Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
denizbelcim

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen denizbelcim » Çrş Ara 18, 2019 8:20 pm

Arkadaşlar merhaba
Ben 6 aylık iş arama vizesi için garantör buldum ama maaşı yetersiz geldi. Bunun üstüne yabancılar polisi garantörüm olacak kişiye Deutsche bankta adıma hesap açabileceğini söylemiş ama ben tam olarak anlamadım benim adıma başka biri nasıl hesap açabiliyor? Burada konsolosluk randevusundan önce yapabileceğim bir sey var mı??

Ondsa

Mesaj gönderen Ondsa » Çrş Ara 18, 2019 9:15 pm

Merhaba vizemde sıkıntı çıktı ve vize alamadım, bloke hesap için konsolosluktan gelen red belgelerini mail attım fakat onların yeterli olmadığını söylediler. Ne yapmam gerekiyor daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim. :(

mkoralparslan

Mesaj gönderen mkoralparslan » Çrş Ara 25, 2019 4:40 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Vakıfbank hesabımda 10236 Euro ya karşılık gelen TL mevcut.
Bu parayı Döviz yerlerinden Euro ya dönüştürmeyi düşünüyorum ki yurt dışına uni-assist ya da danışmanlık için para transferlerinde daha net ve hızlı ilerleyebilmek için ancak pek çok yorum okudum ve içlerinden bir tanesi Transferwise üzerinden Bloke Hesap a para aktarmada TL-Euro olarak aktarılması üzerine bir öneriydi.
Sizce para transferlerinde hangi bankayı ya da online transferi kullanmalıyım? Vakıfbank bunun için ideal mi ki idealse parayı dışarı çıkarmama gerek kalmaz. TEB ve İş Bankası üzerine pek çok yorum okudum, genelde bu iki banka kullanılıyor anladığım kadarıyla..
Tecrübesi olan yorumda bulunabilir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden yorum için teşekkür ederim
İyi günler

denizbelcim

Mesaj gönderen denizbelcim » Pzt Ara 30, 2019 3:36 pm

Merhaba arkadaşlar Fintibanın İban no yolladığı hesaba parayı ben değil de başkası yollasa ilerde sorun yaşar mıyım?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Ara 30, 2019 6:00 pm

Arkadaşlar merhaba şartlı kabul belgem geldi ve vize için randevu aldım. Aklıma takılan konu bloke hesap. Şimdi ilk önce dil kursu daha sonra yüksek lisans eğitimine başlayacağım. Eğer ki Fintiba plus bloke hesabı açarsam bana ne gibi artılar sağlayacak sağlık sigortası açısından onu anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum dediğim gibi ilk dil kursuna gidicem devamında yüksek lisans eğitimi.

ezgi33

Mesaj gönderen ezgi33 » Pzt Ara 30, 2019 11:34 pm

chosen yazdı: Pzt Ara 30, 2019 6:00 pm Arkadaşlar merhaba şartlı kabul belgem geldi ve vize için randevu aldım. Aklıma takılan konu bloke hesap. Şimdi ilk önce dil kursu daha sonra yüksek lisans eğitimine başlayacağım. Eğer ki Fintiba plus bloke hesabı açarsam bana ne gibi artılar sağlayacak sağlık sigortası açısından onu anlayamadım. Yardımlarınızı bekliyorum dediğim gibi ilk dil kursuna gidicem devamında yüksek lisans eğitimi.
ben basic hesap açmıştım fintibadan.işlemler çok hızlı ve gayet iyiydi. sağlık sigortası konusunda biraz daha araştırma yapmanı öneririm. her sigortayı kabul etmeme gibi durumları da oluyor.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Ara 31, 2019 12:29 am

ezgi33 yazdı: Pzt Ara 30, 2019 11:34 pm ben basic hesap açmıştım fintibadan.işlemler çok hızlı ve gayet iyiydi. sağlık sigortası konusunda biraz daha araştırma yapmanı öneririm. her sigortayı kabul etmeme gibi durumları da oluyor.
Anladım biraz araştırma yaptım bende basic hesap açıcam galiba. Fintiba plus üniversiteye hemen başlıcaklar için uygun oluyor büyük ihtimal benim anladığım bu oldu yanlış mı doğru mu emin değilim ama.

