Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
idilge

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen idilge » Pzr Ağu 18, 2019 11:41 pm

Merhabalar herkese,
fintiba'dan hesap açtım. pasaportumu ve selfie fotoğrafı yükledim. "Next step:
Transfer your blocked amount" kısmına geçtim. video call olmadan bu şekilde oluyor mu? Video call olayı aklıma takıldı parayı transfer etmeden önce yazmak istedim. Bu şekilde hesap açan oldu mu? Çok hızlı olduğu için şaşırdım açıkçası.

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Pzr Ağu 18, 2019 11:44 pm

Merhaba, bende de video istemedi. Blogdan takip ettiğim üzere başkalarının da başına bu gelmiş. Galiba artık videolu stepten vazgeçtiler. Ben parayı transfer ettim bir sorun olmadı.
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

idilge

Mesaj gönderen idilge » Pzt Ağu 19, 2019 12:04 am

eylulugvn yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 11:44 pm Merhaba, bende de video istemedi. Blogdan takip ettiğim üzere başkalarının da başına bu gelmiş. Galiba artık videolu stepten vazgeçtiler. Ben parayı transfer ettim bir sorun olmadı.
Çok teşekkür ederim. Bu kadar hızlı olması beni çook şaşırttı :D

ugur1coban

Mesaj gönderen ugur1coban » Pzt Ağu 19, 2019 7:53 am

Arkadaşlar, finitiba plus sigortayı da kapsıyormuş ama ben şimdi at11 alırsam finitiba plus a ihtyacım yok değil mi? Normal yaptırmam yeterli olacak.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Pzt Ağu 19, 2019 9:38 am

eylulugvn yazdı: Pzr Ağu 18, 2019 11:44 pm Merhaba, bende de video istemedi. Blogdan takip ettiğim üzere başkalarının da başına bu gelmiş. Galiba artık videolu stepten vazgeçtiler. Ben parayı transfer ettim bir sorun olmadı.
Aynen video call olayı eskide kaldı. Selfie ile baya hızlı oluyor artık.

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Pzt Ağu 19, 2019 3:06 pm

arkadaşlar fintiba plus alınca, seyahat sağlık sigortası kabul edilmeyen var mı ? forumda bir arkadaşa 92 günden uzun sürmediği için vermemişler. şimdi bakınca kendi sitelerinde 92 günlük diye de yazıyor. Bir kısım ise geçerli diye söylemiş. fintiba plusa ek olarak seyahat sağlık sigortasına gerek var mı ? yeterli olur mu bilen varsa lütfen söyleyebilir mi ? şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
eylulugvn

Mesaj gönderen eylulugvn » Pzt Ağu 19, 2019 6:20 pm

Yarın vize görüşmem var at11 ve 1yıllık seyahat sigortası var. Bu evraklara bir şey derlerse bilgilendiririm sizi. Ama onun dışında yaptırın/yaptırmayın/yeterli gibi şeyler söyleyip bilgim olmayan bir konuda yanıltmak istemiyorum. Belgeler konusunda aklınıza takılan şeyler varsa, almanya konsolosluğu kültür bölümünü arayıp(idatanın gönderdiği evrakların son sayfasında numarası ve maili var) seyahat sigortasının nasıl olması gerektiğini sorabilirsiniz çok yardımcı oluyorlar :)
deutsches bier ist gesünder als brokkoli :!:

