Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
chosen

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen chosen » Çrş Mar 11, 2020 5:33 pm

Cevarsiyonal yazdı: Çrş Mar 11, 2020 4:32 pm Hayırlı olsun o halde. Kolay gelsin :D
Eyvallah hocam sağolsın.

thebuzzsaw

Mesaj gönderen thebuzzsaw » Prş Mar 12, 2020 3:35 pm

selamlar arkadaşlar;
fintiba plus açmıştım ben. Vizemi aldım ve fotoğrafını yükledim, sırada video legislation kaldı, pasaportumu yanımda bulundurmamı vs. istiyor.
Şimdi ben bunu yaptıktan sonra ne olacak arkadaşlar, bunu yaparken almanyada mı olmam lazım, alman telefon numaramın hazır mı olması lazım yoksa türk telefon numarasıyla mı yapmam lazım kafam karıştı iyice. Bilen arkadaşlar yardım edebilir mi acaba?
Teşekkürler..

Yavuzgundogdu

Mesaj gönderen Yavuzgundogdu » Cmt Mar 28, 2020 6:18 pm

yılmazmavzer yazdı: Pzt Şub 10, 2020 8:46 pm Merhaba herkese. Ben Ruhr-Universität Bochum’dan kabul aldım. 24-25-26 Şubat için vize randevusu almam gerek ama idata ile görüştüğümde konsolosluğun daha vize randevu tarihlerini göndermediğini söylediler. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de bu bloke hesapla ilgili bir sorum olacaktı. Beni. 1500 Euro kadar bir eksiğim var. Artık limitlerdeyim. Daha fazla bulamıyorum. 9000 Euro ile vize alabilir miyim?
Merhaba Ben de ayni tarzda bir sorum vardi.6 aylik para var Sadece oturumu 6 ay verme gibi bir durumlari oluyor mu acaba?

ezgi33

Mesaj gönderen ezgi33 » Pzt Nis 20, 2020 11:05 pm

Arkadaşlar fintibaya 1 yıllık meblağ yatırdım vizem 6 aylık. 6.aydan sonra da bildirdiğim, herzamanki hesaba fintiba para yatırmaya devam edecek mi yoksa vizeyi uzattığımı ispatlamalı mıyım?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Ağu 19, 2020 11:59 pm

Merhaba, bloke hesabımı Fintiba üzerinden yaptım. İzlediğim yolları bilgi olma açısından paylaşıyorum;

- İlk olarak Fintiba hesabımı oluşturdum. USA sorularının hepsi benim için "no" idi.
- Hesabını açtığınızda sizden "missing" adı altında bilgileriniz isteniyor, zaten sizi yönlendiriyor çok basit bir arayüzü var çok sade
- Bütün bilgilerimi girdim
- Pasaport fotoğrafını yükledim (iyi okunduğuna dikkat edin)
- Pasaportum ile yaptığım selfie fotoğrafını yükledim (iyi okunduğuna dikkat edin)
- 12 saat içerisinde onay geldi ve "documents" sekmesi altında IBAN ve SWIFT kodları geldi (Ne kadar yatıracağınız açıkça belli)
- AKBANK ile IBAN üzerinden aktarımı yaptım banka 30 euro işlem ücreti kesti (alıcıya kendi ismimi ve türkiye adresimi yazdım, ülkeyi diğer seçtim)
- Yaklaşık 24 içerisinde hesaba para geçti ve "Blocking_Confirmation" dökümanını indirdim

Yani 2 gün içerisinde işlemimi tamamlamış oldum. Çok hızlıydı tavsiye ederim. Fakat herhangi bir problem durumunda maillere 3+ günde cevap veriyolar (sağlık sigortasını yaptırmadım onun hakkında bir şey sormuştum)

Kolay gelsin..