ezgi33

Mesaj gönderen ezgi33 » Sal Ara 31, 2019 11:36 am

chosen yazdı: Sal Ara 31, 2019 12:29 am Anladım biraz araştırma yaptım bende basic hesap açıcam galiba. Fintiba plus üniversiteye hemen başlıcaklar için uygun oluyor büyük ihtimal benim anladığım bu oldu yanlış mı doğru mu emin değilim ama.
Evet o daha mantıklı olur. Ben de şuan dil kursundayım sonra yüksek lisans
:D

chosen

Mesaj gönderen chosen » Sal Ara 31, 2019 12:08 pm

ezgi33 yazdı: Sal Ara 31, 2019 11:36 am Evet o daha mantıklı olur. Ben de şuan dil kursundayım sonra yüksek lisans
:D
Teşekkürler bende sizin gibi dil kursu daha sonra yüksek lisans için başvurdum vizeye. Hayırlısı artık başarılar.

denizbelcim

Mesaj gönderen denizbelcim » Prş Oca 02, 2020 4:57 pm

suat1503 yazdı: Pzt Eyl 23, 2019 7:58 pm Konsolosluğun olduğu şehirdeysen gidip alabilirsin belki veya fintibaya durumu anlatan mail gönderebilirsin. Ben cuma günü yazmıştım pazartesi cevap geldi tabi acelen varsa bu yöntem olmayabilir.
Şunu merak ediyorum Fintibanın İban no yolladığı hesaba parayı ben değil de başkası yollasa ilerde sorun yaşar mıyım parayı çekerken

ikose

Mesaj gönderen ikose » Cum Oca 03, 2020 4:25 pm

Arkadaşlar merhaba, Fintibada hesabımı açtım ve pasaport doğrulama kısmındayım. Sisteme benden istenilen pasaportun fotoğrafını ve selfie'yi giriyorum. Fakat sistem onaylayıp başarılı yükleme oldu demesine rağmen tekrar baktığımda "missing" yazıyor passport verification için. Konu ile ilgili mail attım Fintibaya ama daha geri dönüş yapmadılar. Sistemsel bir sıkıntı mı var, daha önce yaşayan oldu mu böyle birşey yoksa benimle alakalı mı merak ediyorum. Artık para transferini yapmam lazım :( ve bu süreç beni korkutuyor

ezgi33

Mesaj gönderen ezgi33 » Pzt Oca 06, 2020 6:59 pm

ikose yazdı: Cum Oca 03, 2020 4:25 pm Arkadaşlar merhaba, Fintibada hesabımı açtım ve pasaport doğrulama kısmındayım. Sisteme benden istenilen pasaportun fotoğrafını ve selfie'yi giriyorum. Fakat sistem onaylayıp başarılı yükleme oldu demesine rağmen tekrar baktığımda "missing" yazıyor passport verification için. Konu ile ilgili mail attım Fintibaya ama daha geri dönüş yapmadılar. Sistemsel bir sıkıntı mı var, daha önce yaşayan oldu mu böyle birşey yoksa benimle alakalı mı merak ediyorum. Artık para transferini yapmam lazım :( ve bu süreç beni korkutuyor
bende de bir iki gün missing yazmıştı,ben de mail atmıştım. geri dönüş yapıyorlar aslında ama bazen bir kaç günü bulabiliyor. merak etmeyin hallolur

ikose

Mesaj gönderen ikose » Sal Oca 07, 2020 6:07 pm

ezgi33 yazdı: Pzt Oca 06, 2020 6:59 pm bende de bir iki gün missing yazmıştı,ben de mail atmıştım. geri dönüş yapıyorlar aslında ama bazen bir kaç günü bulabiliyor. merak etmeyin hallolur
umarım :( ben halen bekliyorum maillerime de bir geri dönüş alamadım.. :cry:

milenasli

Mesaj gönderen milenasli » Sal Oca 07, 2020 9:58 pm

Merhaba,
iki sorum olacak size:
1- Fintiba'nın istediği 100 euroluk buffer depositi geri alabiliyor muyuz?
2- Bu depozitoyu verdiğimiz için transfer yaparken "masrafları ben ödeyeceğim" kısmını seçmemek mi mantıklı?

Teşekkürler.. (herkese bol sabır diliyorum)

milenasli

Mesaj gönderen milenasli » Prş Oca 09, 2020 3:23 pm

milenasli yazdı: Sal Oca 07, 2020 9:58 pm Merhaba,
iki sorum olacak size:
1- Fintiba'nın istediği 100 euroluk buffer depositi geri alabiliyor muyuz?
2- Bu depozitoyu verdiğimiz için transfer yaparken "masrafları ben ödeyeceğim" kısmını seçmemek mi mantıklı?

Teşekkürler.. (herkese bol sabır diliyorum)
Edit: 1- Aracı bankanın masrafları düşüldükten sonra kalan kısmı bloke hesaptan ilk para çekiminde iade alabiliyormuşuz.
2- Zaten iade alabildiğimiz için ikisi de aynı kapıya çıkıyor bence.

