Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bickle35

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen bickle35 » Çrş Tem 18, 2018 1:15 pm

Bilu1 yazdı: Pzt Tem 16, 2018 4:32 pm Fintibadan onay metni aliyorsun o metnin çıktısını direk konsolosluğa götürebilirsin zaten üstünde doğrulama kodu falan oluyor.
Ben kabul aldıktan sonra fintibadan hesap açıp, parayı yatırıp sonra o metnin çıktısını alıp vize görüşmesine götürmem yeterli di mi? Daha önce konsoloslukta herhangi bir belge onaylatmama gerek var mı yok mu?

Çünkü yukarıda aynı soruyu sorduğumda başka bir arkadaş şu şekilde cevap verdi ;
Belgeleri doldur.Sadece imzalanacak yerleri imzalama.İmzayı konsolosluk önünde atacaksın.Antalya konsolosluğu İçin randevuya gerek yok diğer konsoloslukları bilemem.
Götüreceğin belgeler;
1)üniversite kabul belgesi
2)pasaport
3)bankanın yolladığı belgeler

bates

Mesaj gönderen bates » Çrş Tem 18, 2018 4:18 pm

bickle35 yazdı: Çrş Tem 11, 2018 1:14 am Teşekkür ederim detaylı cevabınız için
arkdaşlar son dk kabul master'dan kabul aldım ve işlemleri hızlandırmam gerekli. dışardan bi iki kişiye daha sorduğum için şu an bilgi kargaşası var benim için.

bu konsolosluğun önünde imza atma atma olayı hesap açılıp, vize evraklarını tamamlarken olmuyor mu? hesabı açtırmak için mi konsolsluk önünde ayrıca imza işi var? ben diğer bankalardan klasik yöntemler için imza atılacak diye duydum.

bickle35

Mesaj gönderen bickle35 » Çrş Tem 18, 2018 4:40 pm

bates yazdı: Çrş Tem 18, 2018 4:18 pm arkdaşlar son dk kabul master'dan kabul aldım ve işlemleri hızlandırmam gerekli. dışardan bi iki kişiye daha sorduğum için şu an bilgi kargaşası var benim için.

bu konsolosluğun önünde imza atma atma olayı hesap açılıp, vize evraklarını tamamlarken olmuyor mu? hesabı açtırmak için mi konsolsluk önünde ayrıca imza işi var? ben diğer bankalardan klasik yöntemler için imza atılacak diye duydum.
Ben de bu konu hakkında tam olarak bir bilgi alamadım. Fintiba içinde o işlemleri yaptırmaya gerek var mı acaba? Yoksa ben direk hesap açıp, parayı aktarıp sonra belgenin çıktısını alıp götürsem ve daha önce hiç konsolosluga bloke hesap için belge imzalatmaya gitmesem oluyor mu? Yoksa fintiba içinde mi o işlemleri yapmak gerekiyor.

HSYNNN

Mesaj gönderen HSYNNN » Çrş Tem 18, 2018 4:51 pm

Fintiba için konsolosluk imzasına gerek yok. Online yapıyorsunuz bütün işlemleri.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzr Tem 22, 2018 7:53 pm

Arkadaşlar topiğin tamamını okuyamadım kusura bakmayın 2. sayfadayım: fintibaya başvuru yaparken ingilizce karakter mi kullanacağım. ismimd e ğ ve ş harfleri var. konsoloslukta ingilizce karakter kullandık.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzr Tem 22, 2018 10:54 pm

efes34 yazdı: Pzr Tem 22, 2018 7:53 pm Arkadaşlar topiğin tamamını okuyamadım kusura bakmayın 2. sayfadayım: fintibaya başvuru yaparken ingilizce karakter mi kullanacağım. ismimd e ğ ve ş harfleri var. konsoloslukta ingilizce karakter kullandık.
hesaba para aktarırken türkçe karakterlerde sorun oluyormuş: tüm topiği şimdi bitirdim. çevirilerde ingilizce karakter kullandık almanyaya gönderdiğimiz başvuru belgelerinde. Hesap açarken nasıl yapayım bilemedim. Pasaportta yazanın aynısı diyor başvuruda ama bir arkadaşın hesap bilgilerinde ş harfi yerine boşluk çıkmış

