Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tugcemi

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen tugcemi » Çrş Tem 24, 2019 1:25 pm

Arkadaslar Fintiba’ya giriste sorun yasayan var mi surekli baglanti hatasi veriyor

amira

Mesaj gönderen amira » Çrş Tem 24, 2019 2:56 pm

evet ben de giremedim.

Mrtz

Mesaj gönderen Mrtz » Çrş Tem 24, 2019 9:20 pm

amira yazdı: Çrş Tem 24, 2019 2:56 pm evet ben de giremedim.
Girebildin mi acaba? Durum nedir biraz anlatır mısın? Pasaport filan yükledin mi?

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Prş Tem 25, 2019 11:05 am

Arkadaşlar merhaba,

Şimdi Fintibanın sitesinde hala 8829 olarak yazıyor da yatırmamız gereken rakam güncellenmedi mi? Biri lütfen tam net miktarı biliyorsa söyleyebilir mi? Çok mutlu olurum çünkü her sitede farklı ücret yazıyor boşuna fazla miktar yatırmak istemem.

Mrtz

Mesaj gönderen Mrtz » Prş Tem 25, 2019 12:18 pm

ulkuton yazdı: Prş Tem 25, 2019 11:05 am Arkadaşlar merhaba,

Şimdi Fintibanın sitesinde hala 8829 olarak yazıyor da yatırmamız gereken rakam güncellenmedi mi? Biri lütfen tam net miktarı biliyorsa söyleyebilir mi? Çok mutlu olurum çünkü her sitede farklı ücret yazıyor boşuna fazla miktar yatırmak istemem.
Hesap açtın mı? Pasaport yükleme işi nasıl oldu söyler misin? Benim bloke ettireceğim miktarı girdikten sonra pasaport yüklemeden checking data yaziyor.

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Prş Tem 25, 2019 5:12 pm

Ben henüz yapmadım. Garantörümden cevap bekliyorum olmama ihtimali var. Olmazsa yaptıracağım. Bu arada vize başvurusu Eylülden önceyse 8829 Eylülden sonraysa 10000civarı bloke hesap oluşturmak gerekiyormuş

HopeComesFirst

Mesaj gönderen HopeComesFirst » Prş Tem 25, 2019 6:38 pm

Şu an yeni hesap açıyorum, 12 aylık yatırılması gereken miktarı 853 euro olarak tanımlıyor. 1 Eylül'den itibaren değil miydi bu? Konsolosluğa da ulaşamadım bu konu ile ilgili kesin bilgi almak için. Fintiba'ı 853 Euro'dan mı yoksa 720 Euro'dan mı açmamız gerekiyor?

Oguzhan791

Mesaj gönderen Oguzhan791 » Çrş Tem 31, 2019 4:40 pm

HopeComesFirst yazdı: Prş Tem 25, 2019 6:38 pm Şu an yeni hesap açıyorum, 12 aylık yatırılması gereken miktarı 853 euro olarak tanımlıyor. 1 Eylül'den itibaren değil miydi bu? Konsolosluğa da ulaşamadım bu konu ile ilgili kesin bilgi almak için. Fintiba'ı 853 Euro'dan mı yoksa 720 Euro'dan mı açmamız gerekiyor?
Ben de aynı dertle meşgulüm. Fintibanın sitesinde otomatik olarak yeni fiyatın aylık karşılığı 853 euro yazıyor. Ama fiyat güncellenebiliyor. Bir bilgi alabildin mi bu konu hakkında? Neler yaptın?

bengurbagci

Mesaj gönderen bengurbagci » Cum Ağu 02, 2019 3:50 pm

Fintibada pasaport onayı yaparken connection hatası alıyorum çözümünü bilen ulaşabilir mi lütfen

mesut11

Mesaj gönderen mesut11 » Cmt Ağu 03, 2019 5:00 pm

Oguzhan791 yazdı: Çrş Tem 31, 2019 4:40 pm Ben de aynı dertle meşgulüm. Fintibanın sitesinde otomatik olarak yeni fiyatın aylık karşılığı 853 euro yazıyor. Ama fiyat güncellenebiliyor. Bir bilgi alabildin mi bu konu hakkında? Neler yaptın?
Çözüm buldunuz mu arkdaşlar benimde randevum ağustosta ama aynı sıkıntı bendede var

