Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
furkanarabul

Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Tem 14, 2017 10:50 am

Arkadaşlar bu siteden bloke hesap açan varmı 1-2 sorum olucak.

SUTOR Bank ile işbirliği yapmakta olan Firma FINTIBA: Hesap açma işlemi www.fintiba.com

adresinden yapılmaktadır (Resmi web sitesi şu anda İngilizce hizmet vermekte olup, Alman versi-
yonu da öngörülmektedir). Hesabın açılması / paranın yatırılmasının ardından Mail yoluyla (müşte-
ri numarası ve şifre ile birlikte) gönderilen teyit belgesinin bir örneğini vize başvurunuza ekleme-
niz gerekmektedir. Vize bölümü bloke hesabın bilgilerini kontrol edebilmektedir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 14, 2017 2:05 pm

Bu yeni bir uygulama mı ? Daha önce hiç duymamıştım.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Cum Tem 14, 2017 6:32 pm

evet yeniymiş , konsolosluğun bilgi notlarında mevcut

http://imgim.com/ekranresmi2017-07-14183113.png

demlac

Mesaj gönderen demlac » Cmt Tem 15, 2017 10:54 pm

Ben geçen hafta açtırdım.

tufanberkay

Mesaj gönderen tufanberkay » Cmt Tem 15, 2017 11:01 pm

demlac yazdı: Cmt Tem 15, 2017 10:54 pm Ben geçen hafta açtırdım.
[master için mi lisans mi

demlac

Mesaj gönderen demlac » Cmt Tem 15, 2017 11:03 pm

Master

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Pzr Tem 16, 2017 12:43 am

demlac yazdı: Cmt Tem 15, 2017 10:54 pm Ben geçen hafta açtırdım.
hocam süreç nasıl oluyor bilgi verebilirmisin , online açıyosun galiba hesabı sonra eft yapıcan galiba , bilgileri nasıl alıyosun dökümü falan yani konsolosluğa sunucağın belgeyi ? , birde bu banka kart falan vericekmi yani parayı nasıl çekicez araştırmışsan bilgi verir misin ?

demlac

Mesaj gönderen demlac » Pzr Tem 16, 2017 1:01 am

furkanarabul yazdı: Pzr Tem 16, 2017 12:43 am hocam süreç nasıl oluyor bilgi verebilirmisin , online açıyosun galiba hesabı sonra eft yapıcan galiba , bilgileri nasıl alıyosun dökümü falan yani konsolosluğa sunucağın belgeyi ? , birde bu banka kart falan vericekmi yani parayı nasıl çekicez araştırmışsan bilgi verir misin ?
Dostum süreç oldukça basit ve hızlı, zaten bu yüzden tercih ettim. Burdaki "enpara" bankacılığına benziyor biraz. Yani Sutor Bank'ın aslında internet bankacılığı gibi bir sistemi. Tamamen uluslararası öğrenciler için dizayn edilmiş. Öncelikle tek lazım olan pasaportun. Sisteme kayıt oluyorsun bilgilerini girip. Email'le onayladıktan sonra üyeliğin açılıyor.Ordan "Blocked Account" başvurusuna tıklayıp belgeleri yüklemeye başlıyorsun. Zaten sistem uyarılarla seni yönlendiriyor. Gerekli olanlar: Pasaportun taranmış ya da anlaşılır bir fotoğraf hali, pasaportu elinde tutarken çektiğin bir "selfie" (şaka değil doğrulama amaçlı) ve pasaport bilgilerin. Ayrıca vergi no ve Amerikan vergi sistemiyle ilgili bir bilgi daha sormuştu yanlış hatırlamıyorsam. Özet olarak 5 dk süren bir işlem. Bu bilgileri sisteme girdikten sonra sistem belgeleri inceliyor ve sorun yoksa Sutor Bank'a iletiyor. Daha sonra maille sana hesap bilgileri iletiliyor ve parayı transfer ediyorsun hesaba. (8829 euro sanırım ek masraflarla) Para transfer olduğu anda da onay maili geliyor. Bu maili de vize başvurusuna götürüyormuşsun. Bu kısmı ben de daha yapmadım ama konsolosluk mailinde bu maili istediklerini yazmışlar. Sonuç olarak Pazartesi başvurup belgeleri yükledim, Çarşamba hesabımın bilgileri geldi ve transferi yaptım, Perşembe de onay maili ulaştı bana. 4 günde kısaca hallettim.
Parayı çekme işlemi ile ilgili uzun bir süreç var. Hesap açıldıktan sonra adım adım anlatmışlar. Vizenin aynı pasaport gibi fotoğrafını yüklüyorsun vs. öyle başlıyor. Parayı çekmek için kart falan verilmiyor. Almanya'da hesabı aktive etme işlemleri için de gereken bir banka hesabı açtırıyorsun. Her ay bu hesaba bloke hesaptaki parayı aktarıp çekiyorsun.
Biraz detaylı anlattım başka merak edenler de yararlanabilsin diye. Yeni bir sistem sanırım internette pek bilgi bulamadım. Umarım yardımcı olmuştur.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Pzr Tem 16, 2017 1:22 am