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Pzr Tem 22, 2018 11:09 pm

efes34 yazdı: Pzr Tem 22, 2018 10:54 pm hesaba para aktarırken türkçe karakterlerde sorun oluyormuş: tüm topiği şimdi bitirdim. çevirilerde ingilizce karakter kullandık almanyaya gönderdiğimiz başvuru belgelerinde. Hesap açarken nasıl yapayım bilemedim. Pasaportta yazanın aynısı diyor başvuruda ama bir arkadaşın hesap bilgilerinde ş harfi yerine boşluk çıkmış
O yerine Ö ve U yerine Ü kullanabilirsin.Gerisini ingilizce karakter kullan.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Tem 28, 2018 1:38 pm

gnrszn yazdı: Pzr Tem 22, 2018 11:09 pm O yerine Ö ve U yerine Ü kullanabilirsin.Gerisini ingilizce karakter kullan.
Ğ yi hiç sormuyorum o zaman :D

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Cmt Tem 28, 2018 1:45 pm

Bloke hesaptan para çekebilmek için Almanya'da bir adres belirtmek gerekiyor yapılması gereken adımlardan birisi, ama ben henüz Türkiye'deyim ve Almanya'da kalacak yerimde belli değil, dahası ben gittiğimde bir süre daha belli olmayacak çünkü ev arıyor olacağım.

Gittiğimde bu parayı en kısa sürede almaya başlamam lazım dolayısıyla bu Almanya'da adres kısmına benim durumumda olan arkadaşlar varsa ne yazdılar acaba?

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Pzr Tem 29, 2018 4:52 pm

Arkadaşlar kabul alıp almayacağımız belli değil ve 5 tercihimiz var 17 sinde de uzun bir tatile giriyoruz. evraklarımızdan sadece bu eksik (anne babanın gelir düzeyinin de yetme ihtimali var vize işlemlerinde garantiye almak istiyoruz)
Şimdi ben Üniversiteler arasındaki ilk istediğim iki seçenekten birini fintibada yazsam ve hesap açsam ve hesaba swiftle para aktarsam yani fonlasam, başka üniversite için vizede kullanabiliyor muyum. Diyelimki kabul gelmedi ve Almanyaya gidemedim, parayı Türlkiye'ye transfer edebiliyor muyıum sonradan.
14 üne kadar kabul gelmezse bunu yapmayı düşünüyorum.

yagmursanselsevim

Mesaj gönderen yagmursanselsevim » Pzr Tem 29, 2018 5:30 pm

Ve fintibada sunulan secrnekler arasinda
Student Visa,
Student Applicant Visa yer aliyor. Benim durumumda hangisini secmemiz gerek? (Ön kabul bekliyorum)

Simdiden tesekkurler, iyi calismalar.

chen422

Mesaj gönderen chen422 » Pzt Tem 30, 2018 8:26 pm

Ben para gönderme işlemini tamamladım, Fintiba'ya-SutorBank'a bunun geçmesi, bana onay mailinin gelmesi ne kadar sürüyor? Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

cnsipek

Mesaj gönderen cnsipek » Çrş Ağu 01, 2018 4:37 pm

Merhaba, pasaportum konsoloslukta işlemde olduğu için Fintiba'nın video aşamasını gerçekleştiremiyorum. Sitede bu durum için ID card ve konsolosluktan aldığımız ödeme fişini yükleyerek işlem yapabileceğimiz söyleniyor. Bu şekilde işlem gerçekleştiren var mıdır? Fotoğrafı nereye yükleyeceğimi bulamıyorum?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Çrş Ağu 01, 2018 4:52 pm

cnsipek yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 4:37 pm Merhaba, pasaportum konsoloslukta işlemde olduğu için Fintiba'nın video aşamasını gerçekleştiremiyorum. Sitede bu durum için ID card ve konsolosluktan aldığımız ödeme fişini yükleyerek işlem yapabileceğimiz söyleniyor. Bu şekilde işlem gerçekleştiren var mıdır? Fotoğrafı nereye yükleyeceğimi bulamıyorum?
Sorunun cevabını bilmiyorum ama fintiba zaten konsolosluk için gerekiyor, siz vize görüşmesini bloke hesapsız mı yaptınız?