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Prş Ağu 20, 2020 12:52 am

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Pzt Ağu 31, 2020 10:52 pm

Merhaba! Fintiba’ya yatırılan ücret, asıl hesabımıza sadece aylık olarak mı yatırılıyor yoksa parayı toplu olarak transfer etme şansımız var mı?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Ağu 31, 2020 11:12 pm

eandrust yazdı: Pzt Ağu 31, 2020 10:52 pm Merhaba! Fintiba’ya yatırılan ücret, asıl hesabımıza sadece aylık olarak mı yatırılıyor yoksa parayı toplu olarak transfer etme şansımız var mı?
Belirttiğiniz aya göre aylık olarak yatırılır.

donquisot

Mesaj gönderen donquisot » Sal Eyl 01, 2020 1:32 pm

Cevarsiyonal yazdı: Cmt Oca 11, 2020 9:35 am Kesinlikle transferwise kullanmanı öneririm, tl-euro olarak gönderirsen daha avantajlı oluyor, eğer euroya çevirirsen transferwise ya da başka bir bankaya aktardığın para için swift ücretleri uygulanıyor ve bunlarda aşırı yüksek transferwise a göre, eğer tl olursa hesabındaki para, sistem çok basit işliyor, transferwise ın hem Türkiye hem almanyada bankacılığı olduğu için sen önce basit bir eft ile önce parayı transferwise türkiye hesabına gönderiyorsun sonra onlar da otomatik olarak kendi almanyadaki hesaplarına aktarıyor parayı, ordan da yine basit bir eft işlemi ile fintibaya ya da diğer istediğin hesaplardan birine. Bu yüzden aracı banka falan araya girmiyor sadece iki basit eft yapılıyor. İşlem ücreti daha uygun hale geliyor. Mesela benim bloke hesabıma göndereceğim para euro olarak olduğu için ben mecburen swift ile göndereceğim. Transferwise zaten parayı tl olarak alıp euroya sabit kurdan çevirecek.
Merhaba, Transferwise ile hali hazırda euro olan parayı bloke hesaba euro olarak aktarabiliyor muyuz acaba?

yuzigu

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Eyl 01, 2020 11:44 pm

Transferwise sadece yerel para birimi ile çalışır. Yani, Türkiye'den para göndermek istiyorsan sadece TL ile yollayabilirsin. Türkiye'deki Euro hesabından Euro yollayamazsın. (Bu arada Transferwise'da ilk transferini bu link üzerinden komisyon ödemeden gerçekleştirebilirsin.)

Fintibaya kayıt olurken 15 €'luk indirim alabileceğiniz referans linki

donquisot

Mesaj gönderen donquisot » Çrş Eyl 02, 2020 11:58 am

Teşekkürler cevap için. Bu durumda banka aracılığı ile göndereceğim.

mrf4

Mesaj gönderen mrf4 » Prş Eyl 03, 2020 3:52 pm

Arkadaşlar selam, fintibaya swift yaparken alıcı ismi ve adres soruyor, alıcı ismine kendimizi yazmalıyız da adrese fintibanın adresi mi yazacağız yoksa kendi adresimizi mi ?

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Eyl 03, 2020 4:10 pm

mrf4 yazdı: Prş Eyl 03, 2020 3:52 pm Arkadaşlar selam, fintibaya swift yaparken alıcı ismi ve adres soruyor, alıcı ismine kendimizi yazmalıyız da adrese fintibanın adresi mi yazacağız yoksa kendi adresimizi mi ?
Merhaba. Ben AKBANK'tan gönderdim kendi ismimi ve Türkiye adresimi yazdım. Ülkeyi yurtdışı seçtim. Sorunsuz geçti hesaba.

mrf4

Mesaj gönderen mrf4 » Prş Eyl 03, 2020 4:14 pm

exectus yazdı: Prş Eyl 03, 2020 4:10 pm Merhaba. Ben AKBANK'tan gönderdim kendi ismimi ve Türkiye adresimi yazdım. Ülkeyi yurtdışı seçtim. Sorunsuz geçti hesaba.
Ben fintibanın adresini vermiş bulundum artık ama sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, çoğu banka adres sormuyor bile swift için... Teşekkür ederim.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Eyl 03, 2020 4:30 pm

mrf4 yazdı: Prş Eyl 03, 2020 4:14 pm Ben fintibanın adresini vermiş bulundum artık ama sıkıntı çıkacağını sanmıyorum, çoğu banka adres sormuyor bile swift için... Teşekkür ederim.
Sıkıntı olmaz bence de.