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Pzt Ağu 19, 2019 7:14 pm

eylulugvn yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 6:20 pm Yarın vize görüşmem var at11 ve 1yıllık seyahat sigortası var. Bu evraklara bir şey derlerse bilgilendiririm sizi. Ama onun dışında yaptırın/yaptırmayın/yeterli gibi şeyler söyleyip bilgim olmayan bir konuda yanıltmak istemiyorum. Belgeler konusunda aklınıza takılan şeyler varsa, almanya konsolosluğu kültür bölümünü arayıp(idatanın gönderdiği evrakların son sayfasında numarası ve maili var) seyahat sigortasının nasıl olması gerektiğini sorabilirsiniz çok yardımcı oluyorlar :)
Cok tesekkurler bu bilgi icin yarin hemen arayayim kültür bölümünü. Fintibadaki seyahat sigortasi suresini goremedim acikcasi ve onceki mesajlarda birine de hayie denilince merak etrim. En mantiklisi yarin arayip sormam, olmadi yaptiririm seyahat sigortasini. Siz nerden yaptirmistiniz seyahat sigortasini peki ?

isarama

Mesaj gönderen isarama » Sal Ağu 20, 2019 1:35 am

Transfer yapılan hesabın benim türkiye hesabım olması şartı yok, değil mi?

mebrar

Mesaj gönderen mebrar » Sal Ağu 20, 2019 9:51 am

wonderwallmt yazdı: Pzt Ağu 19, 2019 3:06 pm arkadaşlar fintiba plus alınca, seyahat sağlık sigortası kabul edilmeyen var mı ? forumda bir arkadaşa 92 günden uzun sürmediği için vermemişler. şimdi bakınca kendi sitelerinde 92 günlük diye de yazıyor. Bir kısım ise geçerli diye söylemiş. fintiba plusa ek olarak seyahat sağlık sigortasına gerek var mı ? yeterli olur mu bilen varsa lütfen söyleyebilir mi ? şimdiden teşekkürler.
Merhabalar, hem ben, hem de nişanlım Fintiba Plus aldık ve bahsettiğiniz 92 günlük sigortayı gösterdik. Herhangi bir sorun olmadan ikimiz de vizemizi aldık. Biz Ankara'dan başvurumuzu yapmıştık, emin değilim ama sanırım konsolosluktan konsolosluğa göre bile bazen kabul etmeyebiliyorlar ilgili sigorta belgesini. Çünkü ülkemizdeki bankaların yaptığı özel sağlık sigortalarının da hem kabul edildiğini, hem de kabul edilmeyip "incoming insurance" yapılması gerektiğini de duydum forumda. Fintiba Plus'ın sigortası da "incoming insurance" olarak geçtiği için işimizi riske atmamak adına direkt Fintiba Plus almıştık biz.

berkayc

Mesaj gönderen berkayc » Sal Ağu 20, 2019 10:04 am

isarama yazdı: Sal Ağu 20, 2019 1:35 am Transfer yapılan hesabın benim türkiye hesabım olması şartı yok, değil mi?
Yok, ancak bir sebepten bloke hesabı kapatmaya karar verip paranızı geri isteyeceğinizde ancak parayı gönderen hesaba geri gönderebiliyorlar.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Sal Ağu 20, 2019 10:45 am

berkayc yazdı: Sal Ağu 20, 2019 10:04 am Yok, ancak bir sebepten bloke hesabı kapatmaya karar verip paranızı geri isteyeceğinizde ancak parayı gönderen hesaba geri gönderebiliyorlar.
Şimdi bu kafamı karıştırdı. Biz TransferWise'dan yolladık nasıl geri gelecek vize çıkmazsa acaba?

berkayc

Mesaj gönderen berkayc » Sal Ağu 20, 2019 12:39 pm

rodosto yazdı: Sal Ağu 20, 2019 10:45 am Şimdi bu kafamı karıştırdı. Biz TransferWise'dan yolladık nasıl geri gelecek vize çıkmazsa acaba?
İşte ben de o konuda emin olamadığımdan (ve TransferWise’ın ücretinin fazlalığından dolayı) kendim SWIFT yaptım. Fintiba’dan aldığım maili buraya koyuyorum, isterseniz siz de bir yardım isteği oluşturun, belki daha detaylı bilgi verebilirler.
811A1518-E95C-4CB0-A90B-DEAB036110F5.png