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Cmt Ağu 03, 2019 10:20 pm

bengurbagci yazdı: Cum Ağu 02, 2019 3:50 pm Fintibada pasaport onayı yaparken connection hatası alıyorum çözümünü bilen ulaşabilir mi lütfen
Arkadaşlar fintibanın pasaport kontrolü şu şekilde oluyor Bir uygulama indiriyorsunuz, bilgisayardan değil, Android telefondan yapın, çünkü bazen ön kamera ve bazen arka kamerayı kullanmak zorundalar. İndirdiğiniz uygulamadan connection (bağlantı) hatası almadan yapabilirsiniz. Ben öyle yaptım. Uygulama üzerinden bir görevli ile konuşuyorsunuz, İngilizce veya Almanca bilmeniz lazım görüşme bu dillerde yapılıyor. Bilmesenizde bilin biri olsun yanınızda.

4prometheus

Mesaj gönderen 4prometheus » Cmt Ağu 03, 2019 10:28 pm

Oguzhan791 yazdı: Çrş Tem 31, 2019 4:40 pm Ben de aynı dertle meşgulüm. Fintibanın sitesinde otomatik olarak yeni fiyatın aylık karşılığı 853 euro yazıyor. Ama fiyat güncellenebiliyor. Bir bilgi alabildin mi bu konu hakkında? Neler yaptın?
Bu konu ile şöyle bir bilgi verebilirim, ben vize başvurumu 1,5 hafta önce yaptım. Görüşmede bu meseleyi sorduğum zaman görevli bana şöyle dedi;

Siz başvurunuzu 750 €/ay olarak yapıyorsunuz fakat yeni yasa (853€/ay olma yasası) 1 ocakta yürürlüğe girecek. Bu bizim için bu problem değil, siz bize başvuru yapıyorsunuz. Eğer biz size vize verirsek, oturum almak için Almanyada Yabancılar polisine gittiğiniz zaman sizden, 1 ocak sonrasındaki dönem için eksik olan ücreti hesabınıza yatırmanızı isteyecektir. Ancak o şekilde oturum alabilirsiniz. Ama vize konusunda sıkıntı olmuyor biz veriyoruz dedi.

Benim tahminim, Fintiba gidipte mağdur olmamanız için hesap ücretini güncellenmiş olabilir, sonuçta para sizin paranız, gidince oraya alacaksınız. Ama benim gibi parayı kılı kılına yetiştirmiş arkadaşlar için çok üzücü bir durum. Herkese başarılar.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Ağu 04, 2019 6:54 pm

Selamlar arkadaşlar!

Fintiba Plus alternatifi olarak Ex-Patrio Value Package önerebilirim. Büyükelçiliğin sayfasında da önerilenler arasında diğer şirketlerle birlikte. İnanılmaz hızlı ve de çok da ucuz. Tek bir şirkete odaklanmayın, seçeneklerinizin farkında olun.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzr Ağu 04, 2019 8:53 pm

rodosto yazdı: Pzt Tem 15, 2019 3:22 pm evet cuma akşamı gözüktü. haftaya vize başvurum var da çok heyecanlanıyorum yetişmeyecek diye.
Merhabalar,

Burada transferwise hakkında yazmıştın. Ya ben de transferwise üzerinden göndermeyi düşünüyorum. Akbanktan euro hesabım üzerinden göndereceğim. Olabiliyor değil mi o şekilde? EUR to EUR olacak yani. Onun dışında anlamadığım bir konu var. Bank transfer üzerinden göndereceğim zaman bu transferwise benim göndereceğim paraya nereden erişiyor? Ben normal akbank direkt üzerinden gönderiyorum bu transferwise a mı gidiyor? Aklımda hiç canlanamadı kusura bakma o yüzden sormak istedim. Müsait olduğun zaman deneyimlemiş biri olarak aydınlatabilirsen ya da bilen biri aydınlatabilirse çok memnun olurum :)

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzr Ağu 04, 2019 8:55 pm

4prometheus yazdı: Cmt Ağu 03, 2019 10:28 pm Bu konu ile şöyle bir bilgi verebilirim, ben vize başvurumu 1,5 hafta önce yaptım. Görüşmede bu meseleyi sorduğum zaman görevli bana şöyle dedi;

Siz başvurunuzu 750 €/ay olarak yapıyorsunuz fakat yeni yasa (853€/ay olma yasası) 1 ocakta yürürlüğe girecek. Bu bizim için bu problem değil, siz bize başvuru yapıyorsunuz. Eğer biz size vize verirsek, oturum almak için Almanyada Yabancılar polisine gittiğiniz zaman sizden, 1 ocak sonrasındaki dönem için eksik olan ücreti hesabınıza yatırmanızı isteyecektir. Ancak o şekilde oturum alabilirsiniz. Ama vize konusunda sıkıntı olmuyor biz veriyoruz dedi.

