Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cagdas1881

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen cagdas1881 » Cum Oca 24, 2020 3:21 pm

Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı sizlere
Fintibaya 1 yıllık para yatırmama ramen vize formunda 2 yıllık vize istiyorum diyebilir miyim yoksa 2 yıllık öğrenci vizesi istediğimde 2 yıllık bloke parası mı isterler

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Cum Oca 31, 2020 2:12 pm

fintiba'ya kayıt olurken 15 €'luk indirim alabileceğiniz referans linki : https://fintiba.referralrock.com/l/1YUSUFZIYAG02/

yılmazmavzer

Mesaj gönderen yılmazmavzer » Pzt Şub 10, 2020 8:46 pm

Merhaba herkese. Ben Ruhr-Universität Bochum’dan kabul aldım. 24-25-26 Şubat için vize randevusu almam gerek ama idata ile görüştüğümde konsolosluğun daha vize randevu tarihlerini göndermediğini söylediler. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de bu bloke hesapla ilgili bir sorum olacaktı. Beni. 1500 Euro kadar bir eksiğim var. Artık limitlerdeyim. Daha fazla bulamıyorum. 9000 Euro ile vize alabilir miyim?

ipek96

Mesaj gönderen ipek96 » Pzt Şub 10, 2020 8:53 pm

vizen çıkınca fintiba bloke hesabında bir görüşme yapıyorsun sonra sana mektup geliyor kart vb . sağlık sigortası normal acentalardan yaptır mantıklı değil fintiba

tipitip

Mesaj gönderen tipitip » Sal Şub 11, 2020 5:00 pm

ARkadaşlar merhaba
Almanya’ya geldikten sonrabloke hesap süresi bitince fintibada tekrar bloke hesap açan oldu mu? Yenileyen yani?

kristalize

Mesaj gönderen kristalize » Prş Şub 13, 2020 5:45 pm

Merhabalar. Almanyaya giriş yaptıktan sonra Deutsche Posta yönlendirdi fintibadan gelen kağıt. Bu işlemi yaptım ama şimdi ne yapmam lazım anlamadım konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Neden deutsche posta gittiğimi bile anlamadım

mrlaurentiu

Mesaj gönderen mrlaurentiu » Cum Şub 28, 2020 1:25 pm

Herkese merhaba, geçen hafta vise başvurum epey maddi opsiyon göstermeme rağmen bloke hesap veya garantör istemiyle geri çevrildi. Ben de fintibadan hesap oluşturdum ve son aşamada da sistem selfie fotoğrafımı ve pasaport ön yüzünü istedi. O aşama da onay aldıktan sonra “Next Step: Transfer your blocked amount” aşamasındayım. Bu arada belirteyim. 6 aylık 353 er euro bloke ettirmek üzere açtım hesabı. Sistem sebebini sordu ve yanıt olarak okulumun aylık 500 euro sağladığını yazdım. Bir iki gün sürdü bu aşama da.

Bana bildirilen iban numarama dün akşam üstü Denizbank'tan 2307 euro swift işlemi gerçekleştirdim, 70 lira masraf aldı banka.

Şimdi sorum şu ki, ne zaman Fintiba hesabıma meblağ yatacaktır? Zira telaşlanıyorum zaman daraldıkça olası problemlerin ortaya çıkmasından dolayı. Teşekkürler...

michelmic

Mesaj gönderen michelmic » Cum Şub 28, 2020 3:31 pm

mrlaurentiu yazdı: Cum Şub 28, 2020 1:25 pm Herkese merhaba, geçen hafta vise başvurum epey maddi opsiyon göstermeme rağmen bloke hesap veya garantör istemiyle geri çevrildi. Ben de fintibadan hesap oluşturdum ve son aşamada da sistem selfie fotoğrafımı ve pasaport ön yüzünü istedi. O aşama da onay aldıktan sonra “Next Step: Transfer your blocked amount” aşamasındayım. Bu arada belirteyim. 6 aylık 353 er euro bloke ettirmek üzere açtım hesabı. Sistem sebebini sordu ve yanıt olarak okulumun aylık 500 euro sağladığını yazdım. Bir iki gün sürdü bu aşama da.

Bana bildirilen iban numarama dün akşam üstü Denizbank'tan 2307 euro swift işlemi gerçekleştirdim, 70 lira masraf aldı banka.

Şimdi sorum şu ki, ne zaman Fintiba hesabıma meblağ yatacaktır? Zira telaşlanıyorum zaman daraldıkça olası problemlerin ortaya çıkmasından dolayı. Teşekkürler...
Benim kendi tecrübem 2 iş günü ama çevremden gördüğüm kadarıyla 1-3 iş günü arasında swift işlemi hesaba yansıyor.

KARDELEN

Mesaj gönderen KARDELEN » Cmt Şub 29, 2020 8:38 am

Arkadaşlar merhaba, dün yani cuma günü açılan bloke hesabıma swift olarak parayı gönderirken iş telaşıyla acele edip alıcı ismi kısmını tamamen yanlış anladım ve bambaşka bir şey yazdım. Sonuç olarak hesap numaram aynı fakat ismimin yazması gereken yerde başka bir şey yazıyor ve para şu an hiçbir yerde gözükmüyor. Acaba böyle bir durum yaşayan var mı ? Param muhtemelen bana iade edilecek ama ne zaman iade edilir? Bilgi verirseniz çok sevinirim.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Mar 05, 2020 6:26 pm

Arkadaşlar fintiba bloke hesap için dün üyelik açtım ve gerekli işlemleri yaptım ama '' Next step: Sutor is opening your account '' aşamasında kaldı. Bu aşama ne kadar sürüyor tahmini bilgisi olan varmı. Bir de ben 12 aylık bloke hesap açıcam ama toplam giderler dahil ne kadar yatıracağımı nerden öğrenebilirim. İlerki aşamalarda söylüyor mu bana ne kadar para yatıracağımı?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Pzr Mar 08, 2020 12:32 am

Evet sana tam olarak ne kadar yüklemen gerektiğini söyleyecek fakat banka işlemleri sırasında oluşacak masraflara karşı önlem olaraj bi 100 euro da fazladan isteyecek. Sen yine de riske etmek istemiyorsan biraz daha fazla gönderebilirsin. Yani toplam göndermen gereken şöyle denebilir(onlar da söyleyecek zaten) :konsolosluğun istediği bloke hesap miktarı+açılış masrafı(89 euro idi ben açarken)+bloke miktarı korumak için bi miktar para

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Pzr Mar 08, 2020 12:34 am

Hız konusunda da fintibayı hiç dert etme sen yeterki aşamaları düzgün bir şekilde uygula en kısa zamanda hallolur

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzr Mar 08, 2020 10:37 am

Cevarsiyonal yazdı: Pzr Mar 08, 2020 12:32 am Evet sana tam olarak ne kadar yüklemen gerektiğini söyleyecek fakat banka işlemleri sırasında oluşacak masraflara karşı önlem olaraj bi 100 euro da fazladan isteyecek. Sen yine de riske etmek istemiyorsan biraz daha fazla gönderebilirsin. Yani toplam göndermen gereken şöyle denebilir(onlar da söyleyecek zaten) :konsolosluğun istediği bloke hesap miktarı+açılış masrafı(89 euro idi ben açarken)+bloke miktarı korumak için bi miktar para
Geldi hocam ne kadar göndermemi gösteren pdf. Şimdi aklıma takılan başka bi sorun var. Ben ismimi Ismail diye kayıt ettim siteye. Parayı ziraat internet bankacılığı swift işlemi ile göndericem. Ama ziraatte ibanı girdikten sonra alıcı kısmına ismimi girerken hepsini büyük yazıyor ve ISMAIL diye oluyor . Bu sondaki i nin büyük veya küçük olması sorun oluşturur mu acaba bilginiz varmı bu konuda.