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Sal Ağu 20, 2019 12:50 pm

mebrar yazdı: Sal Ağu 20, 2019 9:51 am Merhabalar, hem ben, hem de nişanlım Fintiba Plus aldık ve bahsettiğiniz 92 günlük sigortayı gösterdik. Herhangi bir sorun olmadan ikimiz de vizemizi aldık. Biz Ankara'dan başvurumuzu yapmıştık, emin değilim ama sanırım konsolosluktan konsolosluğa göre bile bazen kabul etmeyebiliyorlar ilgili sigorta belgesini. Çünkü ülkemizdeki bankaların yaptığı özel sağlık sigortalarının da hem kabul edildiğini, hem de kabul edilmeyip "incoming insurance" yapılması gerektiğini de duydum forumda. Fintiba Plus'ın sigortası da "incoming insurance" olarak geçtiği için işimizi riske atmamak adına direkt Fintiba Plus almıştık biz.
Cok tesekkurler bilgi verdiginiz icin sevindim sorun cikmamasina. Fintiba plustakini gosterecegim, sorun cikarmasinlar diye bugun aksigortadan da 180 gjnluk seyahat saglik sigortasi aldim artik ikisini de verecegim sorun cikmasin insallah ugrasmaj istemiyorum tekrardan cunku 92 gun yaziyordu fintibadaki belgede. evet incoming i duyduktan sonra forumda fintiba plusa o yuzden gecmistim. Cok sagolun tekrardan

mebrar

Mesaj gönderen mebrar » Sal Ağu 20, 2019 2:12 pm

wonderwallmt yazdı: Sal Ağu 20, 2019 12:50 pm Cok tesekkurler bilgi verdiginiz icin sevindim sorun cikmamasina. Fintiba plustakini gosterecegim, sorun cikarmasinlar diye bugun aksigortadan da 180 gjnluk seyahat saglik sigortasi aldim artik ikisini de verecegim sorun cikmasin insallah ugrasmaj istemiyorum tekrardan cunku 92 gun yaziyordu fintibadaki belgede. evet incoming i duyduktan sonra forumda fintiba plusa o yuzden gecmistim. Cok sagolun tekrardan
Rica ederim hocam. Umarım en kısa sürede vizenizi sorunsuzca alabilirsiniz. Başka sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplandırabilirim.

wonderwallmt

Mesaj gönderen wonderwallmt » Sal Ağu 20, 2019 8:33 pm

mebrar yazdı: Sal Ağu 20, 2019 2:12 pm Rica ederim hocam. Umarım en kısa sürede vizenizi sorunsuzca alabilirsiniz. Başka sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplandırabilirim.
Cok cok tesekkur ederim hocam cevaplar ve yardiminiz icin belgeleri cikardim, umarim bir sorun olmaz vize gorusmesinde persembe gunu. farkli bi sey soylerlerse burada guncellerim ben de olanlari. iyi aksamlar

Helen

Mesaj gönderen Helen » Sal Ağu 20, 2019 9:02 pm

latife yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 11:22 am ben kızımın bloke hesap parasını+vize sigotrası parasını teb euro hesabından 31 lira karşılığında swift yaptım.fintiba da 32 euro komisyon kesmişti.zaten fintiba 100 euro depozit adı altında fazla para alıyor.o yüzden bloke hesap miktarı düşmedi.toplamda 10520 euro istedi fintiba.transferviseye parayı liraya çevirip,yatırıp sonra euroya çevirmek para kaybettirir size.okuduğum kadarıyla transfervise %1 komisyon alıyor.bu daha pahalıya gelir.
teb euro hesabından nasıl 31 tl tuttu acaba, ben bugün teb e gittim ve euro hesabı açıp bloke hesap tutarını swift ile göndermek istersem ne kadar tutacağını sordum. Oradaki görevli müşterileri olmadığım için tam swift ücretini hesaplayamadığını ama en az 100 euro tutacağını söyledi :?