sinemcetinkaya

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cum Eyl 04, 2020 12:34 pm

Merhaba,fintiba hesabı açarken isim ve soy isim İngilizce karakterlerle açılıyor değil mi? As in passport yazdığı için emin olamadım

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Cum Eyl 04, 2020 12:41 pm

sinemcetinkaya yazdı: Cum Eyl 04, 2020 12:34 pm Merhaba,fintiba hesabı açarken isim ve soy isim İngilizce karakterlerle açılıyor değil mi? As in passport yazdığı için emin olamadım
evet soyismim Ç ile başlıyordu c yazmıştım ben

sinemcetinkaya

Mesaj gönderen sinemcetinkaya » Cum Eyl 04, 2020 12:53 pm

ciruhr yazdı: Cum Eyl 04, 2020 12:41 pm evet soyismim Ç ile başlıyordu c yazmıştım ben
Teşekkür ederim.

dietraumfee

Mesaj gönderen dietraumfee » Çrş Eyl 09, 2020 7:08 pm

Arkadaşlar merhaba, ben bu dönem (Ekimde) Bonn Üniversitesi'nde mastera başlayacağım. Okul online eğitime geçiş kararı almadan önce bize vize alabilmemiz için kampüste bulunmamız gerektiğine dair bir belge vermişti ve ben de vize için İdata'dan randevu almıştım. Sonrada online olacağı açıklandı. Ben şimdi onunla ve diğer tüm belgelerle beraber şimdiden vizeye başvurmayı düşünüyorum çünkü Ocak ayının sonunda sınavlar için zaten Almanya'ya gitmek durumundayım. Fakat bloke hesapla ilgili şöyle bir kaygım var, daha önce bir arkadaş da yazmış burada: Şimdi 12 aylık bloke hesabı açsam vizemi alsam Almanya'da bir banka hesabım olmadığı için orada olmadığım ayların parası içerde kalır mı? Çünkü en erken Ocak sonunda Almanya'da bir hesap açabilirim. Bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim, Fintiba'ya mail attım ama verdikleri cevap çok tatmin etmedi.

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Prş Eyl 10, 2020 12:14 am

Cevarsiyonal yazdı: Cmt Oca 11, 2020 9:35 am Kesinlikle transferwise kullanmanı öneririm, tl-euro olarak gönderirsen daha avantajlı oluyor, eğer euroya çevirirsen transferwise ya da başka bir bankaya aktardığın para için swift ücretleri uygulanıyor ve bunlarda aşırı yüksek transferwise a göre, eğer tl olursa hesabındaki para, sistem çok basit işliyor, transferwise ın hem Türkiye hem almanyada bankacılığı olduğu için sen önce basit bir eft ile önce parayı transferwise türkiye hesabına gönderiyorsun sonra onlar da otomatik olarak kendi almanyadaki hesaplarına aktarıyor parayı, ordan da yine basit bir eft işlemi ile fintibaya ya da diğer istediğin hesaplardan birine. Bu yüzden aracı banka falan araya girmiyor sadece iki basit eft yapılıyor. İşlem ücreti daha uygun hale geliyor. Mesela benim bloke hesabıma göndereceğim para euro olarak olduğu için ben mecburen swift ile göndereceğim. Transferwise zaten parayı tl olarak alıp euroya sabit kurdan çevirecek.
merhaba konu başlığından alakasız olacak ama transferwise ile ilgili sorumu ararken sizin yorumunuza denk geldim. Ben almanyadan türkiyeye euro göndermek istiyorum almanya üzerinden hesap açsam türkiyede varacak hesap euro hesabıysa yine de tl ye mi çeviriyor parayı? bu konu ile bi bilgi bulamadım biyerde. Hep euro-tl geçişinden bahsediliyor. bilginiz deneyiminiz varsa cevabınızı bekliyorum :)
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!: