Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutonbasilar

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen umutonbasilar » Pzt Ağu 16, 2021 9:54 pm

Merhabalar, şu anda Almanya'dayım ve vizemi uzatmak için Sperrkonto açmam gerekiyor. İnternette ve sitede fakat başka ülkedeyken nasıl açılacağı yazıyor. Ben Sperrkonto açtığımda almanyadaki N26 hesabımdan oraya para gönderebiliyor muyum? Yoksa TL üzerinden Wise ile mi göndermem gerekiyor?

burakgul10

Mesaj gönderen burakgul10 » Çrş Ağu 18, 2021 9:45 am

Merhabalar Fintiba bana parayı göndermem için Iban bilgilerini ulaştırdı. İnternet bankacılığından İBAN ile Swift yaparken iban,bic kodu verileni giriyorum. Ad Soyad alıcı ben olduğum için kendi adımı soyadımı giriyorum peki ya Adres kısmına burdaki kendi adresimi mi yazacagım yoksa bankanın adresini mi yazacağım?

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 18, 2021 10:37 am

burakgul10 yazdı: Çrş Ağu 18, 2021 9:45 am Merhabalar Fintiba bana parayı göndermem için Iban bilgilerini ulaştırdı. İnternet bankacılığından İBAN ile Swift yaparken iban,bic kodu verileni giriyorum. Ad Soyad alıcı ben olduğum için kendi adımı soyadımı giriyorum peki ya Adres kısmına burdaki kendi adresimi mi yazacagım yoksa bankanın adresini mi yazacağım?
Banka

solow

Mesaj gönderen solow » Çrş Ağu 18, 2021 10:49 am

Merhaba,

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Fintiba'nın gönderdiği transfer belgesinde hem banka adresini hem kendi adresinizi yazmanız gerektiği yazıyor. Ben İş Bankası'ndan swift yapmıştım, banka seçince adresi otomatik olarak çıkıyor zaten. Sonra adres kısmına kendi ev adresimi girdim. Sorun olmadı.

“Beneficiary’s name and address” This is your name and your address in your home country.
„Beneficiary's bank name ... Max Heinr. Sutor oHG
... and address" Hermannstrasse 46, 20095 Hamburg, GERMANY

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Mesaj gönderen tunuzn » Çrş Ağu 18, 2021 11:04 am

solow yazdı: Çrş Ağu 18, 2021 10:49 am Merhaba,

Yanlış bilgi vermeyelim lütfen. Fintiba'nın gönderdiği transfer belgesinde hem banka adresini hem kendi adresinizi yazmanız gerektiği yazıyor. Ben İş Bankası'ndan swift yapmıştım, banka seçince adresi otomatik olarak çıkıyor zaten. Sonra adres kısmına kendi ev adresimi girdim. Sorun olmadı.

“Beneficiary’s name and address” This is your name and your address in your home country.
Ben expatrio ile sadece banka yazdım ve kabul ettiler kusura bakmayın o zaman. Swiftte yanlışlık olursa şubeden mesaj iletebiliyorsunuz.

burakgul10

Mesaj gönderen burakgul10 » Çrş Ağu 18, 2021 12:11 pm

solow yazdı: Çrş Ağu 18, 2021 10:49 am Merhaba,

Teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm. Bankanın adresi otomatik çıkıyor bende de.

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Cum Tem 01, 2022 1:08 pm

Arkadaşlar merhaba, Fintiba Plus'ı önerir misiniz, hem Mawista'yı hem de DAK'ı? Herhangi bir sorun yaşayan oldu mu, özellikle AT-11 belgesi olmadan başvuranlarda?

thorwion

Mesaj gönderen thorwion » Sal Tem 12, 2022 1:55 am

beratbiber yazdı: Cum Tem 01, 2022 1:08 pm Arkadaşlar merhaba, Fintiba Plus'ı önerir misiniz, hem Mawista'yı hem de DAK'ı? Herhangi bir sorun yaşayan oldu mu, özellikle AT-11 belgesi olmadan başvuranlarda?
Mawista hakkında çok güzel yorumlar okumadım. Almanyada yüksek yapan 3-4 tanıdığım var hepsi public sigortalara yönelmemi önerdi. (Mawista private yani özel bir sigorta) DAK tercih etmeni öneririm.

Bu arada Fintiba'da bloke hesap açmayı düşünenler için 15 euro kodu paylaşabilirim. Kendim de bundan 10 euro kazanıyormuşum sanırım :) Hiç yoktan iyidir. Kod aşağıda:

1BURAKERENB17

onurasar

Mesaj gönderen onurasar » Sal Tem 26, 2022 3:41 pm

arkadaşlar selam! ben fintiba plus paketi için hesap oluşturdum da son aşamalardayım. Blocking Agreement kısmında "Do you need an ADDITIONAL basic sum for your account?" diye bir soru var. Buna neye göre cevap veriyoruz?

