Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cansudenizozdemir

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Prş Tem 27, 2017 12:08 am

cssy yazdı: Çrş Tem 26, 2017 11:22 pm para yatmışsa bitmiştir yani vizenin finansal ayağı doğrumudur ?
Evet öyle gözüküyor

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Prş Tem 27, 2017 12:22 pm

cansudenizozdemir yazdı: Çrş Tem 26, 2017 5:59 pm Vize çıkmazsa bir form var ve konsolosluğa onu onaylatıp (çıkmadığına dair) bunu fintibaya mail atıyormuşsun. O dosyada belirttiğin hesaba tüm para geri yatırılıyormuş.
Fintiba nın sitesinde en çok sorulan sorular bölümünde bunların hepsinin cevabı var.

Almanya ya gidince herhangi bir bankadan normal hesap açıyorsun, bu parayı oraya yönlendiriyorsun. Sonra çekiyorsun. Zaten diğer sistemlerde de aynısı oluyor.

Hukuk birimi onayına gerek yok. Zaten bu kısmı güzel işin 😊
Demlac problem yaşamamış vize görüşmesinde burada yazdığı gibi

Son olarak "ya paraları kaptırırsak?" Diye düşünen arkadaşlar, bence içiniz rahat olsun, zira konsolosluk bilgi notunda zaten kendi önermiş bu sistemi. Sıkıntılı bişi olsaydı önermezdi yani. İletişimde kalalım..
Selamlar

Arkadaşlar şimdi mail geldi fintibadan. İki gün içinde sorduğumuz sorulara dönüş yapıyorlar. Almanyadayken bloke hesabımızdan normal hesabımıza (herhangi bir bankadaki) para transferi aylık olarak yapıldı sırada herhangi bir transfer ücreti kesmiyorlarmış. Bilginiz olsun.

demlac

Mesaj gönderen demlac » Prş Tem 27, 2017 9:34 pm

cansudenizozdemir yazdı: Çrş Tem 26, 2017 5:52 pm Hadi hayırlı olsun o zaman 😊
Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum zaten.
Ben de bugün fintibada bilgilerimi sisteme yükledim, onay bekliyorum. Gerçekten çok kolaymış. Ayrıca hem konsolosluk onayından (20 euro+randevu), hem de UPS veya DHL İle kargo masrafından kurtulunuyor, hem de sistem çok basit ve hızlı.
Ayrıca fintibaya mail atarak bloke hesaptan mevcut hesaba para aktarırken masraf alınıp alınmayacağını sordum. Cevap bekliyorum.
Şimdi en önemlisi başvuru sonrası kaç günde vize çıkacağı. Çünkü benim başvurduktan sonra 1 hafta içinde vizeyi almam lazım, çünkü pasaportumdaki turistik schengen vizemle tatilim başlıyor. Eğer pasaportu zamanında alamazsam tatile gidemem 🤔
Demlac iletişimde olalım lütfen olur mu?
Teşekkürler.
Tabii ki, bilgilendirim.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Prş Tem 27, 2017 11:29 pm

Isim hatasindan dolayi support ile irtibata gectim fakat 2 gundür bir cevap alamadim bakalim ne zaman donecekler..

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Cum Tem 28, 2017 1:09 am

hunterqb yazdı: Prş Tem 27, 2017 11:29 pm Isim hatasindan dolayi support ile irtibata gectim fakat 2 gundür bir cevap alamadim bakalim ne zaman donecekler..
Bakalım göreceğiz. Yarın dönerler muhtemelen.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Tem 28, 2017 11:55 am

cansudenizozdemir yazdı: Cum Tem 28, 2017 1:09 am Bakalım göreceğiz. Yarın dönerler muhtemelen.
Selamlar biraz önce mail aldım hata düzeltilmiş ve belgeler yenilenmiş. Bize gelen iban ve swift kodlarına aktarma yaparken açıklama olarak ekstra yazmamız gereken birşey bulamadım gönderilen belgelerde sadece isim soyisim mi yazacağız acaba herhangi bilginiz var mı ?,

edit:isim soyisim ve Türkiyedeki adresmiş.

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Cum Tem 28, 2017 5:23 pm

hunterqb yazdı: Cum Tem 28, 2017 11:55 am Selamlar biraz önce mail aldım hata düzeltilmiş ve belgeler yenilenmiş. Bize gelen iban ve swift kodlarına aktarma yaparken açıklama olarak ekstra yazmamız gereken birşey bulamadım gönderilen belgelerde sadece isim soyisim mi yazacağız acaba herhangi bilginiz var mı ?,

edit:isim soyisim ve Türkiyedeki adresmiş.
Selam. Hayırlı olsun düzeltmişler sevindim.
Evet isim soyisim oluyor da ben bugün para yatırmaya çalıştım ama swift yaparken (ziraat bankası internet bankacılığından) benden şube ismi diye birşey yazmamı istiyor sistem. Bize gönderilen dosyalarda banka ismi var ama şube ismi yok. Onu yazmazsam ilerleyemiyorum. Bir bilen var mı? Siz nasıl yaptınız o kısmı?

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Cum Tem 28, 2017 5:26 pm

demlac yazdı: Prş Tem 27, 2017 9:34 pm Teşekkürler.
Tabii ki, bilgilendirim.
Demlac selam. Swift işlemini hangi bankadan yaptın. En ucuzu ve hızlısı hangisi acaba? Ben ziraatı kullanayım dedim ama şube ismi diye bir şey istedi sistem, onu bilmediğim için ilerleyemedim. Bize gönderilen belgelerde var mı acaba şube ismi. Ben sadece banka ismini gördüm ama..