berkayc

Mesaj gönderen berkayc » Sal Ağu 20, 2019 9:25 pm

Helen yazdı: Sal Ağu 20, 2019 9:02 pm teb euro hesabından nasıl 31 tl tuttu acaba, ben bugün teb e gittim ve euro hesabı açıp bloke hesap tutarını swift ile göndermek istersem ne kadar tutacağını sordum. Oradaki görevli müşterileri olmadığım için tam swift ücretini hesaplayamadığını ama en az 100 euro tutacağını söyledi :?
SWIFT gönderiminde masraf iki taraflı oluyor. İlk masraf sizin gönderdiğiniz bankanın aldığı, genellikle internet bankacılığından işlem yapıldığında gönderilen tutardan bağımsız olarak değişmeyen bir miktar (ki bu TEB'de 30 TL masraf + 1.5 TL BSMV), ikinci masraf ise paranız karşıya ulaşana kadar aracılık eden bankaların kestiği masraflar. İkinci masrafı kestirmek mümkün değil; ama bir örnek olarak ben de TEB ile 8829 EUR yolladım ve 37.5 EUR kesmişler. Bankadaki müşteri temsilcisi, ya işlemi gişeden yapmak istemeniz koşulunda ortaya çıkacak masrafı söylemiştir (gişeden vs. yapılan işlemler genellikle internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerden daha pahalı oluyor), ya da aracı bankaların keseceği masrafı kendince tahminlemeye çalışmıştır. TEB'in güncel masraf listesine https://www.teb.com.tr/urun-ve-hizmet-ucretleri/ adresinden bakabilirsiniz.

Helen

Mesaj gönderen Helen » Sal Ağu 20, 2019 9:38 pm

berkayc yazdı: Sal Ağu 20, 2019 9:25 pm SWIFT gönderiminde masraf iki taraflı oluyor. İlk masraf sizin gönderdiğiniz bankanın aldığı, genellikle internet bankacılığından işlem yapıldığında gönderilen tutardan bağımsız olarak değişmeyen bir miktar (ki bu TEB'de 30 TL masraf + 1.5 TL BSMV), ikinci masraf ise paranız karşıya ulaşana kadar aracılık eden bankaların kestiği masraflar. İkinci masrafı kestirmek mümkün değil; ama bir örnek olarak ben de TEB ile 8829 EUR yolladım ve 37.5 EUR kesmişler. Bankadaki müşteri temsilcisi, ya işlemi gişeden yapmak istemeniz koşulunda ortaya çıkacak masrafı söylemiştir (gişeden vs. yapılan işlemler genellikle internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerden daha pahalı oluyor), ya da aracı bankaların keseceği masrafı kendince tahminlemeye çalışmıştır. TEB'in güncel masraf listesine https://www.teb.com.tr/urun-ve-hizmet-ucretleri/ adresinden bakabilirsiniz.
Anladım şimdi çok sağ olun, muhtemelen gişeden ödeyeceğimi düşünerek öyle dedi. Transferwise ile mi göndersem teb ile mi kararsız kaldım şimdi Transferwise 10.396 euro için 415 tl istiyor, teb daha hesaplı o zaman. Ama benim zamana daha çok ihtiyacım var. Sizin kaç günde ulaşmıştı paranız?

berkayc

Mesaj gönderen berkayc » Sal Ağu 20, 2019 10:51 pm

Helen yazdı: Sal Ağu 20, 2019 9:38 pm Anladım şimdi çok sağ olun, muhtemelen gişeden ödeyeceğimi düşünerek öyle dedi. Transferwise ile mi göndersem teb ile mi kararsız kaldım şimdi Transferwise 10.396 euro için 415 tl istiyor, teb daha hesaplı o zaman. Ama benim zamana daha çok ihtiyacım var. Sizin kaç günde ulaşmıştı paranız?
Benden para saat öğlen 3 gibi çıktı, o günün gecesi sabaha karşı 3-4 gibi bloke konfirmasyonu gelmişti.