chen422

Mesaj gönderen chen422 » Çrş Ağu 01, 2018 9:23 pm

cnsipek yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 4:37 pm Merhaba, pasaportum konsoloslukta işlemde olduğu için Fintiba'nın video aşamasını gerçekleştiremiyorum. Sitede bu durum için ID card ve konsolosluktan aldığımız ödeme fişini yükleyerek işlem yapabileceğimiz söyleniyor. Bu şekilde işlem gerçekleştiren var mıdır? Fotoğrafı nereye yükleyeceğimi bulamıyorum?
ben video ile görüşme yapmadım. benim de pasaportum konsoloslukta olduğu için kimlik ve konsolosluktan verdikleri kağıtla birlikte fotoğraf yükleyip koydum, kabul ettiler. bu arada konsolosluğa gitmeden pasaportumu taratmıştım bir kopyası da bende dursun diye onu da yükledim fintibaya.

chen422

Mesaj gönderen chen422 » Çrş Ağu 01, 2018 9:26 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 4:52 pm Sorunun cevabını bilmiyorum ama fintiba zaten konsolosluk için gerekiyor, siz vize görüşmesini bloke hesapsız mı yaptınız?
ben konsolosluğa görüşmeye gittiğimde normal hesabımdaki parayı kabul etmediler, bloke hesap açtırıp onun belgesini tekrar yollamamı istediler. bunun gibi bir durum olabilir belki arkadaşın durumu da

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Ağu 02, 2018 3:23 am

chen422 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 9:23 pm ben video ile görüşme yapmadım. benim de pasaportum konsoloslukta olduğu için kimlik ve konsolosluktan verdikleri kağıtla birlikte fotoğraf yükleyip koydum, kabul ettiler. bu arada konsolosluğa gitmeden pasaportumu taratmıştım bir kopyası da bende dursun diye onu da yükledim fintibaya.
Açıldı mı hesabınız? Pasaport olmadan biraz zor gibi geldi bana, pasaportun bir çok açıdan hologramlarını ara sıra kapattırarak görüntü aldılar.

alierenaslan25

Mesaj gönderen alierenaslan25 » Prş Ağu 02, 2018 6:31 pm

chen422 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 9:23 pm ben video ile görüşme yapmadım. benim de pasaportum konsoloslukta olduğu için kimlik ve konsolosluktan verdikleri kağıtla birlikte fotoğraf yükleyip koydum, kabul ettiler. bu arada konsolosluğa gitmeden pasaportumu taratmıştım bir kopyası da bende dursun diye onu da yükledim fintibaya.
Bu işlemi paranızı yatırdıktan sonra almak için mi yaptınız çünkü sitede ilk etapta video görüşmesi dışında hesap açtırmak için evrak yükleyecek bir yer yok onun için sordum.Ben hesabımı açtırırken video görüşmesi ile çeşit açılardan göstererek açtım.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Ağu 02, 2018 10:07 pm

Ben bu gün pasaport resmi ve selfie yükleyerek hesap açabildim. Video görüşmeye gerek kalmadı

chen422

Mesaj gönderen chen422 » Prş Ağu 02, 2018 11:18 pm

efes34 yazdı: Prş Ağu 02, 2018 3:23 am Açıldı mı hesabınız? Pasaport olmadan biraz zor gibi geldi bana, pasaportun bir çok açıdan hologramlarını ara sıra kapattırarak görüntü aldılar.
açıldı hesabım. pasaportumu taratmıştım, onu yüklemiştim kabul ettiler.