Bir de ne kadarlık yapmam gerek ilk transferimi?
861 x 12 = 10,332 Blocked Amount
89,00 Euro Initial fee
100 Euro Buffer Deposit

Bunlar dışında ek olarak bir şey yatırmak gerekiyor mu? Swift yapmayı düşünüyorum transferwise değil ziraatten yollarım büyük ihtimalle.
Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzt Ağu 15, 2022 1:28 pm

beratbiber yazdı: Cum Tem 01, 2022 1:08 pm Arkadaşlar merhaba, Fintiba Plus'ı önerir misiniz, hem Mawista'yı hem de DAK'ı? Herhangi bir sorun yaşayan oldu mu, özellikle AT-11 belgesi olmadan başvuranlarda?
Ben 1.5 sene önce Fintiba + disardan Mawista yapmistim. Bir sorun olmamisti okula kayit icin de TK kullandim su ana kadar hep TK ile devam ettim. TK'ya gecerken de durumu acikladim bana bir kagit verdiler. O kagidi Mawista'ya gönderdigim an o sigortam sonlandi digeri basladi. Baya rahat bir gecisti yani.

bu arada sanirim indirim olayi devam ediyor. Eger kayit olurken 15 euro indirim kullanmak isterseniz.

Kod: 1YIGITSENTU46

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzt Ağu 15, 2022 1:33 pm

onurasar yazdı: Sal Tem 26, 2022 3:41 pm arkadaşlar selam! ben fintiba plus paketi için hesap oluşturdum da son aşamalardayım. Blocking Agreement kısmında "Do you need an ADDITIONAL basic sum for your account?" diye bir soru var. Buna neye göre cevap veriyoruz?

Bir de ne kadarlık yapmam gerek ilk transferimi?
861 x 12 = 10,332 Blocked Amount
89,00 Euro Initial fee
100 Euro Buffer Deposit

Bunlar dışında ek olarak bir şey yatırmak gerekiyor mu? Swift yapmayı düşünüyorum transferwise değil ziraatten yollarım büyük ihtimalle.
Yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim.
Eger konsolosluk sizden o para disinda ekstra bir miktar talep etmediyse oraya "no" diyip gecin. ekstra bir miktara ihtiyaciniz yok.

Transfer olarak söyle diyebilirim. Ben de halkbank araciligla gönderdim. Avrupa transferinde ne kadar kesildigini bilmedigim icin eksta 100 euro garanti olsun diye koymustum. nasil olsa benim param bana gelecek diye.

dedigim gibi +100 olarak hesap edebilirsiniz. 15 euro indirim sağlayan kod hala geçerliymiş isterseniz:

Kod: 1YIGITSENTU46

ozan9009

Mesaj gönderen ozan9009 » Çrş Ağu 24, 2022 2:43 pm

Arkadaşlar merhaba, aklıma bir soru takıldı ve sormak istiyorum.

Ben şartlı kabul ile bir üniversiteden kabul aldım ve vizem çıktı. Bloke hesabı ve sigortayı da Fintiba Plus ile yaptım. Üniversite belgelerinde şu şekilde bir şey yazmakta:

"Lectures will start as of 10 October 2022 in classroom. Therefore, your arrival in Germany is scheduled for the beginning of October 2022, which will be the beginning of the winter semester 2022/23"

Bu yazıya göre semester 1 Ekim'de mi başlayacak yoksa 10 Ekim'de mi? Fintiba bana şuanda semester tarihini soruyor ama hangisini yazmam gerektiğini bilmiyorum. Bir de Fintibaya gidiş tarihini 19 Eylül demiştim. Onlar da seyehat sağlık sigortasının başlangıcını ona göre ayarlayıp 6 ay verdiler (Mawista). Ayrıca bunun içerisinde DAK sigortası da var.

Benim aklıma takılan sorular şunlar:

1) Üniversitenin dil kursuna gittiğimde DAK mı aktif olacak yoksa Mawista ile mi devam edilecek? Eğer Mawista ise bunun süresi dil kursunun sonuna kadar yetmeyecek çünkü gidiş tarihini biraz erkene çekmiştim orada düzen kurmak için. Bu durumda ne yapmaylıyım?

2)Fintiba'da semester başlangıç tarihini ne girmeliyim? 10 Ekim mi yoksa 1 Ekim mi?

ozan9009

Mesaj gönderen ozan9009 » Çrş Ağu 24, 2022 4:05 pm

ozan9009 yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 2:43 pm Arkadaşlar merhaba, aklıma bir soru takıldı ve sormak istiyorum.