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Tem 28, 2017 8:31 pm

cansudenizozdemir yazdı: Cum Tem 28, 2017 5:26 pm Demlac selam. Swift işlemini hangi bankadan yaptın. En ucuzu ve hızlısı hangisi acaba? Ben ziraatı kullanayım dedim ama şube ismi diye bir şey istedi sistem, onu bilmediğim için ilerleyemedim. Bize gönderilen belgelerde var mı acaba şube ismi. Ben sadece banka ismini gördüm ama..
Arkadaşlar make the transfer pdfinde banka adresi hakkında geçen tek nokta bu isterseniz supporta danışın veya Hamburg yazın istenen yere.

„Beneficiary's bank name Max Heinr. Sutor oHG
 and address“ Hermannstraße 46, 20095 Hamburg, GERMANY

rengino

Mesaj gönderen rengino » Cum Tem 28, 2017 9:05 pm

merhaba bugün saat 14.00 de 28/7 valörle fintiba bloke hesabıma swift transferi yaptım (internetten değil) bankaya talimat vererek ,ama halen hesabıma geçmemiş ,
fintiba nın www.fintiba.com.app ten bakıyorum balance '0' hemen geçmesi gerekirdi halbuki
parayı gönderen arkadaşlar varmı ? hesapta bakiyeyi kaç saat ? kaç gün sonra gördünüz?

tşk ler

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Tem 28, 2017 10:46 pm

İnternetten swift te en az 2 gün sürüyor, bence seninde işlemin o kadar sürecek. Emin olmamakla birlikte işlem süresinde fark olacagini sanmiyorum, internetten yada banka talimati ile.

rengino

Mesaj gönderen rengino » Cum Tem 28, 2017 10:50 pm

Denizz yazdı: Cum Tem 28, 2017 10:46 pm İnternetten swift te en az 2 gün sürüyor, bence seninde işlemin o kadar sürecek. Emin olmamakla birlikte işlem süresinde fark olacagini sanmiyorum, internetten yada banka talimati ile.
ben biraz aceleci davranıyorum sanırım pazartesi yada salıyı beklemeliyim...konsolosluk randevum 4/8 olduğundan telaşlıyım

tşkler

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Cum Tem 28, 2017 11:49 pm

rengino yazdı: Cum Tem 28, 2017 10:50 pm ben biraz aceleci davranıyorum sanırım pazartesi yada salıyı beklemeliyim...konsolosluk randevum 4/8 olduğundan telaşlıyım

tşkler
Benim de 04.08 de randevum ve hala parayı yatıramadım :(
Pazartesi yatıracağım. Bankaya göre en geç ertesi gün geçer hesaba deniyor. Ama 3-4 gün de sürebiliyormuş internette okuduğum bilgilere göre.

Nüfus kayıt örneğini ingilizce alabilen var mı arkadaşlar?
Ben sordum da sadece Tükçe verebiliyoruz dedi nüfus müdürlüğündeki memur. O zaman onu çevirttirmemiz mi gerekecek acaba? Başka hangi belgeleri çevirttirdiniz?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Tem 28, 2017 11:56 pm

Bildigim kadariyla nufus kayit orneginin cevirisine gerek yok forumda da bu sekilde yazilan mesajlar var lakin bulmak biraz zaman alabilir.

Hatirladigim kadariyla lise diplomasini cevirttim ben. Uni diploma ile transkript ingilizce idi. Aklimdakiler bunlar.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Tem 28, 2017 11:58 pm

Nüfus kayıt örneği Türkçe kabul ediliyor ,

benimde 7 Ağustos Pazartesi randevum var swift işlemini 2 Ağustos Çarşamba günü yapıcam yetişir heralde, en kötü elimizde dekontla gidip sonradan veririz yani.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Tem 29, 2017 12:42 am

Arkadaslar selamlar Türkce olan tum belgeler Almancaya cevirilecek,Ingilizce olanlara gerek yok diye biliyorum.

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Cmt Tem 29, 2017 2:26 am

Denizz yazdı: Cum Tem 28, 2017 11:56 pm Bildigim kadariyla nufus kayit orneginin cevirisine gerek yok forumda da bu sekilde yazilan mesajlar var lakin bulmak biraz zaman alabilir.

Hatirladigim kadariyla lise diplomasini cevirttim ben. Uni diploma ile transkript ingilizce idi. Aklimdakiler bunlar.
Teşekkürler cevap için.

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Cmt Tem 29, 2017 2:28 am

furkanarabul yazdı: Cum Tem 28, 2017 11:58 pm Nüfus kayıt örneği Türkçe kabul ediliyor ,

benimde 7 Ağustos Pazartesi randevum var swift işlemini 2 Ağustos Çarşamba günü yapıcam yetişir heralde, en kötü elimizde dekontla gidip sonradan veririz yani.
Yetişir bence. Evet en kötü ben de öyle yapacağım. Sonuçta paranın hesaba yattığını onlar da görebiliyor

cansudenizozdemir

Mesaj gönderen cansudenizozdemir » Cmt Tem 29, 2017 2:29 am

hunterqb yazdı: Cmt Tem 29, 2017 12:42 am Arkadaslar selamlar Türkce olan tum belgeler Almancaya cevirilecek,Ingilizce olanlara gerek yok diye biliyorum.
Hunterqb bu hangi konsolosluk için?
Biraz da o görevlinin inisiyatifine kalmış sanırım

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cmt Tem 29, 2017 12:59 pm

cansudenizozdemir yazdı: Cmt Tem 29, 2017 2:29 am Hunterqb bu hangi konsolosluk için?
Biraz da o görevlinin inisiyatifine kalmış sanırım
Selam konsoloslugun yayinladigi bilgi notu 23'te mevcut bu bilgi ilk paragrafta olmasi lazim.