Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
akaozN

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen akaozN » Prş Ağu 29, 2019 12:28 pm

berkayc yazdı: Prş Ağu 29, 2019 11:24 am Evet, o arayüzden indireceğiniz Blocking Confirmation adlı belgeyi bastırıp götürmeniz gerekli; orijinal veya posta ile gönderim gibi bir olay yok.
Teşekkür ederim, belgeleri pazartesi öğlen verdim ama hala bir haber yok. Bana verdikleri kağıtta 1719 euroluk bir bloke hesap açmam istenmişti bir arkadaşım 2000 küsür euroluk benden istediler diyor, kafam çok karıştı umarım beni o kadar bekletip bir sorun çıkarmazlar.. Okulumun başlamasına da az bir süre kaldı :/

sudecakir

Mesaj gönderen sudecakir » Prş Ağu 29, 2019 5:38 pm

Merhaba,
Benim vize görüşmemde bloke hesabın mailimize gelen evrağın olduğunu söylediler, fakat bize gelen mailde documents kısmına yönlendiriyor hangi bölümün çıktısını almalıyım? Account statement, blocking confirmation,transfer information document ölümlerinden hangisini göndermeliyim? Ben account statement'i almıştım onu kabul etmediler.
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Prş Ağu 29, 2019 5:47 pm

sudecakir yazdı: Prş Ağu 29, 2019 5:38 pm Merhaba,
Benim vize görüşmemde bloke hesabın mailimize gelen evrağın olduğunu söylediler, fakat bize gelen mailde documents kısmına yönlendiriyor hangi bölümün çıktısını almalıyım? Account statement, blocking confirmation,transfer information document ölümlerinden hangisini göndermeliyim? Ben account statement'i almıştım onu kabul etmediler.
Teşekkürler.
Blocking confirmation.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

akaozN

Mesaj gönderen akaozN » Cum Ağu 30, 2019 12:06 am

sudecakir yazdı: Prş Ağu 29, 2019 5:38 pm Merhaba,
Teşekkürler.
Pazartesi eksik olan evrağı getirin mi dediler?

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Cum Ağu 30, 2019 4:37 pm

Arkadaşlar merhaba, ben vize başvurumu 720€*6 şeklinde bloke hesap ile yapmıştım. Vizem dün konsolosluktan çıktı. Oturma izni alırken yeni miktar ile olan farkı beyan etmek gerekiyor şeklinde yazılmış önceki mesajlarda. Bu işlem nasıl yapılıyor, taahhütname tarzı bir şey gösterebiliyor muyuz? Mesela ailemin ya da bir akrabamın aradaki farkı göndereceğine dair?

Elmas

Mesaj gönderen Elmas » Pzt Eyl 02, 2019 2:16 pm

Arkadaşlar merhaba,

Master için kabul aldım ve vize için bloke hesap açtırdım. Hesabın açılması çok kısa sürdü. Ancak hesaba parayı transferwise üzerinden perşembe günü yapmama rağmen para halen bloke hesaba düşmedi. Araya bir de hafta sonu girdi tabi :( Fintiba’yı aradım paranın hesaba düşmesi 1-2 hafta sürebilir dediler. Pazartesi ise vize görüşmem var. Yetişip yetişmemesi konusunda çok endişeliyim. Son zamanlarda benzer problemi yaşayan var mı?

meov

Mesaj gönderen meov » Pzt Eyl 02, 2019 6:03 pm

Elmas yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 2:16 pm Arkadaşlar merhaba,

Master için kabul aldım ve vize için bloke hesap açtırdım. Hesabın açılması çok kısa sürdü. Ancak hesaba parayı transferwise üzerinden perşembe günü yapmama rağmen para halen bloke hesaba düşmedi. Araya bir de hafta sonu girdi tabi :( Fintiba’yı aradım paranın hesaba düşmesi 1-2 hafta sürebilir dediler. Pazartesi ise vize görüşmem var. Yetişip yetişmemesi konusunda çok endişeliyim. Son zamanlarda benzer problemi yaşayan var mı?
çok büyük ihtimalle yetişir, eğer yetişmezse o belgen olmadan git, paranı yollaıdğını daha ulaşmadığını söylersin, onlarda eksik evrak kağıdı verip bir sonraki eksik evrak gününde getirmeni söyler.

benim6 ağustosta randevum vardı ve para ulaşamadığı için, bloke hesap ve seyehat sigortası belgeleri olmadan gittim, durumu anlattım, belgelerimi aldı, eksikleri getirdiğin zaman işlemleri başlatıcsm dedi. 8 ağustosta para hesabıma geçti ve belgelerimi çıkartıp götürdğm, ve işlem halloldu.