Cevarsiyonal

Mesaj gönderen Cevarsiyonal » Cmt Oca 11, 2020 9:35 am

mkoralparslan yazdı: Çrş Ara 25, 2019 4:40 pm Arkadaşlar Merhaba,

Vakıfbank hesabımda 10236 Euro ya karşılık gelen TL mevcut.
Bu parayı Döviz yerlerinden Euro ya dönüştürmeyi düşünüyorum ki yurt dışına uni-assist ya da danışmanlık için para transferlerinde daha net ve hızlı ilerleyebilmek için ancak pek çok yorum okudum ve içlerinden bir tanesi Transferwise üzerinden Bloke Hesap a para aktarmada TL-Euro olarak aktarılması üzerine bir öneriydi.
Sizce para transferlerinde hangi bankayı ya da online transferi kullanmalıyım? Vakıfbank bunun için ideal mi ki idealse parayı dışarı çıkarmama gerek kalmaz. TEB ve İş Bankası üzerine pek çok yorum okudum, genelde bu iki banka kullanılıyor anladığım kadarıyla..
Tecrübesi olan yorumda bulunabilir mi? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Şimdiden yorum için teşekkür ederim
İyi günler
Kesinlikle transferwise kullanmanı öneririm, tl-euro olarak gönderirsen daha avantajlı oluyor, eğer euroya çevirirsen transferwise ya da başka bir bankaya aktardığın para için swift ücretleri uygulanıyor ve bunlarda aşırı yüksek transferwise a göre, eğer tl olursa hesabındaki para, sistem çok basit işliyor, transferwise ın hem Türkiye hem almanyada bankacılığı olduğu için sen önce basit bir eft ile önce parayı transferwise türkiye hesabına gönderiyorsun sonra onlar da otomatik olarak kendi almanyadaki hesaplarına aktarıyor parayı, ordan da yine basit bir eft işlemi ile fintibaya ya da diğer istediğin hesaplardan birine. Bu yüzden aracı banka falan araya girmiyor sadece iki basit eft yapılıyor. İşlem ücreti daha uygun hale geliyor. Mesela benim bloke hesabıma göndereceğim para euro olarak olduğu için ben mecburen swift ile göndereceğim. Transferwise zaten parayı tl olarak alıp euroya sabit kurdan çevirecek.

Farisjuan

Mesaj gönderen Farisjuan » Pzt Oca 13, 2020 11:45 am

15€ kazanacağınız fintiba blok hesap açma linki https://fintiba.referralrock.com/l/1FARISADISA29/

milenasli

Mesaj gönderen milenasli » Pzt Oca 13, 2020 2:16 pm

ACİL
Intensive kurs ile beraber Almanya'da kalacağımız süre 6,5 ay oluyor. Benimle beraber gelecek arkadaşımdan 7 aylık tutarda bloke hesap istemişler, benden 6 aylık istediler. Sizce biz sorun olur mu?? Daha önce başına gelen var mı?

Lezginyasar

Mesaj gönderen Lezginyasar » Prş Oca 23, 2020 11:23 am

Merhabalar . Fintibadan bloke hesap açarken sizden ne kadar süreliğine istersiniz diye soruyor. Ben 4 aylık yapmıştım ama 12 ay olmuş. Bu yüzden 10 bin küsür euro koymam gerekiyor. Süreyi değiştiremiyorum. Bilen var mı aramızda?

Lezginyasar

Mesaj gönderen Lezginyasar » Prş Oca 23, 2020 11:35 am

tyranus yazdı: Çrş Eki 09, 2019 6:17 am 6 aylık iş aramak için Almanyaya vize başvurusu yaptım. Fintiba plus üyesiyim ve mawista visum (5 kasım 2019-5 şubat2020, 92 günlük) hemen ardından da mawista student (1 şubat 2020-1 şubat 2024, 4 yıllık) seyahat sağlık sigortam var. Almanya konsoloslugu bu sigortayı 92 günlük diye kabul etmiyor, halbuki 92 günlük sigorta bitmeden 4 yıllık başka bir sigorta (mawista student) başlıyor. Üstelik bu sigortayı fintiba, plus üyelik alınca otomatik olarak verdi. Almanya konsolosluğu, 4 yıllık mawista student sağlık sigortasını neden kabul etmiyor? Benzer sorunla karşılaşanlar, sorunu nasıl çözdü, neler yaptı? şimdiden teşekkürler.
hocam ben de dil kursu için para yatırdım. Benim için de aynı şeyler geçerli umarım bi sıkıntı çıkmaz konsoloslukta .