demlac yazdı: Pzr Tem 16, 2017 1:01 am Dostum süreç oldukça basit ve hızlı, zaten bu yüzden tercih ettim. Burdaki "enpara" bankacılığına benziyor biraz. Yani Sutor Bank'ın aslında internet bankacılığı gibi bir sistemi. Tamamen uluslararası öğrenciler için dizayn edilmiş. Öncelikle tek lazım olan pasaportun. Sisteme kayıt oluyorsun bilgilerini girip. Email'le onayladıktan sonra üyeliğin açılıyor.Ordan "Blocked Account" başvurusuna tıklayıp belgeleri yüklemeye başlıyorsun. Zaten sistem uyarılarla seni yönlendiriyor. Gerekli olanlar: Pasaportun taranmış ya da anlaşılır bir fotoğraf hali, pasaportu elinde tutarken çektiğin bir "selfie" (şaka değil doğrulama amaçlı) ve pasaport bilgilerin. Ayrıca vergi no ve Amerikan vergi sistemiyle ilgili bir bilgi daha sormuştu yanlış hatırlamıyorsam. Özet olarak 5 dk süren bir işlem. Bu bilgileri sisteme girdikten sonra sistem belgeleri inceliyor ve sorun yoksa Sutor Bank'a iletiyor. Daha sonra maille sana hesap bilgileri iletiliyor ve parayı transfer ediyorsun hesaba. (8829 euro sanırım ek masraflarla) Para transfer olduğu anda da onay maili geliyor. Bu maili de vize başvurusuna götürüyormuşsun. Bu kısmı ben de daha yapmadım ama konsolosluk mailinde bu maili istediklerini yazmışlar. Sonuç olarak Pazartesi başvurup belgeleri yükledim, Çarşamba hesabımın bilgileri geldi ve transferi yaptım, Perşembe de onay maili ulaştı bana. 4 günde kısaca hallettim.
Parayı çekme işlemi ile ilgili uzun bir süreç var. Hesap açıldıktan sonra adım adım anlatmışlar. Vizenin aynı pasaport gibi fotoğrafını yüklüyorsun vs. öyle başlıyor. Parayı çekmek için kart falan verilmiyor. Almanya'da hesabı aktive etme işlemleri için de gereken bir banka hesabı açtırıyorsun. Her ay bu hesaba bloke hesaptaki parayı aktarıp çekiyorsun.
Biraz detaylı anlattım başka merak edenler de yararlanabilsin diye. Yeni bir sistem sanırım internette pek bilgi bulamadım. Umarım yardımcı olmuştur.
Anladım hocam çok teşekkürler , son olarak havaleyi nasıl yaptın ( hangi banka aracılığıyla ) masraf vs. kestilermi

demlac

Mesaj gönderen demlac » Pzr Tem 16, 2017 1:28 am

furkanarabul yazdı: Pzr Tem 16, 2017 1:22 am Anladım hocam çok teşekkürler , son olarak havaleyi nasıl yaptın ( hangi banka aracılığıyla ) masraf vs. kestilermi
İş Bankası'ndan yaptım kendi hesabım orada olduğu için. 27 euro masraf kestiler yanlış hatırlamıyorsam.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzr Tem 16, 2017 9:22 am

Merhaba sitede month / 4.90 euro diye bir ibare var bu ne anlama gelmekte acaba ?

demlac

Mesaj gönderen demlac » Pzr Tem 16, 2017 1:43 pm

Makineci yazdı: Pzr Tem 16, 2017 9:22 am Merhaba sitede month / 4.90 euro diye bir ibare var bu ne anlama gelmekte acaba ?
Hesap işletim ücreti. 89 euro açılış + aylık 4.90 euro işletim ücreti var. Diğer bankalarla aynı hesaba geliyor yani ücret olarak.

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Pzr Tem 16, 2017 1:58 pm

demlac yazdı: Pzr Tem 16, 2017 1:43 pm Hesap işletim ücreti. 89 euro açılış + aylık 4.90 euro işletim ücreti var. Diğer bankalarla aynı hesaba geliyor yani ücret olarak.
Anladim yani is bankda falanda var demekki isletim ucreti ben bloke hesapda yok diye biliyordum. Yani bu sistemde her ay 715 çekmiş oluyoruz. İş bank da tam olarak ne kadar acaba ?

demlac

Mesaj gönderen demlac » Pzr Tem 16, 2017 6:10 pm

Makineci yazdı: Pzr Tem 16, 2017 1:58 pm Anladim yani is bankda falanda var demekki isletim ucreti ben bloke hesapda yok diye biliyordum. Yani bu sistemde her ay 715 çekmiş oluyoruz. İş bank da tam olarak ne kadar acaba ?
Diğerlerinde yok işte onlar direkt olarak 150 euro alıyor. Aynı hesaba denk geliyor derken onu kastetmiştim. Ama en sağlıklı bilgiyi o bankalardan açanlardan alırsın tabii ki

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzr Tem 16, 2017 9:56 pm

Arkadaslar bir isbankasi, akbank gibi bankadan doviz hesabi acin sonra internet bankacılığı icin basvurun ordan evde bilgisayariniz uzerinden swift islemi yaparsaniz 25-30 euro gibi bir masraf cikar. Bos yere 100 euro fazladan odemeyin.

Ben akbank tan 25-28 euro gibi bir sey odemistim yaklasik 4 ay once, demlac ta 27 euro odemis. Biraz ugrasin 100 euro ya kesinlikle deger.

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Pzt Tem 17, 2017 1:06 pm

demlac yazdı: Pzr Tem 16, 2017 1:01 am Dostum süreç oldukça basit ve hızlı, zaten bu yüzden tercih ettim. Burdaki "enpara" bankacılığına benziyor biraz. Yani Sutor Bank'ın aslında internet bankacılığı gibi bir sistemi. Tamamen uluslararası öğrenciler için dizayn edilmiş. Öncelikle tek lazım olan pasaportun. Sisteme kayıt oluyorsun bilgilerini girip. Email'le onayladıktan sonra üyeliğin açılıyor.Ordan "Blocked Account" başvurusuna tıklayıp belgeleri yüklemeye başlıyorsun. Zaten sistem uyarılarla seni yönlendiriyor. Gerekli olanlar: Pasaportun taranmış ya da anlaşılır bir fotoğraf hali, pasaportu elinde tutarken çektiğin bir "selfie" (şaka değil doğrulama amaçlı) ve pasaport bilgilerin. Ayrıca vergi no ve Amerikan vergi sistemiyle ilgili bir bilgi daha sormuştu yanlış hatırlamıyorsam. Özet olarak 5 dk süren bir işlem. Bu bilgileri sisteme girdikten sonra sistem belgeleri inceliyor ve sorun yoksa Sutor Bank'a iletiyor. Daha sonra maille sana hesap bilgileri iletiliyor ve parayı transfer ediyorsun hesaba. (8829 euro sanırım ek masraflarla) Para transfer olduğu anda da onay maili geliyor. Bu maili de vize başvurusuna götürüyormuşsun. Bu kısmı ben de daha yapmadım ama konsolosluk mailinde bu maili istediklerini yazmışlar. Sonuç olarak Pazartesi başvurup belgeleri yükledim, Çarşamba hesabımın bilgileri geldi ve transferi yaptım, Perşembe de onay maili ulaştı bana. 4 günde kısaca hallettim.
hocam , You just need your passport and your TIN (tax identification number) if it is available and these documents don't need to be notarially certified by any authority/embassy. vergi numaram falan yokki bu bilgiyi nasıl yaptın sen ?

furkanarabul

Mesaj gönderen furkanarabul » Pzt Tem 17, 2017 1:24 pm

Birde ben hesabı açıcam ama garantörle gelme durumumda var , bu durumda hesabı açıp hiç kullanmazsam benden bu initial fee 89 euro veya monthly fee 4 euro falan talep etme durumları olur mu yoksa , tüm parayı gönderdikten sonramı başlıyo bu fee ödeme durumu ?

demlac

Mesaj gönderen demlac » Pzt Tem 17, 2017 4:05 pm

furkanarabul yazdı: Pzt Tem 17, 2017 1:24 pm Birde ben hesabı açıcam ama garantörle gelme durumumda var , bu durumda hesabı açıp hiç kullanmazsam benden bu initial fee 89 euro veya monthly fee 4 euro falan talep etme durumları olur mu yoksa , tüm parayı gönderdikten sonramı başlıyo bu fee ödeme durumu ?
Dostum sanıyorum yapmamışsın ama bankanın sitesinde yazan her şeyi bir okumanı tavsiye ederim. Gereken bilgilerin hepsi orada yazıyor. Vergi numaranı vergi dairesine gidip alabilirsin. Ama TC kimlik numaran da aynı işlevi görüyor. Ben o kısma kimlik numaramı yazdım.
Bloke hesabın aktive edilmesi için parayı yollaman gerekiyor. Yollamazsan zaten aktive olmaz senden de bu parayı istemezler. Ancak yine de önce hangisini yapacağına karar vermeni tavsiye ederim.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Tem 17, 2017 6:26 pm

Bilgi için teşekkürler. İşbank'ın bulunmadığı bölgelerde hangi bankadan hesap açtırıyorsunuz arkadaşlar birbirlerine göre avantajları mevcut mu ?

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Pzt Tem 17, 2017 8:15 pm

Hocam verdiğiniz güzel bilgiler için çok teşekkürler.
"Almanya'da hesabı aktive etme işlemleri için de gereken bir banka hesabı açtırıyorsun." Burada hesap Sutor Bank üzerinden mi açılıyor acaba yoksa dilediğimiz bankadan açıp her ay işlem ücreti karşılığında o hesaba Fintiba tarafından mı yatırılıyor 720 Euro ?