Elmas

Mesaj gönderen Elmas » Pzt Eyl 02, 2019 7:56 pm

meov yazdı: Pzt Eyl 02, 2019 6:03 pm çok büyük ihtimalle yetişir, eğer yetişmezse o belgen olmadan git, paranı yollaıdğını daha ulaşmadığını söylersin, onlarda eksik evrak kağıdı verip bir sonraki eksik evrak gününde getirmeni söyler.

benim6 ağustosta randevum vardı ve para ulaşamadığı için, bloke hesap ve seyehat sigortası belgeleri olmadan gittim, durumu anlattım, belgelerimi aldı, eksikleri getirdiğin zaman işlemleri başlatıcsm dedi. 8 ağustosta para hesabıma geçti ve belgelerimi çıkartıp götürdğm, ve işlem halloldu.
Teşekkür ederim bilgilendirmen için. Umarım herşey yolunda gider. Paranın bloke hesaba geçmesi kaç gün sürdü sende?

meov

Mesaj gönderen meov » Pzt Eyl 02, 2019 9:13 pm

4-5'ti sanırım

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Cum Eyl 06, 2019 4:44 pm

de123 yazdı: Prş Ağu 22, 2019 12:04 pm Merhaba arkadaşlar,
20 Ağustos’ta konsoloslukta randevum vardı. Hibe aldığım için fintibadan 353*12 şeklinde bloke hesap açıp onu göstermiştim. Bugün bana konsolosluktan paranın eksik olduğunu ve tamamlamam gerektiği mailini aldım. Mail attım ama cevap gelmedi henüz. Benim sorum şu ki ş u zamana kadar hibe alan öğrenciler nasıl bloke hesap açtılar ve kaç ay hibe alıyorlardı. Ben 8 ay alıyorum. Büyük ihtimalle aradaki farkı sorun ediyorlar ama konsolosluğun istenen evraklarında hibe alan öğrenciler için [aylık olması gereken tutar(853) - hibe]*12 yatırın diyorlar zaten. Herkes 12 ay hibe mi alıyor ben anlamıyorum ? Lütfen yardım edin ben yapacağım.
Bu durumla ilgili bir gelisme oldu mu acaba ? Ben de ayni problemi yasayacakmisim gibi geliyor... Benim hibem de 10 aylik cunku

salii

Mesaj gönderen salii » Cum Eyl 06, 2019 6:28 pm

akaozN yazdı: Prş Ağu 29, 2019 12:28 pm Teşekkür ederim, belgeleri pazartesi öğlen verdim ama hala bir haber yok. Bana verdikleri kağıtta 1719 euroluk bir bloke hesap açmam istenmişti bir arkadaşım 2000 küsür euroluk benden istediler diyor, kafam çok karıştı umarım beni o kadar bekletip bir sorun çıkarmazlar.. Okulumun başlamasına da az bir süre kaldı :/
Hocam siz eksik evrak olarak mı teslim ettiniz ? Ben de 12 temmuzda başvurmuştum. 21 ağustosta eksik evrak maili aldım. 27 Ağustosta ise evragi teslim ettim. Ama hala bir gelişme yok :( Normalde eksik evrak teslim eden her kişinin vizesi hemen gelmiş ama bizim hala gelmemiş.

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Cmt Eyl 07, 2019 1:57 am

Merhaba arkadaşlar,
Almancada ü harfi var diye, adımı Hüseyin şeklinde fintibaya kaydettim, dolayısıyla sutor banktaki bloke hesabımdaki ismin Hüseyin oldu. Ama transferwise ile parayı transfer ederken ü harfini kabul etmiyor, ısrarla HUSEYIN veya Huseyin isimlerini alıcı hesap adı olarak kabul ediyor. Bu şekilde parayı transferwise ile HUSEYIN veya Huseyin şeklinde göndersem, para sutor banktaki Hüseyin adına yatar mı? Özetle Iban ve swift kodu doğru ama isimdeki bir harf değişikliği nedeniyle burdan gönderdiğim para bloke hesabıma yatar mı? Fintibaya sorunu yazıp, ismimi HUSEYIN şeklinde değiştirmelerini rica ettim, ama bir haftadır cevap yok. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Kolay gelsin.