Ben şartlı kabul ile bir üniversiteden kabul aldım ve vizem çıktı. Bloke hesabı ve sigortayı da Fintiba Plus ile yaptım. Üniversite belgelerinde şu şekilde bir şey yazmakta:

"Lectures will start as of 10 October 2022 in classroom. Therefore, your arrival in Germany is scheduled for the beginning of October 2022, which will be the beginning of the winter semester 2022/23"

Bu yazıya göre semester 1 Ekim'de mi başlayacak yoksa 10 Ekim'de mi? Fintiba bana şuanda semester tarihini soruyor ama hangisini yazmam gerektiğini bilmiyorum. Bir de Fintibaya gidiş tarihini 19 Eylül demiştim. Onlar da seyehat sağlık sigortasının başlangıcını ona göre ayarlayıp 6 ay verdiler (Mawista). Ayrıca bunun içerisinde DAK sigortası da var.

1) Üniversitenin dil kursuna gittiğimde DAK mı aktif olacak yoksa Mawista ile mi devam edilecek? Eğer Mawista ise bunun süresi dil kursunun sonuna kadar yetmeyecek çünkü gidiş tarihini biraz erkene çekmiştim orada düzen kurmak için. Bu durumda ne yapmaylıyım?

2)Fintiba'da semester başlangıç tarihini ne girmeliyim? 10 Ekim mi yoksa 1 Ekim mi?
Konuyla ilgili biraz daha bilgi edindim ama yine de aklımda birkaç soru işareti var. Yeni konu açarak orada sordum:

viewtopic.php?t=18827

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Prş Ağu 25, 2022 11:39 pm

Arkadaşlar merhaba,

Fintiba bloke hesao açma aşamasındayım ancak "TAX IDENTIFICATION NUMBER (TIN)" açma kısmında takıldım. Bu aşamada hangi bilgiyi yazmam gerekiyor çünkü daha fotoğraf yükleme vb. kısımlarını göremedim.

plasmidsnake

Mesaj gönderen plasmidsnake » Prş Ağu 25, 2022 11:45 pm

bsrbsr yazdı: Prş Ağu 25, 2022 11:39 pm Arkadaşlar merhaba,

Fintiba bloke hesao açma aşamasındayım ancak "TAX IDENTIFICATION NUMBER (TIN)" açma kısmında takıldım. Bu aşamada hangi bilgiyi yazmam gerekiyor çünkü daha fotoğraf yükleme vb. kısımlarını göremedim.
Boş bırakabilirsin.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Cum Ağu 26, 2022 10:58 am

ozan9009 yazdı: Çrş Ağu 24, 2022 2:43 pm Arkadaşlar merhaba, aklıma bir soru takıldı ve sormak istiyorum.

1 Ekim resmi sömestr başlangıç tarihi, çoğu üniversite için öyle. Dersler de ilk haftadan sonra başlıyor zaten. Fintibaya 1 Ekim girebilirsin.

bsrbsr

Mesaj gönderen bsrbsr » Cum Eyl 16, 2022 12:32 am

Arkadaslar merhaba,

Fintibaya acil transfer yapmam lazım 41f için. Fintiba transfer çok mu pahalı gelir ya da türk bankası havale kaç gün sürer biliyor musunuz?

ozcfati

Mesaj gönderen ozcfati » Prş Eyl 29, 2022 10:57 am

Arkadaşlar Merhaba,

Ben şu an almanyaya geldim yüksek lisansa yeni başlıyorum. Finitibaya vize için gönerilen parayı nasıl burda açmış olduğum hesaba göndereceğim.

Beni ing bank, transfer wise a yönlendiriyor. Ancak ben deutche bankta açacağım hesaba aktarmak istiyorum. Gerçek cari hesabın IBANINI nereye

gireceğim bulamıyorum. mümkünse yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

ozcfati

Mesaj gönderen ozcfati » Prş Eyl 29, 2022 10:59 am

bsrbsr yazdı: Cum Eyl 16, 2022 12:32 am Arkadaslar merhaba,

Fintibaya acil transfer yapmam lazım 41f için. Fintiba transfer çok mu pahalı gelir ya da türk bankası havale kaç gün sürer biliyor musunuz?
merhaba,

finitiba hesabı açtıysanız bir iban numarası gelecek size oraya türkiyeeki herhangi bir bankadaki euro hesabınızdan para aktarmanız lazım.

Hukuk ile ilgili

Mesaj gönderen Hukuk ile ilgili » Cmt Eki 22, 2022 12:44 am

ozcfati yazdı: Prş Eyl 29, 2022 10:57 am Arkadaşlar Merhaba,

Ben şu an almanyaya geldim yüksek lisansa yeni başlıyorum. Finitibaya vize için gönerilen parayı nasıl burda açmış olduğum hesaba göndereceğim.

Beni ing bank, transfer wise a yönlendiriyor. Ancak ben deutche bankta açacağım hesaba aktarmak istiyorum. Gerçek cari hesabın IBANINI nereye

gireceğim bulamıyorum. mümkünse yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.
Herkese merhabalar, ben de aynı problemi yaşıyorum. Yüksek lisans yapmak için almanya'ya geldim. Sparkasse'den hesabımı açtım lakin fintibanın içeriğinde bana ait olan ibanı yazabileceğim bir alan bulamadım. Fintibadaki paramı nasıl alabileceğim konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim