, konsolosluğun size ilettiği mesajı gönderin ve bloke paranın arttırılması gerektiğini ve yeni miktarı yazın. (bu arada 10.236 euro 12 aylık tutar. yeni tutar aylık 853 euro oldu ve 12 aylık toplamda 12*853=10236 euro oldu. yani sizden 9 aylık değil 12 aylık bloke para olmasını istiyorlar sanırım). ardından fintibadan mesaj gelince, parayı gönderin. fintiba eski blocking confirmation belgesini kaldırıp, sisteme yeni confirmation belgesini yüklüyor, bu yeni belgeyi gönderin. benim de başıma benzer birşey geldi. aynen bu şekilde sorunsuzca çözdüm. kolay gelsin.

wangal

Mesaj gönderen wangal » Pzt Eyl 23, 2019 11:38 am

suat1503 yazdı: Cum Eyl 20, 2019 2:48 pm Arkadaslar benim pasaportum su an konsoloslukta fotografla kanit isterken pasaportumun fotokopisini ln fotografini cektim. Selfie kismina ise kimlik ve konsolosluktan alinan faturayla fotografimi cektim. Bu bilgilerimin onaylanmasi ne kadat sure alir yardimci olabilir misiniz?
Bende aynı durumdan muzdaribim pasaportum şu an konsoloslukta ve elimde fotokopi de yok fintibaya nasıl göstereceğim pasaportumu konsolosluktan geri mi istemem lazım ? Çok acil yardıma ihtiyacım var teşekkür ederim. 😔

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Pzt Eyl 23, 2019 5:04 pm

wangal yazdı: Pzt Eyl 23, 2019 11:38 am Bende aynı durumdan muzdaribim pasaportum şu an konsoloslukta ve elimde fotokopi de yok fintibaya nasıl göstereceğim pasaportumu konsolosluktan geri mi istemem lazım ? Çok acil yardıma ihtiyacım var teşekkür ederim. 😔
Ben de pasaportumun fotokopisi vardı onu çekip göndermiştim. Bilgisayarınız da ya da başka bir yerde de mi pasaportunuzun resmi yok?

wangal

Mesaj gönderen wangal » Pzt Eyl 23, 2019 7:53 pm

suat1503 yazdı: Pzt Eyl 23, 2019 5:04 pm Ben de pasaportumun fotokopisi vardı onu çekip göndermiştim. Bilgisayarınız da ya da başka bir yerde de mi pasaportunuzun resmi yok?
Maalesef fazladan fotokopi çektirmemiştim ilk kez tecrübe sahibi oluyorum bu işlerde ve çok yardım eden biri yok çevremde zor olacağını biliyordum ama bu kadar zorlukla karşılaşacağımı tahmin etmiyordum üstelik üniversite öğrencisiyim eğitim amacıyla yarı burslu olarak gidiyorum.

suat1503

Mesaj gönderen suat1503 » Pzt Eyl 23, 2019 7:58 pm

Konsolosluğun olduğu şehirdeysen gidip alabilirsin belki veya fintibaya durumu anlatan mail gönderebilirsin. Ben cuma günü yazmıştım pazartesi cevap geldi tabi acelen varsa bu yöntem olmayabilir.