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Pzr Eyl 08, 2019 2:42 pm

Merhaba arkadaslar,
Fintibayla bloke hesabimi acmak uzereyim fakat hibeli oldugum icin belirtilen tutardan eksik ama konsoloslugun istedigi miktardaki tutari girdigimde "Where is the deviation coming from?" diye bir soruyla karsilastim. Boyle bir soruyla karsilasan varsa ne yazmamla ilgili yardimini bekliyorum. Simdiden tesekkurler...

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Pzr Eyl 08, 2019 3:43 pm

Merhaba arkadaşlar,

ben bloke hesap actim ama aylik miktari yanlislikla 720 € girdim, 853€ yerine. Ve bunu değiştiremiyorum, ne yapmam gerekiyor?

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Pzr Eyl 08, 2019 11:18 pm

cerenzung yazdı: Pzr Eyl 08, 2019 3:43 pm Merhaba arkadaşlar,

ben bloke hesap actim ama aylik miktari yanlislikla 720 € girdim, 853€ yerine. Ve bunu değiştiremiyorum, ne yapmam gerekiyor?
Benim de başıma geldi. Aşağıdaki mesajı yazıp support@fintiba.com adresinden fintibaya yazdım, iki gunde yukselttiler. kolay gelsin.

Dear Fintiba support team,
After 1 september 2019 date, the monthly blocked amount was increased to 853 euro from 720 euro. German consulate demands to change the amount of blocked account as 853 euro per month. I am kindly requesting from you to change the monthly blocked amount to 853 euro from 720 euro, since i could not manage on my blocking aggrement page.

best regards.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzr Eyl 08, 2019 11:23 pm

tyranus yazdı: Pzr Eyl 08, 2019 11:18 pm Benim de başıma geldi. Aşağıdaki mesajı yazıp support@fintiba.com adresinden fintibaya yazdım, iki gunde yukselttiler. kolay gelsin.

After 1 september 2019 date, the monthly blocked amount was increased to 853 euro from 720 euro. German consulate demands to change the amount of blocked account as 853 euro per month. I am kindly requesting from you to change the monthly blocked amount to 853 euro from 720 euro, since i could not manage on my blocking aggrement page.

best regards.

Onemli olan toplam miktar.bu arada artik aylik istenen miktar 853€ mu?

cerenzung

Mesaj gönderen cerenzung » Pzt Eyl 09, 2019 12:16 pm

tyranus yazdı: Pzr Eyl 08, 2019 11:18 pm Benim de başıma geldi. Aşağıdaki mesajı yazıp support@fintiba.com adresinden fintibaya yazdım, iki gunde yukselttiler. kolay gelsin.

best regards.

peki mailinize cevap geldi mi? ben de yazdim ama herhangi bir cevap yok

mbz9871

Mesaj gönderen mbz9871 » Pzt Eyl 09, 2019 4:30 pm

Selamlar, Fintibadan bloke hesap acmak icin TIN kisminda ne yapmam gerekiyor arkadaslar?

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Pzt Eyl 09, 2019 8:48 pm

cerenzung yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 12:16 pm peki mailinize cevap geldi mi? ben de yazdim ama herhangi bir cevap yok
merka etmeyin, mutlaka cevap geliyor. ara sıra fintiba hesabınızdan kontrol edebilirsiniz. blocked account kısmına tıklayın, sonra blocking aggrement kısmına bakın, orda 853 euro şeklinde oluyor.

tyranus

Mesaj gönderen tyranus » Pzt Eyl 09, 2019 8:49 pm

mbz9871 yazdı: Pzt Eyl 09, 2019 4:30 pm Selamlar, Fintibadan bloke hesap acmak icin TIN kisminda ne yapmam gerekiyor arkadaslar?
selam, vergi numaranı soruyor, tc kimlik numaranı girebilirsin. türkiyede, tc kimlik no, aynı zamanda vergi no olarak da kullanılabiliyor. kolay gelsin.