Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İngilizce Yüksek Lisans Kabulünde Vize Hk.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MoYk_

İngilizce Yüksek Lisans Kabulünde Vize Hk.

Mesaj gönderen MoYk_ » Sal Haz 27, 2017 5:03 pm

Arkadaşlar merhaba, önceki konularda genelde Almanca şartlı kabul vs. konuşulduğu için bu konuyu açma ihtiyacı duydum, arama yaptığımda genelde İngilizce bölümden kabul alanlar bir sorun yaşamamış.

Yakın zamanda kabul alıp vize görüşmesine giden oldu mu, IELTS belgem var (7) , üniversite kabul belgem ve garantörlük belgesi de hazır diğer belgeleri de hazırlıyorum.
Randevum 1 ay sonra Almancam A1 civarı.

Almanya'da eylülde üniversitenin kursuna da kayıt olacağım, ekimde de dersler başlayacak zaten. (RWTH Aaachen'dan bahsediyorum.) , kurs kayıt belgesini de götüreceğim onun dışında benden ne isteyebilirler, İngilizcede bir sorunum yok ama Almanca konuşturmaya çalışırlar mı, hiç bilmiyorum demek istemiyorum çünkü az çok cevaplayabilirim. Yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler, herkese başarılar.

Denizz

Re: İngilizce Yüksek Lisans Kabulünde Vize Hk.

Mesaj gönderen Denizz » Sal Haz 27, 2017 5:37 pm

İngilizce yüksek lisans kabulü ile vizeye başvuruyorsanız Almanca belgeniz olmasa bile hiç bir sorun yaşamazsınız. Mart ayında ben aldım. Almanca biliyor musun diye sordular, A2'yim dedim. Sertifikam yok, onlarda sormadılar zaten.