Benim tahminim, Fintiba gidipte mağdur olmamanız için hesap ücretini güncellenmiş olabilir, sonuçta para sizin paranız, gidince oraya alacaksınız. Ama benim gibi parayı kılı kılına yetiştirmiş arkadaşlar için çok üzücü bir durum. Herkese başarılar.
merhabalar, miktar 720 değil mi? Şu an büyükelçinin sitesine tekrar baktığımda hala 720 olarak yazıyor da.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Ağu 04, 2019 10:17 pm

ulkuton yazdı: Pzr Ağu 04, 2019 8:55 pm merhabalar, miktar 720 değil mi? Şu an büyükelçinin sitesine tekrar baktığımda hala 720 olarak yazıyor da.
1 Eylül 2019'dan itibaren 853 Euro olacak. Yani başvuru tarihiniz 1 Eylül ve sonrası ise ona göre hesap yapmalısınız.
Kölle Alaaf!

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzr Ağu 04, 2019 10:20 pm

ulkuton yazdı: Pzr Ağu 04, 2019 8:53 pm Merhabalar,

Burada transferwise hakkında yazmıştın. Ya ben de transferwise üzerinden göndermeyi düşünüyorum. Akbanktan euro hesabım üzerinden göndereceğim. Olabiliyor değil mi o şekilde? EUR to EUR olacak yani. Onun dışında anlamadığım bir konu var. Bank transfer üzerinden göndereceğim zaman bu transferwise benim göndereceğim paraya nereden erişiyor? Ben normal akbank direkt üzerinden gönderiyorum bu transferwise a mı gidiyor? Aklımda hiç canlanamadı kusura bakma o yüzden sormak istedim. Müsait olduğun zaman deneyimlemiş biri olarak aydınlatabilirsen ya da bilen biri aydınlatabilirse çok memnun olurum :)
Akbank Euro'dan Euro'ya göndersen bile Türkiye Euro bölgesinde değil, olsa bile aracı banka kesintisi oluşacak Swift'ten dolayı.
Transferwise'da TR TL hesabı açacaksın, sonrasında paranı TL olarak Transferwise IBAN adresine EFT ile yollayacaksın, tavsiyem online bankacılıktan.
Sonrasında ise Transferwise'dan para gönderme işlemi yapacaksın. Alıcıya ulaşacak miktarı tam tutar olacak şekilde girdikten sonra kendisi hesaplıyor, toplam kaç TL göndermen gerektiğini. Onun haricinde pek bir karmaşa yok.
Kölle Alaaf!

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Pzt Ağu 05, 2019 1:13 am

ulkuton yazdı: Pzr Ağu 04, 2019 8:53 pm Merhabalar,

Transferwise’ın Türkiye’de EUR hesabı bulunmadığından EUR-EUR transferleri SWIFT olarak alıyor. Bu halde de bu hizmeti kullanmanın bir alemi yok. Benim de birikmiş EUR vardı ama TRY ye çevirip yollamak durumunda kaldım.

ulkuton

Mesaj gönderen ulkuton » Pzt Ağu 05, 2019 11:17 am

Teşekkür ederim bilgilendirme için

latife

Mesaj gönderen latife » Pzt Ağu 05, 2019 11:22 am

ben kızımın bloke hesap parasını+vize sigotrası parasını teb euro hesabından 31 lira karşılığında swift yaptım.fintiba da 32 euro komisyon kesmişti.zaten fintiba 100 euro depozit adı altında fazla para alıyor.o yüzden bloke hesap miktarı düşmedi.toplamda 10520 euro istedi fintiba.transferviseye parayı liraya çevirip,yatırıp sonra euroya çevirmek para kaybettirir size.okuduğum kadarıyla transfervise %1 komisyon alıyor.bu daha pahalıya gelir.