emremre

Mesaj gönderen emremre » Pzt Mar 09, 2020 5:24 pm

KARDELEN yazdı: Cmt Şub 29, 2020 8:38 am Arkadaşlar merhaba, dün yani cuma günü açılan bloke hesabıma swift olarak parayı gönderirken iş telaşıyla acele edip alıcı ismi kısmını tamamen yanlış anladım ve bambaşka bir şey yazdım. Sonuç olarak hesap numaram aynı fakat ismimin yazması gereken yerde başka bir şey yazıyor ve para şu an hiçbir yerde gözükmüyor. Acaba böyle bir durum yaşayan var mı ? Param muhtemelen bana iade edilecek ama ne zaman iade edilir? Bilgi verirseniz çok sevinirim.
Merhaba, eğer durumunuz hala aynıysa büyük ihtimalle paranız aracı bankada bekletiliyordur. Paranızı geri göndermezler eğer öyleyse. Onların işlem yapma yetkisi yok. Hesabınızın olduğu bankanın herhangi bir şubesine gidin durumunuzu anlatın. Dilekçe yazdıracaklar size büyük ihtimalle alıcı isim değişikliği talebi diye. Sonra merkezden, Almanyadaki bankaya bildirim gidecek talebinizle ilgili. Ancak ondan sonra para geçer hesabınıza. Bu arada bu işlem için ekstra, parayı yeniden gönderiyormuşsunuz gibi swift ücreti bir daha alınabilir.

ezgi33

Mesaj gönderen ezgi33 » Pzt Mar 09, 2020 5:27 pm

Arkadaşlar bir sorum var herhangi bir geri dönüş ya da vize uzatamama durumunda fintibadan kalan parayı alabilmek için sanırım auslanbehördeden bir belge almam gerekiyormuş bu aşama hakkında bilgi sahibi olan var mı

mrlaurentiu

Mesaj gönderen mrlaurentiu » Sal Mar 10, 2020 9:44 am

Merhaba, daha önce burada da bahsettiğim üzere, 6 aylık 353 er Euro bloke ettim Fintiba aracılığıyla ve bu sayede vizem dün ulaştı elime. Fintibadaki paramın tamamını çekmenin bir yolu var mı bildiğiniz ?

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Sal Mar 10, 2020 11:01 pm

chosen yazdı: Pzr Mar 08, 2020 10:37 am Geldi hocam ne kadar göndermemi gösteren pdf. Şimdi aklıma takılan başka bi sorun var. Ben ismimi Ismail diye kayıt ettim siteye. Parayı ziraat internet bankacılığı swift işlemi ile göndericem. Ama ziraatte ibanı girdikten sonra alıcı kısmına ismimi girerken hepsini büyük yazıyor ve ISMAIL diye oluyor . Bu sondaki i nin büyük veya küçük olması sorun oluşturur mu acaba bilginiz varmı bu konuda.
Hayır hiçbir sıkıntı olmaz benim adımda da noktalı harfler bulunuyor. Bu arada parayı gönderirken kesinlikle swift vs işlem ücretlerini karşı ödemeli yapma.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Mar 11, 2020 1:06 am

Cevarsiyonal yazdı: Sal Mar 10, 2020 11:01 pm Hayır hiçbir sıkıntı olmaz benim adımda da noktalı harfler bulunuyor. Bu arada parayı gönderirken kesinlikle swift vs işlem ücretlerini karşı ödemeli yapma.
Sağolasın hocam. Parayı ziraat bankası internet şubesi üzerinden swift ile gönderdim. Ama galiba gönderirlen hata yaptım göndericinin masrafları göndericiden alıcının masrafları alıcıdan kes olarak gitti para. Ama başka seçenekte bulamadım gönderirken. Ziraat bankası 13 euro kesti masraf bakalım karşı banka ne kadar kesicek.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Mar 11, 2020 9:29 am

chosen yazdı: Çrş Mar 11, 2020 1:06 am Sağolasın hocam. Parayı ziraat bankası internet şubesi üzerinden swift ile gönderdim. Ama galiba gönderirlen hata yaptım göndericinin masrafları göndericiden alıcının masrafları alıcıdan kes olarak gitti para. Ama başka seçenekte bulamadım gönderirken. Ziraat bankası 13 euro kesti masraf bakalım karşı banka ne kadar kesicek.
Edit 09.03.2020 saat 14.10 da ziraat bankası swift işlemi ile gönderdiğim bloke hesap parası bugün 11.03.2020 de ellerine ulaşmış hesabımı açmışlar. Ziraat burdan 13 euro ordaki banka 28 euro masraf kesti.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Çrş Mar 11, 2020 4:32 pm

chosen yazdı: Çrş Mar 11, 2020 9:29 am Edit 09.03.2020 saat 14.10 da ziraat bankası swift işlemi ile gönderdiğim bloke hesap parası bugün 11.03.2020 de ellerine ulaşmış hesabımı açmışlar. Ziraat burdan 13 euro ordaki banka 28 euro masraf kesti.
Hayırlı olsun o halde. Kolay gelsin :D